• Arbiter przerwał mecz ze względu na zadymienie stadionu!

• Rzut wolny dla GKS-u. W polu karnym faulowany jednak Bankow.

• Strzał z dystansu Trojaka. Pewnie łapie Jałocha.

• Rzut wolny dla GKS-u, ale Grzeszczyk trafia w mur.

• Żółta kartka dla Kowalskiego.

• Wojciechowski zagrał głową do Urbańczyka, lecz kapitan Ruchu był na spalonym

• Dalekie zagranie Kowalskiego z autu w pole karne. Szansę miał Wojciechowski, jednak powstrzymał go Grzybek.

• Żółta kartka dla Abramowicza.

• Powinno być 2:0 dla GKS-u! Grzeszczyk ograł Kowalskiego w polu karnym i zdecydował się na strzał, ale trafił w Bakowa. Piłka spadła pod nogi Wróblewskiego, ale ten źle złożył się do strzału i futbolówka poleciała w trybuny.

• Żółta kartka dla Mateusza Grzybka.

• Wracamy do Tychów! Czas na drugą połowę derbów!

• Ruch jest dziś zdecydowanie słabszym zespołem. Majewski oraz Przybecki są całkowicie niewidoczni. Podopieczni Juana Ramona Rochy nie potrafią wymienić ze sobą kilku podań, bo szybko tracą piłkę. Czas na 15. minutową przerwę!

• Arbiter kończy pierwszą połowę. GKS Tychy prowadzi 1:0 po golu Bernhardta z trzeciej minuty!

• Strzał Wróblewskiego z ostrego kąta! Nad poprzeczką!

• Kowalczyk zatrzymał Grzeszczyka. Ruch w ataku pozycyjnym. Na strzał decyduje się w końcu Walski. Niecelnie - piłka przeleciała obok słupka. Wznowił Jałocha.

• Dośrodkowanie Grzybka. Rykoszet i rzut rożny dla gospodarzy.

• Hołownia odebrał piłkę Grzeszczykowi.

• Źle rozegrany rzut wolny przez Wróblewskiego. Wybija Ruch.

• Niebezpieczna strata Trojaka. Piłkarze GKS-u nie wykorzystali okazji. Obrońcy Ruchu oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

• Fatalne zagranie Walskiego. Piłkę przechwycił Wróblewski.

• Abramowicz znów daleko posyła piłkę z autu w pole karne, lecz arbiter odgwizdał faul.

• Dobre dośrodkowanie Bernhardta, który wcześniej z łatwością ograł Hołownię. Piłkę z szesnastki wybił jeden z obrońców Niebieskich.

• Faul Urbańczyka na Bogusławskim.

• Przybecki zgrał piłkę Urbańczykowi, a kapitan Niebieskich zdecydował się na strzał. Obok bramki.

• Szansa dla Ruchu! Bardzo dobra wrzutka Hołowni. Piłka odbiła się przed Jałochą i golkiper GKS-u miał problemy ze złapaniem jej. Nogę próbował dostawić jeszcze Wojciechowski, lecz ostatecznie futbolówka znalazła się w rękach bramkarza.

• Dalekie zagranie do Majewskiego. Napastnik Ruchu stracił piłkę.

• Nieudana akcja Wojciechowskiego. Od bramki Jałocha.

• Żółta kartka dla Vojtusa za faul na Kowalczyku.

• Bogusławski faulował Trojaka. Rzut wolny dla Ruchu.

• Złe wykonanie rzutu rożnego przez GKS. Od bramki Bankow.

• Słabszy moment w wykonaniu obu zespołów. Sporo niecelnych podań i strat piłki.

• Złe zagranie Hołowni. Podał Bogusławskiemu wprost pod nogi.

• Faul Majewskiego. Przy piłce gospodarze.

• Rzut wolny dla GKS-u. Bankow nie łapie piłki, ale bez szans na dobitkę. Biernat był na spalonym.

• Żółta kartka dla Kowalczyka.

• Kolejna akcja GKS-u. Tym razem dobrze Bankow!

• Faul na Majewskim i rzut wolny dla Ruchu.

• Dobry przechwyt Trojaka i podanie do Walskiego. Ten zdecydował się na strzał z dystansu. Broni Jałocha.

• Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne Ruchu. Tam błąd popełnił Bankow, czym ułatwił zadanie Bernhardtowi, który bez problemu wpakował piłkę do bramki. To pierwsza akcja GKS-u i od razu zakończona golem!

• GOL! GKS Tychy obejmuje prowadzenie w derbach!

• Zaczynamy! Od środka Niebiescy!

• Piłkarze meldują się na murawie. Czas na przywitanie kapitanów oraz losowanie stron.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut. Stadion powoli się wypełnia. Dziś także Ruch będzie mógł liczyć na doping licznej grupy swoich kibiców, która zdecydowała się wesprzeć zespół w Tychach.

• Skład gospodarzy.

• Skład gości z Chorzowa.

• O godz. 17:45 GKS Tychy podejmie na własnym stadionie Ruch Chorzów. Relację z tego spotkania przeprowadzi Joanna Sobczykiewicz.