Mecz GKS Tychy – Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie oglądać...

Mecz GKS Tychy – Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 23. kolejka
2017-03-25 15:00

GKS Tychy

1

Bytovia Bytów

0

• Dla kibiców w Tychach wydaje się nie ważne jak ważne, że zwycięsko. GKS Tychy w bardzo nudnym spotkaniu okazuje się lepszy o jedną bramkę. Walka o utrzymanie wciąż jest otwarta i ciekawa. Zapraszamy na kolejne spotkania do Tychów.

• Spiker jeszcze na koniec zakomunikował o korekcie strzelca gola. Piłka całym obwodem przekroczyła już linię po pierwszym strzale Mateusza Grzybka. To on jest strzelcem jedynej bramki w dzisiejszym spotkaniu.

• Koniec spotkania w Tychach. GKS wygrywa po golu zdobytym w samej końcówce spotkania 1-0.

• Spieszy się zawodnikom Drutexu-Bytovii. Goście nie byli drużyną słabszą, a mimo to przegrywają.

• Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy spotkania.

• Rzut rożny dla gospodarzy.

• Paweł Florek długi wznawia grę od własnej bramki.

• Gospodarze wciąż szukają swoich szans do podwyższenia prowadzenia.

• W zderzeniu z rywalem ucierpiał Seweryn Gancarczyk. Przerwa w grze.

• Największym sprytem w zamieszaniu pod polem karnym wykazał się kapitan GKS-u Tychy. Pomocnik gospodarzy piłkę do pustej bramki skierował uderzeniem głową. Chwile wcześniej strzelał Daniel Mikołajewski oraz Mateusz Grzybek.

• GOOOOL! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki gości trafia Mateusz Grzybek. Mamy 1:0!

• Jakub Serafin przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Pawła Florka. Groźnie także pod bramką gospodarzy.

• Doskonałą okazją zmarnował Jakub Kowalski. Strzał z 11. metrów wylądował wysoko nad bramką gości.

• Strzał Jaroslava Machowca ląduje ... w narożniku boiska.

• Liczbę niedokładnych podań w tym spotkaniu można by obdzielić kilka spotkań w tej lidze. Fatalnie się ogląda dzisiejsze spotkanie.

• Debiut w zespole GKS-u Tychy. Na boisku pojawił się - Jaroslav Machovec.

• Do zakończenia spotkania jeszcze 15. minut, a oba zespoły jakby czekały na ostatni gwizdek sędziego. W dalszym ciągu nudy w Tychach.

• Dzisiejsze spotkanie w Tychach ogląda 3519 widzów.

• Kolejna akcja z lewej strony w wykonaniu tyszan okazała się nieskuteczna. Słabe dośrodkowania Macieja Mańki.

• Zaraz po wejściu mógł napastnik ze Szwecji zaznaczyć swoją obecność na boisku ale w zamieszaniu pod polem karnym skuteczniejsi okazali się obrońcy z Bytowa.

• Swoją szansę otrzymuje także Erik Tornros.

• W miejsce Jakuba Bąka - Sebastian Kamiński.

• Żółta kartka dla Daniela Mikołajewskiego. Zatrzymywał on groźny kontratak gości.

• Niesygnalizowany strzał oddał Wojciech Wilczyński. Mogło to zaskoczyć tyskiego bramkarza ale w efekcie próba okazała się niecelna.

• Centymetrów zabrakło aby mógł oddać strzał Marcin Radzewicz. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkowywał Mateusz Grzybek, przedłużył Łukasz Grzeszczyk.

• Maciej Mańka z lewej strony boiska dośrodkowuje wprost w ręce Gerarda Biszczada.

• Wiąż niezbyt wiele dzieje się w Tychach. Spotkanie zespołów z dolnych rejonów tabeli niestety nie dostarcza zbyt wielu emocji.

• Druga zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Kamil Wacławczyk, a w jego miejsce Francisco Gonzalez.

• Niedokładnie przed polem karnym gości podaje Jakub Świerczok.

• Kontuzjowanego Krzysztofa Bąka zastępuje także Lukas Bielak.

• Zmiana w drużynie GKS-u Tychy. Na boisku pojawia się Daniel Mikołajewski.

• Słabo dziś wyglądają rzutu wolne wykonywane przez Seweryna Gancarczyka.

• Tomasz Boczek naprawia swój błąd ale mogło być groźnie po jego zbyt lekkim podaniu do bramkarza. Sytuacji nie wykorzystał Jakub Bąk.

• Z trybuny zajmowanej przez najzagorzalszych kibiców możemy w tym momencie usłyszeć "My chcemy gola! Tyszanie my chcemy gola!" Czekamy zatem na gole w dzisiejszym spotkaniu.

• Bardzo aktywny dziś Mateusz Klichowicz po raz kolejny próbował zagrozić bramce gospodarzy. Jego mocny strzał okazał się jednak minimalnie niecelny.

• Kolejna ładnie zapowiadająca się akcja tyszan zakończyła się jednak faulem Jakuba Świerczoka na bramkarzu.

• Marcin Radzewicz w ostatniej chwili zablokowany przez bramkarza gości, mamy rzut rożny. Efektowny początek tej części gry.

• Goście rozpoczęli drugą połowę spotkania.

• Pierwsi na boisko powrócili goście, czekamy jeszcze na gospodarzy.

• Tyszanie marząc o utrzymaniu muszą wygrywać przed własną publicznością. Jest to warunek konieczny do zrealizowania tego celu. Mamy zatem nadzieję, że po przerwie zobaczymy dużo więcej ofensywnej gry, a Jurij Szatałow zaryzykuje posłaniem do boju kolejnego napastnika. Zawodnicy już powracają na boisko.

• Oglądamy dziś w Tychach typowy mecz walki. Naprzeciw siebie stanęły dziś zespoły, które walczą o ligowy byt i niestety brakuje odważniejszej gry. Gospodarze próbują swoich sił, ale nie zapominają o dobrej grze w obronie. Niestety ale jak do tej pory to kibice raczej muszą walczyć ze snem oglądając dzisiejsze spotkanie. Wracamy za 15. minut!

• Idealnie po 45. minutach sędzia zakończył pierwsza połowę.

• Mateusz Klichowicz popędził na bramkę gospodarzy ale jego strzał niecelny. Ewidentnie spóźniony za nim Mateusz Grzybek. Mamy rzut rożny.

• Nawet stałe fragmenty gry nie wychodzą dziś gospodarzom. Fatalnie rozegrany rzut wolny między Sewerynem Gancarczykiem, a Tomaszem Boczkiem.

• Widocznie poirytowany Jakub Bąk ukarany żółtą kartką.

• Nie pozwala na zbyt agresywną grę dzisiaj Mateusz Złotnicki. Każde przewinienie odgwizdywane, a co za tym idzie coraz więcej przerw w grze.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Eugena Zasavitchi.

• Goście skupiają się na obronie, a swoich szans upatrują w kontratakach. Sytuacja taka nie powinna dziwić. Drutex-Bytovia to rywal w walce o utrzymanie GKS-u Tychy i z pewnością gości bardziej może dziś cieszyć podział punktów niż gospodarzy.

• Szybkie tempo gry ale sytuacji podbramkowych wciąż zbyt mało.

• Nie opanował piłki Jakub Kowalski, a byłaby szansa na szybki kontratak.

• Seria rzutów z autu dla gospodarzy. W ten sposób zespół GKS-u Tychy przeniósł całą akcje z własnej połowy w pole karne rywali.

• Tomasz Boczek wślizgiem zażegnuje niebezpieczeństwo pod własną bramką. Pewna interwencja.

• Wydaje się, że to GKS Tychy dłużej utrzymuje się przy piłce ale tej minimalnej przewagi gospodarze nie potrafią wykorzystać. Wciąż w poczynaniach "Trójkolorowych" brakuje dokładności w ostatnim podaniu.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla - Radosława Pruchnika.

• Bardzo niepewna interwencja Seweryna Gancarczyka... Obrońca GKS-u Tychy niemal zaskoczył swojego bramkarza i nie zdobył bramki samobójczej. Mamy rzut rożny.

• Gospodarze jakby poczuli się nieco pewniej i po raz kolejny budują swój atak od wymiany kilku podań wśród obrońców.

• Ależ okazja Jakuba Świerczoka ! Jego strzał z ok 11. metrów w fantastyczny sposób wybronił Gerard Bieszczad. Mamy rzut rożny.

• Marcin Radzewicz popędził lewą stroną ale wywalczył jedynie rzut z autu.

• Otwarte spotkanie. Oba zespoły stwarzają sobie sytuacje ale za każdym razem brakuje ich wykończenia.

• I jest piłka w siatce po strzale Jakuba Bąka ale podobnie jak chwile wcześniej zawodnik na spalonym.

• Jakub Bąk bliski oddania celnego strzału ale napastnik Drutexu na spalonym.

• Jakub Serafin zagrywa do swojego bramkarza. Również gości spokojniej teraz rozgrywają piłkę, starają się być dokładniejsi.

• Jakub Kowalski faulowany w bocznym sektorze boiska w niedalekiej odległości od pola karnego. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie w pole karne.

• Kolejny atak rozpoczynają budować podopieczni Jurija Szatałowa.

• Każde dotychczasowe nawet te najmniejsze zagrożenia pod bramką gości wyjaśnia Krzysztof Bąk. Pewny dziś w swoich poczynaniach kapitan gości.

• Radosław Pruchnik stara się nieco uspokoić grę gospodarzy. Wymiana kilku podań między obrońcami.

• Jakub Bąk przed kilkoma sezonami reprezentował barwy GKS-u Tychy. Z pewnością będzie chciał przypomnieć się tyskim kibicom i dobrze zaprezentować się w dzisiejszym spotkaniu.

• Bardzo odważnie zaczęli goście, starają się już na polu rywala atakować i odbierać piłkę.

• Bardzo dobre uderzenie Jakuba Wilka bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłkę na rzut rożny sparował Paweł Florek.

• Rzut wolny dla Drutex-Bytovii. Sędzia dokładnie wskazuje miejsce wykonania tego stałego fragmentu gry, nie pozwolił na szybsze rozegranie.

• Tym razem z dystansu strzelał Mateusz Klichowicz, ale uderzenie było bardzo niecelne.

• Od rzutu wolnego rozpoczęła Bytovia. Zawodnik GKS-u Tychy złapany na pozycji spalonej.

• W natarciu goście. Mateusz Klichowicz uderzył na bramkę Pawła Florka, ale trafił w boczną siatkę.

• Pierwszy gwizdek Mateusza Złotnickiego. Gramy!

• Przed rozpoczęciem spotkania zachęcam do zapoznania się zapowiedzią tego spotkania na naszym portalu. Jest ona dostępna tutaj.

• GKS Tychy w roli gospodarza gra ze zmiennym szczęściem. Ostatnie spotkania to zwycięstwo jeszcze w 2016 roku z Zagłębiem Sosnowiec oraz ostatnia domowa wygrana z MKS Kluczbork. W całym sezonie 5. zwycięstw, 1. remis oraz 4. porażki.

• Drutex-Bytovia Bytów fatalnie spisuje się na wyjazdach. W rozegranych jak do tej pory spotkaniach tylko dwukrotnie wygrywali. Zanotowali aż cztery remisy oraz pięciokrotnie przegrywali. Ostatnie 3. wyjazdowe spotkania to porażki w Legnicy, Bielsku-Białej i Olsztynie. Warto zaznaczyć, że w każdym z tych spotkań Drutex-Bytovia strzelała jednego gola!

• Spotkanie w pierwszej części sezonu rozgrywane w Bytowie zakończyło się remisem 1-1. Gola dającego podział punktów zdobył w samej końcówce spotkania Łukasz Grzeszczyk.

• Adrian Stawski, który dziś będzie pełnił funkcję pierwszego trenera w drużynie gości dokonał kilka zmian. Od początku dziś Drutex-Bytovia zagra m.in. bez Lukasa Bielaka i Francisco Gonzaleza. Wspomniani zawodnicy zagrali w wyjściowym składzie w ostatnim meczu ze Stalą Mielec.

• Trener gospodarzy dzisiejszego spotkania wydaje się być zadowolony z postawy swoich podopiecznych w ostatnim spotkaniu w Grudziądzu. "Trojkolorowi" wystąpią w identycznym składzie jak przed tygodniem.

• W rezerwie Drutex-Bytovii Bytów: Michał Szromnik - Omar Monterde, Sebastian Kamiński, Bartosz Wolski, Lukas Bielak, Martin Cseh i Francisco Javier Gonzalez.

• Oba zespoły przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Do rozpoczęcia meczu pozostało już tylko 30. minut. To czas aby poznać składy. Ławka rezerwowa GKS-u Tychy: Marek Igaz - Erik Tornros, Remigiusz Szywacz, Wojciech Szumilas, Jaroslav Machovec, Mateusz Mączyński i Daniel Mikołajewski.

• Witamy serdecznie! Zapraszamy na spotkanie GKS Tychy – Drutex Bytovia Bytów, które odbędzie się w ramach 23. kolejki Nice I Ligi! Czeka nas pojedynek ekip, które zajmują miejsca na dole tabeli: GKS Tychy jest w tej chwili przedostatni, a Bytovia Bytów wisi ostatkiem sił nad strefą spadkową!

Bartosz Głąb

Mecz GKS Tychy – Drutex-Bytovia Bytów ONLINE

Mecz GKS Tychy – Drutex-Bytovia Bytów ONLINE ©Marzena Bugała - Azarko

W sobotnim meczu 23. kolejki Nice 1. ligi przedostatni w tabeli GKS Tychy podejmie Drutex-Bytovię Bytów, która znajduje się tuż nad „kreską”. Spotkanie będzie arcyważne w kontekście utrzymania na zapleczu Ekstraklasy.

W ten weekend zostanie rozegranych zaledwie pięć spotkań 23. kolejki Nice 1. ligi. Pozostałe spotkania zostały odwołane z powodu powołań zawodników do kadr narodowych. Jednym ze spotkań, które odbędą się w ten weekend jest starcie tyszan z Drutex-Bytovią.
Będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania, gdyż oba zespoły są w trudnej sytuacji. Co prawda Bytovią, która ma na swoim koncie 25. punktów, jest na nieco lepszej pozycji, bo zajmuje 14. miejsce, czyli ostatnie gwarantujące pozostanie w lidze. GKS ma pięć punktów mniej i zajmuje przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Drutex-Bytovia w tym roku nie wygrała jeszcze żadnego oficjalnego spotkania. Po dwóch porażkach i remisie zwolniony został dotychczasowy trener Tomasz Kafarski, a zastąpił go Adrian Stawski. Nowy szkoleniowiec zespołu z Bytowa rozpoczynał swoją trenerską drogę w A klasie i z różnymi klubami przeszedł przez wiele szczebli rozgrywkowych. Między innymi z rezerwami Drutex-Bytovii wywalczył awans z okręgówki do 4. ligi.

Tyszanie również nie prezentują się imponująco. Jedyną wygraną w tym roku zawdzięczają pojedynkowi z ostatnim w tabeli MKS-em Kluczbork. Pozostałe dwa spotkania ligowe w tym roku zakończyły się porażkami. Sytuacja tyszan jest zatem niezbyt ciekawa, a sobotnie spotkanie jest tym bardziej ważne, gdyż naprzeciw staje drużyna, która również walczy o utrzymanie i GKS w przypadku porażki będzie mieć jeszcze większą stratę do bezpiecznej pozycji i sny o Nice 1. Lidze w przyszłym sezonie staną się coraz bardziej odległym marzeniem.

W poprzednim pojedynku pomiędzy oboma zespołami w tym sezonie pod koniec sierpnia zeszłego roku w Bytowie drużyna Drutex-Bytovii zremisowała z GKS-em Tychy 1:1. Wówczas gospodarze objęli prowadzenie w 42. minucie za sprawą bramki Omara Monterde, natomiast bramkę wyrównującą dla tyszan w 85. minucie zdobył Łukasz Grzeszczyk.

Mecz GKS Tychy - Drutex-Bytovia Bytów: Kto wygra mecz 1 ligi?

FORMA W OSTATNICH MECZACH

GKS Tychy
Olimpia Grudziądz – GKS Tychy 1:0 (Nice 1. Liga)
GKS Tychy – MKS Kluczbork 4:2 (Nice 1. Liga)
Górnik Zabrze – GKS Tychy 1:0 (Nice 1. Liga)

Drutex-Bytovia Bytów
Drutex-Bytovia – Stal Mielec 2:2 (Nice 1. Liga)
Miedź Legnica – Drutex-Bytovia 2:1 (Nice 1. Liga)
Drutex-Bytovia – Wisła Puławy 0:1 (Nice 1. Liga)

Mecz GKS Tychy - Bytovia Bytów TRANSMISJA TV
Pojedynku GKS-u Tychy z Bytovią nie będzie można obejrzeć w telewizji. W tej kolejce Polsat Sport pokaże sobotnie spotkanie Wisły Puławy z Chojniczanką.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Seweryn Gancarczyk, Maciej Mańka, Jakub Kowalski, Eugen Zasavitschi, Radosław Pruchnik, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz, Jakub Świerczok.

Drutex-Bytovia Bytów: Michał Szromnik - Lukas Bielak, Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Jakub Wilk, Francisco Gonzalez Munoz, Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz, Jakub Serafin , Jakub Bąk, Mateusz Klichowicz.

SĘDZIA

Mateusz Złotnicki (Lublin) – Arbiter pierwszoligowy. W tym sezonie sędziował jedenaście spotkań Nice 1. ligi i dwa spotkania początkowych faz Pucharu Polski. Raz sędziował mecz GKS-u Tychy, który wygrał wtedy u siebie z Wigrami Suwałki 2:1. Arbiter jeszcze nie sędziował Drutex-Bytovii.