Holandia

0

Francja

1

• Francuzi zasłużenie wywożą trzy punkty z Amsterdamu, to był dobry mecz wicemistrzów Europy. Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak.

• Koniec spotkania, trzy punkty wędrują do Francji!

• Na ostatnie sekundy N'Golo Kante zastępuje Antoine'a Griezmanna.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Wymarzona sytuacja Holendrów! Bas Dost uderza mocno z woleja, z poświęceniem broni Hugo Lloris, po chwili bramkarz Tottenhamu łapie piłkę!

• W końcowych minutach atakują już tylko Francuzi, Holendrzy czekają już chyba do końca meczu, gospodarze nie mają sił!

• Przecudowne, mierzone podanie Paula Pogby i Francuzi wyszli na połowie rywala z sytuacją dwóch na jednego, katastrofalnie zachował się Antoine Griezmann, wykonując niecelne odegranie do kolegi!

• Jetro Willems zmienia Davyego Proppera.

• Paul Pogba efektowną sztuczką obsłużył Djibrila Sidibe, piłkarz Monaco wykonał jednak słabe dośrodkowanie, to mogła być akcja dobijająca przeciwnika!

• Kevin Gameiro ustępuje miejsca na boisku Andre-Pierre Gignacowi.

• ...a także Paul Pogba. Tutaj chodziło chyba o jakieś słowne przepychanki.

• Przerwana gra, żółtą kartką ukarany Kevin Strootman...

• Do końca meczu mniej niż kwadrans. W tej chwili sytuacja na boisku wyrównała się, obie drużyny osiągają sytuacje strzeleckie, tu jeszcze wszystko jest możliwe!

• Błyskawiczny rajd Moussy Sissokho, ale będzie tylko rzut rożny dla Francji. Czeka nas emocjonująca końcówka!

• Brzydkim faulem odpowiada Paul Pogba, dobra okazja dla gospodarzy jednak wykorzystana w słaby sposób - piłkę z łatwością łapie Hugo Lloris.

• Bardzo brzydki faul przy linii środkowej, zasłużona kartka dla Davyego Proppera.

• Sporna sytuacja w szesnastce Francuzów - starcie Raphaela Varane'a z Vincentem Janssenem, sędzia uznał, że faulował ten drugi. To kontrowersyjna decyzja.

• Anthony Martial melduje się na boisku w miejsce Dimitriego Payeta.

• Do zmiany gotowy także Anthony Martial.

• Danny Blind wpuścił na boisko kolejnego napastnika, Holendrzy cisną coraz mocniej. Pachnie golem.

• Kontuzjowanego zmienia Bas Dost.

• Za mięsień dwugłowy trzyma się Georginio Wijnaldum, prawdopodobnie potrzebna będzie roszada.

• Świetne podanie do linii końcowej do Laywina Kurzawy, ten dośrodkowuje pod bramkę, ale dokładnie w miejsce, gdzie zabrakło jego kolegów.

• Niesygnalizowany strzał z woleja oddaje Vincent Janssen, ofiarnie blokuje go jeden z rywali. Coraz mocniej cisną gospodarze!

• Antoine Griezmann pudłuje w świetnej sytuacji! Uderzenie Kevina Gameiro broni Maarten Stekelenburg, piłkarz Atletico fatalnie pudłuje na pustą bramkę.

• Memphis Depay nie dostrzegł kolegów w polu karnym przeciwnika i zdecydował się na indywidualny rajd, ale wyłożył się na drugiej przeszkodzie.

• Na początku drugiej połowy zdecydowanie lepiej prezentują się gospodarze. To oni częściej przebywają na połowie rywala.

• Francuzi chcieli nieco uspokoić swoją nerwową grę na początku drugiej połowy, ale już po chwili głupią stratę zaliczył Moussa Sissokho. Przy piłce gospodarze.

• Vincent Janssen imponująco przyjął trudne podanie w pole karne i z ostrego kąta huknął w boczną siatkę.

• Mecz wznowili Francuzi.

• Wracamy do Amsterdamu!

• Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść gości. Zawodnicy Didiera Deschampes'a przez większość czasu zmusili gospodarzy do uważnej gry w obronie i z przebiegu gry bramka im się należała.

• Koniec pierwszej połowy w Amsterdamie - po pierwszych trzech kwadransach prowadzi Francja po niesamowitym uderzeniu Paula Pogby.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

• Błyszczy w tym fragmencie meczu Rick Karsdorp! Tym razem zawodnik Feyenoordu przechwycił mocne i bardzo groźne podanie do Laywina Kurzawy.

• Co za akcja Vincenta Janssena! Snajper Tottenhamu przed bramką oszukał zwodem kilku obrońców, wręcz się nimi bawił, na koniec strzałem trafił w rękę Laurenta Koscielnego, ale Damir Skomina nie używa gwizdka!

• Wreszcie mocna odpowiedź Holendrów! Rick Karsdorp efektownie oszukał rywala przy linii końcowej, jego dośrodkowanie w ostatniej chwili wybite!

• Uderzenie Pogby zachęciło do podobnych popisów Dimitryego Payeta. Uderzenie zawodnika West Hamu nie było tak dokładne, poradził sobie z nim golkiper.

• W odpowiedzi efektowny rajd Antoine'a Griezmanna kończy się tylko rzutem rożnym.

• Vincent Janssen w szybkim kontrataku próbował uruchomić Memphisa Depaya, ale zagrał mu za mocno - futbolówkę z łatwością przejął Raphael Varane.

• Odważnej i niespodziewanej próby młodego Francuza nie zablokował Kevin Strootman, zaskoczony Maarten Stekelenburg nie miał szans na skuteczną interwencję!

• GOOOOL!!! PAUL POGBA TRAFIA DO SIATKI Z TRZYDZIESTU METRÓW!

• Niespodziewane górne prostopadłe podanie od Daleya Blinda do Vincenta Janssena, piłkarza Tottenhamu w ostatniej chwili zablokował Laurent Koscielny.

• Rykoszet po strzale Mamadou Sissoko, wydawało się, że piłka może przelobować bramkarza, ale poradził sobie Maarten Stekelenburg.

• Sypią się gospodarze - tym razem z bólu zwija się Rick Karsdorp. Nie wiadomo, czy będzie potrzebna kolejna zmiana.

• Memphis Depay pada w polu karnym w kontakcie z Raphaelem Varanem, sędzia nakazuje grać dalej!

• Błyskotliwa akcja graczy w pomarańczowych koszulkach. Sprytne podanie do niepilnowanego Daviego Proppera wydawało się że zaskoczyło Francuzów, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

• Holendrzy się budzą. Raphael Varane wybija kolejne podanie gospodarzy na rzut rożny.

• Już na początku meczu kontuzję odnosi Quincy Promes. Zmienia go Memphis Depay.

• Słabe dośrodkowanie Daleya Blinda z rzutu rożnego, z łatwością przy bliższym słupku wybił je Antoine Griezmann.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Indywidualny rajd Vincenta Janssena z łatwością powstrzymany przez francuską defenywę.

• Świetny strzał niepilnowanego Kevina Gameiro na szesnastym metrze, przytomnie interweniuje Maarten Stekelenburg!

• Pierwsze dziesięć minut z pewnością należało do gości. Francuzi wymieniają podania na połowie rywala bez większego oporu, ataki przychodzą im zdecydowanie zbyt łatwo.

• Doskonałe podanie prostopadłe do bardzo ofensywnie usposobionego Kevina Gameiro, piłkarza Les Bleus zatrzymał Virgil van Dijk.

• Centrostrzał Dimitryego Payeta ląduje w rękawicach Maartena Stekelenburga.

• Dośrodkowanie dotarło do Paula Pogby, ale reprezentant Francji nie zdołał oddać celnego strzału.

• Odpowiadają Francuzi. Podanie Layvina Kurzawy do Kevina Gameiro na rzut rożny wybija Rick Karsdorp.

• Niecelne dośrodkowanie Quincyego Promesa, grę wznowi Hugo Lloris.

• Mecz rozpoczęty, przy piłce Holandia!

• Hymny i przywitanie drużyn za nami, za moment zaczynamy.

• Czas na hymny obu państw.

• Bohaterowie dzisiejszego widowiska meldują się na murawie Amsterdam ArenA!

• Zawodnicy obu drużyn już ustawieni w tunelu.

• Za moment przenosimy się do Amsterdamu! Kto dziś wygra?

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Damir Skomina ze Słowenii.

• Faworytem tego spotkania oczywiście Francuzi. Wicemistrzowie Europy w starciu z drużyną, która nie zagrała nawet na niedawnym turnieju liczą na trzy punkty.

• W grupie A obecnie prowadzą ex aequo właśnie Holandia oraz Francja - dzisiejszy mecz może odpowiedzieć na pytanie, kto będzie startował po awans na Mistrzostwa z pole position.

• Rezerwowi reprezentacji Francji: Steve Mandanda, Alphonse Areola, Aymeric Laporte, Andre-Pierre Gignac, Anthony Martial, Nabil Fekir, Presnel Kimpembe, Yohan Cabaye, Lucas Digne, Kingsley Coman, N'Golo Kante i Sebastien Corchia.

• Rezerwowi reprezentacji Holandii: Jeroen Zoet, Michel Vorm, Joel Veltman, Stefan de Vrij, Terence Kongolo, Jetro Willems, Jordy Clasie, Tonny Vilhena, Bas Dost, Memphis Depay, Jens Toornstra i Siem De Jong.

• Zapoznajmy się także z rezerwowymi, zaczynając od gospodarzy.

• Znamy już obie jedenastki.

• Witamy serdecznie, już za 45 minut w Amsterdamie Holandia zmierzy się z Francją! Na mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak.