Jagiellonia Białystok

4

Arka Gdynia

1

• Ekstraklasa ma nowego lidera! Jagiellonia z dziesięcioma punktami wskakuje na tron. Przynajmniej do meczu Zagłębia Lubin. Dzisiaj? Dzisiaj była wyraźnie lepsza, chociaż też trzeba powiedzieć że na tym poziomie nie mogą się zdarzać tak kardynalne błędy w obronie. Arka gole strzelała sobie praktycznie sama i dlatego wraca do Gdyni z bagażem czterech goli. Ostrzymy już sobie zęby na Derby Krakowa dzisiaj o 20:30!

• Koniec meczu! Jagiellonia rozbija Arkę 4:1! Fatalny występ gdyńskiej obrony i wspaniały występ Fedora Cernycha podsumowaniem tego meczu.

• Vassiljev schodzi przy owacji na stojąco, a na boisku melduje się Maciej Górski.

• Rzut rożny dla Arki nieudany. Dośrodkowanie Szwocha wybija obrona Jagielloni

• Ależ bomba Szwocha! Młody pomocnik Arki otrzymał podanie od Warcholaka, podbił piłkę i uderzył z woleja, ale dobrze zachował się Kelemen.

• Dośrodkowanie Straussa z lewej strony nie trafiło do żadnego z partnerów. Warcholak wybił na aut.

• Ależ uderzenie Szwocha niemal w samo okienko ale piękna parada Kelemena! Rzut rożny dla Arki

• Vassiljev ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Szwochu. Arka ma rzut wolny 29 metrów od bramki.

• Yussuff zmienia da Silvę

• Straus zmienił Tomasika

• Świderski zmienił Mackiewicza

• Wykorzystując przerwę techniczną nadrabiamy zmiany. Zjawińskiego zastąpił Siemaszko

• Marciniak ogląda żółtą kartkę za faul na Frankowskim.

• Rzut wolny dla Jagielloni, dośrodkowuje Vassiljev a w zasadzie wykłada piłkę na 13 metr ale tam jeden z zawodników Jagielloni kopie w powietrze zamiast w futbolówkę.

• Bożok dośrodkował z rzutu wolnego a Sołdecki pakuje piłkę do siatki głową. Jednak chyba nawet to nie pozwoliło mu się zrehabilitować za ilość błędów które popełnił w tym meczu.

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:4 po bramce Sołdeckiego

• Dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego na krótki słupek, był tam Marcus ale nie sięgnął piłki. Arka ma jednak rzut rożny.

• Ależ okazja przed Marcusem da Silvą! Dośrodkowanie z lewej strony, zgranie głową wzdłuż bramki przez Siemaszkę, a Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam! Marcus próbował lobować z ostrego kąta, Kelemen jednak wyszedł z bramki i zażegnał zagrożenie.

• Arka wznowiła po przerwie z rzutu wolnego i wywalczyła rzut rożny.

• Mamy teraz przerwę w grze. Zderzyli się Siemaszko z Tomasikiem.

• Bożok przedarł się lewym skrzydłem i dograł w pole karne ale trochę za plecy do Siemaszki. Nic z tego nie wyszło.

• No i po meczu. Vassiljev notuje swoją piątą bramkę w sezonie pewnie wykorzystując rzut karny. Jałocha rzucił się w kompletnie złą stronę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Vassiljev na 4-0!

• Mamy rzut karny! Sołdecki fauluje Cernycha który wbiegł w pole karne!

• Vassiljev oddał strzał zza pola karnego ale poślizgnął się i futbolówka przeleciała obok słipka

• Jagiellonia dalej się rozpędzała, ale zabrakło dokładności. Frankowski z prawego skrzydła zbiegł do środka i stracił piłkę podwojony przez obrońców Arki.

• Ależ fatalny błąd obrony Arki! Vassiljev wrzucił szybko piłkę z autu i wydawało się że albo Jałocha albo Sołdecki wybiją piłkę. Obaj piłkarze gości zderzyli się, a Cernyh przejął piłkę i zapakował ją do siatki z ostrego kąta!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cernyh i mamy 3:0!

• Miał szanse Cernyh, który wygrał z Marcjanikiem i zszedł do środka, ale dograł do Vassiljeva trochę za plecy i Arka przejęła piłkę.

• Dośrodkowanie Tomasika z lewej strony, tym razem wprost w ręce Jałochy

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Arka w przerwie próbuje zmian. Marciniak wchodzi za Yannicka Sambeę.

• No i mamy popis Cernyha i Vassiljeva w tym meczu! Obaj mają po bramce, a Cernyh dołożył jeszcze asystę. Jagiellonia gra bardzo mądrze, praktycznie nie daje Arce dojść do klarownych sytuacji i w pełni kontroluje sytuację. Czy Arka w drugiej połowie podniesie się i nawiąże walkę? Czekamy na drugie 45 minut.

• Koniec pierwszych 45 minut! Jagiellonia prowadzi 2:0 z Arką!

• Dośrodkowanie z lewej strony Mackiewicza. Wybił piłkę głową Marcjanik, ale za krótko. Jeszcze pojedynek główkowy z Romańczukiem przegrał Łukasiewicz a Cernyh wykorzystał prezent na 11 metrze pakując piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Cernyh!

• Cernyh próbuje dośrodkowania z prawej strony mimo że walczył z nim do końca Sołdecki. Piłkę z obrębu pola karnego wybija głową Marcjanik.

• Ależ było blisko gola na 2-0! Vassiljev dograł w pole karne, Mackiewicz wygrał pojedynek główkowy ale piłka uderzona w kozioł minęła bramkę w niewielkiej odległości!

• Cernyh miał apetyt na drugą asystę, zagrał w pole karne do wbiegającego Frankowskiego, ale pewnie wyszedł i złapał piłkę Jałocha.

• Arka wymusiła błąd defensywy Jagielloni. Sambea ruszył z kontrą, rozrzucił piłkę na lewo do Szwocha, ten wpadł w pole karne, zrobił zamach i dośrodkował ale nikt do piłki nie doszedł.

• 16471 kibiców dzisiaj na stadionie w Białymstoku. Na razie to rekord frekwencji tego sezonu.

• Kibice Arki zaznaczają swoją obecność w Białymstoku "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Arka gra, my za nią jeździmy bo w nią wierzymy, Arkowcy to my"

• Identyczną szansę po drugiej stronie boiska miała Arka, ale Szwoch dośrodkował tak że piłka ledwo doleciała w pole karne. Na szesnastym metrze wybiła ją obrona.

• Jednak nie dośrodkowanie a strzał Estończyka. Bardzo dobre uderzenie jednak ponad poprzeczką przeleciała piłka.

• Rzut wolny dla Jagielloni na lewym skrzydle po faulu Łukasiewicza. Będzie dośrodkowanie Vassiljeva

• Przerwa na uzupełnienie płynów. W Białymstoku dzisiaj 29 stopni.

• Bożok ruszył lewą stroną, minął jednego obrońcę, ale zatrzymał go Burliga.

• Długie podanie od Wasiluka do Cernyha, ale ten powstrzymany przez Sołdeckiego. Nikt z Jagielloni nie ruszył za tą akcją.

• Niewiele się dzieje na boisku w Białymstoku. Arka nie może sforsować dobrej obrony Jagielloni.

• Na razie przewaga w statystykach po stronie Jagielloni. Optycznie jednak to Arka ma przewagę, ale niewiele z niej wynika. Jagiellonia ewidentnie się cofnęła.

• Arka z pierwszą groźną akcją. Zaczęło się na lewej stronie. Sambea dograł do Zjawińskiego, ten na prawe skrzydło do Marcusa, ale pomocnik Arki za długo zwlekał z dograniem, w końcu oddał strzał ale wprost w Kelemena.

• Ruszył lewą stroną Warcholak, ograł Burligę, ale Gutiemu już nie dał rady.

• Ależ było blisko po dośrodkowaniu Tomasika z rzutu rożnego. Guti główkował minimalnie nad poprzeczką!

• Jałocha oddał Jagielloni za darmo rzut rożny. Proste dośrodkowanie z prawej strony Frankowskiego, a Jałocha wypuszcza piłkę z rąk.

• Zaspali przy golu obrońcy Arki. Vassiljev miał zdecydowanie za dużo wolnego miejsca. Chyba Michał Marcjanik mógł szybciej podejść do Estończyka. Lepiej mógłby też zachować się Sołdecki, za łatwo dał się ograć.

• Jagiellonia miała szansę po rzucie rożnym ale sędzia dopatrzyl się faulu zawodnika gospodarzy.

• Nieudany ten rzut rożny w wykonaniu Arki, Kelemen rozpoczął szybką kontrę swojego zespołu ale Warcholak zatrzymał Vassiljeva.

• Warcholak pokazał próbkę swoich umiejętności i niemal dośrodkował piłkę z autu. Nic z tego nie wyszło gdyż Zjawiński przegrał główkę w polu karnym, ale Arce i tak udało się wywalczyć rzut rożny.

• A po golu kibice Jagielloni mogli usłyszeć jingiel z piosenki zespołu Akcent "Przez twe oczy zielone". To ma być nowa tradycja na stadionie w Białymstoku, prezes klubu jest fanem disco polo.

• Rzut wolny dla Arki na prawej stronie wykonywał Bożok, który dośrodkował na trzynasty metr, ale pewnie wybiła piłkę obrona.

• Mackiewicz zszedł z lewego skrzydła do środka ale uderzył zbyt słabo żeby zaskoczyć Jałochę.

• Dalekie podanie do Cernyha, ten przepchnął Sołdeckiego i dośrodkował na 11 metr gdzie kompletnie niepilnowany był Vassiljev. Estończyk miał ogromnie dużo miejsca i z woleja zapakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 Konstantin Vassiljev!

• Pierwszy raz piłkę w rękach ma Konrad Jałocha, ale wciąż nie mieliśmy celnego strzału. Bramkarz Arki złapał bezpańską piłkę.

• Wrzutka z autu wybita przez Marcina Warcholaka z Arki Gdynia poza pole karne. Wcześniej mieliśmy też dośrodkowanie, ale Marcjanik dobrze zażegnał niebezpieczeństwo

• Pierwsza minuta typowe granie na chaos. Kilka dalekich wybić, kilka strat, wysoki pressing Arki, a Jagiellonia wywalczyła aut na wysokości pola karnego.

• I zaczynamy! Losowanie wygrał kapitan Arki, a więc od środka rozpoczęła Jagiellonia.

• Piłkarze już na murawie. Kibice śpiewają chóralnie.

• Arka ostatni raz mierzyła się z Jagiellonią pięć lat temu. Również pięć lat temu stanęli na przeciwko siebie Miroslav Bożok dzisiejszy kapitan Arki i Marian Kelemen w barwach Śląska. Pierwszy do siatki nie trafił, za to drugi wykorzystał rzut karny, a jego Śląsk wygrał z Arką 5-0

• Czym postraszy Jagiellonię Arka? Na pewno do siatki spróbuje strzelić Dariusz Zjawiński. Napastnik Arki ma już dwa gole w tym sezonie i chociaż z Niecieczą zagrał fatalnie, to później wszedł na falę wznoszącą i każdy kolejny mecz grał lepiej.

• Na pewno dzisiaj ważne zadanie przed Antonim Łukasiewiczem i Yannickiem Sambeą, którzy w środku pola spróbują wyłączyć z gry estońskiego pomocnika.

• Jagiellonia jest Vassilijewo zależna? Pomocnik ekipy z Białegostoku ma ogromny wpływ na grę swojej drużyny i ciężko wyobrazić sobie gospodarzy bez niego. Strzela, asystuje, bierze grę na siebie i na razie jest chyba najlepszym pomocnikiem ligi.

• Michał Probierz powiedział przed meczem że w trzeciej kolejce nie ma meczów na szczycie. Trener Jagielloni uważa że po trzeciej kolejce nie ma co wyciągać daleko idących wniosków.

• Gdyby było wiadomo jak ułożą się pierwsze trzy kolejki przy ustalaniu terminarza chyba nikt nie ustaliłby daty tego meczu na drugi po poniedziałku najgorszy termin. Arka i Jagiellonia zaczęły sezon świetnie i dzisiaj czeka nas bardzo ciekawe widowisko.

• Jest piątek, osiemnasta (prawie), pogoda też nie sprzyja, ale już dzisiaj po raz czwarty w tym sezonie grać zaczyna Ekstraklasa! Zaczynamy z grubej rury meczem wicelidera i trzeciego zespołu z tabeli. Jagiellonia podejmie w Białymstoku Arkę Gdynia