Mecz Jagiellonia Białystok - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać...

0

• To już wszystko na dziś! Za uwagę dziękuję i życzę miłych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

• Jagiellonia w tragicznym stylu traci punkty z walczącą o utrzymanie Cracovią. Tak na prawdę nikt nie zasługuje na szczególną uwagę. W poniedziałek to już Legia może być liderem naszych rozgrywek!

• Koniec!

• Duże zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale strzał zablokowany i jeszcze rzut rożny, który oczywiście ląduje w rękach Sandomierskiego.

• Będzie ostatnia szansa dla Jagiellonii! Faul niedaleko pola karnego Cracovii i po raz kolejny dogrywać będzie Tomasik.

• Ostatnia zmiana. Mateusz Szczepaniak zmieniony przez Mateusza Cetnarskiego.

• 4 minuty doliczone.

• Zmiana także w Cracovii. Erika Jendriska zmienia Paweł Jaroszyński.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Rafała Grzyba zmienia Przemysław Mystkowski.

• Tomasz Brzyski bardzo mocno.... ale prosto w mur...

• Dawid Szymonowicz fauluje przed samym polem karnym. Tym samym dostaje żółtą kartkę.

• Kolejny tragiczny strzał zawodnika gospodarzy...

• Strzał z dystansu Tomasika, komletnie nieudany. To jest obraz tego meczu. Nieudane strzały, dośrodkowania. Na nic więcej nie stać zawodników obu drużyn.

• Dobre dośrodkowanie Tomasika, które po raz kolejny nie ląduje u celu.

• Pierwsza zmiana w szeregach Cracovii. Sebastiana Stebleckiego zmienia Krzysztof Piątek

• W końcu z dobrej strony pokazał się Cillian Sheridan, który bez żadnego problemu minał Brzyskiego. Lecz zatrzymał się na Polaczku i piłka dla Pasów.

• Hubert Wołąkiewicz ukarany kartką.

• 10 tysięcy widzów ogląda dzisiejsze spotkanie przy ulicy Słonecznej.

• Kolejne dośrodkowanie graczy Jagi. Tym razem odgwizdany spalony.

• Dośrodkowanie Tomasika wybija obrona gości, jeszcze poprawka, która ląduje w rękach Sandomierskiego.

• Pierwsza żółta kartka dla Cracovii. Deleu ukarany kartonikiem.

• A tak bawią się dzisiaj kibice gospodarzy!

• Kompletnie niewidoczny jest dzisiaj Cillian Sherdian. Cień zawodnika, którego widzieliśmy w meczu z Zagłębiem.

• Arvydas Novikovas opuszcza boiska, a w jego miejsce wchodzi Dmytro Chomczenowskyj.

• Fedor Cernych walczył w polu karnym z Damianem Dąbrowskim, ale ostatecznie to reprezentant Polski góra w tym pojedynku.

• Kolejna kontrowersja. Po zderzeniu z przeciwnikiem głośno z bólu krzyknał Jacek Góralski, ale gwizdek milczał. Trybuny co raz bardziej niezadowolone.

• Po zderzeniu z Sheridanem ucierpiał Tomasz Brzyski, który potrzebuje pomocy medycznej.

• Kibice bardzo głośno i w niecenzuralnych słowach wyrażają swoje niezadowolenie co do decyzji sędziego Jakubika.

• Za tą sytuację żółtą kartkę otrzymał Ziggy Gordon.

• Bardzo mocne zdarzenie na połowie Jagiellonii. Ucierpiał Ziggy Gorodon i Tomasz Brzyski, a piłki przyznana została Pasom.

• Próba uderzenie Szczepaniaka, ale piłka zeszła mu z nogi i leci daleko od celu.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Cracovii i mamy tylko rzut rożny, który kończy się wybiciem piłki przez obronę Jagi.

• Faul zawodnika Jagiellonii. Będzie okazja dla gości.

• Świetna prostopadła piłka do Cernycha, który zgrywa przed pole karne, a tam tragicznym uderzeniem ponad bramkę rywali popisuje się Grzyb.

• Dziwna próba strzału Erika Jendriska ląduje wprost w rękach Kelemena.

• Kontratak wyprowadzony przez Fedora Cernycha, kończy się wyłapaniem piłki przez Sandomierskiego.

• Zaczynamy!

• Tak jak pisałem, na murawie pojawił się Taras Romanczuk, który zmienia Przemysława Frankowskiego.

• Obie drużyny wyszły na murawę w tym samym czasie! Czekamy na gwizdek arbitra!

• Taras Romańczuk gotowy do wejścia! Będzie zmiana w szeregach Jagi.

• Końcówka drugiej połowy trochę rozbudziła nasze nadzieję na lepszą drugą połowę. Nie widać przepaści, która jest pomiędzy obiema ekipami w tabeli Lotto Ekstraklasy. Czekamy na drugą odsłonę tego meczu.

• Koniec pierwsze części.

• Z przewrotki próbował uderzyć Jacek Góralski. Piłka leci poza bramkę.

• Po dograniu Novikovasa, straszny kiks Piotra Polczaka, który zakończył się jedynie rzutem rożnym dla Jagiellonii.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Piotr Tomasik.

• Dzisiaj Grzegorz Sandomierski jest nie do zatrzymania. Piłke w polu karnym otrzymał Fedor Cernych który znakomicie minał obrońców gości, wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale po raz kolejny znakomicie broni.

• Po raz kolejny dośrodkowanie Tomasika spokojnie wyłapuje Sandomierski.

• Piotr Tomasik próbował bezpośrednio zaskoczyć bramkarza Pasów, lecz jego strzał leci prosto w ręce Sandomierskiego.

• Faulowany tuż przed polem karnym przeciwnika Ziggy Gordon. Będzie świetna okazja dla drużyny Michała Probierza!

• Na rozgrzewkę wyszli gracze Jagiellonii, Dymtro Chomczenowski, Damian Szymański, a także Taras Romańczuk. Czyżby Michał Probierz szykował jakąś zmianę już w przerwie?

• Strzał Przemysława Frankowskiego z dużej odległości kompletnie niecelny.

• Tym razem to Erik Jendrisek uderzał głową i podobnie do sytuacji sprzed chwili zbrakło bardzo niewiele!

• Na razie mecz nie ogrzewa swoją grą zmarzniętych kibiców obu drużyn. Oprócz sytuacji Tomasika i Wójcickiego nic ciekawego się nie dzieje.

• Pierwsza groźna sytuacja Cracovii. Głową z piątego metra uderzał Jakub Wójcicki, lecz jego strzał mija bramkę Kelemena o kilka centymetrów!

• Kolejna próba dośrodkowania graczy Jagiellonii zatrzymana przez defensywę pasów.

• Widać w grze Jagiellonii brak Konstantina Vassiljeva. Brak dokładnych zaskakujących prostopadłych podań do Cillian Sheridana czy Fedora Cernycha.

• Dobrze próbował dograć do Sheridana, Ivan Runje. Piłka jednak w rękach Sandomierskiego.

• Ładnie powalczył z obrońcami gospodarzy Mateusz Szczepaniak, lecz ostatecznie do Marian Kelemen wygrywa pojedynek.

• Kiks Rafała Grzyba w polu karnym, lecz na szczęście dla Kapitana Jagi bez konsekwencji.

• Co za zmarnowana sytuacja gracza Jagiellonii! Cillian Sheridan zszedł na lewą stronę i dograł w pole karne, tam znalazł się Tomasik, który z kilku metrów trafił prosto w Sandomierskiego!

• Miał okazję wyjść sam na sam z Kelemenem Erik Jendrisek, ale zabrakło kilku centymetró aby dojść do piłki skrzydłowemu gości.

• Świetnie przerzucił ciężar gry na prawą stronę Sheridan, lecz po wymianie kilku podań faulował w polu karnym Cernych i piłka dla Pasów.

• Dośrodkowanie Tomasika z rzutu rożnego tylko przeleciałą nad głowami zawodników. Piłka dla Cracovii.

• Próba prostopadłego podania do Wójcickiego, ale skrzydłowy pasów nie dochodzi do podania swojego kolegi.

• Pierwszy celny strzał. Po dograniu Novikovasa, głową uderzył Cernych lecz jego strzał był zbyt słaby aby zaskoczyć golkipera gości.

• Mocno z autu potrafi dośrodkować Ziggy Gordon, lecz tym razem spokojnie radzi sobie defensywa Pasów.

• Od razu szybko z atakiem wyszli gracze Jagiellonie, ale dośrodkowanie z lewej strony Piotra Tomasika prosto w ręce Sandomierskiego.

• Rozpoczynamy!

• Krzysztof Jakubik wyprowadza obie drużyny. Zaraz zaczynamy!

• Po zwycięstwie w meczu ze Śląskiem, Jacek Zieliński zadecydował, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Identyczna 11 jak przed tygodniem.

• Na trzy zmiany, w porównaniu do ostatniego meczu z Zagłębiem zdecydował się Michał Probierz. W pierwszy składzie mecz rozpoczną Ziggy Gordon, Arvydas Novikovas, a także Dawid Szymonowicz.

• Właśnie trwa ceremonia wręczenia pamiątkowej koszulki dla trenera Michała Probierza, który w poprzednim spotkaniu po raz 200 zasiadł na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok.

• Dla zawodników z Podlasia to jest arcyważne spotkanie. Jeżeli gospodarze dzisiaj nie zdobędą trzech punktów, w poniedziałek może stracić pozycję lidera Ekstraklasy. Na ich miejsce już czai się Legia Warszawa, która w ostatnim czasie jest w znakomitej formie.

• Świetnie wieści dla Pasów nadeszły z Chorzowa. Ruch kilka minut zakończył swoje spotkanie, przegrywając wynikiem 2:1 ze Szczecińską Pogonią. Tym samym Cracovia na pewno nie znajdzie się w strefie spadkowej po tej kolejce, a jednocześnie może odskoczyć Niebieskim.

• Pierwsi na rozgrzewkę wyszli gracze Jagiellonii, ale chwilę po nich także podopieczni Jacka Zielińskiego.

• Skład Cracovii!

• Skład Jagiellonii!

• Po ostatniej kiepskiej pogodzie w Białymstoku, na pierwszy rzut oka widać zły stan murawy. Jak grać będą na niej zawodnicy obu drużyn?

• Witam wszystkich bardzo serdecznie! Już za niecałą godzinę, punkt godzina 18, rozpocznie się spotkanie pomiędzy Jagiellonią Białystok a Cracovią Kraków. Na relację prosto z mroźnego Białegostoku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

Mecz Jagiellonia Białystok - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anatol Chomicz / Polska Press

Mecz Jagiellonia Białystok - Cracovia ONLINE. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy w Białymstoku liderujący w tabeli zespół Jagiellonii podejmie Cracovię. Jaga ma jeden punkt przewagi nad Legią, która siedzi tuż za ogonem białostocczan i czeka na potknięcie rywali.

Mecz Jagiellonia Białystok - Cracovia ONLINE

Jagiellonia w tym sezonie jest rewelacją sezonu. Tej wiosny praktycznie cały czas, z małymi przerwami przewodzi w tabeli Lotto Ekstraklasy. Na ten moment grupa pościgowa zaczyna się zmniejszać, bo tylko Legia utrzymuje tempo rozpędzonej Jagi.
Lechia Gdańsk i Lech Poznań tracą już kolejno pięć i sześć punktów do lidera. Jednak jak dobrze wiemy już za tydzień, po ostatniej kolejce rundy zasadniczej nastąpi podział tabeli i punktów na pół i przewaga Jagi pewnie stopnieje, chyba że w ciągu ostatnich dwóch kolejkach jeszcze zdecydowanie podwyższy swoją przewagę w tabeli. A kalendarz dla piłkarzy z Białegostoku nie jest wymagający. Teraz w Wielką Sobotę podejmą u siebie Cracovię, a za tydzień przyjadą do Gliwic na pojedynek z będącym w dole tabeli Piastem.

W ostatnich tygodniach zespół Jagiellonii musi zmagać się z brakiem Konstantina Vassiljeva, który doznał kontuzji dwa tygodnie temu już na początku meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Wydawało się, że brak tak kluczowego gracza jakim dla Jagiellonii jest Vassiljev może spowodować, że szanse na mistrzostwo Polski zaczną maleć, jednak Jaga pokazała, że nie zależy tylko od jednego piłkarza i całym zespołem również potrafi wygrywać trudne mecze, bo bez Estończyka udało się wygrać właśnie z Termalicą, a przed tygodniem również w Lubinie z Zagłębiem.

Cracovia natomiast jest na drugim biegunie. Co prawda przed tygodniem udało się wygrać spotkanie, bardzo skromnie u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:0 dzięki czemu wyszli ze strefy spadkowej, jednak forma „Pasów” tej wiosny daje dużo do życzenia. Zwycięstwo ze Śląskiem było dopiero drugą wygraną w tym roku przez co właśnie Cracovia znalazła się w tak trudnym położeniu. Zespół, który ubiegłego lata dzięki dobrym wynikom walczył w europejskich pucharach, co prawda z nikłym powodzeniem, ale jednak, w tym roku prawdopodobnie do końca może drżeć o utrzymanie w lidze.

Oba zespoły w tym sezonie mierzyły się już dwukrotnie, dwukrotnie w Krakowie i za każdym razem górą była Jagiellonia. Najpierw jeszcze na początku sierpnia w rozgrywkach Pucharu Polski zespół Jagiellonii wygrał 1:0 po trafieniu Karola Świderskiego, a potem już w rozgrywkach ligowych pod koniec października ubiegłego roku Jaga wygrała 3:1 po bramkach Konstantina Vassiljeva, Fedora Cernycha i Przemysława Frankowskiego. Jedynego gola dla Cracovii zdobył wtedy z rzutu karnego Mateusz Cetnarski. Warto jeszcze dodać, że już w pierwszej połowie czerwoną kartką dostał ukarany wtedy Miroslav Covilo, co zdecydowanie ułatwiło sprawę piłkarzom Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Cracovia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ

Jagiellonia Białystok: Guti (zawieszenie), Vassiljev (kontuzja).

Cracovia: Covilo (kontuzja (kontuzja)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Wasiluk, Tomasik, Grzyb, Góralski, Frankowski, Romanchuk, Cernych, Sheridan

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Wołąkiewicz, Malarczyk, Brzyski, Budziński, Dąbrowski, Mihalik, Cetnarski, Szczepaniak, Piątek.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Zagłębie – Jagiellonia 3:4 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia – Bruk-Bet Termalica 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Pogoń – Jagiellonia 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia – Korona 4:1 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia – Śląsk 4:1 (Lotto Ekstraklasa)

Cracovia
Cracovia – Śląsk 1:0 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock – Cracovia 4:1 (Lotto Ekstraklasa)
Korona – Cracovia 3:0 (Lotto Ekstraklasa)
Cracovia – Zagłębie 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Cracovia – Arka 1:1 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Krzysztof Jakubik (Siedlce) – etatowy ekstraklasowy arbiter, sędziował aż pięciokrotnie Jagiellonii i cztery razy Cracovii. Gdy na boisku był sędzia Jakubik Jaga wygrywała z Arką, Ruchem i Górnikiem Łęczna, oraz przegrywała z Pogonią i Zagłębiem, natomiast Cracovia wygrała z Wisłą Płock, oraz zremisowała z Pogonią, Piastem i Zagłębiem.

Mecz Jagiellonia Białystok – Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Jagiellonia Białystok - Cracovia od 17:55 przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Białymstoku skomentują Rafał Wolski i Wojciech Jagoda. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:40, a reporterami na spotkaniu będą Daria Kabała-Malarz i Żelisław Żyżyński.

18:00 mecz Jagiellonia Białystok - Cracovia