1

• Koniec meczu, Znicz wygrywa w Zabrzu 1:0!

• Gra na czas Machalskiego.

• Jagiełło uderza z wolnego celnie, ale wprost w bramkarza.

• Żółta kartka dla Przybylskiego za zapaśniczy chwyt na Kubickim dwadzieścia metrów przed bramką Kasprzika.

• Goście wywalczyli rzut rożny, zyskując kolejne kilkadziesiąt sekund.

• Znicz umiejętnie zwalnia teraz grę, a Górnicy nie potrafią sforsować postawionego przez nich muru.

• Machalskiego zmienia Długołęcki.

• Kurzawa zmieniony przez Plizgę.

• Wszystko zaczęło się od kontry... Górnika, którą mógł i powinien lepiej rozprowadzić Przybylski. Piłkę przejęli jednak zawodnicy Znicza. Wystarczyło jedno prostopadłe podanie do Jagiełły z głębi pola, skrzydłowy Znicza wrzucił idealnie w punkt, gdzie był Kita, a nie było obrońców z Zabrza. Po uderzeniu głową futbolówka wturlała się za linię pod pachą Kasprzika.

• GOL dla Znicza!

• Była szansa dla gospodarzy! Dobre przejęcie i kontra Cerimagicia, ostatecznie piłka trafia do Skrzypczaka ale szybszy okazuje się Misztal!

• Długa piłka na Angulo, a wokół niego tylko pięciu zawodników w żółtych koszulkach. Tak Górnik tego meczu nie wygra.

• Bartoszewicz otrzymuje żółtą kartkę po niesportowym odkopnięciu piłki.

• Piłka po dośrodkowaniu Kurzawy z czterdziestu metrów ląduje w rękawicach Misztala.

• Złe podanie Kurzawy, akcję zaczyna Znicz.

• Skrzypczak zmienia Ledeckiego w ataku Górnika.

• Teraz w ataku pozycyjnym Górnik.

• Chaos w drużynie Górnika po zejściu Grendela - współpraca Przybylskiego i Ambrosiewicza nie układa się tak jak powinna.

• Coraz wyżej przesuwają się goście, Górnik jakby podświadomie zaczynał się cofać.

• Ależ mamy MECZ w Zabrzu! Obie drużyny grają o pełną pulę, raz atakują jedni, raz atakują drudzy![/b]

• Zmiana w Zniczu - Kopczyński za Banaszewskiego.

• W międzyczasie kontuzjowanego Grendela zmienił Wolniewicz.

• To teraz od początku - akcję na karnego dobrze rozegrał Cerimagić, podał do Grendela, który został kontuzjowany. Sędzia wskazał na wapno, Angulo uderzył w prawy róg bramki Misztala, tam też wybrał się golkiper Znicza i złapał piłkę!

• MISZTAL BRONI!

• Rzut karny dla Górnika!

• Znicz znów gra dobrze po wznowieniu gry. Zobaczymy, czy piłkarze Kubickiego wytrzymają takie tempo do końca spotkania.

• Bartosz Kopacz już przebrany na trybunie obserwuje zmagania kolegów. Jego błąd może kosztować Górnika dwa, a może nawet trzy punkty w ligowej tabeli.

• Znów Jagiełło! Tym razem skrzydłowy Znicza uciekł Kurzawie, złamał akcję do środka i uderzył z lewej nogi. Kasprzik wyciągnął się jak struna i zdołał sparować ten strzał do boku!

• Teraz prosta strata Angulo przy linii bocznej.

• Ależ błąd Dancha! Dał się wyprzedzić Jagielle w wyścigu do prostopadłej piłki i tylko sygnalizacja spalonego przez sędziego uchroniła go przed dalszymi konsekwencjami.

• Widać po nastawieniu piłkarz Górnika, że mimo gry w osłabieniu chcą wygrać to spotkanie.

• Uderzenie z rzutu wolnego prosto w Kasprzika nie sprawiło bramkarzowi Górnika żadnych problemów.

• Rackiewicza zmienił na boisku Zaborowski.

• Rackiewicz dobrym zwodem uciekł Przybylskiemu i Danch sfaulował go na dwudziestym metrze.

• Czas zaktualizować taktyczne ustawienie Górnika. W parze z Danchem na środku obrony gra Matuszek, do środka pola powędrował Grendel, a bliżej prawej strony boiska operuje Angulo.

• Górnik mógł zdobyć bramkę! Dobre zagranie Grendela pozwoliło uciec z piłką Angulo, napastnik Górnika zbyt długo jednak zwlekał ze strzałem (bądź podaniem) i ostatecznie futbolówkę wybił Janiszewski.

• Kurzawa uderza z wolnego kilka metrów nad poprzeczką.

• Po dobrym zwodzie Dancha i podaniu do Cerimagicia, Bośniaka fauluje Bartoszewicz i będzie rzut wolny dla Górnika z 18 metrów.

• Żółtą kartkę za faul na Ledeckim obejrzał Janiszewski.

• I już było groźnie pod bramką Kasprzika! Niezłą akcją popisał się Kubicki i zagrał na piąty metr, gdzie niepilnowany Kita spóźnił się o ułamek sekundy!

• Drugą połowę rozpoczynają goście!

• Dziwna była ta pierwsza połowa spotkania. Najpierw przycisnął Znicz, później mecz się wyrównał i obserwowaliśmy wymianę ciosów, a następnie goście wycofali się do obrony i bramka dla Górnika wydawała się kwestią czasu. Wtedy jednak Kopacz otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swój zespół. Jesteśmy bardzo ciekawi, z jakim nastawieniem oba zespoły wyjdą na tą drugą część meczu.

• Koniec pierwszej połowy spotkania! 0:0 przy Roosevelta!

• Ciężka jest końcówka pierwszej połowy tego spotkania dla sędziego Złotnickiego. Przerwał bowiem dobrze zapowiadającą się kontrę Górnika po czystym jak łza wejściu Dancha. Wprawił tym we wściekłość kibiców i trenera zabrzan, który dostał ostrzeżenie od arbitra.

• Chwilę wcześniej to właśnie Kopacz mógł zdobyć gola w zamieszaniu pod bramką Znicza. Kilkanaście sekund później przed doskonałą szansą stanął Ledecky po podaniu Dancha, lecz zamiast strzelać próbował podawać do Angulo i zaprzepaścił swoją okazję.

• Czerwona kartka dla Bartosza Kopacza! Znicz wychodzi z kontrą i stoper Górnika przerywa akcję gości faulem. Bardzo brutalnym faulem od tyłu, z zupełnie niepotrzebną agresją. Arbiter nie miał chwili zawahania i wyrzucił Kopacza z boiska.

• Przewaga jest teraz po stronie Górnika. Teraz wrzucał Cerimagić, akcję zamykał Kopacz, jednak piłkę zdjął mu z głowy Mysiak.

• Jaroch fauluje Cerimagicia i Górnik zyskuje rzut wolny z boku boiska. Po zamieszaniu w polu karnym goście wybijają piłkę, ta dociera do Grendela. Słowak uderza bardzo niecelnie.

• Angulo dał teraz dobrą prostopadłą piłkę do Ledeckiego, ale pojedynek biegowy wygrywa Misztal. Po chwili piłkę otrzymujena szesnastym metrze Grendel, podbija ją nad siebie i uderza przewrotką, lecz piłka mija słupek bramki Znicza.

• Teraz o strzał z rogu pola karnego pokusił się Angulo. Hiszpan został zablokowany i będzie korner.

• Machalski ładuje jednak prosto w mur i po chwili od bramki rozpocznie golkiper Górnika.

• Dobrze zapowiadającą się akcję Znicza przerywa na dwudziestym metrze Matuszek, faulując Kubickiego. Będzie groźny dla Kasprzika rzut wolny.

• Gości z Pruszkowa zadowala dzisiaj remis - widać to po zachowaniu Misztala, który mógł wznowić grę, ale czekał aż nie podbiegnie zawodnik z Górnika i zmusi go do złapania piłki w ręce.

• W zespole z Zabrza najbardziej aktywny jest chyba Cerimagić, natomiast mało widoczny jest jak do tej pory Grendel.

• Górnik od dłuższego czasu nie potrafi przejąć kontroli nad wydarzeniami na boisku. Teraz znów zaatakowali z kontry, ale dośrodkowanie Kurzawy było zbyt lekkie, aby dotarło do Ledeckiego.

• 7485 to oficjalna liczba kibiców na dzisiejszym spotkaniu. Nie przyjechali goście z Pruszkowa.

• Bardzo dobrze grają w tym meczu goście, zupełnie nie widać po nich tego, że znajdują się na samym dole tabeli. Duże kłopoty defensywie Górnika sprawiają przede wszystkim filigranowy Jagiełło i Banaszewski.

• Teraz Matuszek wpakował piłkę do siatki Znicza, ale kilka sekund po tym, jak arbiter odgwizdał spalonego.

• Znów odpowiedź Górnika. Tym razem z kontrą popędził Angulo, oddał piłkę Cerimagiciowi i dostał podanie zwrotne na szesnastym metrze. Gdzieś tam jednak zaplątał się Ledecky, bowiem Hiszpan... trafił w jego plecy i futbolówka wyszła na aut.

• Ależ defensywa zabrzan ma teraz problemy. Teraz rozmontowała ją dwójka Jagiełło-Banaszewski, sytuację uratował Ambrosiewicz wybijając piłkę na korner.

• Rozkręciło nam się to spotkanie. Teraz Kasprzik piąstkował po dobrej wrzutce Machalskiego, dziesięć sekund później Ceremagić uderzał z bardzo ostrego kąta, ale na posterunku był Misztal.

• Odgryźli się teraz gospodarze. Po kontrze Ledeckiego i wrzutce Grendela głową uderzał Angulo, jednak minimalnie niecelnie!

• Znów groźnie pod bramką Górnika! Po rzucie rożnym i przedłużeniu dośrodkowania, któryś z piłkarzy gości uderza głową i trafia w słupek!

• Mogło być 0:1! Ależ z łatwością wbiegł w pole karne zabrzan Banaszewski, po czym oddał strzał z ostrego kąta, lecz na jego drodze stanął Kasprzik!

• Dobrze zachowali się teraz przy linii bocznej Ambrosiewicz z Grendelem, wyłuskując piłkę zawodnikom Znicza.

• W odpowiedzi Grendel wrzucał w pole karne gości, lecz pewnie z bramki wyszedł Misztal.

• Znicz nie dał się stłamsić i również atakuje - teraz Kopacz przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Banaszewskiego.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika wyjaśnia Ambrosiewicz, który pędzi z kontrą i podaje do Ledeckiego. Napastnik gospodarzy jest jednak taktycznie faulowany i sędzia wyciąga żółty kartonik.

• Grafika składu zmyliła wszystkich kibiców - w środku pola z Przybylskim gra jednak Matuszek, na prawej obronie biega Ambrosiewicz, a przed nim na skrzydle operuje Grendel.

• O piłkę w polu karnym walczył Matuszek i sygnalizował faul rywala, ale gwizdek sędziego nie zabrzmiał i od bramki wznowił Misztal.

• Grendel poszedł na przebój i został sfaulowany, będzie rzut wolny z czterdziestu metrów.

• Wysoki pressing gości uniemożliwia łatwe rozegranie stoperom z Zabrza.

• Żaden z zespołów nie zaatakował huraganowo od początku spotkania, ale inicjatywa jest po stronie Górnika.

• Strata w środku pola zawodników Znicza, ale kontra zapoczątkowana przez Cerimagicia zakończyła się złym przyjęciem piłki przez Ledeckiego.

• I pierwszy bardzo niecelny strzał z dystansu jednego z pomocników Znicza, Kasprzik spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem poza linię końcową.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczęli zabrzanie!

• Na trybunach w Zabrzu można się doliczyć mniej więcej sześciu tysięcy widzów.

• Wszystko wskazuje na to, że dziś na Roosevelta powróci doping zabrzańskiej Torcidy, bowiem kibice rozwiesili już flagi i szykują się do wspierania swojego zespołu.

• Marcin Brosz postawił na Ambrosiewicza na prawym skrzydle, a kontuzjowanego Wolniewicza zastąpił na prawej stronie defensywy Matuszek. Znalazło się więc miejsce dla Grendela. Wielu spodziewało się, że Ambrosiewicz zagra na prawej obronie, a jako skrzydłowy zagra Dawid Plizga. Ten jednak znów tylko na ławce.

• Po lewej stronie pojawił się już skład Górnika, niestety wciąż czekamy na pojawienie się jedenastki desygnowanej do gry przez Dariusza Kubickiego.

• W ten chłodny, sobotni wieczór na mecz Górnika Zabrze ze Zniczem Pruszków zaprasza Sebastian Gladysz. Spotkanie to ma jednego faworyta, ale zawodnicy z Pruszkowa pod wodzą nowego trenera spisują się coraz lepiej. Jaki więc będzie wynik tego meczu?