GKS Katowice

2

Znicz Pruszków

0

• Ostatnia okazja dla GKS-u w tym spotkaniu. Uderzenie głową Sobkowa świetnie wybronił Misztal, a po chwili sędzia zakończył to spotkanie! Gospodarze wygrywają zasłużenie 2:0 i zapisują na swym koncie trzy punkty. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

• Kalinkowski uderzał z około 25 metrów. Piłkę do boku odbił Misztal, następnie dobiegł do niej Goncerz,ale był na pozycji spalonej

• Zaskakujące uderzenie Przemysława Kity z dalszej odległości. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Kartka dla Bartosza Jarocha za faul na Foszmańczyku

• Zmiana także w drużynie gospodarzy. Pielorz w miejsce Prokicia

• Druga zmiana w ekipie Znicza. Machalski wchodzi w miejsce Bartoszewicza

• Abramowicz pewnie wyłapuje piłkę na przedpolu.

• Po dośrodkowaniu Czerwińskiego głową niecelnie uderzał Goncerz

• Kartka dla Czerwińskiego. Po chwili goście wykonywali stały fragment gry, ale dośrodkowanie zostało wybite przez Praznovskiego

• Foszmańczyk fatalnie przestrzelił z 10 metra. Powinno być 3:0 dla GieKSy!

• Kartka dla Prokicia za ostre wejście w bocznym sektorze boiska

• Z lewej strony znalazł się Foszmańczyk, ale dośrodkował wprost do rąk Misztala

• Kita trafił piłką w poprzeczkę. Nawet gdyby trafił do bramki, sędzia nie uznałby gola, gdyż gracz Znicza był na spalonym.

• Prokić o ułamek sekundy wolniejszy od Mandrysza. Bramkarz gości miał zdecydowanie bliżej do prostopadłej piłki

• W przerwie w ekipie gości doszło do jednej zmiany. Mateusza Stryjewskiego na boisku zastąpił Adrian Grabowski.

• Zaczynamy drugą połowę. Tym razem od środka gracze Znicza

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy gospodarze prowadzą 2:0

• Goooool!!! 2:0! Tomasz Foszmańczyk wykorzystuje znakomite podanie od Alana Czerwińskiego i strzałem na dalszy słupek podwyższa prowadzenie GieKSy!

• Mateusz Kamiński ukarany za dyskusję z arbitrem

• W odpowiedź gości. W znakomitej sytuacji znalazł się Jagiełło, który nawinął Czerwińskiego, a następnie uderzył tuż obok słupka!

• Z lewej strony boiska z rzutu wolnego dośrodkowywał Czerwiński, a głową uderzał Mateusz Kamiński. Ponownie zabrakło niewiele!

• Ależ było blisko bramki na 2:0! Kolejna akcja prawą stroną gospodarzy, Mandrysz centruje w kierunku Goncerza, a ten z pierwszej piłki odgrywa do Foszmańczyka, który uderzył w słupek!

• Gooooool!!! Czerwiński dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę głową uderzył Praznovsky, a lot przeciął jeszcze Grzegorz Goncerz i nie dał szans bezradnemu Misztalowi!!

• Pierwsze uderzenie Znicza na bramkę rywala. Strzelał Stryjewski, ale pewnie łapie Abramowicz.

• Jeden z pierwszych wypadów gości w pole karne rywala. Wydawało się, że niebezpieczeństwo zażegnane, ale nieoczekiwanie Praznovsky zabawił się z piłką we własnym polu karnym. Skończyło się na strachu.

• Na strzał z prawej strony zdecydował się Paweł Mandrysz, ale piłka skierowana na dalszy słupek w bezpiecznej odległości minęła słupek bramki Misztala

• Czerwiński wywalczył rzut rożny. Następnie sam podszedł do narożnika, ale dośrodkował zbyt krótko, wprost na głowę pierwszego gracza gości

• Mateusz Stryjewski zatrzymał ofensywne zapędy Czerwińskiego

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Kucharskiego

• Szybka, kombinacyjna, choć nieco chaotyczna akcja gospodarzy zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Foszmańczyka.

• Kartką za ostre wejście ukarany Łukasz Zejdler

• Gospodarze atakują na razie tylko prawą stroną. Tym razem płasko centrował Mandrysz, ale znów zabrakło dokładności.

• Napór GieKSy trwa! Tym razem uderzenie Prokicia z linii pola karnego powędrowało minimalnie obok słupka!

• Strzał Foszmańczyka spokojnie wyłapany przez Misztala

• Kolejna świetna akcja Czerwińskiego, który mocno zagrał w pole karne, ale Prokić w dobrej sytuacji ostatecznie minął się z piłką!

• Prokić świetnie zagrał do niepilnowanego Mandrysza, ale gracz GKS-u zamiast uderzać zdecydował się na podanie do partnerów w polu karny. W efekcie obrońcy Znicza wybili piłkę daleko poza pole karne.

• Mateusz Abramowicz piąstkuje piłkę na przedpolu po dośrodkowaniu Michała Kucharskiego. Kontra gospodarzy bardzo nieudana

• Dobre dośrodkowanie Czerwińskiego trafiło wprost na nogę Goncerza. Napastnik GKS-u źle złożył się do strzału i piłka minęła w znacznej odległości bramkę gości

• Piotr Misztal spokojnie wyłapuje dośrodkowanie Pawła Mandrysza, któremu podawał Czerwiński.

• Pierwsza szarża Alana Czerwińskiego prawą stroną zatrzymana.

• Rozpoczynamy spotkanie między GKS-em a Zniczem! Od środka zaczęli gracze gospodarzy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu przy ulicy Bukowej. Spotkanie jako główny poprowadzi Sebastian Krasny.

• Dziś od pierwszej minuty w barwach GKS-u wystąpi Andreja Prokić, który w wyjściowym składzie zastąpił Eryka Sobkowa. Szkoleniowiec gości dokonał dwóch zmian w porównaniu poprzednim meczem Znicza. W miejsce Rafała Zembrowskiego i Rafała Zaborowskiego od początku wystąpią Mateusz Długołęcki i Bartosz Jaroch.

• Aktualnie trwa rozgrzewka obu drużyn. Pogoda dopisała. Spotkanie będzie rozgrywane w znakomitych warunkach atmosferycznych. Liczymy, że gracze obu drużyn stworzą ciekawe widowisko.

• Ławki rezerwowych obu drużyn prezentują się następująco:

GKS Katowice: Maciej Wierzbicki, Damian Garbacik, Krzysztof Wołkowicz, Paweł Szołtys, Sławomir Duda, Łukasz Pielorz, Eryk Sobków

Znicz Pruszków: Michał Bigajski, Rafał Zembrowski, Rafał Zaborowski, Maciej Machalski, Krzysztof Kopciński, Adrian Grabowski, Adrian Paluchowski

• Oba zespoły w środku tygodnia rozgrywały swoje mecze w ramach piątej kolejki. GieKSa zremisowała przy Bukowej z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Piłkarze Znicza z kolei przegrali u siebie 0:3 ze Stomilem Olsztyn. Piłkarze z Katowic z dorobkiem 6 punktów zajmują obecnie ósmą lokatę w tabeli. Beniaminek póki co, znajduje się na dnie pierwszoligowej tabeli.

• Witamy serdecznie z Katowic! Zapraszamy serdecznie na relację tekstową ze spotkania GKS Katowice - Znicz Pruszków.