1

Hertha Berlin

3

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net, których w ten weekend nie zabraknie. Dobrej nocy!

• Dla Herthy Berlin to pierwsze zwycięstwo nad Hannoverem 96 od 2010 roku i trzeba powiedzieć, że w pełni zasłużone. Piłkarze ze stolicy Niemiec grali przede wszystkim mądrzej i sprawiali lepsze wrażenie na tle gospodarzy.

• Koniec meczu! Hertha Berlin pokonała Hannover 96 3:1!

• Haraguchi otrzymał podanie na lewe skrzydło, następnie złamał do środka, uderzył z okolic "szesnastki", ale niecelnie i od bramki Zieler.

• Ostatnia zmiana w Hercie. Stocker zastąpi na boisku Weisera.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Zmiana w szeregach gości. Kalou schodzi, a wchodzi Baumjohan.

• GOOOL! Losy meczu są chyba już rozstrzygnięte. Kalou uderzeniem w środek bramki, pod poprzeczkę, wymierzył sprawiedliwość. Zieler tylko musnął ręką piłkę.

• Wapno dla Herthy! Marcelo sfaulował Weisera!

• Wrzutka Sakaiego w pole karne rywali, ale Zieler dobrze wyszedł z bramki i przechwycił futbolówkę.

• Z dystansu uderzał Sane, po drodze piłka zaliczyła lekki rykoszet i wylądowała w rękach Zielera.

• Centra w pole karne Herthy, główkował Albornoz, ale to nie mogło zaskoczyć Zielera.

• Kolejna centra w pole karne Herthy, gdzie czyhał już Erdinc. Goście na raty zażegnali niebezpieczeństwo.

• Hannover 96 szuka szansy na gola wyrównującego. Dośrodkowanie w pole karne Herthy, którego adresatem był Erdinc, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Pierwsza zmiana w Hercie. Hegeler zastąpi na placu gry Lustenbergera.

• Skjelbred trafia do notesu sędziego. Norweg zarobił żółtą kartkę za faul.

• Zmiana w Hannoverze 96. Na boisku melduje się drugi napastnik Mevlut Erdinc. Zastąpi on Leona Andreasena.

• Jeszcze żółta kartka dla Plattenhardta, który sprokurował rzut karny, faulując Becha.

• GOL! Kiyotake zamienia rzut karny na gola!

• Rzut karny dla Hannoveru! Bech faulowany w polu karnym Herthy!

• 40 200 widzów ogląda dzisiejszy mecz między Hannoverem 96 i Herthą Berlin na HDI Arena.

• Haraguchi zdecydował się na strzał z około dwudziestu metrów, ale futbolówka po jego uderzeniu minęła dosyć znacznie światło bramki Hannoveru.

• Strzał Sobiecha z okolic "szesnastki" został zablokowany przez defensywę Herthy.

• Hertha podwyższyła prowadzenie po kontrze. Darida zagrał długą piłkę na wolne pole do Kalou, który uciekł zawodnikom Hannoveru, nie zdążył do niego doskoczyć Marcelo i w sytuacji jeden na jeden z Zielerem Iworyjczyk nie pomylił się!

• GOOOOOOOL! 2:0 dla Herthy i po raz drugi Kalou!

• Leon Andreasen ukarany żółtą kartką za faul.

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze Albornoza, w polu karnym główkował Marcelo, ale niecelnie, a Zieler następnie wypiąstkował futbolówkę na aut.

• Zza pola karnego uderzał Bech, piłka odbiła się od głowy Langkampa i korner dla Hannoveru.

• Kiyotake w zamieszaniu podbramkowym uderzył bez zastanowienia z sytuacyjnej piłki, z około czternastu metrów. Jednak futbolówka poszybowała wysoka nad poprzeczką.

• Hannover 96 w drugiej połowie stara się odważniej atakować niż w pierwszej, ale na razie bez efektów.

• Utyka Albornoz, ale kontynuuje zawody.

• Leży na murawie Albornoz. Chilijczyk trzyma się za kostkę.

• Hannover 96 rozgrywa piłkę, a Hertha całym zespołem ustawiona na własnej połowie.

• Rozpoczynamy drugie 45 minut meczu!

• Michael Frontzeck reaguje. Allan Saint-Maxim zmienia w przerwie Felixa Klausa.

• Za chwilę zaczynamy drugą odsłonę pojedynku na HDI Arena.

• Posiadanie piłki w pierwszej połowie 60% do 40% na korzyść Herthy..

• Oto główni architekci gola dla Herthy - Salomon Kalou (autor bramki) i Genki Haraguchi (asystent).

• Prowadzenie Herthy Berlin do przerwy jak najbardziej zasłużone.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Hertha Berlin prowadzi z Hannoverem 96 1:0.

• Ależ był bliski teraz szczęścia Kiyotake! Sobiech zagrał do Japończyka, a ten uderzył z około szesnastu metrów w kierunku długiego słupka i nieznacznie pomylił się!

• Bech ładnie zagrał piłkę w pole karne Herthy do Sobiecha, ten przyjął piłkę, ale strzału oddać już nie zdołał. Uniemożliwili mu to skurtecznie Reagaesel i Langkamp, a ponadto Polak faulował jeszcze drugiego z wymienionych.

• Plattenhardt uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Hannoveru, z ok. 25 metrów ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Hertha po starcie piłki przez Hannover wyszła z kontrą. Darida zagrał do Haraguchiego, ten następnie w pole karne do wbiegającego Kalou, który przy fatalnej postawie będących przy nim Macelo i Albornoza, strzałem z kilkunastu metrów po ziemi skierował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Herthy! Kalou otwiera wynik meczu!

• Sobiech został zaatakowany na pograniczu pola karnego Herthy przez rywala nakładką, ale gwizdek sędziego milczał.

• Kolejna przerwa w grze. Tym razem ucierpiał Sane i opuścił ze sztabem medycznym boisko, ale za chwilę powinien powrócić na nie.

• Vladimir Darida ukarany żółtą kartką za faul.

• Kiyotake otrzymał podanie do środka ze skrzydła od Sane. Japończyk składał się już do oddania strzału, ale zamiast uderzać, przed polem karnym zdecydował się jeszcze na drybling i w ostatecznym rozrachunku stracił futbolówkę.

• Kiyotake trafił piłką Weisera prosto w twarz. Zawodnik Herthy dzielnie "przyjął ten cios" i nie potrzebował pomocy medycznej.

• Przerwa w grze. W starciu z Haraguchim ucierpiał Bech i jest mu udzielana pomoc medyczna.

• Zieler chwyta futbolówkę po dośrodkowaniu Kalou.

• W zamieszaniu podbramkowym po centrze z rzutu rożnego, Haraguchi był bliski wepchnięcia piłki do siatki, ale źle w nią trafił.

• Strzał z ostrego kąta Daridy, ale Zieler był czujny i sparował futbolówkę na rzut rożny!

• Przewaga Herthy od początku meczu, ale póki co niewiele z niej wynika.

• Za nami pierwszy kwadrans meczu. Poza sytuacją Haraguchiego z dziesiątej minuty, obie strony nie stworzyły sobie żadnej dogodnej okazji. Hertha jak na razie lepiej operuje piłką, dłużej się przy niej utrzymuje i sprawia lepsze wrażenie. Hannover 96 stara się prostymi środkami przedostawać pod bramkę rywali i wygląda na to, że będzie raczej swoich szans wypatrywał głównie w kontrach.

• Sobiech faulowany i rzut wolny dla Hannoveru. Po dośrodkowaniu w pole karne Herthy Kiyotake, Sane w walce powietrzu zderzył się z Jarsteinem i Christian Dingert odgwizdał przewinienie na bramkarzu "Starej Damy".

• Darida zagrał z prawej na lewą stronę pola karnego do Haraguchiego, który zszedł z piłką do środka i uderzył po ziemi, ale jego strzał zablokował skutecznie Marcelo. Pierwsza składna akcja w tym meczu.

• Kiyotake zagrywał ze środka na prawe skrzydło do Becha, ale szybszy był Brooks.

• Hertha zagościła po raz pierwszy w polu karnym Hannoveru. Jednak goście w zamieszaniu nie zdołali oddać strzału, gospodarze szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

• Żółta kartka dla Artura Sobiecha za faul na Sebastianie Langkampie.

• Hertha bez pośpiechu rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Drugi faul popełniony przez zawodnika Hannoveru 96 w tym spotkaniu. Tym razem przepisy złamał Bech, ale z dala od własnej bramki.

• Mamy przerwę w grze. Andreasen sfaulował rywala w środku pola. Poszkodowanemu została udzielana pomoc medyczna i będzie mógł on kontynuować grę.

• Oprawa kibiców Hannoveru 96.

• Christian Dingert dał sygnał do rozpoczęcia zawodów! Od środka piłkarze Herthy Berlin!

• Już za moment pierwszy gwizdek w meczu Hannover 96 - Hertha Berlin!

• Obie drużyny oczekują już w tunelu na wyjście na murawę stadionu HDI Arena.

• Arbitrem głównym w meczu na HDI Arena będzie 35-letni Christian Dingert. Na liniach będą mu pomagać Tobias Christ i Norbert Grudzinski. Natomiast rola sędziego technicznego przypadła w udziale Guido Winkmannowi.

• Hertha Berlin na zwycięstwo nad Hannoverem 96 w oficjalnym spotkaniu czeka od ponad pięciu lat. Ostatni raz piłkarze Die Alte Dame pokonali Die Roten w styczniu 2010 roku! Od tamtej pory trzykrotnie oba zespoły dzieliły się punktami i trzy razy górą był Hannover 96. Ogólny bilans spotkań pomiędzy obydwoma drużynami to piętnaście zwycięstw zawodników z Berlina, trzynaście remisów i dziesięć wygranych gospodarzy dzisiejszego meczu.

• Na pierwszy rzut oka faworytem wydają się być piłkarze ze stolicy Niemiec. Zajmują aktualnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów, a do czwartego Schalke tracą tylko trzy „oczka”. Natomiast Hannover 96 jest klasyfikowany na czternastej pozycji, mając na koncie punktów jedenaście. Die Roten zaliczyli spory falstart w bieżących rozgrywkach, ale ostatnimi czasy ich dyspozycja poszła w górę. W pięciu poprzednich meczach Bundesligi trzykrotnie wygrywali (w ubiegłą niedzielę z HSV Hamburg na wyjeździe 2:1), raz zremisowali (z VfL Wolfsburg 1:1), a tylko jeden mecz przegrali (z Eintrachtem Frankfurt 2:1). To powoduje, że wskazanie faworyta w tym pojedynku nie jest już taką prostą sprawą. Należy jednak zaznaczyć, że podopieczni Michaela Frontzecka tylko raz w obecnym sezonie punktowali na HDI Arena i dziś ten stan rzeczy będą chcieli z pewnością poprawić.

• Tak prezentuje się oficjalny protokół meczowy. Składy obu drużyn są dostępne także w panelu naszej relacji LIVE.

• Hannover 96 - ławka rezerwowych: Manuel Schmiedebach, Philipp Tschauner, Allan Saint-Maximin, Felipe, Kenan Karman, Oliver Sorg, Melvut Erdinc.

• Hertha Berlin - ławka rezerwowych: Alexander Baumjohan, Ronny, Jens Hegeler, Valentin Stocker, Tolga Cigerci, Roy Beerens, Marius Gersbeck.

• A tak prezentuje się wyjściowy skład Hannoveru 96. Nie zabrakło w nim Artura Sobiecha!

• Oto wyjściowy skład Herthy Berlin na dzisiejsze spotkanie.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z pierwszego meczu 12.kolejki Bundesligi, w którym Hannover 96 podejmie na HDI Arena Herthę Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!

• Hannover 96 - Hertha Berlin LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Hertha znajdzie w końcu sposób na Hannover?

W meczu otwarcia dwunastej kolejki Bundesligi na HDI Arena miejscowy Hannover 96 podejmie Herthę Berlin. Na relację tekstową z tego spotkania zapraszamy do Ekstraklasa.net. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.