Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie...

Mecz Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału
2017-11-28 18:00

Górnik Zabrze

3

Chojniczanka Chojnice

0

• Za uwagę dziękuję Państwu Jakub Waliczek i życzę dobrej nocy!

• Chojniczanka grała dobrą piłkę jednak nieskuteczność pod bramką Loski była porażająca i "Zabrzanie" wykorzystali to w drugiej połowie dobijając przyjezdnych strzelając trzy bramki i zamykając mecz

• Górnik ogrywa Chojniczankę w dwumeczu aż 6:1 i awansuje do półfinału Pucharu Polski!

• Sędzia kończy spotkanie!

• 3 minuty doliczone do końca spotkania!

• Mocno rozpoczęli goście, w polu karnym znalazł się Grzelak, jednak uderzył w reklamy za bramką

• Sędzia Opaliński rozpoczyna drugą połowę, od środka zaczyna Górnik Zabrze!

• Zapraszamy za 15 minut na drugą połowę!

• Dobre podanie Wolsztyńskiego do Kądziora, jednak skrzydłowy Górnika oddał słaby strzał

• Kolejna świetna okazja Górnika, Kurzawa wrzuca piłkę w pole karne, a tam bliski pokonania własnego bramkarza był Kieruzel, ostatecznie Janukiewicz wybronił ten strzał

• Ależ strzał gospodarzy! Dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego na głowę Wieteski, który trafił w poprzeczkę

• Doping w Zabrzu na najwyższym poziomie, mimo środka tygodnia na stadionie pojawiło się dużo ludzi

• Dogranie Grzelaka do Drozdowicza, który uderza, ale sędzia dopatrzył się spalonego

• Pierwszy celny strzał gospodarzy, z 20 metrów uderzał Żurkowski, ale prosto w bramkarza

• Kądzior próbował wrzuca piłkę w pole karne, jednak piłka opuściła boisko i od bramki Janukiewicz

• Sędzia Marek Opaliński daje znak do rozpoczęcia spotkania, od środka goście!

• Piłkarze już na murawie Areny Zabrze!

• Chojniczanka w ostatniej w tym roku kolejce I ligi wygrała ze Stomilem Olsztyn 1:0 i utrzymała pierwsze miejsce w lidze, natomiast Górnik ograł Jagiellonie 3:1 i, tak samo jak przyjezdni z Chojnic, zajmują pierwsze miejsce w ekstraklasie

• Dla gospodarzy ma to być tylko dopełnienie formalności, jednak Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i wszystko może się dzisiaj zdażyć

• W pierwszym spotkaniu padł wynik 3:1 dla "Zabrzan" po dwóch golach Angulo i jednym Kądziora, natomiast dla Chojniczanki honorowego gola strzelił Piotr Kieruzel

• Rezerwowi Chojniczanki: Wnuk, Boczek, Paprzycki, Dampc, Rybski, Bąk, Lisowski

• Rezerwowi Górnika: Pawłowski, Olszewski, Grendel, Ledecky, Urynowicz, Ambrosiewicz, Kawrwot

• Witam Państwa bardzo serdecznie, już za 30 minut rozpocznie się rewanżowe spotkanie w rozgrywkach Pucharu Polski, relację poprowadzi dla Państwa Jakub Waliczek!

Piotr Hukało, Jacek Sroka

Dziennik Zachodni

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Paweł Skraba

Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE. We wtorek o godzinie 18 na Arenie Zabrze prowadzący w Lotto Ekstraklasie Górnik zmierzy się z liderem 1. ligi Chojniczanką Chojnice. Stawką pojedynku będzie awans do półfinału Pucharu Polski. Zabrzanie są bardzo blisko najlepszej czwórki, bo w pierwszym spotkaniu wygrali 3:1. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Puchar Polski: Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice ONLINE

Rozegrany ponad miesiąc temu pojedynek w Chojnicach był popisem Górnika. Zabrzanie po godzinie gry prowadzili 3:0 po dwóch bramkach Igora Angulo i jednej Damiana Kądziora. Chwilę później mogli podwyższyć wynik, ale Rafał Kurzawa nie wykorzystał drugiego w tym meczu rzutu karnego (pierwszego na gola zamienił Hiszpan). Dzięki temu Chojniczanka złapała trochę wiatru w żagle i zdobyła honorową bramkę autorstwa Piotra Kieruzela.

Drużyna z Chojnic w końcówce rundy grała bardzo dobrze i zakończyła jesień na zapleczu Lotto Ekstraklasy w fotelu lidera. Z Górnikiem Chojniczanka grać jednak nie potrafi. W ubiegłym sezonie, gdy obie drużyny występowały w Nice 1. Lidze, w Chojnicach zremisowała 1:1, natomiast w Zabrzu w maju br. walczący o powrót do grona najlepszych Górnik rozbił gości aż 6:1 i o tej poniesionej pół roku temu klęsce na pewno ciągle pamiętają piłkarze trenera Krzysztofa Brede, choć akurat tego szkoleniowca wówczas w klubie jeszcze nie było.

Sonda

Górnik Zabrze - Chojniczanka. Kto awansuje do półfinału Pucharu Polski?

Trener Marcin Brosz mając w zapasie dwubramkową przewagę z pierwszego spotkania i w perspektywie niedzielny bój o utrzymanie fotela lidera Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków pewnie da dzisiaj szansę gry kilku piłkarzom, którzy nieco rzadziej pojawiają się w pierwszym składzie z lidze. Szkoleniowiec zabrzan cały czas jednak podkreśla, że zmagania w PP klub traktuje równie poważnie jak walkę o mistrzostwo Polski.

W Chojnicach panują szampańskie nastroje. Po rundzie jesiennej i dwóch meczach rundy wiosennej piłkarze Krzysztofa Brede są na pierwszym miejscu w tabeli Nice I ligi. I przez najbliższe 3 miesiące nic się w tej kwestii nie zmieni. Powtarza się zatem sytuacja z ubiegłego roku, która - jak wszyscy doskonale pamiętają - nie miała happy endu. Michał Markowski zapowiada jednak, że tamte wydarzenia zostały odcięte grubą kreską, a doświadczenie płynące z tamtej lekcji może tylko pomóc.

Piłkarzom pozostaje więc ambitna gra w Pucharze Polski. O korzystny wynik będzie piekielnie trudno, jednak mimo to warto pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. - Podejdziemy do tego meczu bez żadnej presji. Bo co możemy stracić? To, że znowu przegramy - żaden wstyd. Remis - będzie dobrze. Wygrana - świetnie. Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Poza tym futbol jest nieprzewidywalny i wszystko jest możliwe - deklaruje Brede.

Puchar Polski: Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio w Polsacie Sport od godziny 17:45. Mecz Górnika z Chojniczanką skomentują Marcin Feddek i Tomasz Hajto, a rozmowy z piłkarzami i trenerami przeprowadzi Paweł Ślęzak. Transmisja z Zabrza od 17:55.