Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0 Zwycięstwo albo... dramat...

Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce 2:0 Zwycięstwo albo... dramat [ZDJĘCIA KIBICÓW, ZDJĘCIA, LIVE]

Fortuna 1 Liga, 4. kolejka
2016-08-19 20:30

Górnik Zabrze

2

Pogoń Siedlce

0

• Górnik zwycięża zasłużenie, ale nie bez problemów. Pogoń oprócz niezłych pierwszych minut nie zaprezentowała nic ciekawego, Górnik przeważał przez większość spotkania i gole w końcu przyszły. Sytuacja zabrzan w tabeli nieco się poprawia, natomiast Pogoń Siedlce z trzema punktami po czterech meczach znajduje się w okolicach strefy spadkowej.

• Koniec meczu w Zabrzu, Górnik wygrywa z Pogonią 2:0!

• Celny strzał zza pola karnego Wrzesińskiego, łapie pewnie Kuchta.

• Po trybunach stadionu w Zabrzu niesie się pieśń "Cały świat już wie, Górnik wygrał mecz". Rzeczywiście, komplet punktów zostaje w Zabrzu.

• Piłka w rękach Misztala po wrzucie z autu i głowce Wolniewicza.

• Brutalny faul Ambrosiewicza, zupełnie bezsensowne wejście w nogi zawodnika które mogło mu przynieść czerwoną kartkę.

• Górnik w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Pierwsze zwycięstwo zabrzan w sezonie wydaje się niezagrożone.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Bajdur zmienia Demianiuka.

• Dośrodkowanie Skrzypczaka wprost w ręce Misztala.

• Niezwykle aktywny w ostatnich minutach Plizga raz po raz ucieka obrońcom Pogoni, ale albo koledzy podają niecelnie, albo daje się łapać na spalonym.

• Gergel w poszukiwaniu trzeciej bramki - Słowak uderza z 25 metrów wprost w Misztala.

• Goście zostawiają "Trójkolorowym" sporo miejsca na własnej połowie. Będzie jeszcze kilka sytuacji dla Górnika na trzecią bramkę.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy - Grendela zmienił Ambrosiewicz.

• [b]DRUGI GOL DLA GÓRNIKA![/B] Świetna akcja Plizgi z Angulo, ten pierwszy po wbiegnięciu w pole karne podaje idealnie na dziesiąty metr do Gergela, który z pierwszej piłki pakuje piłkę pod poprzeczkę bramki Misztala!

• Powoli przejmują inicjatywę gośce z Siedlec. Szykuje się interesujący ostatni kwadrans tego spotkania.

• Miękka wrzutka Burkhardta z rzutu wolnego nie znalazła adresata, obrońcy Górnika wybijają piłkę.

• Znów dobrze Skrzypczak - tym razem udało mu się uwolnić od dwóch obrońców w narożniku boiska i zagrać celnie w pole karne do Plizgi. Uderzenie skrzydłowego Górnika zostało jednak przyblokowane i bramkarz złapał futbolówkę.

• Zabawił się teraz niebezpiecznie we własnym polu karnym Misztal, ale ostatecznie udało mu się uchronić przed stratą piłki na rzecz Angulo.

• Boisko opuszcza Świerblewski, w jego miejce Sulejmani.

• Próbował strzału zza pola karnego Angulo, lecz uderzył obok słupka.

• Zmiana również w drużynie Górnika - Wolniewicz zmienia Nowaka.

• Pierwsza zmiana w zespole gości - Tomasiewicz zmienia Dybca.

• Wrzutka do nikogo Grendela. Bardzo słaba jest ta druga połowa w jego wykonaniu.

• Z rzutu wolnego wrzucał Plizga, ale zbyt głęboko i Misztal pewnie złapał piłkę.

• Rozochociła "Górników" ta bramka Słowaka. Raz po raz próbują się przedostać pod pole karne Pogoni długą piłką.

• GOL DLA GÓRNIKA Praktycznie pierwsza akcja w wykonaniu Skrzypczaka, który ucieka lewym skrzydłem obrońcom Pogoni i wrzuca piłkę wprost na głowę Gergela. Dziwne było jego uderzenie, tak jakby był zaskoczony że piłka spada tak idealnie na jego czoło. Podobnie zaskoczony wydaje się Misztal, który złapany na wykroku nie daje rady złapać futbolówki!

• Wolsztyńskiego zmienia Skrzypczak.

• Chwilę wcześniej żółty kartonik obejrzał Grendel za powstrzymanie kontrataku gości.

• "Żółtko" dla Matuszka za powstrzymanie rajdu rywali.

• Zamieszanie w polu karnym Pogoni, obrońcy zablokowali strzał Gergela na tyle niefortunnie, że piłkę głową mógł uderzyć Danch, zrobił to jednak niecelnie.

• Tym razem będzie rzut wolny dla Górnika z boku boiska po faulu na Nowaku.

• Kontra Pogoni - po wrzutce Demianiuka i walce przy linii bocznej Gołębiewskiego z Matuszkiem goście będą mieli aut na wysokości pola karnego Górnika.

• Niecelny strzał z dalszej odległości Grendela.

• Długa, niecelna piłka od Grendela do Gergela.

• Przekombinowali zawodnicy Górnika. Plizga z rzutu wolnego zamiast o strzał pokusił się o podanie do Kurzawy, zagranie zwrotne było niecelne i ostatecznie na strzał zdecydował się Nowak. Piłka przeleciała jednak kilka metrów obok bramki.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Górnik natomiast długo rozkręcał się w tym spotkaniu, ale gdy minęła 30 minuta meczu osiągnął zdecydowaną przewagę. Brakuje jednak konkretów , czyli strzałów celnych.

• Jak wygląda ten mecz z perspektywy Pogoni? Dobry pierwszy kwadrans, kilka bardziej odważnych prób ataków, potem skupienie się na defensywie i rozbijanie ataków gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy spotkania.

• Próbował teraz z niecałych trzydziestu metrów Kurzawa, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego przeleciała nad poprzeczką.

• Miał swoją szansę Wolsztyński! Po szybkim rajdzie Plizgi i przy sporej dawce szczęścia Wolsztyński znalazł się na trzynastym metrze - jego strzał mógł przynieść bramkę, ale pomocnik Górnika uderzył niecelnie.

• Napór Górnika w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najpierw po dobrym dośrodkowaniu Plizgi przeszkodzili sobie Angulo z Gergelem, chwilę później dobre ostre podanie na piaty metr w wykonaniu tego ostatniego, z którego nikt nie skorzystał.

• Nieźle wyszli spod pressingu piłkarze Górnika, jednak akcja posypała się gdy zbliżyli się na trzydzieści metrów od bramki Misztala.

• Ależ słaby jest Matuszek w ofensywie. Każde podanie do przodu niecelne, wszystkie próby dośrodkowań lądują za linią końcową. Gorzej, że w defensywie nie jest u niego dużo lepiej...

• Od kilkunastu minut Pogoń broni się całą drużyną. Górnik bije jednak głową w mur w ataku pozycyjnym.

• Dobry przechwyt na lewej stronie Kurzawy, ale dośrodkowanie Plizgi zablokowane po raz kolejny.

• Teraz w pole karne Pogoni wbiegł Plizga i po wybiciu obrońców będzie korner.

• Zarysowuje się przewaga Górnika. Przed chwilą niecelnie uderzał Plizga, teraz Matuszek wrzucał niecelnie ale najpierw pressingiem wydarł piłkę rywalowi.

• Pierwsze uderzenie celne na bramkę w tym meczu w wykonaniu Górnika. Nieźle z lewej strony dorzucił futbolówkę Angulo, a głową uderzył Gergel. Misztal był jednak na posterunku.

• Próba dośrodkowania z głębi pola w wykonaniu Kurzawy, jednak wbiegającego Gergela uprzedził Misztal.

• Bez pomysłu wrzucał Grendel i Wolsztyński uderzył głową z szesnastu metrów. Bardzo niecelnie i słabo. Należy jednak pochwalić młodego pomocnika zabrzan za jakąkolwiek próbę, jego koledzy nie potrafią na razie zrobić nawet tyle.

• Była szansa dla Górnika, sporo miejsca na lewej stronie boiska miał Plizga, lecz nie udało mu się utrzymać piłki w boisku po udanym dryblingu.

• Oczy bolą od obserwowania prób konstruowania akcji w wykonaniu gospodarzy.

• Kolejny faul z boku boiska, tym razem Kopacz. Z obroną stałego fragmentu gry poradziła sobie skomasowana defensywa Górnika.

• Znów spóźniony Matuszek. Zawodnik Górnika wciąż słabo prezentuje się na pozycji prawego obrońcy.

• Poradził sobie z Matuszkiem Świerblewski, ale jego dośrodkowanie z boku boiska kompletnie do nikogo.

• Znowu Angulo zabrał się za rozegranie i wypuścił w bój Kurzawę, który wywalczył pierwszy rzut rożny dla Górnika. Nic z niego jednak nie wynikło.

• Pierwsza szybka akcja Górnika. Popędził lewym skrzydłem Angulo, lecz z jego podaniem w pole karne poradzili sobie defensorzy rywali.

• Aktywny, ale na razie bardzo niedokładny jest Wolsztyński. Kolejne niecelne podanie debiutanta w barwach Górnika.

• Dobrze weszli w ten mecz goście z Siedlec. Najpierw po wrzutce z wolnego zmuszony piąstkować był Kuchta, potem dobra akcja Pogoni przerwana już w polu karnym przez Kopacza.

• Kolejny bezsensowny faul zabrzan. Tym razem Świerblewskiego zatrzymał przy linii bocznej Matuszek. Kolejny rzut wolny dla Pogoni.

• Raz jeszcze podanie na dobieg otrzymał Wolsztyński, tym razem od Gergela, jednak młodego zawodnika Górnika uprzedził Misztal.

• Burkhardt uderza słabo i w mur, zawodnicy Górnika wybijają piłkę daleko od swojej bramki.

• Pierwsza akcja gości i zdaniem sędziego Grendel na dwudziestym metrze faulował Burkhardta. Będzie rzut wolny.

• Pierwsza próba wrzutki w wykonaniu Matuszka bardzo niecelna.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy mecz!

• Czy to będzie mecz Daniela Gołębiewskiego? Przed kilkoma laty grał w barwach zabrzańskiego Górnika. Nie była to najlepsza przygoda, dlatego z pewnością będzie chciał się dziś pokazać.

• Czekamy na wyjście piłkarzy z szatni.

• Zawodnicy obu zespołów już zbiegli z rozgrzewki do szatni. Za dziesięć minut pierwszy gwizdek sędziego!

• W zespole gości też kilka zmian w składzie - na lewej obronie w miejsce Damiana Chyły Łukasz Wójcik. Z miejscem w jedenastce pożegnali się też Grzegorz Tomasiewicz i Michał Bajdur. Zamiast nich na boisku zaprezentują się Rafał Makowski i Daniel Gołębiewski.

• Składy już pojawiły się w relacji. Co do Górnika to zaskoczeniem jest pojawienie się w składzie Łukasza Wolsztyńskiego, który prawdopodobnie zastąpi Mariusza Przybylskiego, który nie zmieścił się nawet na ławce. Kontuzjowany Armin Cerimagić również poza osiemnastką, w jego miejsce Dawid Plizga, a na szpicy po raz pierwszy od początku Igor Angulo.

• Dzisiejsze spotkanie jest pierwszym w historii ligowym pojedynkiem Górnika z Pogonią. Jak do tej pory oba te zespoły spotkały się tylko raz, w Pucharze Polski. W sezonie 2000/2001 w Siedlcach górą był Górnik.

• Witamy z Roosevelta 81! Za nieco ponad pół godziny rozpocznie się mecz Górnika Zabrze z Pogonią Siedlce. Na ten moment nie dysponujemy jeszcze składami obu drużyn.

Rafał Musioł

Dziennik Zachodni

Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce
1/31
przejdź do galerii

Górnik Zabrze - Pogoń Siedlce ©Arkadiusz Gola

Po trzech kolejkach pierwszej ligi na koncie Górnika Zabrze znajduje się tylko jeden punkt. Jeśli w piątek zespół Marcina Brosza nie pokona na własnym boisku Pogoni Siedlce (początek meczu o godzinie 20.30) sytuacja stanie się dramatyczna.
Pogoń Siedlce przyjeżdża do Górnika Zabrze, więc będzie walczyła o każdy metr trawy. Wiem z autopsji, gdy grałem w Dolcanie Ząbki, jaka motywacja towarzyszy starciom z dużymi firmami - stwierdził Szymon Matuszek na konferencji poprzedzającej piątkowy mecz I ligi, który rozpocznie się na Roosevelta o godzinie 20.30.

Początek rozgrywek zabrzanie mają fatalny: w trzech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt i tkwią pod kreską spadkową. W dodatku wszystkie cztery gole zostały stracone po stałych fragmentach gry.
- Pracujemy nad tym elementem, bo tylko w taki systematyczny sposób możemy wyeliminować takie błędy - przyznał trener gospodarzy Marcin Brosz. - Musimy też wywierać większą presję na rywalach, być bardziej kreatywni, częściej być w polu karnym rywali, wymuszać na nim błędy, więcej strzelać, więcej dośrodkowywać. Nie ma jednak innej drogi.

Siedlczanie w tym sezonie zaznali już smaku zwycięstwa, wygrywając na inaugurację sezonu w Tychach.
- Oni mają kilku doświadczonych zawodników i grupę ciekawych młodych piłkarzy. Czy mogą nas w piątek zaskoczyć? Na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, będzie pewnie dużo gry jeden na jeden i szukania szans. Musimy być na to gotowi - dodał Marcin Brosz.

Pod znakiem zapytania stoi występ Armina Cerimagicia. Spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka.

Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport, a tekstową relację live nasz portal gol24.pl.