GKS Katowice

0

Wigry Suwałki

1

• Wigry pokonują GKS 1:0 po bramce Kamila Adamka w 66. minucie. To wszystko z Bukowej, za uwagę dziękuje Rafał Strzelec.

• Strzał Wołkowicza zablokowany Ruszył jeszcze Praznovsky, ale sędzia dopatrzył się faulu przy starciu zawodnika GKS-u z jednym z zawodników gości. KONIEC MECZU!

• Kibice wybuchają salwą ironicznego śmiechu po każdym podaniu do tyłu w wykonaniu zawodników gospodarzy. Nic dziwnego, skoro tak wygląda cała druga połowa.

• Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Kolejny faul, tym razem autorstwa Zejdlera.

• Kamiński fauluje w środku pola Gąskę. Rzut wolny dla gości.

• Za Kądziora na ostatnie minuty wejdzie Wroński.

• Kamiński ukarany żółta kartką.

• GKS rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym, ale nic z tego nie wynika. Wigry skutecznie bronią dostępu do bramki i przedłużają gre przy każdej okazji.

• Faul Prokicia na Augustyniaku, Zoch zaczyna z rzutu wolnego.

• Akcja GKS-u w trójkącie Mandrysz - Zajdler - Czerwiński ostatecznie powstrzymana wybiciem spod nóg Goncerza, który dostał piłkę na skraju pola karnego.

• Dośrodkowanie Kozaka z rzutu wolnego wybite przez Kamińskiego w aut.

• Karankiewicz pojawia się w miejsce Mateusza Radeckiego.

• Kozak popędził lewą stroną i wywalczył rzut wolny na skraju pola karnego.

• Żółta kartka za faul dla Łukasza Zejdlera.

• Ostry faul Czerwińskiego na Kądziorze.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości - za Adamka, strzelca bramki, wchodzi Zapolnik.

• Wołkowicz zastępuje Sobkowa.

• Strzał Sobkowa zza pola karnego odbija Zoch na korner. Dośrodkowanie Czerwińskiego wybite przez defensorów.

• GKS próbuje atakować, ale robi to bardzo nieskutecznie. Brakuje dokładności i przede wszystkim lidera - kogoś, kot wziąłby na swoje barki rozegranie akcji.

• Prostopadła piłka do Prokicia, ale zawodnik GKS-u uprzedzony przez Zocha. Ten wybija piłkę, która przejmują zawodnicy gospodarzy. Ale natychmiast ją tracą...

• Akcja GieKSy lewą stroną. Dośrodkowanie Abramowicza trafia do Sobkowa, ale ten nie opanował piłki i traci ją. Piłkę wybija Wichtowski.

• Czerwiński ukarany żółtą kartką.

• Zejdler wchodzi za Foszmańczyka.

• Trzecie prostopadła piłka do Adamka i zarazem pierwsza skuteczna. Napastnik Wigier dostaje piłkę sam na sam, mija swobodnie Nowaka i strzela do pustej bramki. Na trybunach konsternacja...

• GOL! ADAMEK!!!

• Dośrodkowanie w pole karne, strzał głową Augustyniaka daleko od bramki.

• Korner dla Wigier po akcji prawą stroną boiska.

• Rzut rożny wykonany krótko, ale dośrodkowanie Czerwińskiego niecelne. Od bramki Zoch.

• Dobra akcja gości. Dośrodkowanie Kozaka w pole karne, ale tam Nowak uprzedza Augustyniaka. Po chwili kontra GieKSy zakończona strata piłki przez Czerwińskiego. Mimo to udało się wywalczyć korner.

• Pierwsza akcja Prokicia, ale skrzydłowy GieKSy skutecznie zatrzymany przez Bartkowskiego.

• Prokić wchodzi w miejsce Bębenka.

• Czerwiński wrzuca do Sobkowa, ale ten nie sięga piłki. Aut dla Wigier.

• Faul Augustyniaka na Foszmańczyku na wysokości pola karnego. Szansa dla gospodarzy.

• Akcja Wigier. W pole karne wpada Adamek, zagrywa do środka. Tam piłkę zatrzymuje Kamiński, ale obrońca poślizgnął się i stracił piłkę. Koniec końców mamy korner dla gości, ale wybity przez rywali.

• Podanie do wychodzącego na wolne pole Adamka. Ten złapany na spalonym.

• Kozak chciał wejść w pole karne, ale interwencja Praznovsky'ego powstrzymała zawodnika Wigier.

• Foszmańczyk podał do Mandrysza, ten wpadł w pole karne, ale tam stracił piłkę.

• Nerwowy początek gospodarzy. Dużo niedokładności.

• Strzał Kamila Adamka ze skraju pola karnego po ziemi pewnie łapie Nowak.

• Kozak zatrzymany nieprzepisowo przez Bębenka. Rzut wolny.

• Akcja Mandrysza z Goncerzem, ale ten pierwszy niecelnie podawał w pole karne,

• Obie drużyny bez zmian w 2. połowie.

• Piłkarze wrócili już na boisko! Drugą połowę zaczynają goście z Suwałk.

• Pierwsza połowa prowadzona była w dość dobrym tempie. Obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji. Choć GKS był konkretniejszy i miał klarowniejsze sytuacje, gospodarze nie zdołali strzelić bramki. Póki co bezbramkowo przy Bukowej, a my wracamy po przerwie.

• Mandrysz przejął piłkę na lewej stronie i wycofał do Abramowicza. Ten wrzucił, ale Wichtowicz wybił piłkę. KONIEC 1. POŁOWY!

• Dośrodkowanie Czerwińskiego z naroznika boiska piąstkuje Zoch. GKS z autu.

• Cverna ukarany kartonikiem od sędziego.

• Chwila spokoju w obu szeregach. Obie drużyny wolno rozgrywają piłkę. Z marazmu wyciągnął nas Czerwiński, ale jego akcja prawą stroną zakończyła się na niecelnym dośrodkowaniu.

• Goncerz fauluje Kądziora w środku pola. Rzut wolny.

• Strzał Kozaka z dystansu, ale uderzenie zbyt słabe by zaskoczyć Nowaka. Golkiper GieKSy spokojnie łapie piłkę.

• Wrzutka Kądziora wybita z pola karnego. Foszmańczyk próbował ruszyć z atakiem, ale Augustyniak faulował go przy linii bocznej.

• Czerwiński zablokował dośrodkowanie Kozaka. Mamy kolejny rzut rożny dla gości.

• Pielorz zawiązał akcję na prawym skrzydle, ale piłka odbiła się od niego i wyszła za linię końcową.

• Krótko rozegrany korner. Piłkę przejmuje Czerwiński, który oddał kapitalny strzał zza pola karnego na dalszy słupek. Zoch wybija na korner z trudem.

• Dośrodkowanie Bębenka, piłkę przecina Wichtowski, ale na szczęście dla Wigier wylatuje ona poza boisko. Rzut rożny.

• Wrzutka Czerwińskiego na głowę Kamińskiego, ale strzał obrońcy gospodarzy niecelny. Mimo to GieKSa utrzymuje piłkę.

• Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Bębenka.

• Goncerz ruszył indywidualnie, ale Gąska skutecznie zatrzymał kapitana katowiczan.

• Ależ szansa dla GKS-u! Mandrysz zagrał przed pole karne do Sobkowa, ten uderzył mocno po ziemi. Piłka po palcach Zocha trafia w słupek, ale bramkarz łapie piłkę na raty!

• Kolejny rzut rożny dla gości, ale Praznovsky wyjaśnia sytuację wybiciem z pola karnego.

• Dośrodkowanie w pole karne Kądziora, piłka odbita od zawodników trafia przed pole karne do Kozaka, ten uderza z pierwszej piłki, ale niecelnie.

• Praznovsky zatrzymuje Adamka. Rzut rożny dla Wigier.

• Chwila konsternacji na trybunach po zbyt późnej decyzji sędziego o spalonym Adamka. Gdyby nie ta decyzja zawodnik Wigier wyszedł by sam na sam z Nowakiem.

• Czerwiński zagrał do Goncerza na czysta pozycję, ten uderzył jednak nieczysto z woleja ze skraju pola karnego. Piłkę łapie Zoch.

• Wrzutka z autu Abramowicza w pole karne. Do piłki dopada Mandrysz, który ze skraju pola karnego uderza na dalszy słupek, ale obok bramki.

• GKS wykonywał rzut rożny, z czego korzyść miały Wigry, które wyprowadziły groźną kontrę. Strzał jednego z zawodników Wigier trafił jednak wprost w ręce Nowaka.

• Dośrodkowanie Kądziora przejął Nowak. GieKSa ruszyła z kontrą, ale została zatrzymana. Piłka trafiła do Mandrysza, który dośrodkował w pole karne, a po chwili sam uderzał na bramkę. Został jednak zablokowany. Rzut rożny.

• Maciej Bębenek ukarany za faul w środku pola.

• Kozak ruszył środkiem pola i zagrał prostopadle, ale nie było partnerów w okolicy. Po chwili ten sam zawodnik ruszył do przodu lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie było bardzo niecelne.

• Janusz Bucholc ukarany za ostre wejście w nogi Abramowicza.

• Foszmańczyk zagrał do Sobkowa, ten zdecydował się na strzał, ale został zablokowany. Po chwili Praznovsky przejął piłkę i uderzył z dystansu na raty, ale obok bramki Zocha.

• Kamil Adamek sprytnie minął Abramowicza i popędził na bramkę GieKSy. Uderzył mocno z ostrego kąta, ale wprost w Nowaka.

• Abramowicz fauluje Kozaka w środku pola. Długa piłka Augustyniaka do przodu nie znalazła adresata. Nowak od bramki.

• Seria kornerów po stronie Wigier - pierwsze dośrodkowanie okazało się za słabe, drugie za mocne. GKS zaczyna atak pozycyjny.

• Foszmańczyk przejął bezpańską piłkę w środku pola, ale za wolno ją odgrywał i Augustyniak spokojnie odebrał futbolówkę.

• Wrzutka w pole karne płaska i niecelna została natychmiastowo wybita przez obrońców. Z kontrą ruszył Bębenek, ale został zatrzymany w środku pola.

• Kądzior zablokowany, kolejny rzut rożny.

• Aut na wysokości pola karnego dla Wigier. Wrzutka Bartkowskiego została zablokowana, po chwili spróbował jeszcze dośrodkowania, ale został zablokowany przez Pielorza. Korner.

• Pierwsza kapitalna szansa gospodarzy. Na skraju pola karnego piłke otrzymał Mandrysz, który uderzył ze skraju pola karnego w sytuacji sam na sam tuz obok słupka!

• Dośrodkowanie Wigier z rzutu rożnego. Piłka wybita w głąb pola, tam dopada do niej Goncerz, ale zostaje zatrzymany faulem przez Bucholca.

• Początek z przewagą gospodarzy. Wyszli na boisko z bardzo wysokim pressingiem i nie odpuszczają rywali na krok.

• Goncerz fauluje Kozaka w środku pola. Rzut wolny.

• Kozak ruszył odważnie z piłką do przodu, ale został zatrzymany na 20. metrze przez defensorów GKS-u. Piłkę w głąb boiska wybija Kamiński.

• Długa piłka Czerwińskiego do przodu, ale obrońcy Wigier wybijają piłkę.

• Zaczynamy widowisko przy Bukowej! Od środka rozpoczynają gospodarze z Katowic.

• Piłkarze już wychodzą na murawę. Gospodarze w swoich tradycyjnych żółto-czarnych strojach. Goście na biało z niebieskimi elementami. Kibice witają zawodników aplauzem.

• Sędzią spotkania jest dziś Marek Opaliński z Lubina.

• Poza meczem przy Bukowej o 18. rozpoczną się także mecze Olimpii Grudziądz z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn z Chrobrym Głogów, Znicz Pruszków z Bytovią, a także Wisła Puławy z MKS-em Kluczbork.

• Piłkarze zeszli już z boiska i udali się do szatni. Już za kilka minut wyjdą na murawę obiektu przy ulicy Bukowej.

• Piłkarze od dłuższego czasu rozgrzewają się na murawie stadionu przy ulicy Bukowej. Na trybunach sielska atmosfera, a w loży vipów sam Michał Probierz, który być może szuka wzmocnień pośród pierwszoligowych drużyn.

• W zeszłym sezonie obie konfrontacje wygrali zawodnicy z Katowic. Podobnie jak w zeszłym sezonie Wigry przyjechały do Katowic na inaugurację sezonu, w ramach której przegrali 2:0. W rewanżu GKS znów pokonał ekipę z Podlasia, tym razem 1:0.

• Wigry Suwałki zaś w zeszłym sezonie miały walczyć o utrzymanie, tymczasem ekipa Donatasa Veneceviciusa zajęła spokojne miejsce w środku tabeli. Dziesiąte miejsce w zeszłym sezonie, 5 meczów z rzędu bez porażki, a do tego z pewnością optymizm po wyeliminowaniu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w 1. rundzie Pucharu Polski każą patrzeć na dokonania Wigier z dużym szacunkiem.

• Gospodarze w tym sezonie przeszli spora metamorfozę. W pierwszym składzie mamy aż 5 nowych graczy, którzy mają pomóc GieKSie w awansie do Ekstraklasy. Okres przygotowawczy był stosunkowo udany jeśli chodzi o transfery i sparingi, ale wpadka z Radomiakiem w Pucharze Polski była znakiem ostrzegawczym przed startem 1. ligi. Dziś okaże się, czy obawy po meczu w Radomiu są słuszne.

• Pogoda dziś sprzyja grze - chwile temu spadł deszcz, ale póki co słonecznie na Bukowej. Miejmy nadzieje, że piłkarze również dostosują się do pięknej pogody i zaprezentują nam kawał dobrego futbolu.

• Za chwilę poznamy głównych bohaterów dzisiejszego widowiska. Po prawej stronie naszego panelu pojawią się składy obu drużyn.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Bukowej, gdzie katowicki GKS podejmie dziś na własnym stadionie Wigry Suwałki. Tym samym GieKSa zainauguruje rozgrywki 1.ligi sezonu 2016/2017, w którym gospodarze zapowiadają walkę o awans do Ekstraklasy. Czy dziś postawią pierwszy krok na drodze do sukcesu? Zapraszamy na naszą relację LIVE prosto z Bukowej.