Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2017-03-11 20:30

Jagiellonia Białystok

4

Korona Kielce

1

• Daniel Stefański patrzy na zegarek i kończy mecz! W Białymstoku Jagiellonia gromi 4:1 Koronę i awansuje na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy!

• Litwin przejmuje piłkę na prawej stronie, przy linii środkowej, po czym pognał co sił na bramkę Korony. W sytuacji sam na sam z Milanem Borjanem uderzył do siatki między jego nogami!

• FEDOR CERNYCH "POZAMIATAŁ"!!!

• Pojedynek Daniego Abaliego z Gutim. Górą Brazylijczyk, który po żonglerce wybija piłkę efektowną przewrotką.

Michał Probierz pokrzykuje na swoich zawodników, by ci utrzymywali się przy piłce. Ta jest częściej w posiadaniu przyjezdnych.

• Trzy minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Nie ma gola dla gości! Błąd popędził jeden z gospodarzy i piłkę w "szesnastce" dostał Jacek Kiełb! Ten fatalnie przymierzył, prze co posłał piłkę nad poprzeczką!

• Elhadji Pape Diaw zapuścił się w okolice pola karnego Jagiellonii. Po akcji z Ilijanem Micanskim strzela z woleja bliżej lewej chorągiewki niż bramki lidera Ekstraklasy.

• I ostatnia zmiana w Jagiellonii. Avydas Novikovas pojawia się na ostatnie minuty za strzelca pierwszej bramki dla gospodarzy, Przemysława Frankowskiego.

• I jeszcze jedno "żółtko", tym razem upomniany Vladislavs Gabovs.

• Bez zagrożenia pod bramką Korony po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Tomasika.

• Jakub Żubrowski bezpardonowo "z buta wjechał" w Rafała Grzyba. Rzut wolny i żółta kartka dla pomocnika Korony.

• Przemysław Frankowski postanowił zakończyć strzałem zza linii 16. metra. Tuż przed uderzeniem piłka odskoczyła na kępce trawy, przez co uderzył bardzo niedokładnie.

• Maciej Górski faulowany ok. 35 metrów od bramki gospodarzy. Za wysokie i głębokie dośrodkowanie Jacka Kiełba pada łupem Mariana Kelemena.

• Maciej Bartoszek wzmacnia linię ognia. Maciej Górski zastępuje Vanję Markovicia.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego nie znajduje adresata w polu karnym kielczan.

• I druga roszada przeprowadzona przez Michała Probierza. Za Cilliana Sheridana na placu gry melduje się Dmytro Chomczenowskyj. Tym samym Fedor Cernych będzie na "żądle" Jagiellonii.

• A w Koronie Jacek Kiełb zmienia Miguela Palankę.

• Brawa żegnają schodzącego z boiska Konstantina Vassilejva. W jego miejsce pojawia się Taras Romanczuk.

• Na lewym skrzydle Konstantin Vassiljev trącił piłkę do nadbiegającego Litwina, a ten popędził na bramkę rywala. Ograł obrońcę Korony na "zamach", po czym uderzył przy bliższym słupku. Mimo interwencji Milana Borjana piłka wpadła do siatki!

• GOL! FEDOR CERNYCH!!!

• Żółta kartka dla Cilliana Sheridana za ostre wejście wślizgiem w nogi przeciwnika.

• Ależ sytuację miał Radek Dejmek! Po błędzie Rafała Grzyba piłka spadła pod nogi kapitana Korony. Jego strzał z kilkunastu metrów został zablokowany.

• Rzadko się zdarza, by Konstantin Vassiljev tak zepsuł rzut wolny. Posłał świecę w stronę trybun, a do bramki Milana Borjana było ok. 30 metrów.

• Kolejny spalony, ale z drugiej strony - Ilijana Micanskiego.

• Zdaniem sędziego asystenta Cillian Sheridan był na spalonym. Przeraźliwe gwizdy kibiców Jagiellonii dają wyraźnie do zrozumienia, że była to błędna interpretacja sytuacji.

• Ależ okazję miał Ilijan Micanski! Dostaje piłkę w "szesnastce", ale że był na złapany na wykroku, to tylko ją trącił w stronę bramki gospodarzy....

• 9/4 Strzały/strzały celne 4/1

• Zupełnie nieudane uderzenie Mateusza Możdżenia z dystansu. Marian Kelemen wznawia grę od bramki.

• Mateusz Możdżeń zszedł do prawej strony, gdzie został sfaulowany przez Piotra Tomasika. Obrona Jagiellonii radzi sobie z dośrodkowaniem Miguela Palanki.

• Widać, że gospodarze są nastawieni na kontrę i niewiele brakowało, by po stronie strzelonych bramek była "trójka"! Konstantin Vassiljev chciał płaskim uderzeniem w lewy dolny róg pokonać Milana Borjana, ale ten odbija piłkę stopą na rzut rożny!

• W odpowiedzi zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Ilijan Micanski strzela obok bramki.

• Niby wybicie na oślep, a wyszła z tego niezła kontra gospodarzy. Cillian Sheridan urwał się rywalom i popędził na bramkę Korony. Centruje do wbiegającego Przemysława Frankowskiego, ale podanie przecina Elhadji Pape Diaw, który zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Chaotyczna gra w środku pola. Grę próbują uspokoić gospodarze, ale niezbyt im to wychodzi.

• I jeszcze jeden stały fragment gry w wykonaniu Hiszpana. Tym razem przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony przechodzi przez pole karne i wychodzi poza linię końcową. Marian Kelemen z "piątki".

• Szybkie wznowienie gry przynosi rzut rożny. Po wrzutce Miguela Palanki w "szesnastkę" minął się z piłką Elhadji Pape Diaw.

• Zgrywający piłkę głową Cillian Sheridan do Konstantina Vassilejva był na spalonym. Irlandczyk był lekko zdziwiony.

• Korona zaczyna ze środka drugie trzy kwadranse.

• Teraz pojawił się kielecki zespół. "Przywitały" ich gwizdy.

• Zawodnicy są już na murawie. Nawet przerwa może mieć doliczony czas ;)

• Powracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Jagiellonia podejmuje Koronę Kielce. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze, chociaż przegrywali od 14. minuty po trafieniu Ilijana Micanskiego. Na jego trafienie odpowiedzieli Przemysław Frankowski i samobójczym trafieniem Milan Borjan.

• +1' Rafał Grzelak posyła "świecę" z własnej połowy na w pole karne Jagiellonii. Tam pojedynek główkowy wygrywa Cillian Sheridan. Po chwili Daniel Stefański kończy pierwszą połowę. Jagiellonia przegrywała, ale do szatni udaje się z tarczą.

• Cillian Sheridan chciał sam zakończyć tę akcję. Uderzył z ok. 20 metrów daleko od bramki gości.

• Pewny chwyt piłki przez Milana Borjana po dośrodkowaniu Konstantina Vassiljeva z rzutu wolnego.

• Piłka po uderzeniu Przemysława Frankowskiego zmierzała do siatki Korony! Na linii strzału był jednak Elhadji Pape Diaw, który głową wybija ją na róg. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• Żółta kartka dla Ilijana Micanskiego za faul na ostry faul na Jacku Góralskim.

• Ależ niecodzienna sytuacja! Rafał Grzelak wybił piłkę na połowę Jagiellonii, która ostatecznie wyszła poza linię boczną. Gospodarze szybko wznowili grę, zagrali w "szesnastkę" do Cilliana Sheridana, a te zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Piłka odbita od prawego słupka trafia w nogę Milana Borjana, po czym wpada do siatki!

• CO SIĘ DZIEJE?! SAMOBÓJ MILANA BORJANA!!!

• Przerwa w grze. Miguel Palanca ucierpiał w starciu z Piotrem Tomasikiem. Na murawie są już klubowi lekarze.

• Ależ "setkę" miał Jacek Góralski! Ten chyba przestraszył się okazji i tylko musnął piłkę po dośrodkowaniu Cilliana Sheridana. Futbolówka ląduje w rękawicach Milana Borjana.

• Dwójkowa akcja Przemysława Frankowskiego z będącym na prawym skrzydle Jackiem Góralskim. Kontra Jagiellonii została zmarnowana bardzo niedokładnym podaniem reprezentanta Polski.

• Po akcji lewą stroną Cillian Sheridan centruje niemal z linii końcowej w "szesnastkę" do Przemysława Frankowskiego. Przy nim "pusty przelot" zanotował Rafał Grzelak, a skrzydłowy Jagiellonii kieruje piłkę do siatki przy lewym słupku!

• REMIS W BIAŁYMSTOKU!PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI!!!

• Wydaje się, że Jakub Żubrowski ma być "plastrem" dla Konstanina Vassiljeva. Kolejny pojedynek między tymi zawodnikami. Przewinił młody pomocnik Korony, a rzut wolny wykonany przez Estończyka nie znalazł adresata w polu karnym gości.

• Tym razem Marian Kelemen pewnie piąstkuje po wrzutce Miguela Palanki z rzutu rożnego. Piłkę po zgraniu Daniego Ibalo przejął Ilijan Micanski, który uderza w boczną siatkę!

• Mała ciekawostka: w 7 z ostatnich 10 spotkań Ilijan Micanski trafił do siatki

• Zupełnie nie udało się dośrodkowanie Piotra Tomasika w "szesnastkę" gości. Korona od bramki.

• Piłkarze Michała Probierza próbują szybko wyrównać. Po rzucie wolnym Konstantina Vassiljeva nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką gości. Milan Borjan z "piątki".

• Sprytne zagranie z narożnika na lewą stronę pola karnego Jagiellonii do Rafała Grzelaka. Ten świetnie "zgasił" piłkę, po czym wrzucił na wprost bramki, gdzie niepewnie interweniował Marian Kelemen, dzięki czemu bułgarski napastnik Korony strzela głową do pustej bramki!

• GOL DLA KORONY! ILIJAN MICANSKI!!!

• Vladislavs Gabovs podłączył się do akcji ofensywnej. To była dobra decyzja, bo wywalczył rzut rożny.

• Dwójkowa akcja Rafała Grzelaka z Miguelem Palanką. Podanie Hiszpana w "szesnastkę" gospodarzy było ciut za mocne. Marian Kelemen chwyta piłkę.

• Nieudana akcja Przemysława Frankowskiego prawą flanką. Rafał Grzelak wznawia grę z autu. Po mocnym akcencie Jagiellonii w pierwszej akcji, gra wyraźnie uspokoiła się.

• Cillian Sheridan na spalonym po dalekim wykopie Mariana Kelemena

• Seria niedokładnych podań zawodników obu drużyn 30-35 metrów od bramki Mariana Kelemena. "Wymianę" przerywa gwizdek sędziego na skutek faulu Miguela Palanki.

• Aj... Fedor Cernych nie opanował piłki po zagraniu Przemysława Frankowskiego. Jęk zawodu na trybunach i Milan Borjan wznawia grę z "piątki".

• Nie udało się lewą stroną, to piłkarze Michała Probierza ruszyli prawą. Dośrodkowanie Łukasza Burligi było jednak dalekie od ideału.

• Bez zagrożenia pod kielecką bramką. Jednak po ryzykownym zagraniu do bramkarza gości ten ograł na "zamach" Cilliana Sheridana.

• Pierwsza akcja Fedora Cernycha, który zgubił w polu karnym Vladislavsa Gabovsa. Strzał Litwina z ostrego kąta paruje na korner Milan Borjan!

• Daniel Stefański gwiżdże ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę przy Pieśni o Małym Rycerzu.

• Goście balansują na linii grupy mistrzowskiej i spadkowej. Z 32 punktami na koncie jest na 8. miejscu. Tyle samo ma będąca piętro niżej Wisła Płock (strata dwóch punktów do siódmej Wisły Kraków). Z kolei białostoczanie uzbierali 45 "oczek", co daje najniższe miejsce na podium. Dzisiejszy komplet dałby fotel lidera.

• Rezerwowi Jagiellonii: Damian Węglarz - Ziggy Gordon, Taras Romanczuk, Dmytro Chomczenowskyj, Arvydas Novikovas, Dawid Szymonowicz, Damian Szymański.

• Rezerwowi Korony Kielce: MIchal Pesković - Bartosz Kwiecień, Ken Kallaste, Jakub Mrozik, Jacek Kiełb, Nabil Aankour, Maciej Górski.

• Oby ta seria dzisiaj się nie zakończyła

• Bartłomiej Modzelewski przygotował zapowiedź do tego spotkania:

• Jagiellonia - Korona LIVE! Szansa na lidera w Białymstoku
  • Odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie znamy, ale zapewne pojawi się po godz. 22.
    A na relację NA ŻYWO z tego meczu zapraszam ja, Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko
    .

• Pierwsze skojarzenie o meczach Jagiellonii z Koroną dotyczy kolorów - żółtego i czerwonego. Drugie derbów, ale ostatnio także dużej ilości kartek. Dzisiaj liczmy na emocje, takie jakie były w niedawno zakończonym spotkaniu Ruchu Chorzów z Lechią Gdańsk. Czy i teraz na Podlasiu dojdzie do niespodzianki?

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce ONLINE

Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce ONLINE ©Anatol Chomicz / Polska Press

Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce ONLINE. Oba zespoły w 2017 roku grają w kratkę. Dwa zwycięstwa i dwie porażki to bilans obu drużyn. Jednak to Jagiellonia będzie faworytem tego pojedynku. Ekipa Michała Probierza na wiosnę jest bardzo przekonująca na własnym terenie i posiada wystarczająco umiejętności by pokonać drużynę z Kielc.

Ostatnie wyniki Jagiellonii przy ul. Słonecznej mówią same za siebie. Najpierw pewne zwycięstwo z Górnikiem Łęczna 5:0 a 2 tygodnie później ze Śląskiem Wrocław 4:1. Ciężko jest więc nie wskazać zawodników Michała Probierza jako faworyta tego meczu. Jagiellonia może wskoczyć na fotel lidera, jeżeli dzisiejszego dnia wszystko ułoży się po ich myśli.

Konstantin Vassiljev i spółka meczem ze Śląskiem udowodnili, że za szybko skreślono ich z walki o mistrzostwo. Dużo świeżości do drużyny wprowadził nowy napastnik Cillian Sheridan. Irlandczyk zaliczył bardzo obiecujący debiut. Wprowadził on do drużyny z Białegostoku nie tylko siłę i wzrost, ale także technikę i doświadczenie. Szczególnie tego drugiego ofensywnym graczom Michała Probierza brakowało w ostatnim czasie.

Mimo że to Jagiellonia ma więcej argumentów, aby wygrać sobotnie spotkanie to piłkarze z Białegostoku doceniają klasę przeciwnika i oczekują ciężkiej przeprawy. - Piłkarze Korony mają duże umiejętności i tworzą bardzo zdeterminowany zespół. Dlatego to będzie bardzo trudny pojedynek, w którym nie trzeba będzie tylko grać w piłkę, ale też wywalczyć to zwycięstwo – mówi przed sobotnim meczem Konstantin Vassiljev.

Szczęśliwe zwycięstwo z Górnikiem Łęczna w końcówce spotkania na pewno poprawiło humory w szeregach Korony Kielce. Pierwsza ósemka cały czas jest bardzo realna i podopieczni Macieja Bartoszka nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Na potknięcia drużyny z Kielc czeka kilka zespołów, a do końca rundy pozostało niewiele czasu.

Za piłkarzami Korony w tym meczu nie przemawiają jednak żadne argumenty. Ekipa Bartoszka w tym sezonie jest jedną z najgorszych drużyn na wyjazdach. Kielczanie na obcym terenie zdobyli tylko 7 punktów, co jest najgorszym wynikiem w całej lidze. Nadzieją kibiców Korony może być Jacek Kiełb, który w ostatnim czasie radzi sobie znakomicie. W roku 2017 pomocnik Korony w trzech meczach zdobył 4 bramki i walnie przyczynił się do zwycięstw Kielczan w wiosennych rozgrywkach.

Ból głowy u szkoleniowca Korony powoduje brak Bartosza Rymaniaka. Prawy obrońca nie będzie mógł wystąpić w pojedynku z Jagiellonią a przecież był on w ostatnich meczach czołową postacią defensywy Kielczan.

Maciej Bartoszek nie robi wielkiego problemu z wyjazdowego marazmu swojego zespołu i zapowiada walkę w sobotnim spotkaniu. - Z każdym rywalem można pójść na wymianę ciosów, ale w takim meczu ważna jest skuteczność. Za wcześnie jednak na to, by mówić, jak będziemy grać w Białymstoku. Do meczów wyjazdowych musimy podchodzić spokojnie i starać się robić postępy, aby w nich w końcu punktować. Nie możemy jednak z tego robić wielkiego problemu, bo tak naprawdę nawet drużyny z czołówki ligi mają problemy z punktowaniem na wyjazdach. – mówi przed meczem z Jagiellonią Maciej Bartoszek

W Białymstoku możemy oczekiwać ciekawego spotkania. W meczach obu ekip w 2017 roku pada dużo goli, więc mamy nadzieję, że przełoży się to na sobotnie spotkanie.

Na co zwrócimy uwagę?

Warto dziś zwrócić uwagę na nowego napastnika Jagiellonii, który liczy na pierwszą bramkę w Ekstraklasie. W pierwszym meczu pokazał się z dobrej strony i przed własną publicznością z pewnością będzie chciał zabłysnąć.

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Burliga, Runje, Tomelin, Tomasik - Romanczuk, Góralski, Cernych, Frankowski, Vassiljev - Sheridan

Korona Kielce: Borjan - Kallaste, Dejmek, Kwiecień, Grzelak - Kiełb, Możdżeń, Mrozik, Aankour, Palanca - Micanski

Nie zagrają:

Wicelider tabeli dalej bez Karola Mackiewicza (uraz). Pod znakiem zapytania stoi występ Karola Świderskiego. Reszta jest do dyspozycji trenera Michała Probierza. U przyjezdnych nie ujrzymy Serhija Pylypczuka (potrzebuje czasu po kontuzji). Nie wiadomo co z Bartoszem Rymaniakiem.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek o 20:30, studio od 20:00. Komentują Adam Marchliński i Kazimierz Węgrzyn. Relacja LIVE w GOL24.pl.