• KONIEC! Górnik wygrywa 4:2 po kapitalnym dla oka meczu z MKS-em Kluczbork!

• Szewczyk strzelił gola, ale... był na spalonym...

• Sędzia dolicza 5 minut!

• Swędrowski faulował Kasprzika próbując strzelić bramkę w sytuacji sam na sam.

• Sanocki zastępuje Olszewskiego.

• Wolsztyński wchodzi za Plizgę.

• Szymon Skrzypczak na 4:2!!! Po indywidualnym wejściu w pole karne uderzył na dalszy słupek i nie dał szans bramkarzowi gości!

• Wrzutka Kurzawy z autu, przedłużenie Urynowicza do piłki dopada Angulo i strzela minimalnie nad bramką gości.

• Zaczynamy ostatnie 10. minut meczu. Zobaczymy, jak obie ekipy zagrają w decydującej fazie meczu.

• Dośrodkowanie Kurzawy w pole karne z rzutu wolnego przechwytuje Pogorzelski. Po zderzeniu z Danchem doznał chwilowej niedyspozycji.

• Urynowicz marnuje kolejną kapitalna okazję, tym razem po podaniu Plizgi. Znów interwencja Pogorzelskiego uratowała gości.

• Urynowicz marnuje setkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po chwili w podobnej sytuacji Swędrowski poślizgnał się przed strzałem na bramkę Kasprzika.

• Matuszek ukarany za faul przez sędziego.

• Deja wszedł za Tunkiewicza.

• Tunkiewicz ukarany za faul na Angulo.

• Strzał Niziołka z dystansu, ale daleko od bramki gospodarzy.

• Wejście Angulo w pole karne, ale tam skuteczna interwencja Pogorzelskiego.

• Po szalonym kwadransie obie drużyny nieco spuściły z tonu. Górnik wydaje się uspokojony prowadzeniem.

• ... a za Ledeckiego wchodzi Szymon Skrzypczak.

• Za Kowalczyka wchodzi Szewczyk...

• Goście w natarciu, ale Górnicy skutecznie się bronią. Ostatnich 10 minut było zabójcze dla obu drużyn.

• GOOOOOOLLLLLLL!!! Dawid Plizga strzela z rzutu karnego!

• Urynowicz wchodzi za Pawłowskiego.

• Kolejna akcja gości... tym razem Nitkiewicz stanął przed szansą, ale w ostatniej chwili blokuje go Kurzawa.

• CO SIĘ DZIEJE W ZABRZU! 2:2 A NA LISTĘ STRZELCÓW WPISAŁ SIĘ NIZIOŁEK!

• GOOOOOOOLLLLL!!! Łukasz Ganowicz strzela na 2:1. Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego i strzał Ganowicza nogą.

• Faul na 25. metrze od bramki na Olszewskim. Szansa dla gości.

• Zaczynamy 2. połowę.

• Koniec 1. połowy spotkania!

• GOOOOOOOLLLL! Bartosz Kopacz uderzył głową po dośrodkowaniu Plizgi z rzutu rożnego i mamy 2:0!

• Ledecky wypuścił na wolne pole Pawłowskiego, ten jednak dośrodkował zbyt niecelnie do Angulo. Goście zaczynają od bramki.

• Indywidualne wejście w pole karne Olszewskiego, który minął Wolniewicza, ale jego strzał w boczną siatkę.

• Wejście Kubiaka w pole karne, ale tam Kurzawa po raz kolejny popisuje się dobrą interwencją.

• Akcja gości lewą strona, piłka dośrodkowana do Kowalczyka, tam jednak w porę piłkę zablokował Kurzawa.

• Nitkiewicz wpadł w pole karne i zagrywał do środka, ale tam skuteczną interwencją popisał się Kopacz.

• Dośrodkowanie w pole karne, piłka wychodzi przed pole do Nitkiewicza, ten dośrodkował, ale piłka została wybita przez Kurzawę na korner. Powtórka zakończyła się faulem w polu karnym zawodnika gości. Kasprzik od bramki.

• Dośrodkowanie Kowalczyka, ale piłkarz gości został zablokowany. Mamy rzut rożny.

• Kolejna okazja gospodarzy. Tym razem po podaniu Kurzawy w pole karne strzelał Angulo, ale strzelił ponad bramką.

• Ależ okazja gospodarzy. Ledecky wyszedł sam na sam, ale trafił w Pogorzelskiego! Po chwili dobitka Plizgi przeleciała tuz obok słupka bramki gości.

• Górnik wyraźnie dominuje nad rywalami. Zabrzanie spokojnie konstruują akcje ofensywne, ale zepchnięci do defensywy goście skutecznie się bronią.

• Pawłowski kapitalnie urwał się prawą flanką, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do partnerów.

• Kolejna szansa dla Górników. Najpierw strzał Plizgi broni Pogorzelski, po chwili do sytuacji dochodzili Przybylski i Angulo, ale ich strzały również padły łupem bramkarza gości.

• Wejście Wolniewicza lewa flanka, ale dośrodkowanie zbyt wysokie dla jego kolegów.

• Kowalczyk faulowany na skraju pola karnego Górnika. Szansa dla gości.

• Faul na 35 metrze od bramki. Dośrodkowanie Plizgi trafia na głowe Matuszka, ten jednak nie trafia w piłkę zbyt celnie.

• GOOOOOLLLLL ANGULO! Zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do Wolniewicza, który zagrał na wolne pole do Angulo, a ten głową pakuje piłkę do siatki!

• MKS po kilku minutach przewagi uspokoił nieco grę. Teraz Górnicy wykazują większą chęć rozgrywania piłki.

• Ledecky miał piłkę w polu karnym, ale dogrywał niecelnie. Goście zablokowali jego próbe podania.

• Goście przeważają w pierwszych minutach. Dobrą interwencją popisał się Kasprzik, który odbił strzał Kowalczyka.

• Poczatek spotkania w Zabrzu.

• Zawodnicy już wychodzą na murawę. Górnicy na biało z granatowo-czerwonymi elementami, goście w niebieskich strojach.

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Łukasz Szczech.

• Obie drużyny znajdują się na sąsiednich miejscach w tabeli - Górnik jest 15. z 7 punktami, mający 2 oczka mniej MKS jest 16.

• Goście z Kluczborka jeszcze w tym sezonie nie wygrali spotkania - po 7. kolejkach mają 5 punktów po 5 remisach i 2. porażkach. Górnik z kolei to drużyna, która gra poniżej oczekiwań, jednak w ostatnim meczu przed czterema dniami wygrała na trudnym terenie z ekipą Olimpii Grudziądz 2:1.

• Skład MKS-u Kluczbork na mecz z Górnikiem: Pogorzelec - Orłowicz, Ganowicz, Kursa, Nitkiewicz - Tunkiewicz, Niziołek, Swędrowski, Kubiak, Olszewski - Kowalczyk

• Znamy skład Górnika na dzisiejsze spotkanie: Kasprzik - Kurzawa, Danch, Kopacz, Wolniewicz - Plizga, Matuszek, Przybylski, Pawłowski - Ledecky, Angulo

• Witamy Państwa ze stadionu przy ulicy Roosevelta, gdzie już na nieco ponad godzinę rozpocznie się zaległy mecz 7. kolejki 1. ligi pomiędzy Górnikiem Zabrze i MKS-em Kluczbork. Start o godzinie 20. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa Rafał Strzelec.