GKS Tychy

1

GKS Katowice

1

• GKS Katowice miał okazję na prowadzenie w tym spotkaniu ale Rakels niewykorzystał rzutu karnego i mamy 1:1. W samej końcówce do ataków ruszył natomiast GKS Tychy ale było już zbyt późno aby objąć prowadzenie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na koleje relace NA ŻYWO ze spotkań w Jaworznie. Za uwagę dziękuje Mateusz Godyla.

• Koniec spotkania. W derbowym pojedynku mamy 1:1.

• Jeszcze groźnie głową strzela Rakels ale piłka po jego strzale mina słupek bramki strzeżonej przez Misztala.

• Zunić zbyt mocno do Rockiego i od bramki grę wznowi Budziłek.

• Sędzia dolicza 3. minuty do drugiej połowy spotkania.

• Ależ końcówka spotkania. Dużo emocji ale wciąż brakuje goli.

• Zmiana mająca na celu wybicie z rytmu gospodarzy. W miejsce Kowalczyka - Radionow.

• Folc marunuje 200% okazję do gola. Za daleko wypuszcza sobie piłkę i ta ląduje w rękawicach Budziłka.

• Rocki oddaje groźny strzał ale wcześniej sędzia odgwizuje faul.

• Kolejna niepewna interwencja Budziłka. Rzut rożny dla Tychów.

• Bąk wyprzedił obrońce gości ale w ostatecznym rozrachunku ten zablokował jego dośrodkowanie w pole karne.

• W końcówce groźniejsi gospodarze. Zmiany dokonane przez trenera "trójkolorowych" ożywiły grę i to teraz oni są bliżej zdobycia gola na wagę 3. punktów.

• Ostatnia zmiana w ekipie GKS-u Tychy. W miejsce Mączyńskiego - Chomiuk.

• Mańka nie wykorzystał fatalnego błędu Budziłka. Sytuacja ta z pewnością będzie sniła się tyskiemu obrońcy..

• Zapowiadana wcześniej zmiana. Na boisku pojawia się Rocki.

• Babiarz odnotowuje doskonały odbiór. Bardzo dobry występ tego zawodnika uwięczony zdobyciem gola.

• Mandrysz przywołuje Rockiego z pola na którym rozgrzewał sie zawodnik GKS-u Tychy. Już niebawem zobaczymy tego zawodnika na boisku.

• Dużo walki w środku pola, mecz zaostrzył się czego efektem są żółte kartki. Obu zespołom zależy na zdobyciu dziś 3. punktów w tym jakże prestiżowym spotkaniu.

• Pierwsza zmiana w drużynie GKS-u Tychy. Boisko opuścił Szczęsny a w jego miejsce na boisku melduje się Bąk.

• Żółtą kartką ukarany Kamiński.

• Goście niepotrafią udokumentować swojej dużej przewagi. Mądrze broni się GKS Tychy szukają swoich szans w kontratakach. Tym razem faulowany na 30. metrze od bramki Budziłka został Babiarz.

• Żółta kartka dla Rakelsa.

• Pomocy masażysty potrzebuje leżący na murawie Małkowski, mamy przerwę w grze.

• Zmiana w zespole GKS-u Katowice. W miejsce Gancarczyka pojawia się Goncerz. Jest to pierwsza zmiana w dziejszym spotkaniu.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany nią Mączyński.

• Gospodarzom nie straszne skomasowane ataki gości. Podopieczni Piotra Mandrysza dobrze dziś dysponowani w grze obronnej, bez większych błędów.

• Na boisku miażdżąca już przewaga katowiczan. Tyszanie są natomiast coraz groźniejsi w grze z kontrataku.

• Nie było radości po rzucie karnym wykonywanym przez Rakelsa, ale ten zawodnik dał już powody do radości kibicom GieKSy w 11. minucie spotkania.

• A na boisku wyraźna przewaga gości, którzy dążą do zdobycia gola, który wyprowadzi po raz kolejny GieKSę na prowadzenie.

• Na zdjeciu Mańka w pojedynku z Gancarczykiem.

• Dużo dzieje się już od samego początku drugiej połowy. Te początkowe minuty na pewno należą do bramkarza GKS-u Tychy. Misztal chwilę przed rzutem karnym popisał się fantastyczną paradą na 5. metrze.

• Piotr Misztal obronił strzał Rakelsa. Nadal 1:1 ...

• Rzut karny dla GKS-u Katowice.

• Tyszanie rozpoczęli drugą część spotkania.

• W składach obu ekip bez żadnych zmian. Drugą połowę rozpoczną gospodarze.

• Zawodnicy zarówno GKS-u Tychy jak i GKS-u Katowice powracają już na boisko po przerwie.

• Ostatni gwizdek pana Szreka w pierwszej połowie spotkania. Wracamy za 15. minut.

• Sędzia do pierwszej połowy dolicza 1. minutę.

• Duda nieatakowany przez nikogo oddaje niecelny strzał z 16. metrów.

• Faul taktyczny gości w środku pola. Z groźnym kontratakiem wychodzili bowiem piłkarze GKS-u Tychy.

• Pierwsza próba prostopadłego podania w dzisiejszym meczu. PIłka nie trafia jednak do Rakelsa ale samo zagranie mogło się podobać.

• Masternak wybija piłkę na rzut rożny.

• Ciekawostka z trybuny prasowej. Bramkę wyrównującą dla GKS-u Tychy zdobył urodzony w ... Katowicach Bartłomiej Babiarz. Zawodnik ten piłkarską karierę rozpoczynał w Hetmanie 22 Katowice.

• Ładna akcja tyskiego GKS-u. Wymiana kilku podań bardzo efektowna ale jest to kolejna akcja gospodarzy, która nie kończy się strzałem na bramkę...

• Wyrównany pojedynek w Jaworznie. Ale co najważniejsze to prowadzony w szybkim tempie i na wysokim poziomie. Wcześniejsze okazje psuła nieco nasiąknięta murawa, od kilku minut przestało padać wiec może i okazji podbramkowych będzie wiecej.

• Folc dośrodkowuje z narożnika boiska wprost na głowę Szczęsnego, piłka po "główce" byłego zawodnika Podbeskidzia Bielski-Biała ląduja na siatce nad poprzeczką bramki Budziłka.

• Filigranowy pomocnik GKS-u Tychy oddał strzał z wysokości pola karnego i podobnie jak rywale tak i oni zdobywają gola po strzale z dystansu.

• GOL !!! !!! !!! 1:1 Babiarz. Ten zawodnik najczęsciej próbował atakować bramkę rywali i w końcu się udało.

• Szczęsny na spalonym.

• Babiarz oddaje kolejny strzał z dystansu. Okazja dobra, tyskich pomocnik nie był przez nikogo atakowany na 20. metrze ale strzał już mało precyzyjny.

• Balul ryzykownie wślizgiem w okolicach pola karnego ale tyski obrońca czysto wybija piłkę na rzut rożny.

• Mańka dośrodkowuje w pole karne rywali, a z tego dośrodkowania zrobił się dość groźny strzał. Piłka minęła kilku piłkarzy gości i znalazła się w rękach bramkarza.

• Szczęsny faulowany, do bramki strzeżonej przez Budziłka ok 25. metrów.

• GieKSa mimo iż wydaje się, że jest mniej w posiadaniu piłki to za każdym jej posiadaniem jest dużo groźniejsza. Tyszanie starają się przejąć inicjatywę w spotkaniu ale rażą nieskutecznością i prostymi błędami w przyjęciu piłki. Brakuje klarownych, stu porcentowych okazji pod bramką Budziłka.

• Babiarz oddaje groźny i zaskakujący strzał z rzutu wolnego. Lot piłki do końca śledził Budziłek i pozwolił jej spokojnie opuścić boisko.

• Piłka po strzale młodego zawodnika GKS-u Katowica odbija się jeszcze od słupka. Bez szans na obronę tego strzału pozostał Misztal. GieKSa nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu groźnie atakuje.

• GOL !!! !!! !!! 0;1 Szybko prowadzenie obejmują goście. Deniss Rakels daje prowadzenie swojej drużynie po strzale z dalszej odległości.

• Szczęsny zatrzymany w środku pola i szansa na kontratak dla Katowic.

• Kibicom GKS-u Tychy niestraszny deszcz. Od pierwszych minut spotkania głośno dopingują swoją drużynę. Do fantastycznej atmosfery derbów brakuje jedynie kibiców gości.

• Gospodarze sami sobie stwarzają zagrożenie pod własną bramką. Mańka w dość łatwy sposób wyprzedzony przez rywala ale piłka zagrana w pole karne została szczęśłiwie wybita przez Balula.

• Wyrównany mecz. Obie drużyny zaatakowały z samego początku chcą pokazać swoją wyższość i przestraszyć rywala. Obecnie to tyszanie dłużej utrzymują się przy piłce.

• Strzał Babiarza zza lini pola karnego blokowany przez obrońców GieKSy. Strzały z dystansu mogą być dziś doskonałą szansą do zdobycia gola.

• Niefrasobliwość tyskich obrońców mogła skończyć się fatalnie dla nich ale problemy z dokładnym przyjęciem piłki na 16. metrze mieli także goście.

• Szybkie tempo już od samego początku spotkania. Piłka niestety w kiulku zagraniach dostaje dodatkowego poślizgu na mokrej murawie i utrudnia przyjmowanie jej przez piłkarzy.

• Tylko garstka kibiców na trybunach Stadionu Miejskiego w Jaworznie. Przykry to obraz dzisiejszych derbów regionu. Mecz wzbudzał dużo większe zainteresowanie kibiców jednak zakaz przyjmowania grup zorganizowanych kibców gości popsuł piłkarskie święto w Jaworznie.

• Spotkanie rozpoczynają piłkarze gości - GKS-u Katowice.

• Ulewa na sam początek spotkania, rozpadało się w Jaworznie.Warunki do gry więc mogą być trudne.

• Sędziowe dzisiejszego spotkania wyprowadzają obie 11. na płytę główną boiska. Za moment pierwszy gwizdek pana Marcina Szreka.

• W rundzie jesiennej katowiczanie pokonali tyszan 1:0 po golu Kowalczyka.

• W Jaworznie dziś bardzo ciepło. Termometry wskazują ponad 20 stopni, ale... po drodze na stadion grzmiało, więc może nas tu dziś spotkać burza.

• Oba zespoły mierzyły się do tej pory dziesięciokrotnie. Lepszy bilans ma GieKSa. GKS Tychy - GKS Katowice: 2 - 1 - 6. Bramki: 5 - 15

• Ławka rezerwowych GKS Katowice: Michal Farkas, Grzegorz Goncerz, Jacek Kowalczyk, Jewhen Radionow, Jarosław Ratajczak, Witold Sabela, Dominik Sadzawicki

• Ławka rezerwowych GKS Tychy: Marek Igaz,Mateusz Bukowiec, Jakub Bąk, Damian Czupryna, Piotr Rocki, Mateusz Wawoczny, Adrian Chomiuk

• Niespodzianką w składzie tyszan jest brak w pierwszym składzie Piotra Rockiego, który mecz rozpocznie na ławce rezerwowych. Kibice GieKSy wyczuwają szansę na wywalczenie korzystnego rezultatu.

• Dla obu zespołów derbowe spotkanie to idealna okazja do przełamania słabej formy w ostatnich meczach. Tyszanie zanotowali w nich trzy porażki z rzędu. GKS Katowice zanotował natomiast ostatnio dwa remisy.

• Już za pół godziny derbowy pojedynek w 1. lidze. W Jaworznie spotkają się dwa GKS-y.