Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie...

Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1

• KONIEC! Miażdżąca wygrana Górników, którzy rozbili dziś Chojniczankę 6:1!

• Jeszcze okazja dla zabrzan - na 20. metrze faulowany Matuszek. Nowak podszedł do ustawionej piłki, ale strzelił w głowę jednego z graczy gości.

• Jeszcze jedna kapitalna szansa zabrzan. Janco strzelał z kilku metrów, ale zablokował go Kieruzel. Szansę na dobitkę miał jeszcze Urynowicz, ale nie sięgnął piłki.

• Po wielu miesiącach przerwy na boisko wraca Konrad Nowak - schodzi żegnany owacjami kibiców Igor Angulo.

• Strzał Urynowicza z dystansu spokojnie łapie Budziłek. Dużo dobrego w tej akcji zrobił Arcon, ktory ładnie minął obroncę na lewej flance i podał do kolegi.

• Mecz powoli zmierza do końca - szalone tempo z dotychczasowych minut musiało opaść, ale widowisko na Roosevelta z pewnością dla kibiców niezapomniane. Szkoda, że dziś na Arenie Zabrze pojawiło się tylko 5985 kibiców.

• Ambrosiewicz zastępuje strzelca pierwszej bramki, asystenta przy drugiej i prowokatora czwartej - Rafała Kurzawę.

• Dośrodkowanie Biskupa w pole karne, ale skutecznie głową wybija Suarez.

• Górnik jeszcze w końcówce stosuje pressing, aby uniemożliwić grę gościom. To spotyka się z brawami publiczności. Po chwili Chojniczanka przeprowadza atak na bramkę Loski, ale akcję fatalnym strzałem z dystansu sfinalizował Podgórski. Tym samym podsumował mecz w w wykonaniu Chojniczanki...

• Mikołajczak ukarany za ostre wejście w nogi Żurkowskiego.

• Kolejna szansa dla zabrzan. Nie mają litości dziś nad rywalami. Kurzawa dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale do piłki wyżej wyskoczył Budziłek i złapał piłkę.

• Artur Derbin długo tego debiutu nie zapomni...

• Zawistowski oddał strzał z około 30 metrów, ale spokojnie piłkę łapie Loska. Górnik ruszył z kontrą, którą przerwał Kosakiewicz.

• Suarez ukarany za faul przed własnym polem karnym. Szansa dla gości.

• Najlepszego na boisku po stronie Chojniczanki Rybskiego zastąpił Hieronim Gierszewski.

• GOL! Angulo! Czwarta bramka Hiszpana - napastnik Górnika znów strzela w lewy dolny róg i daje szóstą bramkę gospodarzom!

• KARNY! Urynowicz faulowany w polu karnym i Górnik przed szansa na kolejnego gola! Znów podchodzi Angulo!

• Pierwsza zmiana w Górniku - za Wolsztyńskiego wchodzi Urynowicz.

• Loska ostro potraktowany przez jednego z rywali w polu karnym. Na szczęście dla zabrzan szybko się podniósł.

• Górnicy rozegrali krótko piłkę z rogu. Kurzawa zagrał do Arcona na 10 metr, ale ten nie trafił czysto w piłkę. Po chwili Chojniczanka wypracowała sobie dwie okazje bramkowe, ale w obu nie zachowali zimnej krwi. Mecz - palce lizać!

• Szansa Chojniczanki. Piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła na głowę Biskupa, który chciał sprytnie przelobować Loskę. Ten wyciągnął się jak struna i złapał piłkę.

• Godzina gry za nami, a przy Roosevelta wszystko wydaje się rozstrzygnięte - Górnicy dominują i nic nie zapowiada zmiany obrazu meczu.

• GOL! Angulo! Trzecia bramka napastnika Górnika w tym meczu! Kapitalny strzał na dalszy słupek po zagraniu po ziemi Olszewskiego.

• Strzał Arcona z dystansu zablokowany. Piłkę w ręce spokojnie łapie Budziłek.

• Tak dziś bawi się zabrzańska Torcida! Kibice gospodarzy mają dziś duże powody do radości :)

• GOL! Angulo pewnie pakuje piłke do siatki w lewy dolny róg bramki! Budziłek rzuca się w przeciwny, co skutkuje czwartym golem dla zabrzan!

• KARNY! Kurzawa faulowany w polu karnym, arbiter dyktuje jedenastkę. Strzela Angulo.

• Dwie kapitalne okazje Górnika! Najpierw strzał Kopacza głową obronił Budziłek, po chwili dwa strzały zabrzan zatrzymały się na defensorach gości.

• GOL! Jakóbowski! Wejście smoka zawodnika Chojniczanki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do siatki.

• Meshia pojawił się w miejsce Grzelaka.

• Jakóbowski pojawił się w miejsce Golańskiego.

• Zaczynamy drugą połowę!

• KONIEC 1. POŁOWY. Górnik zasłużenie prowadzi 3:0. Bramki zdobyli Kurzawa, Kopacz i Angulo. A my wracamy po przerwie.

• Kieruzel próbował przedrzeć się środkiem boiska - gospodarze przejęli piłkę i popędzili na bramkę gości. Kurzawa strzelał zza pola karnego, ale tym razem niecelnie. Jedna minuta doliczona!

• Kapitalna okazja Mikołajczaka, który przedarł się środkiem zabrzańskiej defensywy, ale ofiarna interwencja Loski uratowała gospodarzy przed stratą gola.

• Goście są wyraźnie rozbici - to oni mieli inicjatywę i kolejne okzaje, tymczasem w ciągu trzech minut boiskowe sprawy nabrały nieoczekiwanego przebiegu. .

• GOL! Angulo! Co za akcja zabrzan! Piłkę ze środka pola wyprowadził Wolsztyński, który zagrał do Angulo, ten minął Kieruzela i pięknym uderzeniem na dalszy słupek dał trzecią bramkę Górnikowi!

• GOL! Bartosz Kopacz! Dośrodkowanie w pole karne Kurzawy z rzutu wolnego, piłkę głową do bramki (po rękach Budziłka) skierował Kopacz!

• Paweł Golański ukarany kartką za ostre wejście w nogi Suareza.

• Dobre zagranie Kurzawy do Arcona, ten wycofał piłkę do Angulo, ale strzał napastnika zabrzan zza pola karnego został zablokowany. Dośrodkowanie w pole karne wykonał jeszcze Olszewski, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i samo pole karne...

• Pół godziny za nami - teraz inicjatywa raczej po stronie Górnika. Dwie dobre okazje mogą zwiastować albo kolejne ataki gospodarzy, albo jak w przypadku ich oponentów potwierdzi się porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach.

• Kurzawa dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, na krótkim słupku piłkę dosięgnął Angulo i oddał strzał głową, ale skutecznie złapał piłkę Budziłek.

• POPRZECZKA! Rybski popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego i tylko poprzeczka uratowała gospodarzy. Po chwili Górnik ruszył z kontrą - Wolniewicz zagrał do Wolsztyńskiego w pole karne z prawej strony boiska, ale ten nie sięgnął piłki.

• 25 minut za nami - goście mają inicjatywę, ale wciąż prowadzi Górnik. Powoli jednak Chojniczanka zaczyna coraz śmielej zagrażać bramce Loski.

• Silny strzał z dystansu Kosakiewicza - piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gospodarzy, następnie skozłowała przed Loską, który złapał, z minimalnymi problemami.

• Dwie kapitalne okazje gości - najpierw świetną robinsonadą po strzale jednego z zawodników Chojniczanki głową popisał się Loska, po chwili obrońcy Górnika zablokowali dwa strzały z ostrego kąta Rybskiego i Kieruzela.

• Teraz gra przeniosła się do środka pola Chojniczanka szuka okazji do dośrodkowania, szczególnie prawą stroną, gdzie naprzeciw szybkiego Podgórskiego gra niedoświadczony Olszewski.

• Teraz gra przeniosła się do środka pola Chojniczanka szuka okazji do dośrodkowania, szczególnie lewą stroną, gdzie naprzeciw szybkiego Biskupa gra niedoświadczony Olszewski.

• Gra nieco się uspokoiła - teraz Chojniczanka próbuje ataku pozycyjnego, Górnik zaś szuka kontry rozprowadzając piłkę ze środka do skrzydeł.

• Podobne miejsce, znów Zawistowski, ale z lepszym skutkiem - dośrodkowanie trafiło na głowę Markowskiego, który oddal strzał - celny, ale na właściwym miejscu był Loska.

• Zawistowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, Kieruzel zgrał ją głową w kierunku kolegów, ale Matuszek wybił futbolówkę w głąb boiska.

• Wolniewicz zagrał groźnie w pole karne po ziemi, ale Kieruzel wyjaśnił sytuację wybiciem. Prawy obrońca Górnika wykonał jeszcze aut, ale po chwili gry w polu kranym piłkę wybili goście.

• Kieruzel chwilowo leży na murawie, ale jest już gotowy do gry.

• Kolejne groźne dośrodkowanie z prawej strony Podgórskiego, piłka trafiła na nogę Biskupa, ale ten przestrzelił wysoko nad bramką Loski.

• Grzelak zagrał ze środka do prawej strony, skąd prawy pomocnik Chojniczanki wrzucił piłkę do Mikołajczaka. Ten jedynie przedłużył ją do kolegi przed polem karnym, którym był Rybski. Strzał byłego gracza Widzewa nie był jednak zbyt celny. Po chwili kolejna próba dośrodkowania z prawej strony gości. zakończyła się fiaskiem.

• Goście zerwali się do ataku, piłka zagrana na lewą flankę, ale tam na spalonym był Biskup.

• GOL! Rafał Kurzawa przejął odbitą piłkę przed polem karnym i huknął na dalszy słupek z około 18 metrów. Budziłek bez szans, Górnik prowadzi 1:0.

• Pierwsza groźna sytuacja pod bramką Loski. Golański zagrał piłke w pole karne, piłka przeszła na lewą stronę boiska, skąd wrzucił ją w pole karne Biskup. Mikołajczak znalazł się w kapitalnej sytuacji sam na sam z Loską, ale przestrzelił wysoko nad poprzeczką!

• ZACZYNAMY! Od środka gospodarze spotkania!

• Gospodarze wychodzą wraz z ekipą gości na murawę. Górnik w tradycyjnych białych strojach z czerwono-granatowymi elementami. Goście dziś na żółto-czerwono.

• Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik. Towarzyszą mu na linii Michał Pierściński i Jakub Wójcik.

• Chojniczanka gra ostatnio w kratkę - w 4 poprzednich spotkaniach ekipa gości dwukrotnie wygrywała i dwukrotnie przegrywała czyniąc to naprzemiennie. W ostatniej kolejce Chojniczanka przegrała niezwykle ważne spotkanie z Sandecją Nowy Sącz.

• Górnicy nie wygrali od dwóch spotkań - ostatnio ponieśli bolesną porażkę w Głogowie z tamtejszym Chrobrym (0:2).

• W zespole gości na prawej obronie zagra dobrze znany w Zabrzu z poprzedniego sezonu Paweł Golański. Zobaczymy, jak zaprezentuje się dziś ten doświadczony obrońca.

• Chojniczanka przegrała ostatni raz na wyjeździe... 7 miesięcy temu w Legnicy 0:2. Od tamtej pory wiele się jednak w ekipie gości zmieniło - dziś na ławce trenerskiej zadebiutuje trzeci w tym sezonie szkoleniowiec Chojniczanki, Artur Derbin.

• Górnik, aby zachować chociaż iluzoryczne szanse na awans musi dziś wygrać. Chojniczanka z kolei, aby zachować swoje wciąż duże szanse, z pewnością nie może pozwolić na porażkę, albowiem jej bezpośrednich rywali (katowicki GKS i sosnowieckie Zagłębie) czekają spotkania z niżej notowanymi rywalami.

• Oprócz meczu w Zabrzu odbyło się także spotkanie pomiędzy Miedzią Legnica i Wisła Puławy zakończone remisem 1:1. Trwa wciąż spotkanie GKS-u Tychy z zespołem Znicza Pruszków - drużyna ze Śląska prowadzi 2:0.

• W tabeli pierwszej ligi Chojniczanka zajmuje obecnie 3. miejsce mając na koncie 47 punktów. Górnik z kolei traci do dzisiejszych rywali 7 punktów i zajmuje 9. miejsce.

• Tak z kolei prezentuje się jedenastka gospodarzy na dzisiejszy mecz:

• Znamy już wyjściowy skład gości na to spotkanie:

• Witamy serdecznie ze stadionu przy ulicy Roosevelta im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Już za niespełna godzinę rozpocznie się batalia pomiędzy Górnikiem, gospodarzem spotkania, a Chojniczanką Chojnice. Relację dla Państwa poprowadzi Rafał Strzelec.

red, Tomasz Kuczyński/Dziennik Zachodni

Górnik - Chojniczanka LIVE! Debiutuje trener Derbin

Górnik - Chojniczanka LIVE! Debiutuje trener Derbin ©Tomasz Bolt/Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Górnik raczej stracił już szanse na powrót do elity. W walce o awans wciąż liczy się za to Chojniczanka, w której dziś zadebiutuje... czwarty trener w tym sezonie. Relacja LIVE w GOL24 od 20:45.

Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE

Po porażce 0:2 z Chrobrym w Głogowie wydaje się, że Górnik stracił już szansę na powrót do Lotto Ekstraklasy. Chojniczanka uległa u siebie Sandecji Nowy Sącz 1:2, ale ciągle jest w grze o awans. Po tej porażce pracę trener Piotr Gruszka. Zastąpił go znany z Zagłębia Sosnowiec Artur Derbin.

To już czwarty trener w tym sezonie. Po Macieju Bartoszku stery przejął Hermes, następnie trenerem był Gruszka, a od 2 maja jest nim Derbin. Dziś jego debiut.

Rywal Górnika zajmuje trzecie miejsce i bardzo dobrze radzi sobie na wyjazdach - przegrał tylko raz, z Miedzią w Legnicy 0:2. Chojniczanka jest specjalistą od remisów, zanotowała ich już 14. W październiku w Chojnicach Górnik zremisował 1:1.

W piątek w składzie zabrzan zabraknie kontuzjowanych Erika Grendela, Mariusza Przybylskiego i Oleksandra Szeweluchina. Natomiast Rafał Kosznik i Dawid Plizga są odsunięci od pierwszej drużyny.

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice. Kto wygra mecz 1. ligi?

Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport (w wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji IPLA TV). Wprowadzenie o 20:30, pierwszy gwizdek sędziego o 20:45. Komentują Marcin Feddek i Tomasz Łapiński (reporterem z murawy będzie Paweł Ślęzak). Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl.