3

Polonia Bytom

1

• Sędzia Marek Karkut zakończył spotkanie. Trzy punkty zostają w Łęcznej!

• I prawie podwyższył wynik Renusz! Z roku "piątki" posłał piekielnie mocną piłkę, niestety tuż nad poprzeczkę. Chwilę później z dystansu potężnie uderzał Oziemczuk, ale również niecelnie!

• Sędzia przedłużył drugą połowę o 3 minuty.

• Zmiana w Polonii. Cioch za Krzemienia.

• Za faul na Paluchu kartką ukarany Mika.

• Gol! Ponownie Sołdecki, ponownie z karnego!

• RZUT KARNY DLA GOSPODARZY! Genialne zachowanie Palucha, który wyminął obrońców, bramkarza i ten ostatni musiał ratować się przed stratą gola faulem.

• Paluch strzelał sprzed pola karnego, ale za lekko i Mika bez trudu łapie piłkę.

• Zmiana w Bogdance - Oziemczuk za Ricardo.

• Od początku drugiej połowy sytuacja na boisku zwiastowała podwyższenie wyniku na rzecz Bogdanki. Mam 76 minutę spotkania, gospodarze są w natarciu - czy urządzą sobie kanonadę goli?

• GOOOOOOL! Zuber mierzonym uderzeniem wykorzystał sytuację sam na sam z Miką! 2:1 dla Bogdanki!

• Czterech na dwóch - z taką przewagą na połowie Polonii akcję przeprowadzała Bogdanka, ale mimo wszystko nie potrafiła zamienić jej na bramkę!

• Dobrą sytuację zmarnował Paluch. Młody napastnik przyjął piłkę przed polem karnym mając do pokonania tylko jednego obrońcę i bramkarza, ale w decydującym momencie poślizgnął się i stracił piłkę.

• Po wrzutce z... autu głową uderzał Zuber, ale wyłapał zbyt lekki strzał Mika.

• Groźna sytuacja pod bramką Polonii! Po rożnym głową uderzał Midzierski, dobijał Pesir, ale wybili zawodnicy gości!

• Zepsuł groźną sytuację Ricardo. Będąca w przewadze liczebnej Bogdanka napierała na bramkę Miki, ale Ricardo zamiast wykorzystać okazję do dobrego podania, bezsensownie uderzył w sam środek bramki.

• Zmiana w kadrze Bogdanki. Zuber za Irie.

• Najpierw mocno w pole karne z boku piłkę wstrzeliwał Renusz, ale ta nie znalazła adresata, a potem to samo z rożnego powtórzył Nikitović. Piłka wyraźnie szuka drogi do bramki Miki.

• Zaostrzyła nam się gra w Łęcznej. Wślizg za wślizg, faul za faul. Często grę przerwa sędzia Marek Karkut.

• Białkowski za "smulkę" i pretensje do sędziego ukarany zółtym kartonikiem.

• Zmiana w Polonii, Pokotyliuk za Górkiewicza.

• Było gorąco! Z rogu pola karnego mocno po ziemi uderzał Michał Paluch, ale Mateusz Mika z trudem wybił piłkę poza boisko!

• Tak jak przewidywaliśmy przed meczem - Michał Paluch dostał swoją pierwszą szansę do pokazania się w 1. lidze, zastąpił Tomasza Tymosiaka.

• Od środka rozpoczęli drugą połowę piłkarze Bogdanki.

• Zawodnicy obu drużyn zameldowali się już na boisku.

• Polonia była przed meczem skazywana na pożarcie, a tymczasem całkiem nieźle radzi sobie na trudnym, wyjazdowym terenie. Ciekawe, czy pobudzona bramką Bogdanka ostudzi zapał rywali i pokaże dlaczego stadion w Łęcznej należy do tych nie do zdobycia.

• Sędzia Marek Karkut z Warszawy zakończył pierwszą połowę spotkania. Po golu wyrównującym Bogdanka obudziła się z jesiennego letargu i zaczęła dominować na boisku. Czy taki stan rzeczy utrzyma się przez drugą połowę?

• Za faul na Irie ukarany żółtym kartonikiem Alancewicz.

• No i zaczynamy mecz od początku!

• GOOOOL! Jedenastkę pewnie wykorzystał Dawid Sołdecki!

• Rzut karny dla Bogdanki! Faulowany Michał Renusz i sędzie pokazuje jedenastkę!

• Kombinują dziś strasznie zawodnicy Bogdanki. Zamiast tak jak zwykle - prostych, technicznych akcji, tworzą ciągle cuda niewidy, przez co niemal każde wyrwanie się ze swojej połowy kończy się błyskawiczną stratą po błędzie któregoś z zawodników.

• Piękne, jesienne słońce wyszło zza chmur w Łęcznej. Oby ożywiło to nieco atmosferę na boisku.

• Ależ było blisko! Idealną piłkę ze środka pola z rzutu wolnego rzucił Veljko Nikitović, w zamieszaniu w polu karnym o centymetry pomylił się Tomasz Midzierski i w groźnej sytuacji nie sięgnął piłki.

• Bardzo ładną kontrę wyprowadzili gospodarze, niestety na jej końcu górną piłkę z boku pola karnego dostał Renusz, pogubił się i wręcz podał do bramkarza. Chwilę później groźnie, prawie sam na sam z bramkarzem wychodził Kamil Białkowski, ale w rajdzie do piłki uprzedził go Sergiusz Prusak.

• Veljko Nikitović wskoczył w górę do główki i wbiegł w niego jeden z obrońców gości. Kapitan Bogdanki zrobił w powietrzu fikołka, uderzył w ziemię i stracił na chwilę przytomność. Na szczęście już jest wszystko w porządku i zaraz będzie mógł wrócić na boisko.

• Rzut rożny, dorzucał Krzysztof Michalak i tuż nad bramką głową uderzył Paweł Ancalewicz.

• ...a niektórzy wręcz odwrotnie, jak Tomek Midzierski, który dziś dość słabo radzi sobie z ofensywnymi zapędami bytomian.

• Bytomianie w pełni kontrolują dzisiejsze spotkanie, niektórzy z zawodników zdają się rozgrywać "mecz życia"...

• Napięcie rodem z filmów grozy! Najpierw po błędzie Tomasza Midzierskiego sam na sam z bramkarzem wyszedł Tomasz Kaczor, ale z tego pojedynku górą wyszedł Sergiusz Prusak. Odbitą piłkę jeszcze dwa razy dobijali goście, ale za każdym razem radzili z nią sobie obrońcy Bogdanki! Polonia gra naprawdę solidną piłkę w dzisiejszym meczu.

• GOOOOL! Bramka z niczego! Z pod linii bocznej boiska z około 40 metrów rzut wolny wykonali krótko zawodnicy Polonii. Jeden z nich - Krzysztof Michalak - ile sił w nogach wrzucił piłkę w pole karna gospodarzy. Futbolówka niesiona wiatrem...niefortunnie przelobowała kompletnie zdezorientowanego Sergiusza Prusaka.

• Groźna sytuacja podbramkowa pod bramką Bogdanki, z lewej strony piłkę wyłożył Kamilowi Białkowskiemu Dawid Krzemień, ale ten pierwszy uderzył tuż obok słupka.

• Oba zespoły zdają się kontrolować sytuację na boisku, dotychczas możemy zaobserwować spokojną, przemyślaną piłkę, bez agresywnych wyrywów w stronę bramki rywala.

• Przez pierwsze cztery minuty meczu piłka więcej czasu spędziła poza boiskiem niż na jego płycie.

• I od środka po krótkim opóźnieniu spowodowanym problemem technicznym z jedną z bramek rozpoczęli zawodnicy bytomskiej Polonii.

• Zawodnicy wyszli już na płytę boiska. Kibice gości rozpoczęli swój doping. Miło wreszcie usłyszeć kibicowskie przyśpiewki na stadionie w Łęcznej.

• Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania. Zawodnicy obu drużyn zebrali się w tunelu.

• Gospodarze wybiegną dziś na boisko na zielono-czarno goście zaś na czerwono-niebiesko.

• Na stadionie w Łęcznej zgromadziło się około 500 kibiców gospodarzy oraz 180 kibiców gości.

• Ławka rezerwowych Polonii: Juraj Balaż, Paweł Gamla, Michał Cioch, Maksym Pokotyliuk

• Ławka rezerwowych Bogdanki: Paweł Socha, Kamil Oziemczuk, Grzegorz Wojdyga, Michał Paluch, Michał Gamla, Marcin Kalkowski, Michał Zuber

• Z pierwszą drużyną rozgrzewają się Michał Renusz oraz Michael Łukasiewicz. Dla tego pierwszego jest to powrót po długiej przerwie spowodowanej kontuzją śródstopia, dla drugiego zaś pierwszoligowy debiut w barwach Bogdanki (wcześniej grał tylko w Pucharze Polski).

• Trybunę gości zajmują już przyjezdni kibice. Według naszych informacji do Łęcznej przyjechały z Bytomia dwa pełne autokary fanów Polonii.

• W Łęcznej panują dziś idealne warunki do rozegrania zawodów piłkarskich. Unosi się chłodne, przyjemne powietrze, świeci lekkie słońce. Jest zimno, ale przyjemnie.

• Kamil Oziemczuk przed meczem zapewnia, że on i jego koledzy mimo wszystko nie zlekceważą dzisiejszego rywala: >> WYWIAD <<

• Zapraszamy do zapoznania się z pełną zapowiedzią spotkania:

• Witamy na relacji LIVE! ze spotkania pomiędzy GKS-em Bogdanka, a Polonią Bytom. To już 15. kolejka tegorocznych rozgrywek, bytomianie wciąż nie zaliczyli żadnego zwycięstwa. Gospodarze z kolei na swoim boisku tanio skóry nie sprzedadzą - w tym sezonie zaliczyli w Łęcznej pięć zwycięstw na sześć spotkań. Kadra przyjezdnych naszpikowana jest młodymi zawodnikami, toteż dla trenera Piotra Rzepki jest to dobra okazja do sprawdzenia także kilku swoich młodzieżowców. Do rozgrzewki z pierwszą jedenastką podszedł Tomasz Tymosiak, a na ławce zasiadł młodziutki, bo osiemnastoletni, Michał Paluch, który wciąż czeka na swój pierwszoligowy debiut. Pachnie dziś na stadionie w Łęcznej jakąś debiutancką bramką...