Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

GKS Katowice

0

• Za uwagę dziękuje już Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Górnik zdobył upragnionego gola, po czym był bezbłędny w defensywie, za co należą się mu dzisiaj oklaski. GKS mocno utrudnił sobie życie w końcówce sezonu.

• Koniec spotkania w Zabrzu! Górnik Zabrze wygrywa z GKSem Katowice 1:0, goście bardzo mocno oddalają się od awansu!

• W pole karne Górnika górną piłkę posyła wysunięty na połowę przeciwnika... Sebastian Nowak, bramkarz posyła futbolówkę prosto pod nogi swojego vis a vis!

• Sędzia dolicza aż cztery minuty do drugiej połowy spotkania.

• Piłka w siatce po strzale jednego z gości, ale sędzia dopatrzył się spalonego! GKS bardzo blisko wyrównania!

• Żółta kartka dla Rafała Kurzawy za wejście w nogi Dawida Abramowicza.

• W końcówce atakują już tylko goście z Bukowej, co przy takim wyniku jest zrozumiałe. Górnik chce pozostać bezbłędny do końca.

• Maciej Ambrosiewicz zmienia Szymona Żurkowskiego. Dobry występ młodego zawodnika Górnika.

• Sandi Arcon... fatalne uderzenie rezerwowego Górnika. Pomocnik miał przed sobą tylko obrońcę i bramkarza, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego, zaliczając koszmarny strzał.

• Piłka w siatce, bramkarza strzałem głową po rzucie wolnym przelobował... Rafał Kurzawa. Sędzia słusznie nie uznał bramki, obrońca zabrzan był na zdecydowanym spalonym.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze po faulu na Szymonie Matuszku.

• Tomasz Foszmańczyk! Pomocnik drużyny z ulicy Bukowej dostał dobre podanie w pole karne, ale za późno zdecydował się na strzał za bramkę, przez co jego próbę zablokował Szymon Matuszek!

• Krzysztof Wołkowicz zastępuje Mikołaja Lebedyńskiego - to ostatnia zmiana w ekipie gości w tym mecuz.

• Piłka ląduje w rękawicach Tomasza Loski po strzale Tomasza Foszmańczyka, piłka jeszcze odbiła się od jednego z obrońców, co pomogło bramkarzowi w spokojnej interwencji.

• Seria rzutów rożnych dla katowiczan kończy się wybiciem piłki, Górnik chce teraz uspokoić swoją grę i powymieniać kilka podań na połowie przeciwnika.

• ...natomiast po stronie Górnika szansę od trenera otrzymuje Meik Karwot, który zmienia Davida Ledecky'iego.

• Kolejne zmiany. W zespole GKSu Andreja Prokić zmieniony przez Grzegorza Goncerza...

• Gra mocno wyrównała się, optycznie nieco lepiej prezentują się goście, którzy wciąż próbują doprowadzić do wyrównania.

• Zmiana także w ekipie gospodarzy. Łukasz Wolsztyński zmieniony przez Sandiego Arcona.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości z Katowic. Kamil Jóźwiak zmienia Pawła Mandrysza.

• Rzut rożny dla GieKSy, goście zostali skutecznie wypchnięci poza pole karne przez gospodarzy, akcję bardzo lekkim strzałem kończy Paweł Mandrysz. Tomasz Loska nie miał prawa popełnić błędu.

• Mocne podanie do Pawła Mandrysza do linii bocznej, skrzydłowy dośrodkowuje piłkę pod bramkę, gdzie w walce o nią Bartłomieja Olszewskiego fauluje Mikołaj Lebedyński. Piłka dla Górnika.

• Obiecująco zapowiadający kontratak zabrzan bardzo słabym strzałem zakończył Rafał Kurzawa. Ta akcja mogła i powinna zakończyć się przynajmniej celnym uderzeniem na bramkę.

• David Ledecky otrzymuje żółtą kartkę za ostre wejście w nogi Łukasza Zejdlera. Słuszna decyzja arbitra.

• Słabej jakości uderzenie Łukasza Zejdlera z okolic 25 metra mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Łukasz Zejdler przytomnie posłał piłkę do dobrze ustawionego przy linii końcowej Alana Czerwińskiego, zagranie obrońcy wzdłuż linii końcowej było jednak nieprecyzyjne.

• Rzut wolny dla GieKSy w okolicach linii środkowej za faul na Pawle Mandryszu.

• Pierwszy gwizdek arbitra i ruszamy z drugą połowę, piłkę ma GKS Katowice!

• Zawodnicy wracają już na murawę.

• Obie drużyny rozdziela obecnie bramka samobójcza, a sam mecz był dość wyrównany. Przez długi czas dominował Górnik, ale GieKSa potrafiła obudzić się i stworzyć sobie parę sytuacji do uderzenia piłki. Czekamy na drugą połowę meczu, na pewno będzie ciekawie!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Górnik Zabrze prowadzi z GKSem Katowice 1:0.

• Niezłe dośrodkowanie, po którym piłka trafiła na głowę Mikołaja Lebedyńskiego, napastnik skutecznie pilnowany przez obrońców nie zdołał nawet oddać celnego strzału.

• GKS się budzi. Rzut rożny dla katowiczan po zablokowanej wrzutce Łukasza Zejdlera przy linii końcowej.

• Dawid Abramowicz przyjął podanie na lewej stronie boiska, ale sam posłał piłkę do kolegi zdecydowanie zbyt mocno, co przeszkodziło gościom w wyprowadzeniu groźnej akcji.

• Końcówka drugiej połowy należą tylko i wyłącznie do zabrzan, którzy poważnie zagrażają bramce rywala, GKS skupia się na defensywie.

• W polu karnym przeciwnika pada Szymon Żurkowski, gwizdek sędziego milczy, ewidentny błąd arbitra, to powinien być rzut karny dla Górnika Zabrze!

• Precyzyjne podanie do uciekającego w pole karne Pawła Mandrysza imponującym wyjściem zatrzymuje Tomasz Loska.

• Łukasz Pielorz ogląda żółtą kartkę za brutalne przerwanie kontrataku rywala przy linii środkowej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia na głowę Bartosza Kopacza, który nabił pod bramkę Andreję Prokicia, zawodnik klubu z Katowic pechowo kieruje piłkę do własnej siatki.

• Gol, gol, gol! Górnik Zabrze obejmuje prowadzenie, bramkę samobójczą zdobywa Andreja Prokić! 1:0 dla gospodarzy!

• Sprytny strzał Szymona Żurkowskiego szybował w kierunku bramki tuż przy ziemi, ostatecznie piłka mija słupek w niewielkiej odległości.

• Niesamowite! Tomasz Loska wyszedł do Alana Czerwińskiego aż do linii końcowej, obrońca fenomenalnie skierował piłkę w stronę bramki, bramkarz Górnika ma ogromne szczęście, bo z linii bramkowej piłkę wybił jeden z jego kolegów!

• Niezłe uderzenie Tomasza Foszmańczyka z pierwszej piłki z linii bramkowej mogło skończyć się golem dla gości, futbolówka mija słupek o metr!

• W ostatnich minutach piłka nie opuszcza połowy GKSu.

• Szymon Żurkowski zdecydował się na uderzenie z woleja z około dwudziestu metrów od bramki, pechowo trafił jednak tylko w swojego kolegę, który nie zdołał posłać piłki do siatki.

• Korner dla piłkarzy w białych trykotach, dośrodkowanie ponownie zostaje wybite przez Sebastiana Nowaka poza pole karne. Bramkarze póki co interweniują pewnie.

• Na moment GKS zamknął Górnika w jego polu karnym, teraz zabrzanie mają chwilę wytchnienia po faulu Mikołaja Lebedyńskiego na Szymonie Żurkowskim przy linii bocznej.

• Rzut rożny dla piłkarzy z Katowic po zablokowanym dośrodkowaniu Dawida Abramowicza.

• Szymon Matuszek równo z trawą wycina Mikołaja Lebedyńskiego, mimo niegroźnej sytuacji w środku pola sędzia mógł pokusić się o wyciągnięcie żółtej kartki.

• Rzut rożny nie przyniósł gospodarzom korzyści, ale to oni wciąż utrzymują się przy piłce.

• Błąd Sebastiana Nowaka kończy się rzutem rożnym dla Górnika - bramkarz powinien złapać zablokowany strzał Rafała Kurzawy, który niezbyt prędko zmierzał poza linię końcową, tymczasem piłka po jego rękawicach wypadła poza boisko.

• Póki co wciąż nie mieliśmy dogodnych sytuacji strzelecki, dłużej przy piłce utrzymuje się Górnik Zabrze.

• Wysokie dośrodkowanie w pole karne Górnika pada łupem Tomasza Loski.

• Dawid Abramowicz zgrywa piłkę do środka pod nogi Andreji Prokicia, piłkarz GieKSy chciał błyskawicznie wykonać podanie prostopadłe, ale zrobił to bardzo niedokładnie i futbolówka opuściła plac gry.

• Szymon Żurkowski pomagał sobie ręką w walce o górną piłkę. Piłka dla katowiczan.

• Lekkie dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu wolnego niespodziewanie trafiło pod nogi Daniego Suareza, Hiszpan wyraźnie zaskoczony nie zdołał dobrze przyjąć piłki, ta mu odskoczyła i opuściła plac gry.

• ...pierwszy gwizdek sędziego i piłka w grze, ma ją Górnik Zabrze!

• Jeszcze tylko losowanie stron...

• Piłkarze wychodzą na murawę Areny Zabrze!

• Na stadionie wszystko już gotowe, czekamy tylko na zawodników!

• Do meczu już tylko dziesięć minut! Kto dziś wygra?! Dowiemy się za około dwie godziny.

• Rezerwowi Górnika: Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Pawłowski, Konrad Nowak, Meik Karwot, Danis Janco, Sandi Arcon i Marcin Urynowicz.

• Górnik nie ma już raczej szans na awans, bowiem strata ekipy Marcina Brosza do trzeciej w tabeli GieKSy wynosi cztery punkty, choć wciąż nie wiadomo, co przyniosą nam pozostałe mecze końcówki tego sezonu.

• Goście wciąż walczą o awans, a z powodu ścisku w czołówce I ligi wygrana w Zabrzu jest dziś obowiązkiem, jeśli podopieczni Jerzego Brzęczka wciąż marzą o awansie do Lotto Ekstraklasy.

• Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Górnik Zabrze - GKS Katowice!

Rafał Musioł

Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice ONLINE. Ponad piętnaście tysięcy widzów będzie we wtorek wieczorem świadkami derbowego meczu Górnika Zabrze z GKS-em Katowice. Chociaż oba kluby i ich kibiców łączy przyjaźń to na murawie będzie iskrzyło. Gospodarzy tylko zwycięstwo utrzyma w rywalizacji o awans do Ekstraklasy, ale także gościom każda inna zdobycz niż trzy punkty będzie oznaczała poważne ograniczenie szans na osiągnięci podobnego celu. Początek spotkania na Roosevelta o 20.30.

Mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice ONLINE

Widowisko w Zabrzu zapowiada się pasjonująco. Do poniedziałku sprzedano ponad 15 tysięcy biletów, a oba zespoły muszą grać va banque, bo urządza je tylko zwycięstwo. W dodatku w spotkaniach z udziałem Górnika pada sporo goli, a po ostatnim występie w Olsztynie na czoło klasyfikacji strzelców wysunął się ich zawodnik Igor Angulo.

Zabrzanie po okresie wiosennego marazmu odrobili ostatnio połowę strat do miejsca premiowanego awansem. Na cztery kolejki przed końcem dystans ten wynosi cztery punkty, co oznacza, że GKS muszą pokonać, aby pozostać w grze. Każdy inny wynik rozwieje resztki marzeń.

Trener Marin Brosz ma do dyspozycji niemal pełną kadrę, za wyjątkiem kontuzjowanych od dłuższego czasu Oleksandra Szeweluchina, Mariusza Przybylskiego i Erika Grendela.

- Najważniejsze to wygrywać każdy kolejny mecz. Co nam to da zobaczymy. Nie ma sensu liczyć punktów, które dzielą nas od rywali - twierdzi Angulo, którego gole, poza jednym przypadkiem, za każdym razem gwarantowały zabrzanom zwycięstwa.

Katowiczanie w poprzedniej kolejce po bardzo słabej grze przegrali z Sandecją Nowy Sącz. W praktyce oznaczało to zarezerwowanie przez ekipę z Nowego Sącza awansu do Ekstraklasy. Na szczęście dla Jerzego Brzęczka pozostałe wyniki ułożyły się w taki sposób, że jego zespół ma tyle samo punktów, co druga w tabeli Olimpia Grudziądz (i czwarte Zagłębie Sosnowiec też).

- Dobrze, że tak szybko gramy kolejny mecz, bo chcemy się zrehabilitować za piątkową wpadkę. I to taki mecz, w takim klimacie - cieszy się Grzegorz Goncerz. - To wielka szansa, ale i wielkie wyzwanie.

W zespole gości zabraknie kontuzjowanego Tomasza Wisio. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Jerzego Brzęczka, który w karierze piłkarskiej reprezentował m.in. Górnika, rozgrywając w nim 88 meczów i strzelając 11 goli.

Ostatnio liga gra w ekspresowym tempie. Tym razem katowiczanie mieli jeden dzień więcej odpoczynku, a zabrzanie dodatkowo musieli pokonać drogę z Olsztyna.

- Występ w takim meczu wyzwala dodatkowe siły i adrenalinę - deklarują jednak zgodnie zabrzanie, których taktykę ujawnił już Brosz mówiąc, że zagrają "żywiołowo ofensywnie", co w ostatnich kolejkach przyniosło dobre efekty.

To 62. ligowy mecz obu klubów. 21 razy górą był Górnik, dwukrotnie mniej GKS, a bilans uzupełnia 11 remisów.

Górnik Zabrze - GKS Katowice: Kto wygra mecz 1 ligi?

Wstęp do meczu Górnik Zabrze - GKS Katowice rozpocznie się o godzinie 20:15 w Polsacie Sport. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 20:30.

20:30 mecz Górnik Zabrze - GKS Katowice