• Ostatnia zmiana w tym meczu. Łukasza Monetę zastąpił Miłosz Przybecki

• GOL! Jakub Arak zaliczył prawdziwe wejście smoka i w pierwszym kontakcie z piłką umieścił ja w siatce

• Jakub Arak zastąpił strzelca trzeciego gola Jarosława Niezgodę

• Śpiączka złapany na pozycji spalonej po podaniu Drewniaka. Wyglądało obiecująco

• Fajny strzal Urbańczyka. Szkoda, że lekko niecelny. Zza pola karnego po podniu od Pazio.

• Urbańczyk przejął piłkę w środku, wyminął kilku rywali i odebrał do Ćwielonga. Strzał niecelny.

• Michał Helik otrzymał pierwszą w tym sezonie żółta kartkę. za faul na Śpiączce

• To powinno zakończyć sie golem dla gospodarzy. Najpierw z wolnego Drewniak w słupek, doobijający Śpiączka pomylił się o centymetry

• Komor ostatnimi minutami chętnie włącza się do ofensywy. Bez kłopotu radzi z Ćwielongiem i kieruje piłki pod pole karne. Tam giną one wśród nóg defensorów Ruchu

• Hernandez próbował wedrzeć się w pole karne lecz nieco nieskutecznie. Piłka wybita przez Kowalczyka prosto pod nogi Bonina. Strzał zdecydowanie niecelny

• Dobre wyjscie Komora. Zwycięzył pojedynek z Ćwielongiem i skierował piłkę do Hernandeza. Ten już nie podołał sytuacji

• Maciej Szmatiuk zastąpił Leandro. To już ostatnia zmiana w Łęcznej w tym meczu

• Długie podanie Drewniaka. Miało być do Hernandeza, ale wyszło za linię końcową

• Drewniak popędził do przodu, ale mimo szczerych chęci nie podołał wobec pewnej postawy Konczkowskiego

• GOL! Jarosław Niezgoda z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

• Lipski miał okazję wykonać jeszcze rzut wolny. Dośrodkowanie głowa wybił Gerson

• Lipski wychodził z kontratakiem, gdy został przewrócony przez Radosława Pruchnika. Czerwona kartka!

• Leandro próbował wyjśc z atakiem, ale nie podołał duetowi Konczkowski- Helik

• Rzut rożny dla Ruchu. Dośrodkowanie prostow w pole karne, tam jednak najlepiej odnalazł się Pruchnik.

• Fajne dośrodkowanie Komora z prawej strony prosto pod bramkę. Obrońca ruszył do przodu i podał do Śpiączki. Strzał nad poprzeczką

• Druga część gry rozpoczęta. Czy Górnik zdoła nadrobić dwubramkową stratę?

• Na drugą połowę nie wybiegł już Grzegorz Piesio. W jego miejsce Dariusz Jarecki

• Koniec pierwszej połowy. Ruch prowadzi 2-0 po golach Piotra Ćwielonga oraz Adama Pazio.

• Tym razem to Ćwielong faulowany gdy próbował sie urwać na skrzydle Leandro. Fajne podanie od Konczkowskiego

• Odgwizdaniu faul w ataku Ćwielonga. Arbiter musiał zahamować natarcie gości

• Dźwigała zahamował podanie lecące w kierunku Monety. Tym razem nie będzie kontrataku Ruchu

• Bonin odegrał na skrzydło, lecz stojący tam Piesio nie zdołał zamienić podania na sytuację

• Po podaniu Konczkowskiego na prawo do Lipskiego, ten drugi próbował strzału. Mooocnooo i niecelnie

• I kolejny rzut wolny dla Górnika praktycznie ze srodka pola. Tym razem do piłki podszedł Drewniak i skierował ją w pole karne. Bez groźnego strzału

• Pruchnik skutecznie interweniował we własnym polu karnym. Zatrzymał wbiegającego weź Ćwielonga.

• Mocna piłka Leandro z rzutu wolnego. Piłka minęła się z bramką po uderzeniu Drewniaka

• Dźwigała usiłował skontruować coś na skrzydle, ale nie udało mu się zajść daleko, skierował piłkę do środka. Będzie rzut wolny dla gospodarzy

• Dobra interwncja Hrdlicki po strzale zza pola karnego. Łęczna zaczęła dochodzić do sytuacji

• Moneta mocno uderzył z ostrego kąta, ale na raty broni Prusak!

• Ładna akcja Urbańczyka, który efektownie ograł Komora, ale jego dośrodkowanie wylądowało w rękach Prusaka.

• Uderzenie z dystansu Drewniaka - wysoko nad bramką.

• Niezgoda zagrał przed polem karnym do Monety, który za mocno wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji ją stracił.

• Bardzo pewnie wygląda Michał Helik. Młody obrońca Ruchu po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją prezentuje się bardzo dobrze. Zadania nie utrudniają mu zawodnicy Górnika, którzy mają problemy ze stworzeniem ofensywnej akcji.

• Długie podanie Surmy w pole karne przejął Komor. Dobre wyjście defensora Łęcznej

• Ładna akcja Górnika! Dzalamidze prostopadle podał do Leandro, który płasko dośrodkował do Śpiączki, ale dobrą interwencją popisał się Hrdlicka.

• Brzydki faul Dźwigały na Ćwielongu, ale sędzia nie upomniał kartką młodego gracza Górnika.

• Dzalamidze w indywidualnej akcji stracił piłkę. To była dobra szansa dla Łęcznej..

• Do bramki z bliska trafił Adam Pazio. Co za debiut obrońcy Ruchu!

• GOOOLLL! 2:0 dla Ruchu!

• Koszmarne dośrodkowanie Leandro i grę od bramki wznowi Hrdlicka.

• Indywidualna akcja Gersona, który został sfaulowany i jest rzut wolny dla Łęcznej, a także żółta kartka dla Pazio.

• Śpiączka uderzał, ale piłka trafiła w obrońcę Ruchu i mamy rzut rożny dla gospodarzy!

• Znakomite dośrodkowanie Monety! Młody pomocnik Ruchu idealnie dośrodkował na głowę Ćwielonga, który świetnie skontrował piłkę i nie dał szans Prusakowi!

• Bramka dla Ruchu Chorzów!

• Kolejne dośrodkowanie Monety i tym razem piłkę wybija Pruchnik.

• Ostre dośrodkowanie Monety, które ląduje w rękach Prusaka.

• Ładne wejście Leandro, który ostatecznie w prostej sytuacji trafia piłką w plecy jednego z graczy Ruchu i stracił piłkę.

• Lipski próbował wstrzelić piłkę w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się Gerson.

• Pierwszy strzał w meczu. Uderzenie głową Ćwielonga spokojnie łapie Prusak.

• Błąd Monety, który stracił piłkę i faulowany został Piesio.

• Pierwsza akcja Ruchu Chorzów, ale obrońcy Górnika powstrzymali Niezgodę.

• Ruch Chorzów rozpoczął od środka!

• Piłkarze wyszli na boisko. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski.

• Trybuny na Arenie Lublin świecą pustkami.

• Już za chwilę zawodnicy wyjdą na boisko. To będzie bardzo ważny mecz dla obydwóch drużyn.

• W dzisiejszym meczu w barwach Ruchu Chorzów wystąpi dwóch zawodników, którzy nie zaliczyli ani jednego występu w obecnym sezonie. Mowa o Michale Heliku i Adamie Pazio, czyli dwóch obrońcach - ryzykowna decyzja trenera Fornalika.

• Zwycięstwo w dzisiejszym meczu pozwoli jednej z drużyn na chwilowe wydostanie się ze strefy spadkowej.

• Na własnym boisku Górnik Łęczna zdobył 8 punktów. Wygrał 2 spotkania, 2 zremisował i 4 razy schodził z boiska pokonany. Ruch Chorzów w meczach wyjazdowych zdobył 7 punktów, a w ostatnich trzech spotkaniach rozgrywanych poza Chorzowem doznał trzech porażek w stosunku 1:2.

• W meczu 1 kolejki rundy jesiennej Ruch pokonał Górnik 2:1. Swoją premierową bramkę w Ekstraklasie zdobył Jakub Arak, wyrównał Bartosz Śpiączka, a w 90 minucie meczu trzy punkty ''Niebieskim'' zapewnił Mariusz Stępiński.

• W Górniku Łęczna dużo więcej zmian, a od pierwszej minuty zagrają: Aleksander Komor, Nika Dzalamidze, Grzegorz Piesio, Bartosz Śpiączka, Radosław Pruchnik i Adam Dźwigała. Pojawili się w miejsce Pawła Sasina, Krzysztofa Danielewicza, Łukasza Tymińskiego, Piotra Grzelczaka, Javiego Hernandeza i Macieja Szmatiuka.

• Waldemar Fornalik w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z Lechem Poznań dokonał kilku zmian w składzie. Dziś od pierwszej minuty wystąpi Patryk Lipski, Adam Pazio i Michał Helik. Paweł Oleksy jest dzisiaj na ławce rezerwowych, Rafał Grodzicki pauzuje leczy uraz, a Eduardsa Viśnakovsa nie ma w meczowej 18.

• Mecz pomiędzy Górnikiem a Ruchem to starcie 15 z 16 drużyną LOTTO Ekstraklasy. Obydwie ekipy mają po 14 punktów, ale dzięki lepszemu bilansowi to Łęczna jest wyżej w tabeli.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Górnik Łęczna - Ruch Chorzów!