Mecz Górnik Zabrze - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w...

Górnik Zabrze

1

GKS Tychy

0

• Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie GKS Tychy 1:0. Zwycięską bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył Łukasz Wolsztyński, który w 42. minucie popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Podopieczni Marcina Brosza udanie zainaugurowali rundę wiosenną!

• Szymon Matuszek został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną kartką za faul na Radosławie Pruchniku. Matuszek musi opuścić plac gry.

• Rzut wolny dla Górnika... Sandi Arcon został złapany na spalonym. Słoweniec wykopał futbolówkę i obejrzał żółtą kartkę.

• Dawid Błanik ukarany żółtą kartką za faul na Arconie.

• Piotr Lasyk doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

• Aktywny w końcówce spotkania jest Łukasz Grzeszczyk.

• Składna akcja Górnika, Maciej Ambrosiewicz oddaje strzał, jednak piłkę pewnie łapie Paweł Florek.

• Niecelne uderzenie z dystansu Rafała Kosznika.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Z placu gry zszedł David Ledecky, a na boisku zameldował się już Adam Wolniewicz.

• Mocne uderzenie z dystansu oddał Łukasz Grzeszczyk, jednak futbolówka przeleciała nad bramką gospodarzy.

• Druga zmiana w ekipie Górnika. Denisa Janco zastępuje na boisku Maciej Ambrosiewicz.

• Igor Angulo! Hiszpan świetnie przyjął futbolówkę i oddał techniczne uderzenie, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki GKS-u.

• I od razu trzecia zmiana w zespole gości. Mateusza Bukowca zastąpił na boisku Erik Tornros.

• Druga roszada w zespole Jurija Szatałowa. Eugena Zasavitchiego zmienił Radosław Pruchnik.

• Rzut wolny dla GKS-u Tychy, jednak Marcin Radzewicz dośrodkował piłkę zbyt mocno i ta opuściła plac gry.

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Na boisko wchodzi Dawid Plizga, a z placu gry zszedł Łukasz Wolsztyński.

• Marcin Radzewicz został sfaulowany przez Adama Dancha. Zawodnik Górnika obejrzał żółtą kartkę.

• Było blisko bramki na 1:1! Na uderzenie z dystansu zdecydował się Marcin Radzewicz, jednak piłka minimalnie przeleciała obok bramki gospodarzy.

• Niedokładne podanie Jakuba Świerczoka do Macieja Mańki i piłkę przejął golkiper Górnika Zabrze.

• Zamieszanie pod bramką GKS-u Tychy! Paweł Florek najpierw wybronił uderzenie głową Igora Angulo, a chwilę potem arbiter odgwizdał faul na bramkarzu przyjezdnych.

• Tym razem korner dla zabrzan. Po chwili faulował Mańka i gospodarze będą wykonywać rzut wolny z prawej strony boiska.

• Rzut rożny dla GKS-u Tychy. Wrzutka w pole karne Górnika, jednak piłkę skutecznie wybił Igor Angulo.

• Niebezpieczne zagranie Szymona Matuszka. Żółta kartka dla piłkarza Górnika Zabrze.

• Główka Szymona Matuszka, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką GKS-u Tychy!

• Kolejna akcja podopiecznych Marcina Brosza. Daniel Tanżyna wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Denis Janco dośrodkował piłkę w pole karne, jednak tyszanie szybko wybili futbolówkę.

• Dzisiejsze spotkanie Górnika Zabrze z GKS-em Tychy z trybun ogląda 17777 widzów!

• Rzut rożny dla Górnika Zabrze, jednak obyło się bez zagrożenia pod bramką GKS-u Tychy.

• Tomasz Boczek zbyt mocno dogrywał piłkę w pole karne Górnika. Od bramki rozpocznie Tomasz Loska.

• Mateusz Bukowiec sfaulowany przez Szymona Matuszka.

• Zmiana w zespole gości. Mateusza Mączyńskiego zastępuje na placu gry Dawid Błanik.

• Wracamy do gry! Przy futbolówce podopieczni Marcina Brosza.

• W pierwszej połowie byliśmy świadkami szarpanej gry. Mamy nadzieję, że w drugiej części spotkania piłkarze obu drużyn zafundują nam zdecydowanie więcej piłkarskiej jakości.

• Górnik Zabrze prowadzi do przerwy na własnym stadionie z GKS-em Tychy 1:0. Bramkę "do szatni" zdobył Łukasz Wolsztyński, który popisał się kapitalnym strzałem z dystansu.

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Igor Angulo wbiegł z piłką w pole karne, jednak świetną interwencję w defensywie zanotował Daniel Tanżyna.

• Rafał Kosznik zagrał do Łukasza Wolsztyńskiego, ten minął jednego rywala i oddał bardzo ładne uderzenie z dystansu. Bez szans w tej sytuacji był bramkarz GKS-u Tychy!

• GOOOOL! Ależ odpowiedź gospodarzy! Przepiękny gol Łukasza Wolsztyńskiego!

• Bardzo dobre wejście Radzewicza na lewym skrzydle, dośrodkowanie na piąty metr, jednak z futbolówką minimalnie minął się Jakub Świerczok.

• Marcin Radzewicz zbyt mocno dośrodkował piłkę w pole karne Górnika i futbolówkę bez większych problemów złapał Tomasz Loska.

• Szybka akcja gospodarzy, jednak dobrą interwencją popisał się Daniel Tanżyna. Wykopem od bramki rozpocznie golkiper tyszan.

• Zagranie pod pole karne Górnika Zabrze, jednak Tomasz Loska skutecznie interweniował i oddalił zagrożenie.

• Jesteśmy świadkami brzydkiej gry i wielu przewinień. Tym razem faulowany Daniel Tanżyna.

• David Ledecky przekroczył przepisy gry. Rzut wolny dla GKS-u Tychy.

• Akcja gospodarzy, interwencja Daniela Tanżyny i zabrzanie będą wykonywać aut na wysokości pola karnego tyszan.

• Denis Janco dośrodkował w pole karne tyszan, jednak znów dobrze interweniowała defensywa gości.

• Szymon Matuszek sfaulowany przez Mateusza Mączyńskiego. Żółta kartka dla piłkarza gości.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, jednak dobrze spisała się defensywa tyszan.

• Na własnej połowie sfaulowany został Adam Danch. Rzut wolny dla Górnika.

• Denis Janco znów dośrodkował piłkę prosto w rękawice bramkarza GKS-u Tychy.

• Łukasz Grzeszczyk zagrał ręką. Kolejny stały fragment gry dla zabrzan.

• Łukasz Grzeszczyk zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłka poszybowała daleko od bramki gospodarzy.

• Rzut wolny dla Górnika Zabrze, jednak Denis Janco zagrał zbyt mocno i piłkę pewnie złapał bramkarz gości.

• David Ledecky leży na murawie, jednak Piotr Lasyk nie dopatrzył się faulu na zawodniku gospodarzy. Gramy dalej.

• GKS Tychy niedokładnie rozegrał kontratak i piłkę szybko przejęli piłkarze Górnika Zabrze.

• Akcja gości, jednak na spalonym złapany został Jakub Świerczok.

• Pierwszy gwizdek - zaczynamy! Od środka goście. 18 tys. widzów na trybunach.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Zapowiedź meczu w tym miejscu.

• Na trybunach będą też fani GKS:

• Faworytem meczu są zdecydowanie zabrzanie, choć jesienią GKS sprawił niespodziankę. Tyszanie pokonali Górnika 2:1 po golu w ostatniej minucie autorstwa...byłego gracza Trójkolorowych, Macieja Mańki.

• A jeżeli o tabeli mówimy, to jesień oba zespoły miały bardzo przeciętną. Górnik zajął ósme miejsce, GKS przedostatnie - siedemnaste.

• Na trybunach obecni też fani GKS Katowice. Jutro ich drużyna gra na wyjeździe z liderującą Chojniczanką Chojnice.

• U gości po raz pierwszy w akcji ujrzymy Eugena Zasavițchiego.

• Zerkamy na wyjściowe składy i widzimy sporo debiutantów. U gospodarzy po raz pierwszy zagrają Dani Suarez, Denis Janco, Tomasz Loska czy Sandi Arcon.

• Mamy jeszcze trochę czasu, dlatego odsyłamy was do raportów. Przeczytacie w nich o ruchach transferowych, sparingach, oczekiwaniach na wiosnę itd. itd.

Górnik Zabrze - RAPORT GKS Tychy - RAPORT

a

• Długo czekaliśmy i w końcu nadszedł ten moment - wraca 1. liga! Na początek wiosny, nie licząc zaległych meczów Miedzi Legnica, derbowe spotkanie spadkowicza z Ekstraklasy z beniaminkiem. Emocje gwarantowane!

Rafał Strzelec

Mecz Górnik Zabrze - GKS Tychy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - GKS Tychy ONLINE. Nie ma chyba lepszego sposobu na inaugurację wiosennych zmagań w pierwszej lidze jak mecz derbowy. Kilkanaście tysięcy kibiców będzie dziś obecnych na zabrzańskiej Arenie, gdzie Górnik podejmie w roli gospodarza GKS Tychy. Gospodarze mają sporą zadrę w sercu po ostatnim meczu obu drużyn, kiedy to tyski zespół wyrwał zwycięstwo w doliczonym czasie gry.

Mecz Górnik Zabrze - GKS Tychy ONLINE

W obu zespołach nastąpiły spore roszady względem rundy jesiennej. Do Zabrza przyszło czterech nowych zawodników, którzy mogą z miejsca wskoczyć do podstawowej jedenastki. Największe nadzieje przy Roosevelta pokładają w 26-letnim Sandim Arconie, który ma odpowiadać za ofensywne poczynania Trójkolorowych.
W defensywie swoje umiejętności mogą zaprezentować Meik Karwot i Dani Suarez, z kolei na lewej flance może wystąpić szybko i dobry technicznie 19-latek Denis Janco. Marcin Brosz zabrał swoich podopiecznych na dwa obozy, gdzie gospodarze dzisiejszych derbów przygotowywali się do wiosennych zmagań. Z siedmiu sparingów Górnik wygrał trzy, a w ostatnim teście przed meczem z GKS-em biało-niebiesko-czerwoni zremisowali 1:1 z czeskim Tryńcem. Marcin Brosz, a także jego zawodnicy zapowiadają walkę o awans, choć tabela wyraźnie temu zaprzecza. Ósme miejsce i osiem oczek straty do miejsca premiowanego awansem – z taką stratą może być trudno o powrót do elity.

Z drugiej strony mamy z kolei GKS Tychy, który musi walczyć wiosną o byt w lidze. Piękny stadion i kapitalna frekwencja mogą dopomóc ekipie Jurija Szatałowa w osiągnięciu celu, ale nie będą czynnikiem decydującym. 53-letni Rosjanin sprowadził zimą pięciu zawodników, w tym doświadczonego defensywnego pomocnika Radosława Pruchnika, a także 23-letniego snajpera ze Szwecji – Erika Tornosa. Ekipa z Tychów przygotowywała się do wiosny m.in. na obozie w Szamotułach, a próbą generalną w starciu z Górnikiem był zakończony remisem 2:2 mecz z Zagłębiem Sosnowiec. GKS zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli i traci 3 punkty do bezpiecznej Stali Mielec. O trzy punkty na Roosevelta będzie jednak niezwykle ciężko.

Faworytem meczu są zdecydowanie zabrzanie, choć jesienią GKS sprawił niespodziankę. Tyszanie pokonali Górnika 2:1 po golu w ostatniej minucie autorstwa...byłego gracza Trójkolorowych Macieja Mańki. Stąd też spotkanie obu ekip będzie miało sporo podtekstów tym bardziej, że prócz wspomnianego Mańki w barwach GKS-u grają także inni byli Górnicy – Seweryn Gancarczyk i Mateusz Bukowiec. Ekipa Marcina Brosza będzie więc chciała udowodnić swoim byłym kolegom z klubu swoją wyższość nad zespołem gości.

Sędzią głównym meczu będzie bytomianin Piotr Lasyk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Górnik Zabrze - GKS Tychy: Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz Górnik Zabrze - GKS Tychy TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Górnik Zabrze - GKS Tychy rozpocznie się o godzinie 20:30 w Polsacie Sport. Początek transmisji ze spotkania Górnik - GKS Tychy o godzinie 20:40. Mecz komentować będą Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan (z Zabrza).

20:30 mecz Górnik Zabrze - GKS Tychy