• KONIEC MECZU! Górnik Łęczna remisuje z Pogonią Siedlce 1:1.

• Pacek oddaje strzał z okolic pola karnego, znakomicie broni Misztal!

• Ostatnia zmiana w Górniku. Szczerba zmienia Dariusza Jareckiego.

• Krawczyk oddaje strzał z 25 metrów, ale wprost w ręce Prusaka.

• Piłka spada pod nogi Tymińskiego na szesnastym metrze, ale jego uderzenie z woleja było niecelne.

• Druga zółta kartka dla Czarneckiego za faul na Szyszu. Zawodnik Pogoni opuszcza boisko.

• Bajdur uderza tuż sprzed pola karnego, ale pewnie łapie piłkę Prusak.

• Kontuzjowanego Pisarczuka zmienia Piotr Pacek.

• Pisarczuk potrzebuje pomocy medycznej.

• 1:1! Tomasiewicz ogrywa na lewym skrzydle Radosław Pruchnika, dośrodkowuje po ziemi do Kuna a ten pokonuje Prusaka!

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Chyłę zastępuje Polkowski.

• Łukasz Tymiński oddaje strzał z rzutu wolnego, ale futbolówka znacząco mija bramkę Misztala.

• Arkadiusz Czarnecki ukarany żółtą kartką za faul na Szyszu.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Łukasz Tymiński zmienia Szewczyka.

• Jest też druga zmiana w Pogoni. Paluchowskiego zmienia Demianiuk.

• Krawczyk zastępuje Piotra Mrozińskiego.

• Sergiusz Prusak potrzebuje pomocy medycznej po swojej interwencji.

• Tomasiewicz próbuje szczęścia z okolic 22 metrów, ale broni Prusak.

• Lewą stroną przedarł się Kun, dotarł do pola karnego, oddał strzał, ale piłka minęła bramkę Górnika.

• GOL! 1:0 dla Górnika Łęczna, Patryk Szysz strzela pewnie w prawy róg bramki Misztala!

• Szysz faulowany w polu karnym Misztala. Sędzia dyktuje jedenastkę!

• Piotr Mroziński ukarany żółtą kartką za faul na Szyszu.

• Strzał Mrozińskiego z 20 metrów, pewnie broni Prusak.

• Patryk Szysz szarżował środkiem boiska ale zostało powstrzymany tuż przed polem karnym Misztala.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• Pierwsza połowa mówiąc delikatnie nie porwała publiczności zgromadzonej na stadionie w Łęcznej. Obejrzeliśmy zaledwie jeden celny strzał, sporo fauli i szarpanej gry z obu strony. Miejmy nadzieję, że druga część będzie choć trochę żywsza.

• Koniec I połowy. Górnik Łęczna bezbramkowo remisuje z Pogonią Siedlce.

• Sędzia dolicza minutę.

• Kolejny rajd Dariusza Jareckiego, doświadczony gracz upada w polu karnym, kibice domagają się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy. Będzie tylko rzut rożny.

• Tomasiewicz oddaje groźny strzał z okolic 20 metra. Piłka mija jednak lewy słupek bramki Prusaka.

• Zamieszanie w polu karnym, piłka przypadkowo dociera do Szysza, ale sytuację wyjaśnia Misztal.

• Mroziński fauluje Karbowego z lewej strony pola karnego Misztala.

• Jarecki decyduje się na rajd lewą stronę, zagrywa na klepkę z Szyszem, dośrodkowuje w pole karne ale piłka nie dociera do nikogo.

• Rafał Kosznik strzela z 30 metrów i Rafał Misztal z trudem paruje piłkę!

• Filip Karbowy ukarany żółtą kartką za faul na Tomasiewiczu.

• Długie zagranie od Pruchnika do Szysza ale wychowanka Górnika interwencją głową uprzedza Misztal.

• Mroziński dośrodkowuje z lewej strony boiska ale Paluchowskiego uprzedza Prusak.

• Filip Karbowy fauluje Tomasiewicza w okolicach środka boiska.

• Rajd Dariusza Jareckiego lewą stroną boiska. Rzut rożny dla zielono-czarnych.

• Filip Karbowy decyduje się na uderzenie z 35 metrów, piłka nieznacznie mija prawy słupek bramki Misztala!

• Rzut wolny dla Górnika na 30 metrze.

• Piłka trafia do Paluchowskiego, ale napastnika Pogoni interwencją uprzedza Kosznik.

• Mroziński oddaje strzał z 25 metrów, ale była to bardzo niecelna próba.

• Pisarczuk oddaje lekki strzał z prawej strony pola karnego. Pewnie broni Rafał Misztal.

• Szarża Patryka Szysza, młody pomocnik Górnika Łęczna zatrzymany przez Czarneckiego.

• Szrek fauluje Dariusza Jareckiego z lewej strony pola karnego Rafała Misztala.

• Od środka Adrian Paluchowski i zaczynamy!

• Górnik dziś w swoich domowych zielono-czarnych strojach, Pogoń zaś wyjdzie na boisko w niebieskich trykotach.

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już na murawę!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Dawid Bukowczan. Prowadził już w tym sezonie trzy spotkania Nice I ligi. Co ciekawe, sędziował dwa mecze Pogoni Siedlce i w obydwu z nich zawodnicy Bartosza Tarachulskiego odnosili zwycięstwa.

• Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie pomiędzy obydwoma drużynami.

• Skład Pogoni Siedlce:
    Misztal, Ratajczak, Chyła, Tomasiewicz, Bajdur, Żytko, Mroziński, Czarnecki, Szrek, Kun, Paluchowski.

Rezerwowi:
    Frąckowiak, Kieplin, Wichtowski, Krawczyk, Świerblewski, Polkowski, Demianiuk.

• Taki skład do boju posłał trener gospodarzy, Tomasz Kafarski.

• Na relację z meczu pomiędzy Górnikiem Łęczna a Pogonią Siedlce zaprasza państwa Radosław Zaborek!

Sebastian Chmielak

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce LIVE! O zwycięstwo, o spokój

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce LIVE! O zwycięstwo, o spokój ©Sławomir Jakubowski

Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce ONLINE. Wczoraj rozpoczęła się 13. seria spotkań Nice 1 Ligi. Dziś na kibiców pierwszoligowych emocji czeka 7 gier. W Łęcznej Górnik zmierzy się z Pogonią Siedlce. Oba zespoły zadomowiły się tuż nad strefą spadkową. Możemy spodziewać się zatem ciekawego meczu, w którym nikogo podział punktów nie zadowoli. Pierwszy gwizdek arbitra dosyć wcześnie, bo już o 13.

Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce ONLINE

Łęcznianie po spadku z LOTTO Ekstraklasy mieli być jednym z kandydatów do awansu na ekstraklasowe salony. Rzeczywistość okazuje się inna, nieco brutalniejsza. Podopieczni Tomasza Kafarskiego do tej pory uzbierali 15 punktów, co daje 10.
lokatę w stawce pierwszoligowców. Po 8 kolejkach na koncie zielono-czarnych było zaledwie jedno zwycięstwo. Wówczas w drugiej części września udało się wygrać trzy, kolejne spotkania i sytuacja w tabeli uległa znacznej poprawie. Niestety, dwa tygodnie temu Górnik przegrał w Grudziądzu z Olimpią (0:1), a w poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisował po bezbarwnym meczu na Pomorzu z Chojniczanką Chojnice.W sobotę Górnicy będą mieli okazję powrócić na ścieżkę zwycięstw. Ponadto warto wspomnieć, że jeśli chodzi o mecze domowe, to łęcznianie radzą sobie solidnie - 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka. Zatem siedlczan czeka trudne zadanie w sobotnie popołudnie. W ekipie miejscowych na pewno zabraknie narzekającego nadal na uraz Przemysława Pitrego, a pod znakiem zapytania stoi występ Grzegorza Bonina.

Pogoń natomiast kolejny raz balansuje nad krawędzią strefy spadkowej. Mimo solidnej kadry, dobrej bazy treningowej Adam Łopatko nie był w stanie wykrzesać z siedleckich piłkarzy, tego co najlepsze, dlatego pożegnał się z klubem. Stery w zespole przejął dotychczasowy asystent - Bartosz Tarachulski, który w przeszłości kilkukrotnie gasił skutecznie pożary. Z taką skutecznością byłby dobrym kandydatem do PSP. W kampanii 2017/18 "Tarantula" zadebiutował zwycięstwem w Tychach (3:2). Miało to miejsce dwa tygodnie temu. W poprzedniej kolejce siedlczanie odpoczywali od ligowych zmagań, gdyż spotkanie z Olimpią Grudziądz zostało przełożone na najbliższą środę. Nie oznacza to jednak, że biało-niebiescy próżnowali. 6 października rozegrali sparing z Wisłą Płock, który zakończył się bezbramkowym remisem. Obecnie Pogoń plasuje się na 11. miejscu z dorobkiem 14 punktów. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy o punkty w Łęcznej łatwo nie będzie, a goście będą musieli sobie radzić bez pauzującego za kartki Dariusza Zjawińskiego oraz narzekających na urazy Krystiana Stępniowskiego, Miroslava Pastvy oraz Seiyi Kitano.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce: Kto wygra mecz 1 ligi?

NIE ZAGRAJĄ:

Górnik: Przemysław Pitry (kontuzja)
Pogoń: Dariusz Zjawiński (pauza za kartki), Miroslav Pastva, Krystian Stępniowski, Seyia Kitano (wszyscy kontuzjowani)

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Chojniczanka - Górnik 0:0 (7.10.17 r., Nice 1 Liga)
Olimpia Grudziądz - Górnik 1:0 (1.10.17 r., Nice 1 Liga)
Górnik - GKS Tychy 1:0 (23.09.17 r., Nice 1 Liga)
Ruch Chorzów - Górnik 1:2 (18.09.17 r., Nice 1 Liga)
Górnik - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (9.09.17 r., Nice 1 Liga)

Wisła Płock - Pogoń 0:0 (6.10.17 r., sparing)
Stal Mielec - Pogoń 2:3 (30.09.17 r., Nice 1 Liga)
Pogoń - Ruch Chorzów 1:3 (24.09.17 r., Nice 1 Liga)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń 2:0 (16.09.17 r., Nice 1 Liga)
Pogoń - Stomil Olsztyn 1:0 (9.09.17 r., Nice 1 Liga)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

Górnik - Pogoń 1:2 (8.07.17 r., sparing)
Pogoń - Górnik 1:1 (25.03.17 r., sparing)
Górnik - Pogoń 3:0 (14.01.17 r., sparing)

OGÓLNY BILANS GIER:
Zwycięstwa Pogoni: 7
Remisy: 6
Zwycięstwa Górnika: 5
BRAMKI: 18-16 na korzyść Pogoni

Oba zespoły w 2017 roku trzykrotnie rywalizowały ze sobą w grach kontrolnych. Ostatnia konfrontacja miała miejsce w sierpniu. Wówczas siedlczanie wygrali w Łęcznej 2:1 po bramkach Adriana Paluchowskiego oraz Michała Bajdura. Dla zielono-czarnych trafił Dariusz Jarecki. Ogólny bilans gier jest korzystny dla ekipy z Mazowsza, która wygrała 7 spotkań, 6 zremisowała oraz 5 przegrała.

ARBITER SPOTKANIA:

Zawody poprowadzi Dawid Bukowczan z Żywca. W kampanii 2017/18 był rozjemcą dwóch, wygranych spotkań siedlczan (3:2 ze Stalą Mielec oraz 1:0 ze Stomilem Olsztyn). Pierwszy gwizdek arbitra już o godzinie 13!

Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany na żywo przez Polsat Sport. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl