Górnik Zabrze

2

Stomil Olsztyn

0

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z kolejnych spotkań na GOL24.pl!

• Górnik w pełni kontrolował wydarzenia na boisku w drugiej połowie, zawodnicy z Zabrza mogli i powinni podwyższyć rezultat, ale dla trenera Brosza na pewno najważniejsze będzie zachowane czyste konto i trzy punkty, które przesuwają jego podopiecznych bliżej czołówki pierwszej ligi.

• Koniec spotkania, Górnik wygrywa 2:0 ze Stomilem!

• Sędzia doliczył trzy minuty do tego spotkania.

• Świetne prostopadłe podanie Skrzypczaka w kierunku Angulo, Leszczyński swoim wyjściem ratuje sytuację.

• Wypad gości pod pole karne Kasprzika skończył się niecelnym strzałem z pozycji spalonej.

• Ostatnia zmiana również w drużynie gości, Ziemanna zmienił Dziemidowicz.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy: Kosznik w miejsce Cerimagicia.

• Ależ było blisko bramki! Kapitalne dośrodkowanie Ambrosiewicza musiałby zamienić na gola Angulo, jednak w ostatnim momencie przeciął je Klepczarek!

• Atomowe uderzenie Ratajczaka mija bramkę. Po chwili Danch wybija piłką niemal z linii bramkowej w zamieszaniu po rzucie rożnym.

• Mecz w końcu nam się trochę otworzył, Stomil atakuje większą ilością graczy bo nie ma nic do stracenia, Górnik czeka na błędy i groźnie kontruje.

• Ładne uderzenie zza pola karnego Tsubasy, piłkę pewnie łapie Kasprzik.

• Znów powinien paść gol! Świetne podanie Ambrosiewicza i w dogodnej sytuacji znalazł się tym razem Angulo. Hiszpan położył bramkarza, minął go, ale trafił w boczną siatkę z bardzo ostrego kąta!

• To powinien być trzeci gola dla Górnika! Po świetnej akcji Angulo i Matuszak w sytuacji sam na sam znalazł się Skrzypczak, lecz piłka po jego strzale wylądowała na bocznej siatce!

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Lecha.

• Dziwne zachowanie sędziego, który przerwał grę po faulu Wełnickiego na Skrzypczaku mimo, że w dobrej sytuacji był Angulo.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy - Ledeckiego zmienia Skrzypczak.

• Dobre uderzenie z dystansu Matuszka, Leszczyński wybija na rzut rożny.

• Cerimagić ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska.

• Zmiana w zespole gości, Zahorski w miejsce Kujawy. Były napastnik Górnika przywitany głównie gwizdami, choć część kibiców powitała go oklaskami.

• Odpowiedź Stomilu. Kujawa przebił się w pole karne Górnika i uderzył w krótki róg, jednak minimalnie niecelnie.

• Kapitalne podanie w uliczkę Kurzawy do Matuszka, zagranie na piąty metr tego drugiego zostało jednak przecięte.

• Cerimagić kończy kontrę Górnika strzałem z rogu pola karnego, lecz jego uderzenie zostało zablokowane.

• Ambrosiewicz zmienia Pikula.

• Pikul dobrym zwodem mija Biedrzyckiego i jest przez niego faulowany.

• Do wejścia na boisko przygotowuje się Ambrosiewicz, tymczasem na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Od kilku chwil Stomil w posiadaniu piłki, ale zawodnicy trenera Łopatki nie są w stanie zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

• Górnik przeważa na murawie, ale nie spieszy się z jakimikolwiek atakami.

• Podanie do nikogo w wykonaniu Jeglińskiego, w odpowiedzi niezły rajd Cerimagicia, który przerwał w polu karnym jeden z obrońców Stomilu.

• Fatalne podanie Pikula niweczy niezłą akcję całego zespołu.

• Drugą połowę rozpoczęli goście.

• Awizowana zmiana: Lech za Żwira.

• Oficjalna informacja co do frekwencji: na trybunach jest dzisiaj 7894 widzów, w tym 162 gości z Olsztyna.

• Od 46 minuty najprawdopodobniej będziemy oglądać na boisku Grzegorza Lecha, który intensywnie rozgrzewa się w przerwie.

• Koniec pierwszej części gry, Górnik schodzi na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

• Klepczarek przerywa kontrę Górnika faulując Ledeckiego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego skończyło się niecelnym strzałem Kopacza.

• Tempo gry nieco się uspokoiło. Oba zespoły jakby już czekały na przerwę.

• Kapitalną okazję miał teraz Danch - dziesięć metrów od bramki, dużo wolnego miejsca. Nie poradził sobie jednak z podskakującą piłką i nim zdążył uderzyć, futbolówkę już zgarnął mu obrońca.

• Trwa oblężenie bramki gości. Teraz z lewej strony wrzucał płasko Cerimagić, ale w ostatniej chwili Ledeckiego uprzedził któryś z defensorów.

• Drobnego urazu przy interwencji nabawił się Matuszek, ale po chwili wrócił do gry.

• Popis inteligencji boiskowej Hiszpana! Napastnik Górnika wykorzystał moment zawahania jednego ze stoperów Stomilu, wygarnął mu piłkę sprzed nosa i popędził na bramkę Leszczyńskiego. W sytuacji sam na sam uderzył pewnie, zdobywając swoją szóstą bramkę w tym sezonie!

• GOOOOOOOL!!! IGOR ANGULO!

• Mieliśmy chwilę dominacji Górnika, ale teraz ładnie na lewym skrzydle urwał się Kopaczowi Kun. Interwencja Przybylskiego pozwoliła uspokoić grę.

• Mogło być 2:0! Dobrą prostopadłą piłkę dostał Angulo i wygrał pojedynek biegowy z Leszczyńskim, ale został zablokowany przez bramkarza Stomilu daleko poza jego polem karnym!

• Debiutancki gol Adama Wolniewicza w barwach Górnika! Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Kurzawę do piłki najwyżej wyskoczył właśnie prawy obrońca zabrzan i umieścił piłkę w bramce głową!

• GOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! ADAM WOLNIEWICZ!

• Tym razem rzut wolny egzekwował Cerimagić, ale i tym razem lepsi w grze głową okazali się defensorzy Stomilu.

• Ze stałego fragmentu gry nic nie wynikło, ale po kilku sekundach piłka znów jest w posiadaniu Górnika.Matuszek zwodem minął dwóch rywali i zatrzymał go faulem dopiero trzeci. Róg pola karnego, rzut wolny.

• Teraz będzie rzut wolny dla Górnika z trzydziestu metrów. Wrzucać będzie Kurzawa.

• Strzał zza pola karnego Kujawy zablokowany, po chwili piłka po nieudanym dośrodkowaniu ląduje w rękach Kasprzika.

• Zderzenie Dancha z Leszczyńskim na piątym metrze wyglądało groźnie. Obaj zawodnicy powoli podnoszą się z murawy.

• Agresywnie pograli teraz piłkarze obu ekip, ostatecznie po faulu na Matuszku będzie rzut wolny dla Górnika z czterdziestu metrów.

• Zaskakujące, że optyczną przewagę od początku mają goście. To oni starają się kreować grę, a zabrzanie czekają na kontry.

• Mocno niecierpliwią się zabrzańscy kibice od samego początku spotkania, teraz rozczarował ich Kurzawa prostą stratą.

• W odpowiedzi kompletnie nieudana próba prostopadłego podania w wykonaniu Tsubasy.

• Pierwsza akcja Górnika - lewym skrzydłem popędził Kurzawa a drugą piłkę po jego dośrodkowaniu zebrał Cerimagić. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane, a strzał Matuszka z dalszej odległości był już niecelny.

• Sporo przebijanek i niedokładności w tych pierwszych minutach.

• Nerwowo na przedpolu Kasprzik, ale ostatecznie udało mu się wypiąstkować piłkę. Po chwili spalony i Górnik rozpoczyna akcję ze swojej połowy.

• Faul na czterdziestym metrze Kurzawy i będzie rzut wolny dla Stomilu.

• Na dobry początek mamy kilka wrzutów z autu w wykonaniu ekipy z Mazur.