Górnik Zabrze

2

Zagłębie Lubin

2

• Gdy Mateusz Matras już w początkowych minutach meczu obejrzał czerwoną kartkę to wydawało się, że będzie to łatwa przeprawa gospodarzy! Miedzowi jednak pokazali kły i zdołali wyrwać rywalom jeden punkt! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Zwieńczeniem niezłego meczu był piękny gol Filipa Starzyńskiego! Marcin Brosz ma nad czym myśleć!

• Koniec! Górnik Zabrze 2:2 Zagłębie Lubin! Ależ niesamowite emocje!

• Filip Starzyński pięknie wykorzystuje rzut wolny z ok. 20 metra! To jest kara dla Górnika za niewykorzystanie przewagi! Brawa dla Zagłębia! Brawa dla Starzyńskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Filip Starzyński z rzutu wolnego i możliwe, że daje punkt swojej drużynie!

• Jarosław Kubicki kolejnym ukaranym przez Kwiatkowskiego.

• Patryk Tuszyński wbiega na boisko w miejsce Bartosza Kopacza.

• Filip Starzyński ukarany żółtą kartką.

• Dobre dogranie Kurzawy, ale w swoim polu karnym króluje Hładun! Młody bramkarz wybija futbolówkę!

• Ostatnie 10 minut tego meczu. Zagłębie jeszcze ma szanse na dobry wynik!

• Posypały się zmiany w drużynie gospodarzy. Damian Kądzior schodzi, a Adam Wolniewicz wchodzi.

• Marcin Urynowicz wchodzi w miejsce Łukasza Wolsztyńskiego.

• Filip Starzyński próbuje zaskoczyć Loskę strzałem z dystansu, ale piłka znacznie mija bramkę Loski.

• Matuszczyk i Wolsztyński starli się w polu karnym i piłka dla Górnika.

• Filip Starzyński zmienia Bartłomieja Pawłowskiego. Może to właśnie Figo jest lekarstwem na problemy Zagłębia w tym meczu?

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, lecz ostatecznie Guldan trafia w Wieteskę.

• Świetne uderzenie Jakuba Maresa! Piłka minimalnie mija bramkę Loski! Mogło być 2:2!

• Druga połowa rozpoczęta w niższym tempie. Czekamy na zryw któregoś z zawodników.

• Igor Angulo dochodzi do uderzenia głową po zagraniu Kurzawy, lecz piłka wpada w siatkę, ale nad poprzeczką.

• Adam Matuszczyk oddaje strzał z dystansu, który był jednak niecelny.

• Igor Angulo strzelił z bardzo ostrego kąta i nie miało to szansy powodzenia.

• Druga połowa właśnie startuje! Czy zagłębie zdoła doprowadzić do remisu!?

• W szatni zostanie również Filip Jagiełło, a na murawie pojawi się Jarosław Kubicki.

• Bartłomiej Olszewski zmienia Wojciecha Hajdę.

• Oglądamy w Zabrzu naprawdę niezłe widowisko. Zagłębie mimo osłabienia nie poddaje się i coś mi się wydaje, że to nie jest koniec tego meczu!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Piłka po uderzenie gracza Zagłębia trafia w poprzeczkę, ależ było blisko!

• Igor Angulo przeprowadził bardzo dobrą, indywidualną akcję, lecz bardzo zależało mu na zdobyciu bramki samodzielnie i stracił posiadanie.

• Perfekcyjne podanie Rafał Kurzawy, gdzie Dani Suarez wygrywa pojedynek główkowy i pakuje futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dani Suarez i znowu Górnik prowadzi!

• Seria dośrodkowań z rzutu rożnego przez Kurzawę. Wszystkie bardzo słabe, bez większego efektu.

• Chwila dekoncentracji defensorów Górnika, co skrzętnie wykorzystał czeski napastnik! Znakomicie urwał się lewą flanką, wyszedł sam na sam z Loską, by później spokojnie przerzucić nad nim futbolówkę! Osłabione Zagłębie doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jakub Mares doprowadza do remisu!

• Niezła akcja Zagłębie zostaje kompletnie zepsuta przez Maresa... Fatalne podanie snajpera Miedziowych.

• Walka Pawłowskiego z Bochnieiwczem. Górą wypożyczony z Udienese obrońca.

• Za takie zagranie Mateusz Matras musiał opuścić boisko.

• Maciej Dąbrowski ukarany żółtą kartką.

• Damian Kądzior zagrał z rzutu wolnego idealnie na głowę Wieteski, który zdobywa swoją 5 bramkę w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mateusz Wieteska daje prowadzenie Górnikowi!

• Błąd defensywa Zagłębia próbował wykorzystać Angulo, jednak na jego dordze stanął golkiper Miedziowych!

• Bardzo dobre uderzenie Wolsztyńskiego! Piłka o centymetry minęła bramkę Hładuna!

• Alan Czerwiński świetnie pokazał się do prostopadłego podania, później wpadł w pole karne, tylko że jego zagranie do Maresa było za lekkie.

• Igor Angulo próbował przebić się przez formacje obronną Zagłębia, ale został bardzo dobrze zablokowany przez Dąbrowskiego.

• Arbiter główny podtrzymuje swoją decyzję! Zagłębie grać będzie teraz w osłabieniu! Wydaje się, że kara była zasłużona.

• Tomasz Kwiatkowski jeszcze skorzysta z systemu VAR. Czy Mateusz Matras skończy to spotkanie w 10 minucie?

• Mateusz Matras wyprostowaną nogą fauluje Szymona Matuszka i ogląda czerwoną kartkę!

• Rzut wolny dla Górnika, jednak zagrożenie zostaje spokojnie zażegnane przez defensorów gości.

• Pierwsze minuty bardzo spokojne. Na szczęście kibice =licznie odwiedzili stadion!

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz pierwszy!

• Kibice głośno witają wychodzących piłkarzy! Zaraz zaczynamy ten pojedynek!

• Dzisiaj do drużyny Zagłębie wraca Maciej Dąbrowski. Doświadczony stoper po tym jak rozwiązał kontrakt z Legią szybko znalazł sobie nowy/stary klub. Popularny "Dąbroś" szybko zdobył zaufanie Mariusza Lewandowskiego i dzisiaj zagra od pierwszej minuty.

• Ostatni mecz Górnika niestety nie zakończył się po ich myśli. Bójka kibiców przeszkodziła w dokończeniu tego pojedynku, a wszystko się skończyło "porażką obu zespołów. Owszem Zabrzanie wygrali ten mecz walkowerem, ale Komisja Ligi zadecydowała o odjęciu 3 punktów również drużynie Marcina Brosza.

• Z tej strony wita się z Państwem Bartłomiej Modzelewski! Razem będziemy przeżywać emocje związane z tym spotkaniem!

• Runda zasadnicza powoli dobiega końca. Już za 25 minut rozpoczniemy 37 kolejkę Lotto Ektraklasy! W pierwszym meczu tej serii gier Górnik Zabrze gościć będzie na własnym stadionie Zagłębie Lubin.