Irlandia

1

Szwecja

1

• Irlandczycy chyba zasłużyli na coś więcej, ale płacą cenę braku skuteczności. Być może nawet bardzo dużą, bo teraz walka o odpowiedni bilans w razie zajęcia trzeciego miejsca stanie się niezwykle trudna. Ale przed nami jeszcze dużo spotkań do końca fazy grupowej i wszystko wyjaśni się dopiero później. Z mojej strony to tyle, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Już za kilkadziesiąt minut hit Belgia - Włochy!

• Żółtak kartka dla Whelana za ostry faul na jednym z rywali

• Poprzedni gol samobójczy w mistrzostwach Europy padł przed czterema laty. Autorem był Glen Johnson z Anglii, a pomógł on... Szwedom.

• Coleman dośrodkował z prawej strony, Szwedzi wybijają z własnego pola kanego

• Hendrick! Irlandczyk próbował szybko odpowiedzieć, ale jego strzał z ostrego kąta obronił bramkarz

• Ibra zaatakował lewą stroną, dośrodkował, a Clark chcąc uprzedzić napastnika głową wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 1:1, samobój Clarka!

• McClean oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę

• Spadło nam tempo tego spotkania, co oczywiście pasuje Irlandczykom. Zdają się oni kontrolować przebieg gry

• McClean rozpedził się lewą stroną, ale zrobił to trochę za bardzo. Wybiegł za linię końcową

• Olsson znów świetnie dośrodkował z lewej strony, ale choć Ibrahimović zdołał oddać strzał głową, to był na spalonym

• I pierwsza roszada w ekipie Martina O'Neila. McClean wchodzi za Waltersa

• Żółta kartka dla Lindelofa za uderzenie w twarz Waltersa

• Blisko gola na 1:1! Olsson dobrze dośrodkował na pole karne, a tam uderzał Ibrahmović. Przestrzelił nieznacznie!

• Tymczasem na boisku melduje się Guidetti, a zmienia on Berga

• Szwedzi starają się odpowiedzieć, ale jak na razie brakuje im dokładności. Czy to się zmieni?

• SwedenSweden

• Kolejna wrzutka w pole karne Irlandii - piłka spadła pod nogi Ibrahimovicia, ale tego od razu otoczyli obrońcy i został powstrzymany

• Brady dośrodkował z lewej strony boiska, Szwedzi wybijają piłkę z pola karnego

• Szwedzi jakby się obudzili, teraz przejęli inicjatywę i atakują. Irlandia zamknięta we własnej szesnastce!

• I zrobił się mecz! Teraz okazja dla Szwedów, najpierw Randolph świetnie odbił piłkę po uderzeniu po wrzutce z rzutu rożnego, a następnie z łatwej pozycji przestrzelił Forsberg!

• KAPITALNA akcja Colemana prawą stroną boiska! Obrońca Evertonu przeprowadził rajd, dośrodkował, a Hoolahan pewnym strzałem to wszystko wykończył!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Hoolahan, 1:0!

• Hendrick znowu groźny z dystansu! Mocny, płaski strzał Irlandczyka, ale Isaksson na posterunku!

• Arbiter dał znak i właśnie zaczęliśmy drugą połowę

• Jeśli ktoś ma prawo czuć niedosyt po tej części gry, to na pewno są to Irlandczycy. To oni byli bardziej konkretni i, nawet jeśli tylko z dystansu, potrafili zagrozić bramce rywala. Szwedzi jak na razie są zupełnie bezbarwni

• Brady dośrodkował najpierw z rzutu rożnego, potem z gry, ale za każdym razem świetnie we własnej szesnastce poradził sobie Ibrahimović

• Larsson dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a choć Irlandczycy wybili piłkę, to ta szybko tam wróciła. Akcja skończyła się zupełnie nieudanym strzałem Ibrahimovicia

• Próba ataku Szwedów lewą stroną boiska, zupełnie nieudana. Akcję skasował O'Shea

• Troszkę spadło nam na chwilę tempo - Irlandczycy łapią oddech, Szwedzi wymieniają dziesiątki podań daleko od bramki rywala

• Ajajaj, ależ strzelają dzisiaj z dystansu ci Irlandczycy! Teraz Hendrick w poprzeczkę!

• W ostatnich minutach Irlandczycy zyskali sobie przewagę i nie chcą oddać piłki przeciwnikowi. Szwedzi nie mają pomysłu na grę

• Aj, teraz było groźnie! Szwedzi tym razem przy wrzutce z rzutu rożnego zgubili krycie i mogło być 1:0 dla Irlandczyków. Clark zgrał piłkę głową, a O'Shea minął się z nią tuż przy samej bramce!

• Brady dośrodkował z rzutu rożnego, ale na razie dobrze radzą sobie w obronie Szwedzi. Ibrahimović wybił piłkę

• Długie zagranie z głębi pola od Hendricka w kierunku Waltersa, ale niedokładne. Złapał piłkę bramkarz

• A teraz przenieśliśmy się pod drugie pole karne. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka spadła idealnie do Berga, ale ten zabrał się z nią tak nieporadnie, że przejął ją bramkarz

• No i zrobiło się ciekawiej! Hendrick oddał dobry strzał sprzed pola karnego, a Isaksson z trudem odbił futbolówkę!

• Dość spokojny ten początek meczu, żadna z drużyn nie zaatakowała jeszcze na miarę swoich możliwości. Czekamy na okazje podbramkowe

• Tym razem Olsson zdołał dośrodkować w pole karne, piłka poleciała w kierunku Ibrahimovicia, ale ten nie dał rady jej opanować

• Lewą stroną próbowali zaatakować Szwedzi, jednak tam powstrzymany został Olsson

• A teraz Brady wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale Szwedzi spokojnie wybili ją z własnej szesnastki

• Larsson już starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki Randolph

• Pan Milorad Mażić daje znak i zaczynamy!

• Piłkarze obu ekip już są na murawie, właśnie grane są hymny narodowe. Początek już za kilka chwil!

• Wiemy, że jeśli wyłączymy Zlatana, to nasze szanse wzrosną. Zróbmy to i będziemy tak samo mocni, jak Szwedzi. A może nawet lepsi - powiedział przed tym meczem Kevin Kilbane, były reprezentant Irlandii.

• Dla Irlandczyków ten mecz to troszkę powrót do mrocznej przeszłości. To właśnie na tym stadionie w 2009 roku zostali oszukani przez Thierry'ego Henry oraz sędziego i być może przez to nie pojechali do RPA na mistrzostwa świata. Arbitrem tamtego spotkania był... Szwed.

• Nie jest trudno się domyślić, że Szwedzi szczególnie liczą dzisiaj na Zlatana Ibrahimovicia. Legendarny napastnik nie tylko jest w świetnej formie, ale także lubi grać z Irlandią - jak dotąd trafiał w trzech spotkaniach przeciwko tej ekipie.

• Dla jednych i drugich ten turniej to dobra okazja na to, by nieco zrehabilitować się za to, jak zaprezentowali się przed czterema laty. I Irlandia i Szwecja nie potrafiły wyjść z grupy, przy czym ci pierwsi przegrali wszystkie mecze. Czy dzisiaj będzie inaczej?

• Ławka Irlandii: Westwood, Keogh, McGeady, Keane, McClean, Duffy, Christie, Given, Ward, Meyler, Murphy, Quinn

• Ławka Szwecji: Johansson, Ekdal, Olsen, Jansson, Hiljemark, Wernbloom, Augustinsson, Kujović, Guidetti, Durmaz, Zengin, Calgren

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy! Kontynuujemy zabawę z Euro 2016, pora na pierwsze mecze grupy E. Na początek, na Stade de France w Paryżu Irlandia zagra ze Szwecją. Kto będzie górą?