GKS Katowice

0

Zagłębie Sosnowiec

0

• To było bardzo emocjonujące, choć bezbramkowe spotkanie. Więcej okazji mieli gospodarze, choć to goście mieli piłkę meczową. Karnego nie wykorzystał jednak Dudek i oba zespoły mają po tym meczu dodatkowy punkt. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• Koniec! Po bardzo emocjonującym meczu GKS remisuje bezbramkowo z Zagłębiem!

• Dośrodkowanie Czerwińskiego do Kamińskiego, ten strzela tuż nad poprzeczką!

• Jeszcze akcja Czerwińskiego z Mandryszem i mamy rzut wolny przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

• Co za okazja Prokicia! Wyszedł sam na sam i strzelił prosto w bramkarza!

• Matusiak ukarany za faul na Pielorzu.

• Doliczone 4 minuty!

• GKS w natarciu, ale nie potrafi przebić się przez defensywę gości. Tymczasem na boisku za Nowaka pojawia się Sanogo.

• Rzut wolny z lewego narożnika. Dośrodkowanie Czerwińskiego na głowę Abramowicza, ale piłkę piąstkuje Szumski. Po chwili Mandrysz wpada w pole karne i z ostrego kąta w wybornej sytuacji przestrzelił nad bramką.

• DUDEK PRZESTRZELIŁ NAD BRAMKĄ!

• RZUT KARNY! BARTCZAK WSZEDŁ W POLE KARNE I ZOSTAŁ SFAULOWANY PRZEZ KAMIŃSKIEGO!

• Goncerz przy próbie strzału kopnął Markowskiego. Ten leży na murawie i opatrują go fizjoterapeuci.

• Dośrodkowanie trafia na dalszy słupek do Mandrysza, ten strzela, ale za słabo i w środek bramki.

• Faul na Zejdlerze około 35 metrów od bramki Szumskiego. Szansa dla GKS-u.

• Oba zespoły już wyraźnie zmęczone gra w pełnym słońcu ograniczają się do samodzielnych rób strzałów. Tymczasem za Sobkowa na boisko wchodzi Prokić.

• Rzut rożny. Dośrodkowanie Nowaka z lewej strony w pole karne, piłka adresowana do Markowskiego, ale mija obrońcę gości.

• Mandrysz ruszył w samotnym biegu z piłką lewą strona, ale skutecznie powstrzymał go Budek.

• Kontra GKS-u, piłka do Goncerza, ten jednak nie zabrał się z piłka Po chwili Udovicić strzelał z ostrego kąta, ale wysoko nad bramką gospodarzy.

• Wysoki pressing gości w tym fragmencie gry.

• Czerwiński wrzucił w pole karne z kornera, ale piłka przeszła wysoko nad głowami zawodników. Mandrysz powstrzymał kontrę Zagłębia faulem na żółta kartkę.

• Kolejna akcja gospodarzy. Tym razem po wejściu Foszmańczyka w pole karne piłkę minął Sobków, który miał przed sobą zupełnie pustą bramkę!

• Dwie akcje GKS-u! Najpierw wrzutkę z lewej strony zmarnowali kolejno Sobków, który skiksował, a następnie zablokowany Mandrysz. Po chwili piłkę od Czerwińskiego z drugiej strony marnuje Mandrysz, gdyż za długo dryblował w polu karnym.

• Induwidualna akcja Nowaka zakończona zablokowanym strzałem.

• Wejście nakładką Udovicicia. Rzut wolny dla GKS-u.

• Żółta kartka dl Zejdlera za... faul w ataku.

• Tymczasem Pielorz wchodzi w miejsce Kalinkowskiego.

• Dośrodkowanie Łuczaka przeszło na lewa stronę do Udovicicia. Ten z kolei zablokowany. Rzut rożny.

• Foszmańczyk zagrał do Mandrysza na czysta pozycję na skraju pola karnego. Ten minął przeciwnika i oddał strzał, ale został zablokowany przez drugiego z sosnowiczan.

• Maticia na szpicy zastąpił Łuczak.

• Matusiak zagrał na prawo do Bartczaka, ten jednak stracił piłkę zaraz po przyjęciu. Za chwilę kolejna zmiana w Zagłębiu.

• Ostra walka Mandrysza z Budkiem zakończona zwycięstwem tego drugiego. Po chwili za faul na Matusiaku żółta kartkę otrzymał Kalinkowski.

• Pribula zagrał na lewo do Udovivicia, ten wrzucił w pole karne, ale piłkę przejął Mandrysz i wybił ją. GieKSa przy piłce.

• Paweł Mandrysz wchodzi na skrzydło w miejsce Macieja Bębenka.

• Bębenek już na murawie. GKS przy piłce.

• Bębenek leży na murawie po starciu z jednym z rywali.

• Udovicić wchodził w pole karne, ale został zablokowany przez Kalinkowskiego. W odpowiedzi Czerwiński ruszył sam prawą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało przerwane przez Markowskiego.

• Dośrodkowanie Udovicicia z lewej strony, ale nad bramka. Zacznie ponownie Abramowicz.

• Podanie Foszmańczyka w pole karne. Wycofanie Sobkowa przed pole karne do Goncerza, ten strzela drugi raz, ale tym razem nad bramką.

• Strzał Goncerza zza pola karnego, ale w sam środek bramki, czyli dokładnie w miejsce, gdzie stał Szumski.

• W Zagłębiu jednak zmiana - za Sierczyńskiego wszedł Pribula, Udovivić cofnie się więc z lewego skrzydła do obrony.

• Na boisku są już piłkarze obu drużyn, tak więc zaczynamy druga połowe spotkania. Od środka gospodarze!

• Już za chwilę druga połowa na Bukowej. Po pierwszej połowie przewagę miała ekipa gospodarzy, ale stuprocentowe sytuacje Sobkowa i Bębenka nie zostały spożytkowane. Czekamy co stanie się w drugich 45. minutach.

• Ostatnia minuta i mamy koniec 1. połowy. Póki co bezbramkowy remis.

• Strzał Udovicicia z daleka spokojnie łapie Abramowicz.

• Czerwiński dośrodkował w pole karne, co wywołało zamieszanie w polu karnym. Z piłką minęli się jednak Sobków i Abramowicz.

• Sierczyński ukarany żółta kartką za ostre wejście wślizgiem w nogi Zejdlera.

• Korner rozegrany krótko przez Nowaka i Udovicicia - wrzutka tego drugiego trafiła do... a właściwie w Dudka. Abramowicz zaczyna od bramki.

• Wrzutka Sierczyńskiego w pole karne i niepewna interwencja Czerwińskiego, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Matusiak świetnie przerzucił piłkę na lewą stronę, ta dotarła do Dudka, który przymierzył z dystansu, ale wysoko nad bramką.

• Strzał Foszmańczyka po ziemi zza pola karnego łapie z trudem Szumski.

• Foszmanczyk zagrał prostopadle do Bębenka w pole karne, ten potężnie uderzył tuż przy spojeniu bramki!

• Dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego na dalszy słupek do Markowskiego przerwał jeden z obrońców GKS-u. Po chwili powtórka z przeciwnej strony boiska. Z podobnym skutkiem.

• Dudek wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ta jednak została wybita przez defensorów gospodarzy. Zagłębie cały czas jednak przy piłce.

• Pół godziny za nami - wydawało się, że gospodarze stłamszą początkowo gości, ale tak się nie stało. Mecz powoli się wyrównuje.

• Indywidualna akcja Matusiaka, który minął trzech piłkarzy GieKSy, ale zatrzymał się tuz przed polem karnym na Kamińskim.

• Prostopadłe podanie od Nowaka do... M. Abramowicza. Chwila nieciekawej gry przy Bukowej.

• 25 minut za nami - przewaga GKS-u jest wyraźna, ale wciąż brak jej skuteczności. Przed chwilą doskonałą piłkę od Foszmańczyka dostał Goncerz, ale przyjął ją fatalnie. Jeden z defensorów gości uratował sytuację wybiciem piłki.

• Faul Zejdlera, który wskoczył na plecy Bartczakowi.

• Strzał Dudka ze skraju pola karnego zablokowany. GieKSa przy piłce.

• Kolejna wrzutka w pole karne Abramowicza zablokowana. GKS wyszedł z kontrą, po której Zejdler dośrodkował w pole karne, tam Sobków dopadł do piłki i uderzył głową, ale na raty, skutecznie, broni Szumski. To była stuprocentowa sytuacja!

• Abramowicz wrzucił piłkę z lewej strony, ale zagrał za wysoko, by ktoś przeciął jego podanie.

• Matusiak przejął piłkę i podał do Dudka, Ten zagrał prostopadle na lewa flankę, ale koledzy nie zrozumieli jego intencji.

• Dośrodkowanie Abramowicza w pole karne wybił Markowski. Po chwili lewy defensor GieKSy wrzucił z autu, ale piłkę złapał Szumski.

• Abramowicz świetnym przerzutem uruchomił Bębenka na prawym skrzydle, ale zawodnik GKS-u nie doszedł do piłki.

• Udovicić zagrał w pole karne, piłka po odbiciu się od obrońców GKS-u wpadła pod nogi Nowaka, ten uderzył pod poprzeczkę, ale kapitalnie interweniował Abramowicz.

• Piłka z głębi pola do wychodzącego na czysta pozycję Udovicicia, ale ten powstrzymany przez Czerwińskiego.

• Ależ okazja Zagłebia. Sierczyński urwał się prawą flanką i zagrał do Maticia, ten próbował strzelić na wślizgu, ale nie sięgnął piłki!

• Goncerz zagrał do Sobkowa na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili interweniował Budek.

• Budek zaatakował lewa flanką i podał do Udovicicia w pole karne. Ten jednak zostaje zablokowany w polu karnym przez duet Kamiński-Praznovsky.

• Dobra piłka za plecy do Bębenka od Zejdlera, ale znów szybszy Szumski.

• Długa piłka od Abramowicza do Goncerza, podanie jednak przerwane przez defensorów gości. Po chwili Goncerz fauluje w środku pola Dudka.

• Walka w środku pola pomiędzy Bartczakiem i Dudkiem z jednej strony, a Foszmańczykiem i Bębenkiem po drugiej. Kończy się to kolejny autem dla GieKSy.

• Faul na Goncerzu po nieudanym wślizgu Dudka.

• Abramowicz zagrał z autu w pole karne, ale piłkę wybił Szumski. Goncerz domagał się karnego, gdyż wedle jego opinii któryś z sosnowiczan zagrał piłkę ręką. Sędzia pozostał niewzruszony.

• Goncerz ma lewo do Bębenka, ten rozegrał klepkę z Foszmańczykiem. Piłka odbiła się od obrońców i trafiła do Abramowicza, który zagrał groźnie w pole karne, ale piłkę wybił Markowski.

• Akcja Bębenka lewą stroną, ale skutecznie przyblokował go Sierczyński.

• Budek wszedł w indywidualny drybling i podawał do Udovicicia, ale zbyt niedokładnie.

• Akcja Foszmańczyka prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale skutecznie piłkę wybija Wiktorski. Po chwili kolejna groźna sytuacja, gdzie piłka poszła między obrońcami Zagłębia do Goncerza, ale napastnika gospodarzy ubiegł Szumski.

• Strata Zagłębia w środku pola, ale bez konsekwencji. GKS zaczyna z autu.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczynają goście z Sosnowca.

• Warunki do gry są doskonale - słonecznie, około 25 stopni Celsjusza.

• Obie ekipy uczczą minuta ciszy pamięć Dominika Koszowskiego.

• GKS Katowice- Zagłębie Sosnowiec

• Oba zespoły wychodzą już na murawę - GKS zagra w tradycyjnych czarno-żółtych barwach, goście z Sosnowca na biało.

• Sędzią spotkania będzie arbiter z Bytomia Sebastian Jarzębak.

• Oba zespoły nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Swoje ostatnie spotkania rozegrały w weekend, GieKSa w sobotę, Zagłębie w niedziele.

• Ostatnie dni są dla GKS-u szczególne - kilka dni temu zmarł były zawodnik tego klubu, Dominik Koszowski, który został zaatakowany nożem przy katowickim dworcu. To wydarzenie wstrząsnęło cała piłkarską Polską.

• Po której stronie Brynicy pojawią się kolejne 3 punkty? Fakt, że drużyna GKS-u nie gra na swoim boisku zbyt dobrej piłki może być woda na młyn dla ekipy z Sosnowca. Ten mecz jest jednak dla ekipy Jerzego Brzęczka szczególny, dlatego ciężko wskazać faworyta. Wszystko wskazuje na remis tym bardziej, że historia starć obu ekip jest niezwykle wyrównana. GKS grał z Zagłębiem 32 razy - 10 razy padł remis,11 razy wygrała GieKSa, tyle samo razy wygrywali zawodnicy z Sosnowca.

• W poprzedniej kolejce GKS zremisował w Olsztynie ze Stomilem 1:1. Zagłębie zaś wygrało z Sandecją 2:0 i po czterech meczach plasuje się na 3. miejscu.

• Obie ekipy rozgrzewają się już od dłuższego czasu. W poprzednim sezonie gospodarze dzisiejszego spotkania musieli dwa razy uznać wyższość rywali - najpierw w meczu na Bukowej Zagłębie wygrało 1:0, z kolei w rewanżu zespół z Sosnowca wygrał 2:1.

• Jacek Magiera zdecydował, że na ławce Zagłębia zasiądą: Fabisiak, Najemski, Pribula, Wilk, Sanogo, Handzlik i Łuczak.

• W bocznym panelu znajdują się składy obu drużyn. Jeśli chodzi zaś o rezerwy, to w gronie piłkarzy GKS-u mamy takich zawodników, jak: Wierzbicki, Mandrysz, Szołtys, Duda, Pielorz, Prokić i Garbacik.

• Relację poprowadzi dla Państwa Rafał Strzelec. Za chwilę podamy składy obu drużyn.

• Witamy Państwa z Katowic - dziś na Bukowej czeka nas prawdziwa wojna futbolowa! GKS Katowice podejmie u siebie jednego z największych rywali. Na Bukową przyjechała bowiem drużyna Zagłębia Sosnowiec. Zapraszamy na relację z tego spotkania!