Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie obejrzeć w...

2

Pogoń Szczecin

2

• To już wszystko na dziś! Wszystkim dziękuję za uwagę! Do usłyszenia!

• Mecz kończy się wynikiem 2:2. Obie drużyny na pewno nie będą zadowolone z tego remisu. Sytuacja Górnika Łęczna jest nie do pozazdroszczenia. Niestety nie potrafili wykorzystać przewagi, kiedy to w 65 minucie Jarosław Fojut dostał czerwoną kartkę. Mecz był bardzo ciekawy i obfitował w wiele ciekawych sytuacji. Czy Franciszek Smuda jeszcze uczyni cuda? Na razie widać poprawę w grze czerwonej latarni Ekstraklasy, ale nie ma to przełożenia na wyniki!

• Koniec meczu!

• Spasa Delewa zmienia Marcin Listkowski.

• Słaby strzał Grzegorza Bonina, marnują świetną szanse.

• Groźny rzut wolny dla gospodarzy! 20 metrów do bramki Słowika!

• Cały czas próbują strzelić zwycięskiego gola gospodarze ale nie udany strzał zalicza Komor.

• Kolejna świetna sytuacja Górnika Łęczna niewykorzystana! Najpierw sam na sam z bramkarzem wychodzi Bartosz Śpiączka, napastnik Górników chciał dograć na pustą bramkę dla swojego kolegi, ale świetny powrót zalicza Mateusz Matras.

• Rrzut rożny dla gospodarzy, wybita piłkę przez defensorów Pogoni, kolejna próba dośrodkowania, ale mamy offside.

• Z ostatniej zmiany korzysta Franciszek Smuda, na boisku pojawia się Przemysław Pitry, który zmienia Javiera Hernandeza.

• Goście po raz kolejny mogli wyjść na prowadzenie, lecz stuprocentowej sytuacji nie wykorzystuje David Niepsuj.

• Świetnie z przeciwnikiem radzi sobie Grzegorz Bonin dogrywa piłkę w pole karne, jednak dobrze radzą sobie zawodnicy gości. Łęcznianie domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z defensorów Pogoni, ale Mariusz Złotek pewnie mówi ze karnego nie ma!

• Z boiska schodzi Rafał Murawski, a na murawie melduje się Robert Obst!

• Jedna z nielicznych w ostatnich minutach akcja gospodarzy. Po rzucie rożnym Bartosz Śpiączka ładnie uderza głową ale zabrakło niewiele! Napastnik gospodarzy powinien mieć już kilka bramek strzelonych w dzisiejszym meczu!

• Nika Dzalamidze zmienia Vojo Ubiparip

• Piesio schodzi, a na boisku melduje się Grzelczak.

• Podwójna zmiana w Górniku!

• Pogoń próbuję odgryzać się Górnikom, na razie nie widać że grają w osłabieniu. Gyrucso i Delew starają się atakować.

• Kolejna zółta kartka w tym meczu. Ukarany Gabriel Matei.

• Teraz grę w osłabieniu muszą wykorzystać gospodarze! Jest to dla nich wielka szansa aby odbić się od dna!

• Druga żółta kartka dla Jarosława Fojuta i goście będą kończyć mecz w 10!

• Kolejna świetna akcja duetu Bonin-Śpiączka. Kapitan Łęcznian dogrywa w pole karne ale napastnik gospodarzy myli się o kilka centymetrów.

• Tak jak można było się spodziewać. Konutzjowanego Korta zmienia Tsintsadze.

• Gerson ukarany żóltą kartką za faul na Frączczaku.

• Dawid Kort opatrywany przez sztab medyczny. Chyba potrzebna będzie zmiana.

• Piękna, książkowa akcja drużyny Franciszka Smudy! Świetne poklepali w środku pole, później szybko przerzucili piłkę na prawą stronę. Futbolówkę opanował Grzegorz Bonin, dograł w pole karne i strzałem głową Bartosz Śpiączka pokonał Słowika! Znowu mamy remis!

• Gol! Bartosz Śpiączka!

• Niezła akcja gospodarzy. Leoandro podłączyć się do akcji ofensywnej, otrzymał piłkę od Dzalamidze, dośrodkował w pole karne ale Bartosz Śpiączka minął się z piłką.

• Rzut wolny z groźnej pozycji dla gości, jednak tragiczne dośrodkowanie Ricardo Nunesa.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Oby drugie 45 minut było równie ciekawe!

• Ależ mamy mecz w Łęcznej. Obie drużyny nie odstają tempem rozgrywania akcji ofensywnych. Z obu stron mamy dużo strzałów celnych. Mimo świetnego początku gospodarzy to ekipa gości była skuteczniejsza i mamy jednobramkowe prowadzenie podopiecznych Moskala. Czy druga połowa też będzie owocna w tyle sytuacji? Dowiemy się za 15 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Długo z remisu nie cieszyli się gospodarze! Dobry plasowany strzał Spasa Delewa i po raz drugi Pogoń wychodzi na prowadzenie! Co za mecz!

• GOL! Spas Delew!

• Zaspała obrona Pogoni. Szybki wyrzut z autu Dzalamidze, Grzegorz Bonin przyjmuje piłkę i strzela wyrównującego gola! Mamy 1:1!

• GOL! Grzegorz Bonin!

• Bramka dodała skrzydeł gościom. Kilka ciekawych dośrodkowań ze skrzydeł lecz na razie są nieskuteczne.

• Kontrowersja w polu karny gości. Javier Hernandez próbował przyjąć piłke, David Niepsuj trafia w nogi Hiszpana, jednak gwizdek Mariusza Złotka milczy.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Mateusz Matras i strzałem głową pokonał Sergiusza Prusaka!

• GOL! Mateusz Matras strzelcem!

• Błąd ofensywny graczy z Łęcznej, kontra gości i mamy rzut wolny dla Portowców.

• Trzeba pochwalić grę Grzegorza Bonina. Kapitan Górnika cały aktywnie udziela się w atakach ofensywnych gospodarzy.

• Świetne uderzenie z rzutu wolnego Hernandeza, ale bramkarza gości ratuje słupek!

• Żółta kartka za faul dla Jarosława Fojuta.

• Groźny rzut wolny dla gospodarzy. Czy wykorzystają szansę? Faul Fojuta na Matei.

• W ostatnich pięciu minutach to Portowcy przejęli inicjatywę, lecz obrona gospodarzy świetnie radzi sobie z atakami gości.

• Początek spotkania, może zwiastować ciekawe widowisko. Z obu stron dużo się dzieję. Oby taka sytuacja trwała do końca meczu.

• Dobre podanie Dawid Korta do Spasa Delewa jednak strzał Bułgara mija bramkę gospodarzy.

• Oba zespoły wyszły na to spotkanie z dużym animuszem. Na razie groźniejszy w atakach jest Górnik Łęczna, lecz nie ma to przełożenia na gole.

• Mocny strzał z dystansu Adama Gyurcso, ale świetnie broni Sergiusz Prusak.

• Kolejna świetna okazja gospodarzy. Prostopadłą piłkę zagrywa Grzegorz Bonin i znowu Bartosz Śpiączka przegrywa pojedynek z bramkarzem gości.

• Ależ sytuacja gospodarzy! Dośrodkowanie z prawej strony Bonina, intuicyjnie strzelał Bartosza Śpiączki, ale góra w tej sytuacji Jakub Słowik.

• Groźny rzut wolny dla Portowców, dośrodkowanie zamykał Mateusz Matras, lecz piłka poszybowała nad poprzeczkę bramki gospodarzy.

• I mamy pierwszy celny strzał w meczu. Strzał Bartosza Śpiączki pewnie broni Jakub Słowik.

• Pierwsza akcja Górnika Łęczna, szybkie wznowienie z rzutu wolnego, próba dośrodkowania, obrońcy Portowców jednak na swoim miejscu.

• Mariusz Złotek rozpoczyna spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie! Czekamy na pierwszy gwizdek i liczymy że mecz nie zawiedzie!

• Były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda, zdecydował się na dwie roszady porównując do składu z przegranego w środku tygodnia meczu z Zagłębiem Lubin. Szansę dostaną Grzegorz Piesio i Paweł Sasin.

• Trener Kazimierz Moskal nie mógł skorzystać z dwóch zawodników: Kamil Drygas (Kartki) i Cornel Rapa (uraz). Oprócz dwóch wymuszonych zmian szkoleniowiec Portowców zdecydował się na dwie dodatkowe zmiany. Reasumując w porównaniu do zremisowanego spotkania z Wisłą Płock od pierwszej minuty zagra czterech nowych graczy: Dawid Kort, Ricardo Nunes, Mateusz Matras i Adam Gyurcso.

• Już niecałe 30 minut do pierwszego gwizdka. Obie ekipy nie zachwycają na wiosnę. Minimalnie lepsza jest Pogoń, która zdobyła 5 punktów w 4 meczach wygrywając raz (z Piastem 2:1) i 2 razy remisując. Górnik Łęczna także wygrał jedno spotkanie (także z Piastem, 1:0) lecz przegrywając resztę spotkań, tym samym zdobywając tylko 3 oczka.

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Kudła, Kowalczyk, Listkowski, Obst, Tsintsadze, Matynia, Ciftci.

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Małecki, Grzelczak, Ubiparip, Jarecki, Askovski, Danielewicz i Pitry.

• Inne cele ma drużyna ze Szczecina. Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu pozwoli im wskoczyć do pierwszej ósemki wyrzucając z niej Koronę Kielce.

• Obie drużyny potrzebują punktów niczym powietrza. Chociaż to Górnik Łęczna znajduję się w kryzysowej sytuacji. Łęcznianie zdobyli tylko 21 punktów i znajdują się na szarym końcu tabeli. Nawet jeżeli dzisiaj pokonają Portowców nie mają szans na wyjście z 16 miejsca, ale wygrana pozwoli im się zbliżyć na odległość 2 oczek do czternastego Śląska Wrocław.

• Witam Państwa serdecznie!Już za godzinę w pierwszym niedzielnym meczu Górnik Łęczna podejmie na własnym terenie drużynę Pogoni Szczecin. Czy podopiecznym Franciszka Smudy uda się odbić od dna? Tego dowiemy się już niebawem! Na relację zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

Filip Kliber

Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki

Trwa walka Górnika Łęczna o pozostanie w ekstraklasie. Podopieczni Franciszka Smudy okupują obecnie ostatnie miejsce w tabeli i znajdują się w potężnych tarapatach. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin, która również nie odnotowuje formy zwyżkowej.

Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin ONLINE

Szczecinianie mają świetną okazję do zdobycia trzech punktów. Nie jest to takie oczywiste w ich przypadku, jakby się mogło wydawać, ponieważ w ostatnich 5 spotkaniach „Portowcy” wygrywali zaledwie raz. Z tego powodu są obecnie na 10. miejscu w tabeli, mając na koncie 31 punktów, które zgromadzili przez 24 kolejki.

Sytuacja w Łęcznej jest wręcz fatalna. Słowo „zwycięstwo” bardzo rzadko pada w kontekście Górnika, przez co znajdują się na samym dnie tabeli. W 24 meczach zgromadzili jedynie 21 oczek, a komplet punktów w tym sezonie zgarniali jedynie pięciokrotnie, 13 razy schodząc z boiska pokonanym.

Mobilizacja obu zespołów przed spotkaniem

Franciszek Smuda nie traci optymizmu pomimo tragicznej sytuacji w tabeli. Z ławki trenerskiej sytuacja wygląda zupełnie inaczej i szkoleniowiec Górnika wierzy, że jego podopieczni są w stanie podnieść się z kolan i utrzymać na następny sezon w Ekstraklasie.

- Z paroma zespołami grałem już o utrzymanie i nie widziałem jeszcze zespołu, który by tak walczył. Oni się wszyscy sami motywują, mobilizują, chcą osiągnąć ten cel i osiągną. Jestem przekonany, że przy takim podejściu, osiągną ten cel – powiedział Smuda „Dziennikowi Wschodniemu”.

Kazimierz Moskal zdaje sobie sprawę, że jego zawodnicy wystąpią przeciwko obecnie najsłabszej drużynie w tym sezonie, jednak nie stara się mówić o tym swoim zawodnikom i zachęca ich do pełnej mobilizacji. Szczególnie, by kibice byli zadowoleni z końcowego rezultatu.

- Chcielibyśmy wrócić do naszych dobrych momentów i zagrać taki mecz, po którym będziemy zadowoleni nie tylko z drugiej połowy, ale z całego spotkania – powiedział Moskal cytowany przez oficjalny portal „Dumy Pomorza”.

Sami piłkarze Pogoni przyznają, że czeka ich walka. Wiedzą, że zarówno oni, jak przeciwnik, potrzebuje punktów, stąd z pewnością nie odpuści.

- Pierwsza ósemka nam ucieka. Jeśli nie zdobędziemy trzech punktów, to ucieknie jeszcze mocniej. Trzeba wziąć to na barki. Presja oczywiście będzie. Gramy na wyjeździe z ostatnim zespołem, który też potrzebuje punktów. Dwie dobre połowy to bardzo ważne, bo ostatnio graliśmy nierówno. Mamy swój styl, musimy go pokazać, odbudować swoje morale i pozycję w tabeli – oznajmił Adam Frączczak dla oficjalnej strony szczecińskiego zespołu.

Nie zagrają

Po stronie Pogoni przeciwko Łęcznej nie zagrają Kamil Drygas i Cornel Rapa. Pierwszy z nich pauzuje za nadmiar kartek, natomiast drugi leczy kontuzję.

Ostatnie 5 spotkań

Minimalnie lepsi na papierze są goście. Szczecinianie w ostatnich 5 ligowych meczach zdobyli 5 punktów – raz wygrywali i dwukrotnie remisowali. Podopieczni Franciszka Smudy z kolei zgromadzili na swoim koncie dwa oczka mniej. Zaskakujący może być fakt, że w bezpośrednich pojedynkach prowadzą… łęcznianie! W ostatnich 5 pojedynkach to oni dwa razy pokonali Pogoń, dwukrotnie mecz kończył się remisem i tylko raz „Portowcy” zdobyli komplet punktów w meczu z Górnikiem.

Mecz Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin TRANSMISJA

Spotkanie Górnika Łęczna z Pogonią pokaże CANAL+ Sport. Wstęp do meczu od godziny 15:10. Początek relacji na żywo od 15:25. Mecz prosto z Lublina skomentują Piotr Laboga i Wojciech Jagoda.