Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie...

Górnik Zabrze

2

Sandecja Nowy Sącz

2

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje ligowe. 18:00 - Korona vs Lechia, 20:30 - Arka vs Legia.

• Koniec! Górnik przegrywał, później wygrywał, ale ostatecznie zremisował. Trzeba to uznać za sukces gości, ważny punkt w kontekście walki o utrzymanie, szczególnie, że trzy punkty zgarnął Bruk-Bet.

• Dośrodkowanie bez efektu, ruszają już ze swoją akcją gospodarze.

• Faul Wieteski na Piszczku, będzie okazja na centrę.

• Tylko dwie minuty doliczył sędzia Marciniak.

• Bartosz za mocno w stronę Kolewa.

• Kądzior w prostej sytuacji źle dośrodkował, od bramki Gliwa.

• Świetna interwencja Pawłowskiego - golkiper gospodarzy czujnie przeciął groźne dośrodkowanie.

• Angulo szykował się do przewrotki, ale zamiast w piłkę, trafił omyłkowo w głowę rywala.

• Z boiska schodzi architekt pierwszej bramki, w jego miejsce debiutant Sovsic.

• Wieteska z dystansu obok bramki.

• Remis! Do siatki trafia Kolew po akcji prawą stroną Bartosza! Ależ nam się rozkręciło to spotkanie.

• Kolejna akcja Górnika, kolejny rzut rożny, ale tym razem bez efektu.

• Po rzucie rożnym piłka ponownie trafiła do Kądziora, ten wrzucił płasko w pole karne, tam doszło do chwilowego zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się rezerwowy Suarez! Gliwa nie zdołał zatrzymać strzału Hiszpana, 2:1! Znakomita zmiana Suareza - wywalczony karny oraz gol.

• 2:1! DANI SUAREZ!

• Niecały kwadrans do końca, sprawa wyniku wciąż pozostaje otwarta!

• Angulo! Pewnie, mocno, w róg. Remis, 1:1!

• Benga ukarany kartką, ewidentnie faulował Suareza.

• RZUT KARNY DLA GÓRNIKA!

• Trochim zakończył strzałem indywidualną akcję, Pawłowski jednak nie dał się zaskoczyć.

• Kądzior znów nieźle, ale tym razem minimalnie za mocno!

• W krótkim odstępie kolejne dwa rzuty wolne. Najpierw Bochniewicz nie zdołał przeciąć dośrodkowania, a teraz znów szykuje się Kądzior.

• Kądzior z rzutu wolnego w słupek!

• Trochim brutalnie potraktował Żurkowskiego, mamy rzut wolny dla gospodarzy z dobrej pozycji.

• Mieliśmy strzał, oczywiście Angulo, oczywiście niecelny.

• Piłkarze myślami chyba już przy wielkanocnym stole. Malowanie pisanek wydaje się ciekawsze niż oglądanie meczu przez ostatnie minuty.

• Gospodarze w jednej akcji kilkakrotnie mieli okazję na strzał, lecz Gliwa nawet nie musiał nic robić - Górnik nie zdołał mu zagrozić.

• Urynowicz za Ambrosiewicza. Wieteska wraca do bloku obronnego.

• Wojciech Pawłowkski! Świetny refleks golkipera Górnika, który uratował zespół po mocnym uderzeniu Mraza.

• Blisko drugiego gola! Po wrzutce główkował Krachunov i niewiele się pomylił.

• Jak padł gol? Ksionz ośmieszył defensorów Górnika, wpadł na pełnym luzie w pole karne i wzdłuż linii podał do Trochima. Rezerwowy pomocnik gości tylko dołożył nogę. Górnik ukarany za niedokładność, Sandecja prowadzi!

• GOL! Trochim! Sandecja na prowadzeniu!

• Teraz ładnie lewą stroną ruszył Gryszkiewicz, lecz wrzucił za głęboko.

• Za mocno dośrodkował Damian Kądzior.

• Liszka uderzył sprzed pola karnego, po rykoszecie piłka minęła minimalnie bramkę Gliwy. Korner.

• Akcja Sandecji zakończona słabym strzałem obok bramki. Nudna ta druga połowa.

• Szufryn zatrzymał Liszkę na prawej stronie, od bramki wznowi Gliwa.

• Żurkowski zmarnował wysiłek kolegów, za długo zwlekając z podaniem i finalnie tracąc piłkę.

• Piszczek szukał strzału głową, ale nie zdołał zagrozić Pawłowskiemu.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• A za Wolsztyńskiego... Suarez! Do linii pomocy przeszedł Wieteska, a podwieszony pod Angulo będzie Żurkowski.

• Zmiana u gości. Trochim za Gricia.

• Górnik zakończył połowę w dziesięciu, zapewne już po przerwie na boisko wejdzie rezerwowy piłkarz w miejsce kontuzjowanego Wolsztyńskiego. Remis, 0:0. Wracamy za około kwadrans!

• Wolsztyński na noszach opuszcza plac gry.

• Z bólu zwija się Łukasz Wolsztyński, nie wygląda to najlepiej. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez przymusowego zejścia z boiska.

• Ile to już razy dziś.. Angulo kolejny raz doszedł do strzału, teraz zabrakło stosunkowo niewiele po niezłej "główce", lecz wydawało się, że Gliwa kontrolował lot piłki.

• Dwie minuty doliczone.

• I po raz kolejny zabrakło celności Górnikowi. Nikt nie zamknął akcji z prawej strony pola karnego.

• Angulo! Kolejny raz mógł pokonać Gliwę i kolejny raz trochę mu zabrakło. Dobrze "wypuścił" go Wolsztyński.

• Brakuje gospodarzom dokładności, teraz z siłą podania przesadził Bochniewicz.

• Kądzior niecelnie w kierunku napastników.

• Wrzutka dobra, ale nikt z zespołu Górnika nie doszedł do strzału.

• Ambrosiewicz wywalczył rzut rożny, do narożnika zmierza Liszka.

• Indywidualna akcja Ksionza zakończona niecelnym strzałem.

• I znów Angulo bardzo blisko zdobyczy bramkowej! Czujność Gliwy pozwoliła gościom na zachowanie czystego konta.

• Niezła centra Gryszkiewicza, do strzału doszedł Angulo, ale uderzył niecelnie głową.

• Znów goście, ale Bochniewicz - choć trochę szczęśliwie - dobrze interweniował, co pozwoliło Pawłowskiemu złapać futbolówkę.

• W odpowiedzi dwie szanse gości - najpierw zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego, a po chwili solidny strzał Mraza z dystansu. Pawłowski musiał się wysilić, by skutecznie interweniować.

• Uderzenie piłki ręką Angulo było ewidentne, żółta kartka dla Hiszpana. Nieuczciwe zagranie snajpera Górnika, zasłużony kartonik dla niego.

• Piłka w siatce gości, ale Michał Gliwa sugeruje zagranie ręką Angulo przy strzale. Do gry wkracza VAR.

• Zagubił się na prawym skrzydle Żurkowski, grę wznowi Gliwa.

• Piszczek strzelał z trudnej pozycji. Od bramki Pawłowski.

• Dwa rzuty rożne bez efektu, podobnie jak długi wrzut z autu Gryszkiewicza.

• Angulo ruszył sam na sam po podaniu z głębi pola, ale nie biegł zbyt żwawo i wydawało się, że szuka jedenastki. Interweniował Szufryn, lecz faulu nie było - mamy korner dla zabrzan.

• Gospodarze próbują sforsować defensywę rywali poprzez auty i próbę ich skutecznego rozegrania na prawej stronie. Na razie nie wychodzi.

• Uraz Koja wytrącił oba zespoły z równowagi, tempo meczu nie jest zbytnio wysokie.

• Warto zwrócić uwagę na młody blok obronny Górnika. Najstarszy z czwórki defensorów ma 22 lata - to Paweł Bochniewicz.

• Koj zniesiony z boiska, w jego miejsce awizowany Gryszkiewicz.

• Do wejścia szykuje się Adrian Gryszkiewicz.

• Przerwa w grze, kontuzję odniósł Michał Koj.

• Liszka kiepsko dośrodkował z rzutu rożnego.

• Krótko rozegrany stały fragment gry Górnika. Kądzior stara się dośrodkować w pole karne, ale zostaje zablokowany przez Patrika Mraza.

• Świetne dośrodkowanie Mraza i Aleksandar Kolev bliski gola! Minimalnie niecelne uderzenie głową.

• Znów Kądzior w indywidualnej akcji! Skrzydłowy dynamicznie przebiegł około 50 metrów, ale niecelnie dośrodkował.

• Kądzior uderzył lewą nogą z dystansu i piłka przeleciała obok bramki. Wcześniej Angulo próbował zagrać na jeden kontakt z Wolsztyńskim.

• Spokojne pierwsze pięć minut w wykonaniu obu drużyn.

• Daleki wrzut z autu w pole karne Górnika, ale gospodarze łatwo poradzili sobie z tą sytuacją.

• Zaczynamy to spotkanie!

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Dariusz Pawłowski, Suarez, Loska, Bartczuk, Hajda, Urynowicz, Gryszkiewicz

• Ławka rezerwowych gości: Pietrzkiewicz, Baran, Cetnarski, Danek, Trochim, Sovsić, Brzyski

• Patrząc na to jak dzisiaj wygląda tabela Lotto Ekstraklasy, ciężko uwierzyć że to Sandecja jest ubiegłorocznym tryumfatorem pierwszoligowych rozgrywek. To sądeczanie, nie ekipa z Zabrza jeszcze przed zakończeniem sezonu 2016/2017 załatwili sobie bilet na najwyższy poziom, podczas gdy Górnik o awans musiał walczyć aż po ostatnią kolejkę.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz!

Kaja Krasnodębska

Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE.

Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Teraz, kilka miesięcy później, sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Beniaminek z Nowego Sącza zamyka tabelę, a podopieczni Marcina Brosza wciąż są w walce o europejskie puchary. Zwłaszcza, że podczas reprezentacyjnej przerwy “zdobyli” trzy punkty. Ich odwołanie od decyzji Komisji Ligi znalazło bowiem aprobatę i Górnik w wyniku otrzymanego za mecz z Piastem Gliwice walkowera ma na swoim koncie już 46 oczek. To zaledwie trzy mniej od poznańskiego Lecha oraz pięć od broniącej tytułu warszawskiej Legii. Zabrzanie już teraz mogą być więc dumni ze swojej drużyny. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i celem Górników nie jest już utrzymanie, a bilet na międzynarodowe areny.

Z Sandecją ekipie Marcina Brosza nie wypada nie wygrać. To ostatni zespół tabeli, który swoją boiskową postawą nie daje argumentów do pozostania na poziomie Lotto Ekstraklasy. Nie zwyciężyła od dziewiętnastu (sic!) spotkań, w ostatnich pięciu zdobywając zaledwie jedną bramkę. Szczęśliwym strzelcem przed przerwą na reprezentację okazał się Filip Piszczek. Jego gol nie wystarczył i podopieczni Kazimierza Moskala ulegli na wyjeździe Cracovii. Były szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków mógł po raz kolejny zatęsknić za czasami, kiedy tytułowano go królem remisów. Teraz z pewnością nie narzekałby na możliwość dopisania sobie po meczu choćby jednego oczka. Ta sztuka nie udała się jego podopiecznym w dwóch poprzednich kolejkach, wcześniej przegrali bowiem z gliwickim Piastem. Przerwanie serii porażek w Zabrzu będzie wybitnie ciężkim zadaniem.

W tym sezonie ta sztuka się jeszcze Sączersom nie udała. Z Górnikiem zetknęli się już dwukrotnie: raz w ramach Pucharu Polski, później także w Lotto Ekstraklasie. Oba te spotkania zakończyły się ich porażkami. I tak jak o awansie zabrzan do kolejnej rundy w Pucharze 1000 drużyn zadecydowała dopiero dogrywka, tak w Niecieczy podopieczni Marcina Brosza zdołali zwyciężyć w ciągu 90 minut. Gole zdobywali Igor Angulo oraz Szymon Matuszek, a honorowym trafieniem popisał się Michal Piter-Bućko.

Goście muszą uważać nie tylko na hiszpańskiego napastnika, ale również Mateusza Wieteskę. Defensor w dwóch poprzednich spotkaniach zdołał wpisać się na listę strzelców. Najpierw pokonał golkipera Zagłębia Lubin, później zaskoczył także grającego w Koronie Zlatana Alomerovicia. W obu tych meczach były to gole na wagę remisu. Możliwe, że to również one przekonały Czesława Michniewicza do wystawienia Wieteski w wyjściowym składzie na eliminacyjny mecz reprezentacji Polski do lat 21 z Litwą. W wygranym przez Biało-Czerwonych spotkaniu zagrał też Paweł Bochniewicz oraz Jakub Bartosz, a na zgrupowaniu mieli okazję trenować również z bramkarzem zabrzan Tomaszem Loską. Na obóz kadry Słowacji w ubiegłym tygodniu udał się natomiast Jakub Grić.

Sędzia:

Szymon Marciniak (Płock): Arbiter, który w czerwcu uda się do Rosji na Mistrzostwa Świata, właśnie w Zabrzu będzie miał kolejną okazję na zdobycie doświadczenia. Pomiędzy meczami Realu Madryt czy Manchesteru City już dwukrotnie miał przyjemność prowadzenia starć Sandecji, w tym chyba najlepszego spotkania Sączersów w tym sezonie: ich zwycięskiego boju nad liderującą Jagiellonią Białystok. Marciniak był także sędzią w prestiżowym meczu podopiecznych Kazimierza Moskala z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Dwukrotnie sędziował również zabrzanom i dwukrotnie zakończyło się to wiktorią ekipy Marcina Brosza. Były to starcia z Wisłą Kraków oraz pucharowe przeciwko Chojniczance Chojnice.

Nieobecni:

Górnik Zabrze Rafał Kurzawa (kartki)
Sandecja Nowy Sącz Maciej Małkowski (kartki)

Forma w poprzednich meczach:

Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (Kallaste sam., Wieteska)
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:2 (Suarez, Wieteska)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:3 (0:1)
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 0:0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (Koj)

Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (Piszczek)
Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Lubin 0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:0

Ostatnie bezpośrednie starcia:

28 października 2017: Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 1:2 (Piter-Bućko - Angulo, Matuszek)
20 września 2017: Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (Matuszek, Angulo x2 - Kolev, Grendel sam.)
17 marca 2017: Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Ł.Wolsztyński x2)
24 sierpnia 2016: Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2:0 (Trochim, Korzym)

Mecz Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz TRANSMISJA TV

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ na kanale Canal+ Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.