• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w serwisie Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

• Koniec meczu! Polska przegrywa z Irlandią 0:2.

• Mierzejewski zbyt mocno zagrywał piłkę w kierunku Wasilewskiego.

• Grosicki uderza z dystansu, mocno i niecelnie.

• Żółtą kartką za opóźnianie gry otrzymał Greg Cunningham.

• Na kolejną zmianę zdecydował się Trappatoni - Keogh zastąpił strzelca pierwszej bramki Clarka.

• Nie tego oczekiwaliśmy od Polaków w dzisiejszym meczu. Masa niecelnych zagrań, niepotrzebnych przetrzymań piłki i strat, niewiele dokładnej gry. Dużo lepiej pod względem zgrania wyglądała drużyna złożona z ligowców, która ograła Rumunię.

• Zmiana w reprezentacji Polski: Mierzejewski zastępuje Łukasika.

• Bramka to efekt złego ustawienia Marcina Wasilewskiego, który nie zdążył za wchodzącym w pole karne rywalem. Obrońca Anderlechtu, który ostatnio występował na środku obrony, stał właśnie zbyt blisko centralnej części boiska, przez co Hoolahan miał dość miejsca, by pokonać Szczęsnego.

• 2:0 dla Irlandii! Wes Hoolahan zdobywa bramkę!

• Po dośrodkowaniu Grosickiego Lewandowski stracił piłkę na jedenastym metrze. Fakt, że był tyłem do bramki, ale mógł pokusić się o odegranie do stojących przed polem karnym partnerów. On jednak próbował obrócić się i strzelić, ale nie wyszło.

• Błaszczykowski traci piłkę w polu karnym rywala. Bardzo niedokładnie, bez pomysłu grają dzisiaj Polacy.

• ... z kolei Jamesa McCarthy'ego zastąpił Jeff Hendrick.

• Dwie zmiany w drużynie gospodarzy: boisko opuszcza Robbie Brady, a zastępuje go John Walters...

• Ładny kontratak Polaków, Grosicki dogrywa do Lewandowskiego, a ten podaje w ręce Forde'a.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Wasilewskiego, po którym piłkę niepewnie wybijał Forde.

• Spore zamieszanie pod bramką Irlandczyków, ale jedynym skutkiem akcji biało-czerwonych był rzut rożny.

• Zmiana w drużynie gospodarzy: Wes Hooolahan zastępuje Shane Longa.

• Fatalny kiks Perquisa, który wyłożył piłkę Sammonowi, na szczęście na posterunku był Wojciech Szczęsny.

• James McCarthy ukarany żółtą kartką.

• Czwarta bramka w reprezentacji Polski: Obraniaka zastępuje Arkadiusz Milik.

• Błaszczykowski dogrywał do stojącego w polu karnym rywala Grosickiego, ale ten chyba nie spodziewał się takiego zagrania.

• Ludo Obraniak ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Wasilewski zagrywa piłkę w poprzek boiska wprost pod nogi rywala. Masa niedokładności w poczynaniach Polaków na początku drugiej połowy.

• McClean zatrzymany przez wychodzącego z bramki Wojciecha Szczęsnego.

• Po długim wrzucie z autu uderzał Grosicki, piłka odbita od rywali wyszła na rzut rożny.

• Była teraz okazja dla Irlandczyków, ale bardzo dobrze interweniował Wojciech Szczęsny!

• Na zmianę zdecydował się również Giovanni Trapattoni, wprowadzając Greena w miejsce Whelana.

• ... a Szymona Pawłowskiego zastąpił Kamil Grosicki.

• ... za Sebastiana Boenischa wchodzi Marcin Wasilewski...

• Trzy zmiany w reprezentacji Polski: Artura Boruca zastąpił Wojciech Szczęsny...

• Początek drugiej połowy meczu!

• Zawodzą natomiast ci, co do których oczekiwania są największe. Niewidoczny jest Obraniak, w związku z czym rozgrywanie musi przejmować na siebie Grzegorz Krychowiak. Robert Lewandowski jest aktywny, ale za to kompletnie nieskuteczny.

• Do przerwy mocnym punktem polskiego zespołu był również Damian Łukasik. Ciekawe, czy młody legionista przekona Waldemara Fornalika, że można postawić na niego w spotkaniu z Ukrainą. Teraz nie zdziwilibyśmy się, gdyby w przerwie zastąpił go Przemysław Kaźmierczak - warto zobaczyć, jak będzie funkcjonował środek pola z piłkarzem Śląska Wrocław.

• Najjaśniejszym punktem reprezentacji Polski do przerwy był Sebastian Boenisch. Dla 26-letniego obrońcy Bayeru Leverkusen to pierwszy występ pod wodzą Waldemara Fornalika i mimo że gra po przeciwnej niż zazwyczaj stronie boiska, to prezentuje się bardzo dobrze. Jest przede wszystkim aktywny w ofensywie, często włączając się w akcje bokiem boiska.

• To słabszy mecz w wykonaniu biało-czerwonych niż ostatnie towarzyskie spotkanie z Rumunią. Polacy co prawda prezentują się nieźle, stwarzają sytuacje, ale grają niezwykle skutecznie. Dwóch wyśmienitych okazji nie wykorzystał Robert Lewandowski, a to dziwne, bo w klubie nie zwykł marnować takich okazji.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy Irlandia prowadzi z Polską 1:0.

• Żółtą kartką za faul ukarany został Kamil Glik.

• A teraz niedokładność Obraniaka sprawia, że zmarnowana została niezła akcja Polaków.

• Kontratak Polaków zakończony niedokładnym dograniem Boenischa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie niecelnie głową uderzał Błaszczykowski.

• W polu karnym rywala faulowany był Lewandowski, ale nie zauważył tego arbiter.

• Mogło być 1:1! Błaszczykowski odgrywał piłkę do Lewandowskiego, jego strzał obronił Forde! Bardzo dobra interwencja bramkarza uchroniła Irlandczyków od straty gola.

• Po rzucie rożnym dla Irlandczyków zapanowało spore zamieszanie w polu karnym Polaków. Jeden z obrońców skierował głową piłkę w kierunku własnej bramki, później trafiła ona pod nogi Clarka, a ten wykorzystał sytuację i pokonał Artura Boruca.

• GOL DLA IRLANDCZYKÓW! Strzelcem bramki Ciaran Clark!

• Lewandowski zbyt mocno zagrywał do Błaszczykowskiego, przez co Kubę zdołał uprzedzić Forde.

• Irlandia - Polska

• Robert Lewandowski zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, wskutek czego przegrał pojedynek sam na sam z Fordem.

• Lewandowski zaplątał się w dryblingu w polu karnym rywala, ale zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Wrzutka Glika w pole karne Irlandczyków wybita przez obrońców.

• Łukasik traci piłkę w środku pola, a chwilę później odzyskuje ją. Bardzo ambitnie gra dziś młodzian z warszawskiej Legii.

• Niepewne wybicie Kamila Glika wskutek którego piłka trafiła pod nogi Robbiego Brady. Ten, naciskany przez Daniela Łukasika, uderzał niecelnie.

• Pawłowski zamiast strzelać, podaje piłkę w ręce Davida Forde'a. Szukał pewnie któregoś kolegi z zespołu, ale którego - chyba tylko on wie.

• Kolejny rzut rożny dla Polaków, ale po dośrodkowaniu Obraniaka żaden z Polaków nie zdołał skierować piłki do bramki.

• O'Shea faulował Lewandowskiego na boku boiska. Sporo fauli popełnili już gracze obu drużyn.

• Bardzo dobry odbiór Wawrzyniaka rozpoczyna atak pozycyjny Polaków. Akcja zakończyła się niedokładnym dośrodkowaniem Sebastiana Boenischa.

• Błaszczykowski faulował McClean'a na prawej stronie boiska.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony dobrze we własnym polu karnym interweniował Kamil Glik.

• Rzut rożny dla Polaków, po dośrodkowaniu Obraniaka strzał głową zdołał oddać Boenisch, ale przy okazji faulował rywala.

• I znów Boenisch aktywnie na prawej stronie boiska, tym razem jego dośrodkowanie zablokowane.

• Okazja Roberta Lewandowskiego, ale napastnik Borussii na spalonym.

• Dodajmy, że Sebastian wyjątkowo występuje dziś na prawej stronie obrony, gdzie zastępuje kontuzjowanego Łukasza Piszczka. Na lewej flance biega natomiast Jakub Wawrzyniak.

• Pierwsza okazja Polaków, błysnął Sebastian Boenisch! Obrońca Bayeru Leverkusen świetnie włączył się w akcję ofensywną, wszedł w pole karne rywala i zagrał wzdłuż bramki, a piłkę nogami wybił Forde.

• Lewandowski próbował wypuścić Błaszczykowskiego lewą stroną boiska, ale Kubę uprzedził wychodzący z bramki David Forde.

• Początek meczu spokojny. Obaj bramkarze zdążyli zaliczyć już kontakt z piłką, łapiąc piłkę w niegroźnych sytuacjach.

• Rozpoczęli Irlandczycy.

• Oba zespoły już na murawie, za chwilę odegrane zostaną hymny narodowe.

• Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się 19 listopada 2008 roku. Polacy wygrali wtedy mecz towarzyski w Dublinie 3:2 po bramkach Mariusza Lewandowskiego, Rogera Guerreiro i Roberta Lewandowskiego. Z powołanych obecnie zawodników obok snajpera Borussii Dortmund wystąpili wtedy jeszcze Marcin Wasilewski i Jakub Wawrzyniak.

• Dotychczas Polacy mierzyli się z Irlandczykami 23 razy. Dziesięć potyczek wygrali biało-czerwoni, pięć gracze z Zielonej Wyspy, natomiast pozostałe osiem potyczek zakończyło się remisami.

• Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali dzisiaj trzej zawodnicy, którzy wystąpili przeciwko Rumunii: Jakub Wawrzyniak, Szymon Pawłowski i Daniel Łukasik. Ten ostatni po dobrym występie w sobotę ma szansę, by za miesiąc zastąpić pauzującego za kartki Eugena Polanskiego w arcyważnym pojedynku z Ukrainą. Dziś Waldemar Fornalik ustawił legionistę w duecie z Grzegorzem Krychowiakiem by sprawdzić, jak będzie współpracować ze sobą ta dwójka.

• Artur Boruc Po ponad dwuletniej przerwie w biało-czerwonych barwach ponownie wystąpi Artur Boruc. Zawodnik Southampton ostatnio grał w reprezentacji 9 października 2010 roku, gdy Polacy zremisowali ze Stanami Zjednoczonymi 2:2.

• Cztery dni temu nasza reprezentacja złożona z graczy rodzimej ligi w pięknym stylu rozgromiła Rumunię 4:1. Czy dzisiaj biało-czerwoni, już w międzynarodowym towarzystwie, rozprawią się równie gładko z Irlandczykami? Przekonamy się już wkrótce.

• Witamy w relacji na żywo z towarzyskiego spotkania Irlandia - Polska. Poprowadzi ją dla państwa Wojciech Maćczak.