0

Bayern Monachium

2

• Koniec spotkania. Bayern wygrywa 2:0!

• Aby tradycji stało się zadość, Manuel Neuer zabawił się jeszcze z atakującym go napastnikiem Herthy.

• Bawarczycy czekają już na ostatni gwizdek. Na pozycji spalonej dał się złapać David Alaba.

• Florian Kohls zameldował się na boisku i od razu próbował zaskoczyć bramkarza Bayernu. Lob młodego zawodnika był jednak niecelny.

• Florian Kohls debiutuje w Bundeslidze. Młody Niemiec zastąpił Tolgę Cigerciego.

• Ciekawa zmiana Guardioli. W miejsce Roberta Lewandowskiego wchodzi defensywny pomocnik Javi Martinez.

• Ależ gol Brazylijczyka!!! Palce lizać. Douglas Costa strzelił niemal w samo okienko zza pola karnego. Thomas Kraft nie miał najmniejszych szans!

• GOOOOOL! Douglas Costa!

• Manuel Neuer szybko wznowił grę po rzucie wolnym. Jego daleki wykop przechwycił na trzydziestym metrze jego vis-a-vis Thomas Kraft.

• Czwarty piłkarz Bayernu ukarany żółtą kartką. Mitchel Weiser nieprzepisowo zatrzymywany przez Thiago Alcantarę.

• Robert Lewandowski rozpędził się z piłką na lewej stronie i po chwili wpadł w pole karne. Trochę przypadkowy strzał Polaka odbił na rzut rożny Kraft.

• Thomas Kraft interweniował w stylu Manuela Neuera poza polem karnym. O piłkę z golkiperem walczył jeszcze Robert Lewandowski, ale nie zdołał wyłuskać futbolówki bramkarzowi Herthy.

• Douglas Costa potrzebuje pomocy medycznej. Brazylijczyk przez chwilę będzie opatrywany poza boiskiem.

• Bayern ma teraz mecz pod całkowitą kontrolę. To monachijczycy decydują o tempie spotkania. Ich przewaga w posiadaniu piłki także jest niepodważalna.

• Próbował szarpnąć na lewym skrzydle Franck Ribery, ale jego sztuczka techniczna nie zakończyła się powodzeniem.

• Salomon Kalou rzeczywiście zameldował się na murawie, ale zastąpił Valentina Stockera.

• Z powodu urazu Maximilian Mittelstadt nie będzie mógł kontynuować gry. Salomon Kalou wejdzie na boisko w miejsce młodego Niemca.

• Bayern w swoim stylu długo utrzymuje się przy piłce. Piłka jednak głównie w środkowej strefie bądź jest przegrywana przez zawodników defensywnych.

• Wejście Davida Alaby i Francka Ribery'ego to nie są najlepsze wiadomości dla Herthy Berlin.

• I David Alaba zmienił Brazylijczyka Rafinhę.

• Podwójna zmiana w Bayernie. Za Thomasa Muellera wchodzi Franck Ribery.

• Świetna akcja Bayernu. Thomas Mueller do Mario Goetze, ten na jeden kontakt odgrywał do Roberta Lewandowskiego. Polak znajdował się jednak na pozycji spalonej.

• Z szybką kontrą wychodzili berlińczycy. Valentin Stocker zagrywał do Maximiliana Mittelstadta, ale w ostatniej chwili dobrze rozczytał to zagranie defensor Bayernu.

• Bardzo ostre wejście Arturo Vidala. Zasłużona żółta kartka dla Chilijczyka.

• Thiago Alcantara ostro potraktował Mitchella Weisera. Rzut wolny dla Herthy. Dośrodkowanie zbyt głębokie i futbolówka w rękach Manuela Neuera.

• Teraz piłkarze Herthy muszą zagrać odważniej. Powinniśmy być świadkami ciekawszego pojedynku na Olympiastadion.

• Arturo Vidal huknął zza pola karnego. Piłka trafiła jeszcze w kolano Sebastiana Langkampa, czym zmyliła golkipera Herthy. 1:0 dla Bayeru!

• GOOOOOOL! Arturo Vidal!

• Zawodnicy Herthy rozpoczęli drugą połowę spotkania!

• Julian Schieber, dobry znajomy Roberta Lewandowskiego, zastąpił w ataku Herthy Vedada Ibisevicia.

• Koniec bezbramkowej pierwszej połowy. Hertha bardzo dobrze zaprezentowała się przed przerwą.

• Rozpoczął akcję Bayernu Serdar Tasci. Na jeden kontakt odgrywał do Roberta Lewandowskiego Brazylijczyk Douglas Costa, ale zrobił to odrobinę zbyt mocno i Polak nie mógł zdążyć do tej piłki.

• Druga żółta kartka dla Bawarczyków. Thomasa Mueller wyciął szarżującego gracza Herthy.

• Robert Lewandowski po starciu z rywalem upadł na murawę. Uraz barku polskiego napastnika. "Lewy" po chwili podniósł się i będzie mógł kontynuować grę.

• Ofensywny Mario Goetze. Reprezentant Niemiec zdziwiony taką decyzję arbitra Marco Fritza.

• Stracił piłkę Thomas Mueller. Rafinha faulował Mitchella Weisera i obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę.

• Bayern bardzo przeciętnie poczyna sobie na Olympiastadion. Dotychczas tylko jeden raz monachijczycy poważnie zagrozili Herthcie.

• Teraz atakuje Hertha. Gospodarze dwa razy próbowali się przebić prawą stroną. Chwilę później przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony berlińczyków.

• Z rzutu wolnego z prawej strony Douglas Costa. Piłka po uderzeniu Brazylijczyka odbiła się od murawy tuż przed Thomasem Kraftem, ale golkiper Herthy nie popełnił błędu.

• Akcja Bayernu prawą stroną. Thomas Mueller efektownie zagrywał piętką, ale żaden z jego kolegów nie miał szans dojść do tej piłki.

• Marvin Plattenhardt dogrywał z rzutu wolnego. Obrońcy Bayernu wybijają futbolówkę na rzut rożny. Bawarczycy dosyć nonszalancko, ale skutecznie w defensywie po kornerze.

• Robert Lewandowski w roli prawoskrzydłowego. Napastnik Bayernu centrował w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane. Mógł się bardziej przyłożyć Polak do tego dośrodkowania.

• I w końcu dobra okazja strzelecka Bayernu. Douglas Costa podał do Thiago Alcantary. Hiszpan przegrał jednak pojedynek z Thomasem Kraftem.

• Do piłki w polu karnym Bayernu dopadł Mitchell Weiser. Strzał gracza Herthy zablokował Kimmich, ale było tam zagranie ręką, czego nie dostrzegł arbiter.

• I znowu spokojnie piłkarze Bayernu. Futbolówka wędrowała od nogi do nogi, ale w końcu niedokładne podanie do Muellera i od autu rozpoczną gracze Herthy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Thiago Alcantary. Lewandowski ostro zaatakował nogą piąstkującego Thomasa Krafta.

• Faul na Thomasie Muellerze. Sędzia dopatrzył się zagrania nakładkę. Będzie rzut wolny z około 30 metrów.

• Niedokładnie zagrywał Benatia. Piłkę przejęli gospodarze. Szybko pociągnął lewym skrzydłem Marvin Plattenhardt, ale został zatrzymany. Tylko aut dla Herthy.

• Bayern zaczął dominować na boisku. Piłkarze Guardioli nie podkręcają na razie tempa i długo utrzymują się przy piłce.

• Podanie do Roberta Lewandowskiego. Polak przepychał się w polu karnym, ale futbolówkę wyłuskał mu Sebastian Langkamp.

• Douglas Costa dynamicznie wbiegał środkiem w szesnastkę. Brazylijczyk zdecydował się strzelać tuż przed polem karnym! Thomas Kraft odbił piłkę przed siebie.

• Odważnie w pierwszych minutach berlińczycy. Gospodarze co chwila stwarzają zagrożenie w polu karnym lidera Bundesligi.

• Dośrodkował z prawego skrzydła Peter Pekarik. Niedokładne wybicie piłki obrońcy Bayernu. Strzelał tuż zza pola karnego Cigerci, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Obrońcy Bayernu wybili piłkę po rzucie wolnym, który wykonywał Tolga Cigerci.

• Przerzut na prawą stronę do Valentina Stockera. Piłkarz Herthy wzięty w kleszcze przez trzech zawodników Bayernu. Po chwili faul Benatii. Będzie rzut wolny z około 35 metrów dla Herthy.

• Pierwszy gwizdek Marco Fritza. Od środka rozpoczęli piłkarze Bayernu!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Na Olympiastadion zasiadło dzisiaj 74 tysiące widzów.

• Hertha staje dzisiaj przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Bayern ostatni raz stracił punkty w lidze 5 marca, remisując bezbramkowo z Borussią Dortmund. Od tamtej pory wygrał pięć kolejnych meczów. Strzelił 13 goli, stracił jednego. W międzyczasie awansował do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Atletico Madryt i finału Pucharu Niemiec, w którym zagra z BVB.

• Dzisiejszy mecz to też okazja dla Roberta Lewandowskiego, żeby powiększył swój dorobek bramkowy. Na razie 27-letni napastnik z 27 golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi jest Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii, który w sobotę będzie starał się pokonać Przemysława Tytonia.

• Bayern już dzisiaj może zapewnić sobie czwarty z rzędu mistrzowski tytuł. Żeby do tego doszło w 31. kolejce, muszą zostać spełnione dwa warunki. Po pierwsze Bayern musi wygrać z Herthą w Berlinie. Po drugie - Borussia musi stracić punkty w wyjazdowym starciu z 15. w tabeli VfB Stuttgart.

• Ławka rezerwowych Bayernu: Ulreich, Ribery, Martinez, Alonso, Alaba, Coman

• Ławka rezerwowych Herthy Berlin: Burchert, Baumjohan, S. Kalou, Hegeler, Van den Bergh, Kohls, Schieber

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu czwartej i pierwszej drużyny Bundesligi. Na Olynpiastadion miejscowa Hertha zmierzy się z Bayernem Monachium!