Górnik Łęczna

1

Lech Poznań

2

• Lech długo przegrywał z Górnikiem Łęczna, ale zdołał wywieźć z Lublina komplet punktów. Najpierw w 70. minucie wyrównał Maciej Gajos, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra trafił Maciej Makuszewski! To drugie zwycięstwo "Kolejorza" pod wodzą trenera Nenada Bjelicy.

• Koniec spotkania! Lech rzutem na taśmę wygrywa z Górnikiem Łęczna!!!

• Świetna okazja Lecha, który mógł dobić Górnika! Oko w oko z Sergiuszem Prusakiem stanął Radosław Majewski, ale lepszy w tym pojedynku był golkiper gospodarzy!

• lr

• Kapitalne podał do Macieja Makuszewskiego Tomasz Kędziora. Skrzydłowy Kolejorza zdołał przerzucić futbolówkę nad rzucającym mu się bod nogi golkiperem Górnika Łęczna. 2:1 dla lechitów!

• Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty.

• GOOOOOL! MACIEJ MAKUSZEWSKI!

• Grzegorz Piesio wyłożył piłkę Piotrowi Grzelczakowi, a ten marnuje znakomitą okazję. Powinno być 2:1 dla Górnika!

• W miejsce Piotra Grzelczaka na boisku zameldował się Przemysław Pitry.

• Mecz dobiega końca. Bramki chyba już nie padną.

• Rzut rozny dla poznaniaków. Wykonawcą Majewski, lecz piłka nie stworzyła zagrożenia pod bramką Prusaka.

• Piłkarz Górnika już sie pozbierał a Lech wywalczył rzut wolny. Jevtić prosto w kłębiących się kolegów. Nie padł strzał.

• Leandro przewrócony w środku boiska. Chwila przerwy na interwencję medyków.

• Kolejna dobra reakcja Putnockiego zahamowała piłke nadlatującą w kierunku bramki.

• Świetna interwencja Putnockiego po strzale Grzelczaka. Napastnik otrzymał piłkę po szybkim rajdzie Bonina.

• Piesio całkiem fajnie rozgrywał piłkę jednak szybko została mu ona odebrana, a lechici popędzili z kontratakiem. Strzał Kownackiego niecelny.

• Leandro pomknął skrzydłem, wyminął Makuszewskiego i niepozornie skierował piłke w pole karne. Trochę zdziwiony odebrał ja Piesio. Niecelny oraz lekki strzał.

• Pawłowski wywalczyl futbolówke w środku pola, podał do Robaka. A ten dał się złapać na pozycji spalonej.

• Kolejny strzał na bramke Prusaka i ponownie niecelny. Gajos z bliska posłał piłke nad poprzeczką.

• Lech nie rezygnuje. Kolejne natarcie przeprowadzone przez Pawłowskiego. I ponownie lewym skrzydłem. Dośrodkował w pole karne, ale tam juz na piłke czekali przeciwnicy.

• Pawłowski przebi sie środkiem boiska, przed samym polem karnym odegrał do nadbiegającego Kadara. Reprezentant Węgier uprzedzony przez Sasina.

• Pierwsza roszada w zespole Kolejorza. Łukasza Trałkę zastąpił Maciej Gajos. Opaske kapitańską przejął natomiast Szymon Pawłowski.

• Ostatnia zmiana wśród gości. Radosław Majewski za Darko Jevticia.

• Maciej Makuszewski ujrzał żółty kartonik.

• Zmiana na szpicy w poznańskim Lechu. Dawid Kownacki za Marcina Robaka.

• Jeden korner Górnika przyniósł zaraz kolejny. Dobre zachowanie defensorów z Poznania nie pozwoliło na oddanie strzału.

• Szybki kontratak w wykonaniu gospodarzy. Lewa stroną przebił się Hernandez, oszukał obrońców, ale oddał niecelny strzał.

• GOL! Maciej Gajos wyrównuje mocnym strzałem głową. Dośrodkowanie z lewej strony od Pawłowskiego.

• Robak otrzymał piłkę pod polem karnym, ale pilnowany przez Szmatiuka nie zdołał tego wykorzystać.

• Boisko opuścił Slaven Jurisa W jego miejsce Javier Hernandez.

• Rzut rozny w wykonaniu Jevticia nie przyniósł zagrożenia pod bramką Łęcznej. Lechici dłuższa chwilę wymieniali piłke na połowie gospodarzy. W końcu z prawej strony padł strzał. Bardzo niecelny.

• Górnik Łęczna - Lech Poznań

• Kadar przemknął sie lewa strona i dośrodkował w pole karne. Piłkę za linię końcowa wybili gospodarze.

• Ostatnie minuty to dłuższa wymiana piłki w środku pola w wykonaniu lechitów. Skutecznie grająca dzisiaj defensywa łęcznian nie pozwoliła im jednak na wiele. Górnik próbował z kontrataków, ale i oni nie zaszli daleko pod bramkę przeciwnika.

• Jurisa dostał żółtą kartkę.

• rzut rozny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Prusaka, fajna interwencja Szmatiuka.

• Mocne uderzenie Pawłowskiego z dystansu. Strzelał zza pola karnego. Dobrze Prusak. Będzie jeszcze korner.

• Obrońca łęcznian nie mógł kontynuować gry z powodu urazu.

• W przerwie pierwsza zmiana w zespole łęcznian. Paweł Sasin zastapił Aleksandra Komora.

• Piłkarze Lecha rozpoczęli drugą połowę!

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy w Lublinie Górnik Łęczna prowadzi z Lechem 1:0.

• Okazja Lecha do kontrataku, ale Maciej Makuszewski nieprecyzyjnie zagrywał na lewą stronę do Szymona Pawłowskiego.

• Piotr Lasyk doliczył 60 sekund do pierwszej połowy spotkania.

• Szymon Pawłowski prostopadle zagrał do Jevticia. Ten krótkim zwodem minął obrońcę i zdecydował się na uderzenie, ale Sergiusz Prusak przerzucił futbolówkę ponad poprzeczką.

• Krzysztof Danielewicz dogrywa z rzutu wolnego, ale prosto w ręce Matusa Putnockiego.

• Grzegorz Piesio fantastyczne podał do Piotra Grzelczaka. Do pędzącego do piłki napastnika Górnika doskoczył poza polem karnym Putnocki. Grzelczak przerzucił nad nim futbolówkę, ale chwilę później nie trafił do bramki, uderzając ponad poprzeczką.

• Darko Jevtić po stracie Danielewicza pognał w kierunku pola karnego Górnika. Łatwo minął Adama Dźwigałę, ale płaski strzał pomocnika Lecha był bardzo nieudany.

• Krzysztof Danielewicz dośrodkował w pole karne, ale tam interweniował Tomasz Kędziora.

• Darko Jevtić zdecydowanie przerwał akcję rozpędzonego Gersona. Arbiter oszczędził gracza Lecha.

• Tamas Kadar wrzucał piłkę z lewej strony w pole karne w kierunku Łukasza Trałki. W powietrznym pojedynku powalczył z nim Leandro. Bez większego zagrożenia pod bramką Prusaka.

• Lechici próbowali przedrzeć się w pole karne Górnika, ale Tomasz Kędziora sfaulował Slavena Jurisę.

• Grzegorz Bonin tym razem wrzucał w pole karne z prawej flanki w kierunku Grzelczaka. Piłkę na aut wybił Jan Bednarek

• Grzegorz Bonin wyłożył piłkę z lewego skrzydła przed pole karne do Adama Dżwigały. Ten kropnął z dystansu, ale obok bramki Matusa Putnockiego.

• Darko Jevtić uderzył na bramkę Sergiusza Prusaka z rzutu wolnego z około 30 metrów. Futbolówka w rękawicach golkipera Górnika.

• Szybko wyszli do ataku gracze Kolejorza, ale Szymon Pawłowski zniewyczył ich wysiłki. Bardzo niedokładne dośrodkowanie zawodnika Lecha.

• Tomasz Kędziora pokonał w pojedynku jeden na jednego Jurisę, ale po dośrodkowaniu obrońcy Kolejorza najwyżej w polu karnym wyskoczył Maciej Szmatiuk.

• Adam Dźwigała ukarany żółtą kartka za faul w środku pola.

• To powinien być gol! Makuszewski nie trafił do pustej bramki. Zamiast do siatki skierował futbolówkę prosto w słupek. Prawa strona uciekł obrońcom, oszukał Prusaka, ale słupek pozostał niewzruszonym.

• Ostatnie minuty przyniosły sporo zamieszania w środkowej strefie. Sporo drobnych fauli, wymian podań jednak bez większych akcji.

• Jevtić ponownie pokazał sie na skrzydle. Zawalczył z Leandro i Boninem, ale musiał uznać wyższość łęcznian w tej sytuacji.

• Wzorcowo wykonany korner przez łęcznian. Piłka poleciała prosto w kłębiących sie w polu karnym zawodników, a tam najlepiej odnalazł się Grzelczak, który pewnie umieścił piłke w siatce.

• GOL! Po rzucie rożnym piłkę w siatce umiescił Piotr Grzelczak!

• Rzut wolny dla łęcznian, Leandro posłał piłke pod pole karne, gdzie najlepiej znalazł się Gerson. Niecelny strzał obrońcy.

• Adam Dźwigała wyraźnie zahaczany przez Łukasza Trałkę. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Jeszcze jedna próba strzału z dystansu w wykonaniu Grzegorza Piesio. Matus Putnocky nie musiał interweniować.

• Nieudany drybling Slavena Jurisy. Gracz gospodarzy pogubił się w swoich zamiarach i sfaulował Abdula Aziza Tetteha.

• Futbolówka dograna na lewe skrzydło do wbiegającego Leandro. Zawahał się przez moment Tomasz Kędziora, ale zdołał wybić piłkę.

• Grzegorz Piesio uderzył zza linii szesnastego metra, ale bardzo wysoko ponad poprzeczką.

• Jevtic pomknął prawym skrzydłem, jednak nie zdołał uwolnić się spod opieki Leandro.

• I ruszyli. Od środka gospodarze.

• Za nami przywitanie kapitanów - Łukasza Trałki oraz Sergiusza Prusaka, a także losowanie stron. Za moment zaczynamy.

• Sędzia główny Piotr Lasyk wyprowadził oba zespoły na murawę.

• Rozgrzewki dawno zakończone. Za moment arbiter wyprowadzi obie jedenastki na murawę.

• Obie druzyny powoli kończa juz rozgrzewki. Lechici, którzy jako pierwsi pojawili sie na murawie, w większości powrócili już do szatni.