Górnik Zabrze

2

Legia Warszawa

2

• Historia lubi się powtarzać - szczególnie w Zabrzu. Rok temu Legia straciła tutaj bramkę w ostatniej minucie i skończyło się 1:1, tym razem zmieniła się tylko ilość bramek. Przez tą porażkę Widzew pozostanie na fotelu lidera, Legia natomiast spadnie na drugie miejsce ze stratą 2 punktów do łódzkiego klubu. Górnik z kolei wciąż bez porażki po czterech kolejkach...

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Dawid Piasecki po doliczonych 4 minutach kończy emocjonujące spotkanie!

• Genialna akcja Legii, dośrodkowanie Jędrzejczyka do Gola, ten wspaniale obrócił się z piłką i strzelił na bramkę, tym razem świetnym refleksem popisał się Skorupski.

• GOOOL! ADAM DANCH PO DOŚRODKOWANIU Z PRAWEJ STRONY ZBIEGŁ NA BLIŻSZY SŁUPEK I POKONAŁ GŁOWĄ KUCIAKA! ZNOWU LEGIA W OSTATNIEJ MINUCIE TRACI W ZABRZU GOLA!

• Kontuzjowanego Koseckiego zastępuje Janusz Gol.

• Radović uderzył z 19 metrów, ale wprost w ręce Skorupskiego!

• Konrad Nowak wchodzi w miejsce najlepszego w Górniku Olkowskiego. Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy.

• GOOOL! DOMINIK FURMAN Z 40 METRÓW BARDZO MOCNYM STRZAŁEM POKONUJE SKORUPSKIEGO Z POD LINII BOCZNEJ BOISKA!

• GOOOOOOOL! OZIĘBAŁĄ STRZAŁEM GŁOWĄ DOPROWADZA DO REMISU. KUCIAK SIĘ SPÓŹNIŁ Z INTERWENCJĄ I ZDĄŻYŁ TYLKO TRAFIĆ PIĘŚCIĄ W GŁOWĘ STRZELAJĄCEGO OZIĘBAŁY!

• Bardzo ładna akcja Legii przerwana przez Bembena, który nabił piłką Wawrzyniaka - od bramki rozpocznie Skorupski.

• Wodecki zmienił Iwana.

• Gancarczyk dośrodkował z lewej strony, ale został zablokowany przez Jędrzejczyka.

• Jędrzejczyk faulowany przy linii środkowej, rzut wolny wykona Żewłakow.

• Z 18 metrów uderzał Radović, ale wprost w Skorupskiego.

• Milik dośrodkował z prawej strony, ale wspaniale zachował się Inaki Astiz blokując to groźne podanie.

• Saganowski zostaje zastąpiony przez Furmana.

• Oziębała traci piłkę w pierwszym kontakcie z piłką.

• W polu karnym leży Kuciak, który potrzebował interwencji medycznej. Tymczasem zmiana w Górniku. Za Nakoulmę Oziębała.

• Radović otrzymuje żółtą kartkę za faul na Nakoulmie.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Bembena i pewnie chwyta piłkę Kuciak.

• Słabo widocznego Kucharczyka zastąpił Salinas.

• Kuciak raz po raz teraz dobrze interweniujeGórnik Zabrze - Legia Warszawa

• Milik próbował z dystansu pokonać Kuciaka, ale Słowak na raty broni ten strzał.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wielkim zamieszaniu Iwan próbował podać prostopadłą piłkę, ale trafił w jednego z obrońców.

• Olkowski ładnym zwodem wdarł się w pole karne i uderzył bardzo mocno na bramkę, ale trafił minimalnie obok lewego słupka.

• Najpierw Kwiek strzelał z 18 metrów w środek bramki, ale wspaniale interweniował Kuciak. Po chwili dośrodkował Olkowski ale dokładnie w miejsce, w które nie było żadnego z jego partnerów.

• Milik faulowany przez Łukasika.

• Ljuboja doskonale dograł w pole karne do wbiegającego i co ważniejsze, niekrytego Koseckiego, ale młody Legionista wyraźnie się spalił i fatalnie przestrzelił.

• Ładna akcja Legii. Wawrzyniak podał z lewej strony pola karnego do Ljuboi, który piętką przedłużył piłkę w kierunku Saganowskiego. Ten z kolei fatalnie przyjął piłką popełniając szkolny błąd, przez co odebrali mu piłkę obrońcy.

• Legia wychodziła kontrą lewą stroną, ale z Radoviciem poradził sobie dobrze Bemben.

• Astiz otrzymuje żółta kartkę za faul.

• Ładna centra Wawrzyniaka, ale Szeweluchin wybił piłkę głową.

• Inteligentne przepuszczenie piłki przez Kwieka, które jednak zmyliło Przybylskiego.

• Kucharczyk dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Saganowskiego, ale strzał byłego zawodnika ŁKS pozostawiał wiele do życzenia.

• Gancarczyk faulował Kucharczyka na lewej stronie.

• Na stratę Olkowskiego stratą odpowiedział Kucharczyk.

• Początek drugiej połowy. Od środka Legia.

• Oba zespoły drugą połowę rozpoczną bez zmian.

• Piłkarze wracają już na boisko. Za chwilę Legia rozpocznie drugą połowę.

• Dawid Piasecki kończy pierwszą połowę.

• Saganowski podał na lewe skrzydło do Koseckiego, który dośrodkował na głowę Radović. Jednak strzał Serba był mocno niecelny.

• Żewłakow blokował strzał Kwieka. Po chwili dobijał Przybylski z bardzo daleka, ale brakowało celności.

• Ostatnie minuty nie były zbyt ciekawe. Oliwy do ognia dolał jeszcze Nakoulma. W polu karnym Legii ładnie przyjął piłkę klatką piersiową, by po chwili bezmyślnie lekko podać przed siebie zupełnie do nikogo.

• Przybylski przez moment zapomniał, że jest na boisku. Tak długo rozglądał się do kogo dośrodkować z prawej strony, że Wawrzyniak bez problemu podszedł do niego i wygarnął mu piłkę z pod nóg.

• Nakoulma faulowany przed polem karnym przez Jędrzejczyka. Będzie okazja dla Górnika z wolnego.

• Z 20. metrów Kwiek uderzał technicznie nad murem, ale trafił minimalnie obok słupka.

• Bardzo odważnie przed polem karnym zachował się Ljuboja. Bez zastanowienia wysunął sobie piłkę i uderzył najmocniej jak tylko potrafi tuż przy słupku, ale po raz kolejny kapitalnie rehabilituje się Skorupski.

• Olkowski faulowany i rzut wolny wykonywał Kwiek z 40 metrów. Dośrodkował na głowę Danch, który odegrał do niepilnowago Nakoulmy. Napastnik Górnika za długo przyjmował piłkę i szybko dopadli do niego obrońcy Legii.

• Po wrzutce z prawej strony strzał głową w polu karnym oddał Jędrzejczyk, ale piłka przeszła obok dalszego słupka.

• Bardzo ciekawą akcję przeprowadzili Saganowski z Koseckim, ale dobrze zachował się Bemben, który nie dał się wyprzedzić przez zdecydowanie młodszego i szybszego Koseckiego.

• Ljuboja wbiegł z piłką na lewe skrzydło, skąd odegrał piłkę w kierunku Radovića, który przepuścił piłkę do Kosecki. Skrzydłowy Legii oddał mocny strzał w okienku z 18. metrów, ale kapitalną interwencją popisał się Skorupski.

• Bardzo mocny strzał Saganowskiego w polu karnym, ale wcześniej faulował Bembena.

• Olkowski świetnie ograł Wawrzyniaka, po czym podał piłkę do Nakoulmy. Ten z kolei przesadził z dryblingiem w polu karnym i stracił piłkę w starciu z obrońcami Legii.

• Znowu zawodnicy Górnika przekombinowali przed polem karnym Legii. Kwiek próbował odegrać prostopadłe podanie do Nakoulmy, który ponownie znalazł się na spalonym.

• Radović faulował Bembena, który domaga się żółtej kartki dla Serba.

• Kibice Górnika gorąco dopingują teraz swój zespół. Stadion Górnika Zabrze przed pierwszym meczem sezonu z Legią Warszawa

• Z kolei w Górniku na pochwały zasługuje Olkowski.

• Kwiek uderzał z 17 metrów, ale świetnie w bramce zachował się Kuciak. Bardzo dobre zawody rozgrywa Słowak.

• Ponownie Nakoulma mógł być bohaterem akcji, ale był tym razem na spalonym.

• Nakoulma faulowany w środku pola.

• Strzał Saganowskiego zablokowany przez Dancha. Będzie rzut rożny.

• Wspaniała akcja zawodników Górnika, Olkowski wdarł się w pole karne podał do Milika, ale obrońcy Legii uprzedzili napastnika Górnika. Do piłki dopadł Nakoulma, wymanewrował wychodzącego z bramki Kuciaka i wycofał piłkę do Kwieka. Ten strzelał z przed pola karnego, ale Kuciak świetnie obronił ten strzał mimo że był w okolicach 11. metra.

• Po dośrodkowaniu Milika Kwiek uderzył piłkę ... ręką i nie trafił do bramki. Pomocnik Górnika próbował oszukać sędziego.

• Próbował wyjść sam na sam Kosecki, ale dobrze powstrzymał go w indywidualnym pojedynku Danch.

• Górnik - LegiaGórnik - Legia

• Z lewej strony dośrodkował Milik, ale świetnie zachował się Kuciak.

• Atak pozycyjny podopiecznych Adama Nawałki zakończony po niecelnym podaniu Bembena.

• Dobry początek w wykonaniu zawodników Legii. Ale trzeba przyznać, że szczęście im dopisuje.

• Kosecki dobrze zatańczył w polu karnym i uderzył na bramkę, piłka zablokowana przez obrońcę poszybowała w powietrze i próbował łapać ją Skorupski! Wyślizgnęła mu się jednak z rąk i spadła pod nogi Saganowskiego, który z bliska wpakował ją do bramki. To nie był błąd, to był wielbłąd bramkarza Górnika. Ta bramka obciąża tylko jego konto.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! MAREK SAGANOWSKI WYPROWADZA LEGIĘ NA PROWADZENIE PO BŁĘDZIE SKORUPSKIEGO!

• Na spalonym Nakoulma. Po chwili Żewłakow podawał do Kuciaka, który atakowany przez zawodnika z Burkina Faso o mało nie stracił piłki.

• Faul Wawrzyniaka na połowie Górnika.

• Od środka zaczęli piłkarze Górnika!

• Zawodnicy już na murawie witają się. Za chwilę rozpoczynamy drugie niedzielne spotkanie 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

• Na meczu zgodnie z zapowiedzią pojawił się selekcjoner, Waldemar Fornalik. Ciekawe kto trafi do jego notesu. A piłkarze już gotowi do rozpoczęcia meczu. Fornalik na meczu Górnik Legia

• Widzew dzięki zwycięstwu z Zagłębiem wyprzedził Legię i awansował na pierwszą pozycję w tabeli. Jeżeli "Legioniści" nie wygrają to mogą zapomnieć o "fotelu lidera".

• Głośnym okrzykiem po raz pierwszy w tym sezonie z Ekstraklasą na własnym boisku przywitała się zabrzańska Torcida. Kibice w Zabrzu spragnieni są dobrego widowiska, wypełnili trybunę do granic możliwości.

• Ławka rezerwowa Górnika Zabrze: Witkowski, Nowak, Wodecki, Oziębała, Telichowski, Barbus, Łuczak. Ławka rezerwowa Legii Warszawa: Skaba, Choto, Gol, Salinas, Suler, Rzeźniczak, Furman.

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki, za dziesięć początek spotkania.

• W całej historii ekstraklasy Górnik wygrał z Legią 40 razy, Legia - 42, a 26 razy kończyło się podziałem punktów. Bilans bramek: 148 - 144.

• - Mecz z Górnikiem będzie z pewnością najtrudniejszym z dotychczas rozegranych w ekstraklasie w tym sezonie. I nie świadczy o tym fakt, że Górnik ma pięć punktów, ale sposób w jaki je zdobył. Są w bardzo dobrej formie i faktycznie czeka nas trudne spotkanie – przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej trener Legii, Jan Urban.

• Dziesiątki lat temu rywalizacja Górnika z Legią elektryzowała całą Polskę, ale od kiedy Górnik absolutnie przestał się liczyć w walce o najważniejsze trofea jest to mimo wszystko spotkanie jak każde inne.

• Piłkarze rozgrzewają się już na boisku, wokół murawy plac budowy. Tak będzie jeszcze przez dłuższy czas. Jedyna czynna trybuna już niemal zapełniła się kibicami Górnika. Gości oczywiście nie będzie z powodu remontu. Przed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - Legia

• Już za pół godziny rozpocznie się pojedynek lidera T-Mobile Ekstraklasy - Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Dzisiejszy mecz miał się odbyć w Sosnowcu, ale w końcu udało się włodarzom klubu przekonać Komisję Ligi by rozegrać to spotkanie w Zabrzu. Na relację z placu budowy gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan.

• Aktywny, a raczej wkur... jest za to Jacek Wiśniewski, były piłkarz Górnika, który przegrał swoją pierwszą walkę w MMA.

Jest szansa, że Wiśnia pojawi się dziś na meczu.

• Legioniści aktywnie zaczęli dzisiejszy dzień. O 10 zameldowali się w Katowicach na Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Zobacz więcej!