Górnik Zabrze

1

Legia Warszawa

1

• Koniec meczu! Górnik Zabrze remisuje z Legią Warszawa w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski! Gole po zmianie stron zdobyli Marko Vesović i Rafał Kurzawa bezpośrednio z rzutu wolnego.

• Ajjj Gospodarze szybko wznowili grę z autu i świetne crossowe podanie z głębi pola w "szesnastkę" do Rafała Kurzawy. Uprzedził go jednak bramkarz Legii.

• Korner nie przynosi zagrożenia. Za to sędzia Daniel Stefański dolicza 3 minuty.

• Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego za próbę skoszenia rywala.

• Ależ akcja Szymona Żurkowskiego! 89. minuta gry a ten przeprowadził kapitalny rajd lewą stroną! Nie zdążył go "wyciąć" Krzysztof Mączyński a pomocnik Górnika podaje do Damiana Kądziora. Jego strzał z kilkunastu metrów nad poprzeczką paruje Radosław Cierzniak!

• Mateusz Wieteska ucierpiał w starciu z Sebastianem Szymańskim. Ten zostaje upomniany żółtą kartką

• Dani Suarez przecina podanie kierowane na wolne pole do Jarosława Niezgody. Od razu dalekie zagranie na dobieg dla Igora Angulo. Ten na 30. metrze nie poradził sobie z Williamem Remym.

• Wymiana ciosów w Zabrzu. Najpierw nieudana laga do Igora Angulo została przecięta przez Williama Remy'ego. Ten zagrywa też dalekie podanie do Sebastiana Szymańskiego, którego strzał z ostrego kąta piąstkuje Tomasz Loska.

• Teraz okazję mieli legioniści z rzutu wolnego. Dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego pozostawiło jednak wiele do życzenia.

• Rafał Kurzawa i Sebastian Szymański

• Tym razem nie powiodło się - anemiczną główkę jednego z zabrzan spokojnie chwyta Radosław Cierzniak.

• Piłkarze Marcina Brosza poczuli krew i dążą do wyjścia na prowadzenie! Może być ciekawie, bo Damian Kądzior był faulowany przez Artura Jędrzejczyka.

• Rafał Kurzawa popisuje się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z niespełna 20 metrów. Posłał piłkę w samo okienko bramki Radosława Cierzniaka, który tylko patrzył!

• I MAMY REMIS W ZABRZU! RAFAŁ KURZAWA!!!

• Górnicy napierają. Udało się wywalczyć rzut wolny z obiecującej pozycji.

• A w Legii Jarosław Niezgoda zmienia Eduardo

• Wojciech Hajda melduje się na murawę. W stronę ławki udaje się Marcin Urynowicz

• Ależ blisko drugiego gola była Legia! Znowu na przeszkodzie stanął Tomasz Loska, który broni strzał głową Artura Jędrzejczyka!

• Kibice Legii świętują zdobycie. Do finału jeszcze kawałek - pozostał przede wszystkim rewanż 18 kwietnia

• ... i Szymon Matuszek.

Kartki są następstwem przepychanki miedzy zawodnikami

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Jak tak dalej pójdzie, to któraś ze stron nie zakończy go w komplecie - upomniany został Artur Jędrzejczyk,...

• Zmiana w ekipie gości. Za Kaspera Hamalainena pojawia się Cristian Pasquato

• Goście wyszli z zabójczą kontrą po stracie Rafała Kurzawy. Eduardo obsłużył kapitalnym podaniem Marko Vesovicia, a ten pokonał Tomasza Loskę z ok. linii 16. metra!

• GOL DLA LEGII! MARKO VESOVIĆ!!!

• Bartłomiej Olszewski zmienia Adriana Gryszkiewicza.

• Przyjezdni nie są w stanie przełożyć przewagi w wynik. Zabrzanie momentami bronią się rozpaczliwie, ale skutecznie. Teraz Rafał Kurzawa wyjaśnia sytuację wybiciem po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu wolnego.

• Mateusz Wieteska upomniany żółtą kartką za faul.

• Pojedynek biegowy Sebastiana Szymańskiego z Pawłem Bochniewiczem. Górą obrońca gospodarzy.

• Tomasz Loska ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Z najwyższym trudem broni strzał Sebastiana Szymańskiego z ostrego kąta!

• Teraz Legia miała rzut rożny. Gospodarze wychodzą jednak cało z opresji.

• Eduardo brakowało centymetrów, by czysto uderzyć w piłkę po dośrodkowaniu Marko Vesovicia z prawej strony.

• Drugą połowę zaczyna Górnik. Doczekamy się goli?

• Ambicji i woli walki odmówić nie można. Widać, że obie drużyny chcą, ale jakby brakowało umiejętności? Większymi momentami na murawie panował chaos, a do tego było wiele rannych po prawie każdym kontakcie z przeciwnikiem. Legionistom udało stworzyć 2 groźne okazje, ale na przeszkodzie stał bardzo dobrze dysponowany Tomasz Loska. Najpierw obronił strzał Eduardo z bliskiej odległości, a później fantastyczną robinsonadą odbił futbolówkę po atomowym uderzeniu Kaspera Hamalaina.

Pod drugą bramką brakowało konkretów. Chociaż pressing na Radosławie Cierzniaku mógł przyspieszyć bicie serca warszawiakom.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. W pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

• Uderzenie Igora Angulo nie sprawiło problemów Radosławowi Cierzniakowi. Nawet gdyby jednak piłka znalazła się w bramce, to gol nie zostałby uznany przez pozycję spaloną Baska.

• Dobre crossowe zagranie Williama Remy'ego do Eduardo. Ten na lewej stronie ogrywa rywala i zagrywa przed bramkę, lecz Tomasz Loska łapie, a po chwili "wypluwa" piłkę! Z dobitką pognał Sebastian Szymański, który fatalnie kiksuje!

• Igor Angulo wystartował do prostopadłego podania Rafała Kurzawy i stanąłby oko w oko z Radosławem Cierzniakiem! Nic z tego, podniesiona chorągiewka, czyli spalony.

• Wydawało się, ze Sebastian Szymański przesadził z siłą w dośrodkowanie. Ten jednak zauważył wysuniętego Tomasza Loskę i chciał mu strzelić niemal jak Ronaldonho na MŚ w 2002 r. Bramkarz Górnika zdołał jednak odbić strzał!

• Dwójkową akcję chcieli przeprowadzić Eduardo i Kasper Hamalainen. Jako że było tam tłoczno jak w autobusie w godzinach szczytu to Fin przeniósł ciężar gry na prawe skrzydło. Tam Marko Vesovicia faulował Adrian Gryszkiewicz.

• Rzut wolny dla gości z prawej strony. Pinball w powietrzu, ale ostatecznie łapie ją Tomasz Loska.

• Strzał Krzysztofa Mączyńskiego był daleki od ideału.

• Tomasz Loska w fantastycznym stylu broni strzał Fina! Piłka leciała z w stronę bliższego rogu po uderzeniu z woleja i po koźle!

• Strata Szymona Żurkowskiego mogła kosztować gospodarzy narażenie się na groźną kontrę. Na jego szczęście sędzia odgwizdał pozycję spaloną Kaspera Hamalainena.

• Sędzia nakazał Eduardo... przeprosić przeprosić Marcina Urynowicza brzydki faul. Początkowo Brazylijczyk z chorwackim paszportem nie chciał tego uczynić...

• Ironicznie i ciekawie

• Mocno spóźniony w swoich decyzjach jest Radosław Cierzniak. Długo zwleka z wybiciem i niewiele brakowało, by nabił nadbiegającego Igora Angulo.

Teraz solowa akcja Damiana Kądziora przynosi rzut rożny. Legioniści radzą sobie bez wysiłku.

• Teraz Chorwat w roli lewoskrzydłowego nie zdołał opanować piłki w boisku. Atak gości skrzydłem spalił na panewce.

• A teraz okazję miał Eduardo. W ostatniej chwili został zablokowany przez Pawła Bochniewicza. Korner nie przynosi zagrożenia.

• Po centrze Rafała Kurzawy Mateusz Wieteska uderza z kilkunastu metrów w środek bramki! Radosław Cierzniak pewnie broni, jeszcze był spalony.

• "Żółtko" na koncie Adama Hlouska za stempel na nodze Szymona Matuszka.

• Wydaje się, że z Tomaszem Loską jest wszystko w porządku. Chociaż od rzutu wolnego grę wznawia Paweł Bochniewicz.

• Bramkarz Górnika jeszcze ucierpiał w starciu z Marko Vesoviciem. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Nie ma gola dla warszawian po znakomitej kontrze! Ruszył lewą stroną Kasper Hamalainen, który tym razem idealnym podaniem w środek pola karnego zagrywa do Eduardo! Jego strzał broni skracający kąt Tomasz Loska!

• Przeraźliwe gwizdy na trybunach po brzydkim faulu Michała Pazdana na Damianie Kądziorze. Żółta kartka dla obrońcy Legii.

• W odpowiedzi Kasper Hamalainen szukał w "szesnastce" Eduardo. W to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły. Od bramki Tomasz Loska.

• Michał Pazdan zahaczył na 35. metrze Damiana Kądziora. Znowu były protesty, tym razem z ławki Górnika.

A centrostrzał Rafała Kurzawy wpada w rękawice Radosława Cierzniaka.

• Paweł Bochniewicz przegrał pojedynek główkowy z Williamem Remym. Ostatecznie Radosław Cierzniak, po rykoszecie od zawodnika Górnika, wznawia grę z piątki".

• Daniel Stefański przerywa grę - Marcin Urynowicz chciał wślizgiem zablokować wybicie Radosława Cierzniaka. Ten zdążył, ale nadział się na nogę napastnika gospodarzy. Do sędziego technicznego doskoczyło kilka osób z ławki Legii z Aleksandarem Vukoviciem na czele. Sędzia musiał zbiec do nich i wyjaśnić sytuację.

• Francuz jest zdziwiony - nie może uwierzyć, że sędzia odgwizdał jego przewinienie, jak "tylko" poskrobał po piętach Igora Angulo. Rzut wolny z ok. 30 metrów.

• Marcin Urynowicz pognał lewym skrzydłem. Powstrzymał go po profesorsku William Remy.

• Od razu akcja przeniosła się na pole karne Górnika. Sebastian Szymański szukał prostopadłym podaniem Kaspera Hamalainena, ale poradzili sobie zabranie.

• Daniel Stefański gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Wojciech Pawłowski - Bartłomiej Olszewski, Erik Grendel, Dariusz Pawłowski, Wojciech Hajda, Maciej Ambrosiewicz, Daniel Smuga.

• W ćwierćfinale Górnik bez wysiłku wyeliminował Chojniczankę, wygrywając 3:1 (gole: Igor Angulo x2, Damian Kądzior - Piotr Kieruzel) i 3:0 po trafieniach Rafała Kurzawy, Łukasza Wolsztyńskiego oraz Szymona Żurkowskiego.

Z kolei legioniści poradzili sobie z innym pierwszoligowcem, Drutex-Bytovią Bytów (3:1 i 4:2). W pierwszym spotkaniu gole dla mistrza Polski strzelali Armando Sadiku (x2), Cristian Pasquato. Honorowe trafienie było dziełem Michała Szewczyka. Z kolei w rewanżu trafiali: Hildeberrto (x2), Sebastian Szymański (x2) - Janusz Surdykowski i Sebastian Kamiński.

• Nie będzie "lokowania produktu"

• Rezerwowi Legii Warszawa: Arkadiusz Malarz - Mauricio, Cafu, Inaki Astiz, Michał Kopczyński, Jarosław Niezgoda, Cristian Paswuato.

• Bartosz Głąb przygotował zapowiedź do tego ciekawego starcia. Kto jeszcze jej nie przeczytał, może to nadrobić:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Coraz bliżej kluczowych rozstrzygnięć w Ekstraklasie, a dzisiaj zostanie rozegrany pierwszy półfinałowy mecz w Pucharze Polski. Za 25 minut Górnik Zabrze zmierzy się przed własną publicznością z Legią Warszawa!