Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 1. kolejka
2017-07-15 20:30

Górnik Zabrze

3

Legia Warszawa

1

• To tyle na dziś z Zabrza, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

• Koniec meczu w Zabrzu! Górnik niespodziewanie wygrywa z Legią na inaugurację Ekstraklasy!

• Mocny strzał "z czuba" w kierunku bramki Legii wyłapał Radosław Cierzniak.

• Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Mecz dobiega końca, wydaje się, że gospodarze mają go pod kontrolą.

• Mateusz Szwoch zbyt mocno podał piłkę wzdłuż pola karnego po bardzo efektownej i składnej akcji Legii! Zapachniało tu golem!

• Erik Grendel na boisku w miejsce Michała Koja.

• Dominik Nagy znakomicie opanował górną piłkę, po czym obsłużył nowego kolegę prostopadłym podaniem. Albańczyk z ostrego kąta trafił doskonale, Tomasz Loska był bez szans.

• Legia ma bramkę! Armando Sadiku wykorzystuje podanie Dominika Nagy'a!

• Tym razem już na pewno - do gry przygotowuje się Erik Grendel :)

• Mocny strzał jednego z piłkarzy Górnika z narożnika pola karnego mija bramkę Legii w bezpiecznej odległości.

• Mocne, celne uderzenie Armando Sadiku trafia wprost w rękawice Tomasza Loski.

• Za moment na boisku zamelduje się Bartłomiej Olszewski, który zmienia Rafała Wolsztyńskiego.

• Z upomnieniem od arbitra także Rafał Kurzawa.

• Żółta kartka dla Dominika Nagy'a, który faulował Rafała Wolsztyńskiego.

• Kasper Hamalainen ponownie marnuje sytuację sam na sam! Po dobrym podaniu [b}Dominika Nagy'a[/b] trafia wprost w golkipera!

• Kolejne świetne podanie do króla strzelców I ligi, ten nie myli się po raz kolejny! Legia na kolanach! Kto by się tego spodziewał?

• To już chyba koniec szans Legii! Igor Angulo trafia na 3:0!

• Przy piłce utrzymuje się wciąż Legia, ale goście nie potrafią zamienić tego w konkrety.

• Na boisku jednak David Ledecky, który zmienił Damiana Kądziora.

• Krzysztof Mączyński wchodzi na boisko w miejsce Łukasza Brozia.

• Do wejścia na boisko przygotowują się Erik Grendel i Krzysztof Mączyński.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Łukasza Brozia, prawy obrońca Legii kopnął piłkę fatalnie, prosto w stronę linii końcowej.

• Stuprocentowa sytuacja zmarnowana przez Kaspra Hamalainena! Fin nie trafił do siatki po doskonałym, mierzonym dośrodkowaniu wprost na głowę, to trzeba było wykorzystać!

• Damian Kądzior efektownie minął Artura Jędrzejczyka, po czym domagał się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia słusznie nie użył gwizdka.

• Adam Wolniewicz z żółtą kartką za faul na Dominiku Nagy.

• Zbyt mocne podanie Thibault Moulin, grę wznowi Tomasz Loska.

• Pierwsza połowa rozpoczęta, piłkę ma Górnik Zabrze!

• Armando Sadiku zastąpił Michała Kopczyńskiego.

• Do zmiany przygotowany już Armando Sadiku.

• Górnik póki co perfekcyjnie punktuje Legię, zabrzanie grają wyśmienicie, tak właśnie powinni być ustawieni w meczu z mistrzem Polski! Należą im się słowa pochwały!

• Sędzia Tomasz Musiał doliczył aż siedem minut do pierwszej połowy.

• Radosław Cierzniak zastępuje Arkadiusza Malarza. Oby to nie było nic groźnego!

• Jest potrzebna zmiana w Legii, Arkadiusz Malarz chyba stracił przytomność!

• Kontratak - marzenie! Łukasz Wolsztyński pięknym zagraniem piętą uruchomił wychodzącego sam na sam z Arkadiuszem Malarzem Igora Angulo, bramkarz Legii nie wyszedł do piłki, król strzelców zaplecza Ekstraklasy nie zmarnował tej sytuacji!

• Co tu się dzieje?! Igor Angulo na 2:0!

• Legia atakuje coraz mocniej.

• Całkiem niezła próba Macieja Dąbrowskiego z rzutu wolnego, obrońca uderza bardzo mocno, ale prosto w bramkarza.

• Guilherme z najbliższej odległości uderza z ostrego kąta wprost w Tomasza Loskę!

• Mocny strzał Rafała Kurzawy mija bramkę w bezpiecznej odległości, ta odważna próba miała małe szanse powodzenia.

• Thibault Moulin dziwnym podaniem próbował uruchomić kolegów na linii pola karnego gospodarzy, wyszła z tego tylko strata piłki, grę wznowi Tomasz Loska.

• Dominik Nagy faulowany tuż przy linii końcowej na połowie Górnika.

• Igor Angulo nie wykorzystuje sytuacji sam na sam, ma szczęście, że sędzia złapał go na spalonym!

• Nieudana akcja gości, ponownie grę od bramki wznawia Tomasz Loska.

• Przez ostatnie parę minut to Legia prezentowała się nieco lepiej, wciąż jednak brakuje strzałów na bramkę.

• Mocny strzał Macieja Ambrosiewicza z dystansu, gospodarze mają kolejny rzut rożny.

• W polu karnym pada Kasper Hamalainen, sędzia odgwizdał... spalonego!

• Legia póki co wciąż bez ani jednego celnego strzału oraz ani jednej groźniejszej sytuacji.

• Dośrodkowanie przedłużył Mateusz Wieteska, piłki nie przeciął Adam Hlousek, z czego skorzystał Dani Suarez, trafiając do siatki mocnym strzałem! Ależ początek zabrzan!

• Mamy niespodziankę, bramka dla Górnika! Dani Suarez po rzucie rożnym! 1:0 prowadzi Górnik Zabrze!

• Uderzenie Damiana Kądziora poszybowało nad bramką, ale Górnik ma rzut rożny.

• Przytomne podanie od Dominika Nagy'ego do Thibault Moulin na lewe skrzydło, Francuz próbując opanować piłkę przerzucił ją nad sobą, przez co trafiła ona do rywala.

• Kontratak warszawian przerwany faulem na Guilherme przy linii środkowej boiska.

• Dominik Nagy bardzo sprytnie chciał odebrać piłkę rywalowi przy linii bocznej, ale sędzia uznał, że Węgier nie utrzymał jej w boisku.

• Dośrodkowanie Adama Hlouska z lewej strony boiska w pole karne głową wybił Adam Wolniewicz.

• Sprzed pola karnego uderzał Thibault Moulin, uderzenie Francuza odkręciło się od bramki i nie stworzyło niebezpieczeństwa pod bramką Tomasza Loski.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Górnika, tym razem Michała Koja nieprzepisowo potraktował Guilherme. Brazylijczyk otrzymuje żółtą kartkę.

• Szymon Żurkowski faulowany przez Dominika Nagy'ego w środku pola. Rzut wolny dla zabrzan.

• Bardzo niecelne uderzenie Michała Koja, grę wznowi Arkadiusz Malarz.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i gramy, przy piłce Legia Warszawa!

• Losowanie stron za nami, mecz rozpoczną goście.

• Piłkarze pojawiają się na murawie Areny Zabrze!

• Obie drużyny już ustawione w tunelu.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Rafał Makowski, Łukasz Moneta, Krzysztof Mączyński, Konrad Michalak, Sebastian Szymański i Armando Sadiku.

• Rezerwowi Górnika: Wojciech Pawłowski, Sandi Arcon, Erik Grendel, David Ledecky, Konrad Nowak, Bartłomiej Olszewski i Meik Karwot.

• W składzie Górnika w oficjalnym meczu zadebiutują dziś Mateusz Wieteska i Damian Kądzior. W jedenastce Legii brakuje zapowiadanego Armando Sadiku.

• W pierwszej kolejce mistrzowie Polski pojawią się w Zabrzu, by zmierzyć się z beniaminkiem. Górnik po rocznym pobycie na zapleczu Ekstraklasy wygląda na ciekawy, mądrze zbudowany zespół. Czeka nas interesujące spotkanie!

• Dzień dobry Państwu, zaczynamy relację live z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa, z tej strony Piotr Bernaciak!

Bartłomiej Modzelewski

©Maciej Gapinski

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa. Zabrzanie wracają do elity po rocznej przerwie. Na samym początku muszą podjąć walkę z najlepszą drużyną ubiegłego sezonu. Legia na pewno nie da taryfy ulgowej beniaminkowi. Na pewno to spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco i to może być bardzo ciekawy początek rozgrywek 2017/2018.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE

Praktycznie wszystkie aspekty przed spotkaniem Górnik - Legia przemawiają za podopiecznymi Jacka Magiery. Doświadczenie, pieniądze, głośniejsze nazwiska, szersza kadra i przede wszystkim to, że ekipa z Łazienkowskiej swój sezon rozpoczęła już przed tygodniem.
Wojskowi zdążyli już rozegrać dwa mecze o stawkę: przegrany po rzutach karnych Superpuchar z Arką Gdynia, a także pewnie wygrane spotkanie w eliminacjach Ligi Mistrzów przeciwko IFK Mariehamn (3:0). Co ciekawe mimo napiętego terminarza Jacek Magiera zapowiada, że z beniaminkiem wypuści najmocniejszy możliwy skład. W Warszawie nie dopuszczają myśli, że po raz kolejny będzie trzeba gonić przeciwników, a więc od początku najważniejsze będą zwycięstwa.

Sobotni pojedynek będzie także szansą dla nowych zawodników obu drużyn. Przede wszystkim okazje do debiutu w barwach Legii, będzie miał ich nowy nabytek czyli Armando Sadiuku. Albański snajper dopiero w środę podpisał kontrakt z Mistrzem Polski, ale Jacek Magiera już zapowiada, że jego nowy podopieczny jest gotowy do gry.

- Do Zabrza na pewno też nie pojedzie Berto, który będzie gotowy za miesiąc, jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne. Musi gonić kolegów w tym aspekcie. Z kolei Armando Sadiku jest przygotowany do gry. Badania pokazały, że jest w dobrej w formie fizycznej, a to podstawa. Doświadczony zawodnik nie potrzebuje czasu na aklimatyzację i biorę go pod uwagę na mecz z Górnikiem - zapowiada szkoleniowiec Legii.

Które miejsce zajmie na koniec sezonu Górnik Zabrze?

Swój debiut w barwach zespołu z Warszawy odhaczony ma już reprezentant Polski, a także były zawodnik Górnika Zabrze, czyli Krzysztof Mączyński. Mimo, że swoim inauguracyjnym występem nie porwał to popisał się kilka ciekawymi zagraniami i w przyszłości może on być głównym ogniwem środka pola drużyny Jacka Magiery.

Krótko trwała rozłąka Górnika z Ekstraklasą. W drugiej części sezonu widać było jak bardzo tęskni się w Zabrzu za "najlepszą ligą świata". Dobra forma, szczególnie w końcówce sezonu zaowocowała szybkim powrotem do elity. Do sukcesu przyczyniło się wiele aspektów. Świetną dyspozycją popisał się Igor Angulo. 33 letni Hiszpan zdołał zdobyć 17 bramek i dzięki takiemu dorobkowi udało mu się zdobyć koronę Króla Strzelców I Ligi.

- To będzie nagroda dla całej drużyny. Po to walczyliśmy cały poprzedni sezon, aby teraz grać z rywalami, których młoda część szatni naszej drużny mogła dotychczas oglądać tylko w telewizji - mówił przed meczem pomocnik Zabrzan, Szymon Matuszek.

Na pewno faworytem tego meczu będzie Legia Warszawa. Historia pokazała jednak, że piłka nożna lubi być nieprzewidywalna, czego najdobitniejszym dowodem jest ostatni pojedynek obu drużyn, w którym to Legia przegrała w Pucharze Polski z I ligowym Górnikiem. Jak będzie w sobotni wieczór? Tego dowiemy się po 90 minutach jakże interesującego pojedynku.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Mecz Górnika z Legią będzie transmitowany w stacji Canal+ Sport. Początek spotkania o godzinie 20:30.Zapraszamy na relację LIVE w Gol24.pl! Początek relacji o godzinie 20:00.