GKS Tychy

3

ŁKS Łódź

1

• Jest to historyczne bo pierwsze zwycięstwo GKSu na ŁKSem Łódź. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne mecze GKS Tychy w Ekstraklasa.Net.

• A sędzia zakończył po bramce na 3:1 spotkanie.

• GOL !!! !!! !!! 3:1 Akcje Mańki golem samobójczym kończy Kaczmarek

• Zamieszanie pod bramką Misztala, który popełnił błąd. Atakuje ŁKS!

• Małkowski obija nogi rywali wywalczając rzut z autu na ich połowie.

• Akcja dwóch na jednego Mączyński z Wawocznym ale ten pierwszy kompletnie psuje całą akcję złym podaniem.

• Mecz potrwa o 3. min dłużej.

• I jeszcze rzut rożny dla ŁKSu.

• Taktyczna zmiana w drużynie gospodarzy. Nieco na czas zagrał Mandrysz wprowadzając wysokiego Zunica.

• Faul Rockiego pod polem karnym Wyparły.

• Piłka po jego strzale odbija sie jeszcze od słupka bramki kompletnie zmylonego Misztala. Szykuje się nerwowa końcówka.

• GOL !!! !!! !!! 2:1 Paweł Kaczmarek okazał się pewnym egzekutorem 11.

• Żółta kartka dla Balula i mamy rzut karny dla ŁKSu.!!!

• Brud w 100% okazji sam na sam z bramkarzem, ale kapitalnie broni Misztal.

• Mączyński spokojnie głową do swojego bramkarza.

• Goście walczą do samego końca o zmianę rezultatu. Utrzymują się przy piłce, jednak atak pozycyjny nie jest ich mocną stroną. Dobrze borni się GKS, który upatruje w kontratakach swoich okazji do podwyższenia wyniku.

• Zmiana także w GKSie Tychy. Bukowiec opuszcza boisko, a w jego miejsce Małkowski.

• Zmiana w drużynie gości. Za Późniaka - Golański.

• Tyszanie kontrolują przebieg gry. Utrzymują piłkę na własnej połowie, ale z dużą dokładnością wymieniają mnóstwo podań.

• Rocki na 11. metrze oddaje piłkę Chomiukowi, a mógł sam decydować się na strzał. Kolejny raz brakuje dokładnego ostatniego podania.

• Bardzo pewnie Misztal. Bezbłędnie wyłapuje on dośrodkowania z bocznych sektorów boiska.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Poza boiskiem Babiarz, a w jego miejsce Wawoczny.

• Pierwsza żółta karta w dzisiejszym meczu, a ukarany został nią zawodnik GKS Tychy - Chomiuk.

• Sasin z K. Kaczmarkiem w dwójkowej akcji. Strzał tego drugiego wysoko nad bramką Misztala.

• Przy obu bramkach Folca bez szans Wyparło, który irytuje się na postawę swoich obrońców.

• Doskonałym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Kupczak. Bramkę głową zdobył wspomniany już Folc. Kompletnie nie pilnowany przez obrońców ŁKSu.

• GOL !!! !!! !!! Folc zdobywa swoją drugą bramkę w spotkaniu. I mamy już 2:0

• Mądrze piłkę rozgrywają gospodarze. Więcej za nią biegać muszę łodzianie, którzy tracą przy tym więcej sił.

• Chwilę później Folc stanął przed samym bramkarzem, jednak jak się okazało znalazł się na spalonym.

• Mańka akcję skrzydłem zakończył w... zaspie śniegu. Od bramki Wyparło.

• Babiarz upomniany przez sędziego za faul na rywali. Tyskiemu zawodnikowi, nie można odmówić ogromnej walki o każdą piłkę.

• Paweł Kaczmarek w dość kombinacyjny sposób próbował zagrywać do kolegów prostopadłym podaniem, nie zorientował się w tym wszystkim Więzik.

• Bez fajerwerków rozpoczęła się druga połowa. Wydaje się, że nieco bardziej na zmianie wyniku zależy gościom, którzy dłużej utrzymują się przy piłce. Z przewagi jednak nic nie wynika, a do kontrataków mają szanse tyszanie.

• Tyszanie drugą połowę rozpoczęli bez zmian.

• Oraz za Stąporskiego mamy na boisku Więzika.

• W przerwie mieliśmy dwie zmiany w zespole gości, za Sarafińskiego - Kuklis.

• ŁKS rozpoczyna drugą część gry.

• Piłkarze GKSu Tychy powracają na boisko. Za parę chwil rozpoczynamy drugą połowę.

• Tyszanie prowadzą po bramce z 20. minuty Folca. Zapraszamy za 15. minut na drugą cześć spotkania.

• Ani minuty dłużej nie potrwała pierwsza część gry. Sędzia zakończył ją równo po 45. minutach gry

• Stąporski przed doskonałą okazją do pokonania Misztala. Napastnik ŁKSu trafia z kilku metrów wprost w ręce Misztala.

• Szybszej gry od swoich podopiecznych wymaga Chojnacki, on również dość sporo podpowiada swoim zawodnikom.

• Mańka nie zdecydował się na ofensywne wejście pod bramkę rywali, zagrał do Rockiego a ten odebrał już niedokładnie.

• Rocki za mocno do Chomiuka, który zawahał się nieco czy podbiec do piłki. Prosta strata piłki przez gospodarzy.

• Dużo miejsca mają oba zespoły przy rozgrywaniu akcji, zdecydowanie więcej mają go tyszanie jednak nie potrafią tego wykorzystać. Trochę nudnawo zrobiło się w Jaworznie...

• Na rozgrzewkę udają się zawodnicy GKSu Tychy, a na boisku wyrównana gra. Brakuje jedynie klarownych sytuacji podbramkowych.

• Kolejna groźna akcja skrzydłem ŁKSu, przed bramką znalazł się Brud jednak i on minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji.

• Najgroźniejsza chyba okazja dla gości. Strzał z 16. metrów oddaje Sarafiński jednak minimalnie niecelny.

• Piotr Mandyrsz trener GKSu pomaga jak może swoim zawodnikom zza linii bocznej. Przed momentem zwrócił wagę, na bałagan jaki panuje w obronie tyskiego zespołu.

• Oba zespoły atakują głównie skrzydłami, brakuje w tych akcjach jedynie ostatniego podania.

• Konrad Kaczmarek znalazł się przed bramkarzem GKSu, ale to Misztal miał bliżej do piłki i pewnie ją złapał. Bez zagrożenia dla tyskiej bramki.

• Rzut wolny dla ŁKSu zakończył się faulem w polu karnym jednego zawodnika gości.

• Kibice obu zespołów opuścili w autobusach Jaworzno. Niestety ale mecz ze strony kibicowskiej zakończył się małym skandalem. Zaprzyjaźnione ekipy nie mogły obejrzeć go z jednej trybuny. Takie zarządzenia wydała najprawdopodobniej policja.

• Rocki na spalonym.

• Zawodnik tyszan z najbliższej odległości pokonał bezradnego bramkarza ŁKSu technicznych strzałem. Wzrasta przewaga gospodarzy.

• GOL !!! !!! !!! 1:0 GKS Tychy za sprawą Folca prowadzi od 20. minuty już 1:0.

• Najwyżej do piłki wyskakuje Kopczyk, jednak pika po jego główce ląduje wprost w rękach Wyparły.

• Rocki szybszy od Jurkowskiego wywalczył jedynie rzut rożny.

• Dużo niedokładności w poczynaniach obu zespołów. Może to być spowodowane fragmentami murawy na której zalega śnieg.

• Groźna akcja skrzydłem Babiarza, dośrodkowanie w pole karne w ostatniej chwili wybija Jurkowski. Mamy rzut rożny.

• Próba prostopadłego zagrania do Pawła Kaczmarka i piłka w rękach Misztala. Moment delikatnej przewagi gości, lecz gra toczy się głównie w środku pola.

• Rzut wolny dla gości. Późniak zbyt lekko dośrodkował w pole karne i piłkę przejmują rywale.

• Wszyscy kibice opuszczają trybuny stadionu w Jaworznie. Meczu nie mogą obejrzeć kibice ŁKSu, nie obejrzą go także zaprzyjaźnieni kibice GKSu Tychy.

• Sarafiński w narożniku pola karnego gospodarzy zbyt długo szukał piłki, którą miał pod własnymi nogami...

• Odważnie w pole karne przeciwnika wszedł Mańka odegrał do Bukowca, a ten oddał strzał wprost w ręce Wyparły.

• Dziś możemy spodziewać się wiele ruchu wśród zawodników. W ten sposób będą próbowali utrzymać odpowiednią temperaturę, a w dalszym ciągu ciekawiej na trybunach niż na boisku. O wyniku spotkania może decydować wiele przypadku.

• Mimo ciekawie zapowiadającego się kibicowsko spotkania mamy wielkie nic. Kibice ŁKSu nadal poza trybunami stadionu. A na boisku od pierwszych minut groźniej GKS Tychy.

• Tyszanie dziś w tradycyjnych zielono-czarno-czerwonych stronach, natomiast ŁKS także w tradycyjnych czerwono-białych strojach.

• Mecz rozpoczęli gospodarze czyli GKS Tychy.

• Warto dodać, że w Jaworznie obowiązuje zakaz przyjmowania zorganizowanych grup kibiców gości. Niemniej kibice GKSu oraz ŁKSu darzą sie sympatią od wielu lat.

• Temperatura bliska zeru, przynajmniej ta odczuwalna na na loży prasowej. Zdecydowanie cieplej po stronie kibicowskiej. Na trybuny stadionu w Jaworznie wciąż brakuje kibiców ŁKSu Łódź, którzy mają problem z wejściem na stadion.

• Sędzia główny wyprowadza już obie 11. na murawę. Za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego.

• Iście zimowa sceneria panuje w Jaworznie, mróz daje się we znaki. Liczymy, że zawodnicy rozgrzeją nas swoją dobrą grą, Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.

• Tradycyjnie już przed spotkaniem zapraszam do zapoznania sie z przedmeczową zapowiedzią zbliżającego się meczu. Można ją przeczytać tutaj.

• Przed wejściem na trybuny dość duża kolejka oczekujących. Mamy nadzieję, że kibice zdążą od pierwszych minut dopingować swoje drużyny. Przypomnijmy, że do Jaworzna zawitała dziś dość spora liczba kibiców z Łodzi.

• Trwają jeszcze jedynie kosmetyczne praca, a śnieg zalega tuż za linią boczną boiska.

• Na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania trwa rozgrzewka obu zespołów na płycie głównej boiska. Jest ona w dobrym stanie więc możemy zapewnić, że mecz rozpocznie się planowo o 12.15.

• Ławka rezerwowych ŁKS Łódź: Adrian Olszewski, Daniel Cyzio, Artur Golański, Patryk Kubicki, Jacek Kuklis, Damian Pawlak, Jakub Więzik

• Ławka rezerwowych GKS Tychy: Marek Igaz, Mariusz Masternak, Ivica Žunić, Łukasz Małkowski, Mateusz Wawoczny, Jakub Bąk, Dawid Jarka

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu 14. kolejki 1. ligi pomiędzy GKS Tychy i ŁKS Łódź.