2

• Zmiana taktyczna

• Za faul na Kroosie

• Boateng otrzymuje kartkę za opóźnienie gry

• Na boisku coraz więcej miejsca. Oba zespoły już bardzo zmęczone. Czy ktoś popełni błąd?

• Niemcy schowani na własnej połowie czekają na ataki Holendrów

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu w zespole Holandii. Kuyt zmienia Robbena.

• Aktywny dziś Oezil schodzi a wchodzi na murawę Kroos.

• W odpowiedzi Oezil próbował uderzenia z 20 metrów jednak został zablokowany

• Holandia z całych sił dązy do wyrównania. Strzelec kontaktowego gola padł w polu karnym ale bez reakcji sędziego

• Kwadrans nadziei Holendrów! Czy uda się Pomarańczowym ugrać choć 1 punkt w tym meczu???

• Rafael van der Vaart w walce o piłkę fauluje Hummelsa

• Van Persie Van Persie w końcu dopiął swego, ale czy nie jest za późno?

• Holandia wraca do gry!!! Fantastyczna indywidualna akcja van Persiego. Król strzelców angielskiej ekstraklasy uderza mocno z 25 metrów pokonując bramkarza!!

• Strzelec dwóch bramek dziś Mario Gomez opuszcza boisko.

• Wreszcie ładna akcja Holendrów. Gwiazdy reprezentacji czyli Roben podał do van Persiego ale ofiarna interwencja zażegnała niebezpieczeństwo

• Niemcy bezlitośnie punktują Holandię, która coraz bardziej odstaje od rywali.

• Pada van Persie ale sędzia pozostaje znów niewzruszony

• Jetro Willems zdecydowanie zatrzmuje Muellera tuż przed własnym polem karnym

• Wesley Sneijder po indywidualnej akcji około 5 metrów koło słupka uderza futbolówkę

• Jakże luźno, jakże pewnie grają Niemcy. Lahm zablokowany po indywidualnej akcji tuż przed polem karnym!!

• Holandia - Niemcy

• Wreszcie po prawie godzinie gry kapitalna akcja Holandii - van Persie świetnie z pierwszej piłki uderza na bramkę ale Manuel Neuer świetnie broni

• Robben z rzutu rożnego na głowę jednego z kolegów ale ten strzał przechodzi nad poprzeczką!!!

• Kolejna świetna akcja dwójki Oezil Podolski. Temu ostatniemu jednak zaplątała się piłka między nogami i futbolówkę przejęli rywale.

• Mats Hummels dwukrotnie przed szansą na gola ale świetnie interweniuje bramkarz Maarten Stekelenburg

• Trochę ożywienia w szeregi Pomarańczowych wnieśli wprowadzeni po przerwie piłkarze ale Holendrzy mają do odrobienia aż 2 bramki!!

• Nieliczna szybka akcja Holendrów ale Snijdera dobrze zatrzymują obrońcy Niemiec

• Holandia zagubiona na własnej połowie a Niemcy bardzo blisko 3 bramki.

• Bastian Schweinsteiger z wolnego mocno uderza na bramkę i mieliśmy rzut rożny jednak bez zagrożenia dla bramki.

• Gramy !!

• Tak jak przewidywaliśmy na drugą połowę wybiegnie Rafael van der Vaart, Czy obecność żony na trybunach doda mu skrzydeł?

• Mario Gomez jest dzisiaj niesamowity! Mario Gomez

• Gol!!!! Co się odwlecze to nie uciecze!!! Mario Gomez trafia po raz drugi do bramki po podaniu Schweinsteigera. Napastnik Bayernu uderza mocno i precyzyjnie trafia po poprzeczkę!!

• 100% okazja Holger Badstubera !! Po dośrodkowaniu Oezila Niemiec będąc 3 metry przed bramką trafił głową wprost w bramkarza Holandii!!

• Po bramce Gomeza wszystko wraca do normy. Niezbyt ciekawy mecz oglądamy w Charkowie.

• Willems i Snijder próbują zagrozić niemieckiej bramce ale bez skutku. Van Persie osamotniony z przodu zupełnie odcięty jest od podań

• Mueller świetnie wpadł w pole karne ale podanie do Gomeza było zbyt mocne

• Szkoleniowiec Pomarańczowych nerwowo przy linii bocznej ogląda mecz a jego zespół wcale nie rzucił się na Niemców po stracie bramki.

• Arjen Robben z 25 metrów uderza na bramkę jednak wprost w Neuera

• Jak odpowiedzą Holendrzy??

• Gollll!!! Fantastyczne podanie Bastian Schweinsteigera i Gomez strzela drugą bramkę w tym turnieju!!!

• Mało ciekawy fragment meczu oglądamy obecnie na boisku

• Robben opatrywany poza linią końcową

• Dużo walki w środku pola ale zdecydowanie za mało sytuacji pod bramkami. Taki mecz oglądamy dziś w Charkowie

• Strzał Podolskiego po podanie Oezila zablokowany. W kontrataku Hummels ratuje Niemców przed ciężką sytuację w swoim polu karnym

• Boateng w ostatniej chwili zatrzymuje van Persiego

• Pierwszy kwadrans za nami. Optyczna przewaga po stronie nominalnych gospodarzy. Niemcy próbują kontrować.

• Dania - NiemcyDania - Niemcy

• Pada Oezil w polu karnym ale słusznie arbiter nakazuje grać dalej

• Kolejny raz do piłki dochodzi van Persie i po raz kolejny uderza niecelnie!

• Zaczynamy spotkanie!!

• Na stadionie w Charkowie odgrywane są hymny już za momencik wielkie emocje!!

• Holendrzy nie mogą sobie dziś poradzić na porażkę. W razie przegranej los Pomarańczowych nie będzie tylko zależał od nich samych

• Oba zespoły już przygotowane do wyjścia na murawę - za moment początek meczu

• Na stadionie w Charkowie panuje fantastyczna atmosfera, ale można spokojnie dostrzec wolne miejsca. Kibice na meczu Holandia - NiemcyKibice na meczu Holandia - Niemcy

• Oba zespoły już na rozgrzewce przygotowują się do spotkania

• Pół godziny pozostało do rozpoczęcia tego ciekawego meczu. Czy Holandia pożegna się już dziś z turniejem?

• Poznaliśmy już składy obu zespołów.

• Co ciekawe Holandia wszystkie spotkania w fazie grupowej zagra w Charkowie.

• W obu zespołach prawdopodobnie dojdzie do pojedynczych zmian wynikających z urazów poszczególnych graczy.

• Ostatni raz Pomarańczowi okazali się lepsi od Niemiec aż 10 lat temu a nasi zachodni sąsiedzi nie przegrali z Holandią od 3 spotkań, To wszystko pozwala dawać więcej szans na wygraną zespołowi zza zachodniej granicy Polski

• A w drugim meczu tej grupy mamy już remis

• Najbardziej chyba znane spośród konfrontacji Holandii z Niemcami to mecze w finale mistrzostw świata w 1974 roku i półfinał EURO 1988.

• W Charkowie nie mogło zabraknąć niemieckich i holenderskich fanów: Holenderscy i Niemieccy kibice opanowali ulice CharkowaHolenderscy i Niemieccy kibice opanowali ulice Charkowa

• Stadion w Charkowie jest dobrze znany Holendrom. To tutaj Pomarańczowi ulegli Danii w pierwszej kolejce.

• A w meczu Dania - Portugalia prowadzi drużyna z południa 2:1.

• Sędzią meczu będzie Jonas Eriksson ze Szwecji

• Oto jakie składy na ten pojedynek zapowiadają dziennikarze: Holandia Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems - De Jong, Sneijder, Van Bommel - Robben, Huntelaar, Afellay.

Niemcy Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Muller, Khedira, Schweinsteiger, Ozil, Schurrle - Gomez.

• Pierwsze spotkanie odbyło się 24 kwietnia 1910 roku w Arnhem, gdy gospodarze wygrali 4:2. Holandia odniosła trzy zwycięstwa i zanotowała trzy remisy, po czym dopiero 21 kwietnia 1924 roku doznała pierwszej porażki (0:1 w Amsterdamie).

• Obie drużyny zmierzą się po raz 39. w historii. Dotychczasowy bilans Niemiec to: 14 zwycięstw, 14 remisów i 10 porażek

• Tak strzelec jedynej ale zwycięskiej bramki dla Niemiec wypowiada się o celu w jakim Niemcy przyjechali na Mistrzostwa

• - Przyjechaliśmy tu, by osiągnąć wielki cel i zostać mistrzami Europy. Wiele innych drużyn przybyło tu jednak w tym samym celu - powiedział. Musimy pracować i czynić postępy dzień po dniu. Musimy stawać się coraz lepsi i patrząc na jakość, jaką dysponujemy, myślę, że mamy dużą szansę na sukces. Ale nikt nie zamierza nam tego ułatwić - powiedział Gomez na konferencji prasowej.