• Koniec spotkania. Górnik pokonał Śląsk 3:1!

• Gabriel Nowak nieprzepisowo pociągał za koszulkę Sobotę.

• Sędzia doliczył aż 4 minuty.

• Ostatnia zmiana w meczu: Tomasz Zahorski za Bembena.

• Znajdujący się na lewej flance Marek Gancarczyk chciał wykorzystać złe ustawienie Stachowiak, ten jednak zdążył wrócić i dobrze interweniować.

• Atak pozycyjny w wykonaniu piłkarzy gości. Zakończony zablokowanym strzałem Mili.

• Zmiana - Gabriel Nowak za Aleksandra Kwieka.

• Niepokryty w polu karnym Daniel Sikorski źle się ułożył i nie zdołał oddać strzału.

• CRISTIAN DIAZ! Było blisko. Piłka po strzale Argentyńczyka z lewego narożnika pola karnego, trafiła w poprzeczkę.

• Strzelec trzeciej bramki opuszcza boisko przy oklaskach zadowolonych kibiców. Pojawia się w jego miejsce Mariusz Przybylski.

• Bardzo dobre zawody rozgrywa dziś Robert Jeż. Takim występem transfer do Legii Warszawa będzie coraz bliższy.

• Kolejna zmiana - Crisitian Diaz w miejsce Mariusza Pawelca.

• Centra Gasparika trafia wprost w ręce Mariana Kelemena.

• GOOOOOOOOOOOL!!!! GRZEGORZ BONIN Z KILKU METRÓW TRAFIŁ MIĘDZY SŁUPKIEM A BRAMKARZEM!!! Wcześniej prostopadłym podaniem w kierunku Roberta Jeża, popisał się Aleksander Kwiek. Wspaniale wycofał piłkę w kierunku strzelca bramki - Jeż.

• Po gwizdku sędziego Waldemar Sobota przelobowała bramkarza gospodarzy. Za co otrzymał żółty kartonik. Jedno trzeba przyznać - bardzo dobry techniczny strzał.

• Wracający po kontuzji Waldemar Sobota pojawia się w miejsce Amira Spahića.

• Przenosimy się na przeciwną stronę boiska. Z ostrego kąta Marek Gancarczyk przymierzył pod poprzeczkę. Adam Stachowiak popisał się genialnym refleksem i wybił piłkę nad bramkę.

• Znowu Sikorski, znowu było groźnie i znowu nie ma bramki. Były zawodnik Bayernu strzelał głową, dobrze interweniował Kelemen.

• DANIEL SIKORSKI! A jednak z 5 metrów skierował piłkę tuż nad poprzeczką.

• Tomasz Szewczuk leży na boisku, wcześniej był faulowany przez Adama Dancha. Obrońca Górnika otrzymał żółtą kartkę.

• Po akcji Słowaków, na bramkę z kilku metrów uderzył niecelnie Robert Jeż.

• Dariusz Sztylka otrzymuje żółtą kartkę za faul.

• Sebastian Mila uderza fatalnie z rzutu wolnego z 35 metrów, słabe spotkanie w wykonaniu byłego reprezentanta Polski.

• Sebastian Mila centrował z rzutu wolnego, ponownie obrońcy Górnika wybijają piłkę.

• Bardzo słaby fragment spotkania, dużo fauli i strat z obu stron...

• Grzegorz Bonin uderzony w plecy i mamy kolejny faul.

• Zawodnicy Adama Nawałki nie potrafią nawet przekroczyć linię środkową boiska.

• Wspaniały rajd przeprowadził Amir Spahić, jednak dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Marek Gancarczyk faulowany po raz kolejny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Drugą połowę rozpoczną zawodnicy Górnika. Czekamy jeszcze na sygnał do rozpoczęcia od kanału transmitującego dzisiejsze spotkanie.

• Piłkarze Oresta Lenczyka nie przegrali na wyjeździe już od dziewięciu spotkań. Jeżeli utrzyma się wynik do przerwy, będzie to pierwsza porażka od 24 września.

• Strzelec bramki dla gości jest wychowankiem OGC Nice, grającej obecnie we francuskiej Ligue 1.

• Przy wyniku 2:0 wydawało się, że Górnik Zabrze nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem rywala z Dolnego Śląska. Jednak dzięki bramce Roka Elsnera, druga połowa zapowiada się bardzo nerwowo dla gospodarzy.

• Dawid Piasecki zakończył pierwszą połowę.

• Kolejny rzut wolny w wykonaniu Sebastiana Mili. Piłka trafia wprost w ręce Adama Stachowiaka.

• Arbiter doliczył do pierwszej połowy jedną minutę.

• Górnik Zabrze po strzeleniu drugiej bramki cofnęło się, było to przyczyną częstszych ataków Śląska Wrocław.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! CO ZA BRAMKA! ROK ELSNER Z 30 METRÓW STRZELA DOKŁADNIE W "OKIENKO" BRAMKI!!!!!

• Bardzo niecelny strzał z 35 metrów oddał tym razem Sebastian Mila.

• Bonin po stracie piłki fauluje i rzut wolny.

• Do końca emocjonującej pierwszej polowy pozostało zaledwie kilka minut.

• 7218 widzów zebrało się dziś przy ulicy Roosevelta w Zabrzu.

• Strzał Daniela Sikorskiego z kilku metrów obroniony pewnie przez Mariana Kelemena.

• Tym razem rzut wolny z drugiej strony. Strzelał Magiera i trafił minimalnie obok bramki.

• Próbował Sebastian Mila z rzutu wolnego z 35 metrów, jednak piłka odbiła się od jego partnerów i powędrowała obok bramki.

• Po stracie piłki Ćwielonga, Sebastian Mila wykonuje rzut rożny. Tym razem piłka została wybita przez obrońców.

• Orest Lenczyk już dokonuje zmianę. Antoni Łukasiewicz schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Dariusz Sztylka.

• Żółtą kartkę otrzymuje Marek Gancarczyk.

• GOOOOLLLL!!! Już 2:0!!! Sikorski wyłuskał piłkę od niepewnego Kelemena i po nogach Pawelca piłka wpadła do siatki!

• Po uderzeniu głową Tomasza Szewczuka, obrońcy gospodarzy wybijają piłkę z linii bramkowej!

• Bardzo niedokładny strzał Adama Marciniaka.

• GOOOOOLLLL!!! Po ostrym dośrodkowaniu Jeża z rzutu wolnego, piłkę do własnej bramki wpakował Tadeusz Socha!

• Początek spotkania bardzo chaotyczny, akcje są przerywane po obu stronach, z powodu niecelnych zagrań.

• Podwojony Mila, faul na kapitanie Śląska.

• Złe przyjęcie Sebastiana Mili, który mógł stanąć oko w oko z Adamem Stachowiakiem.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• Gospodarze znajdują się na 6. miejscu z 39. punktami po 27. kolejkach polskiej Ekstraklasy. Na własnym boisku nie przegrali od 10 spotkań.

• Już za za niecałe pół godziny przy ulicy Roosevelta odbędzie się spotkanie między zabrzańskim Górnikiem a wrocławskim Śląskiem. Na relację gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan.