Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk NA ŻYWO ONLINE....

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk NA ŻYWO ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? Jagiellonie Lechia TRANSMISJA TV NA ŻYWO [23.02.2018]

• Koniec spotkania! Jagiellonia pokonuje Lechię Gdańsk i awansuje na fotel lidera Ekstraklasy! Czy zadomowi się na nim na dłużej? Przekonamy się za 24 godziny

• Przemysław Frankowski podaje przed pole karne do Łukasza Burligi, który niemal od razu prostopadłym zagraniem uruchomił Karola Świderskiego. Ten w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem uderza nie do obrony przy lewym słupku!

• KAROL ŚWIDERSKI USTALA WYNIK SPOTKANIA!!!

• Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Pojedynek Przemysława Frankowskiego z Filipem Mladenoviciem na prawej stronie. Górą był skrzydłowy gospodarzy, ale zdaniem sędziego zabrał piłkę rywalowi przekraczając przepisy.

• "Żółtko" na koncie Ariela Borysiuka za skoszenie rywala jak trawę na wiosnę.

• Rafał Grzyb zmienia Martina Pospisila. Limit zmian przez obu trenerów został więc wykorzystany.

• W odpowiedzi atak Jagiellonii. Strzał Karola Świderskiego nie sprawił problemu Dusanowi Kuciakowi.

• Ależ bliscy kontaktowego gola byli piłkarze Lechii! Simeon Sławczew wrzuca z prawej strony pola karnedo do Marco Paixao, który będąc kilka metrów od bramki nie trafia w piłkę!

• Gdańszczanie radzą sobie z rzutem rożnym rywala. Kontra jednak została przerwana kilka metrów za linią środkową.

• Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka. Ciężar gry przenosi się na lewą stroną, gdzie Joao Nunes fauluje rywala. Żółta kartka.

• Przemysław Frankowski blisko prawego narożnika nabija Gersona, przez co gospodarze mają rzut rożny.

• W odpowiedzi składny atak Lechii prawą stroną. Rajd Marco Paixao przerywa Nemanja Mitrović, który wślizgiem wybija piłkę z własnej "szesnastki".

• Martin Pospisil uderza zbyt słabo, by pokonać Dusana Kuciaka.

• Simeon Sławczew zastępuje Daniela Łukasika.

• Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Obrona Lechii wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• 5 942 widzów w mroźnym Białymstoku.

• Strata gospodarzy zapoczątkowała kontrę Lechii. Ta została zastopowana ok. 30 metrów od bramki Mariusza Pawełka.

• Drugą zmianę przeprowadza Ireneusz Mamrot. Dejan Lazarević wchodzi w miejsce Arvydasa Novikovasa.

• Wydaje się, że z bramkarzem Jagiellonii jest wszystko w porządku. Kibice skandują nazwisko swojego ulubieńca.

• Grzegorz Kuświk wpadł na Mariusza Pawełka. Bramkarz gospodarzy ucierpiał w tym starciu. A napastnik Lechii powinien uważać - ma na koncie żółtą kartkę.

Przerwa w grze.

• Joao Oliveira zastępuje Flavio Paixao.

• Grzegorz Kuświk z żółtą kartką za przewinienie.

• Anemiczny strzał Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego nie sprawiło problemu Mariuszowi Pawełkowsi.

• ... ale wcześniej zmiana: za Romana Bezjaka pojawia się Karol Świderski.

• Ariel Borysiuk faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Może być groźnie...

• Ajj! Roman Bezjak dopada do wrzutki Przemysława Frankowskiego z lewej strony, ale nie zdołał uderzyć przed siebie, a tam skąd przyszła. Sędzia odgwizduje pozycję spaloną Słoweńca.

• Grzegorz Kuświk zastępuje Milosa Krasicia.

• 20/7 Strzały/strzały celne 5/1

• Starcie Filipa Mladenovicia z Łukaszem Burligą w "szesnastce" Jagiellonii, w którym pada na murawę obrońca gości. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Gospodarze dążą do strzelenia czwartego gola. Jednak atak nie przynosi powodzenia po niedokładnym zagraniu Piotra Włazło w kierunku Arvydasa Novikovasa.

• Sławomir Peszko próbował przeprowadzić solową akcję. Nie poradził sobie z Łukaszem Burligą. Piłka zostaje wybita w okolice środka pola, w posiadaniu piłkarze Adama Owena.

• Po rzucie rożnym goście wybijają piłkę na 13. metr na woleja Czecha. Piłka po koźle wpada do siatki obok bezradnie wyciągniętego jak struna bramkarza Lechii!

• GOL! MARTIN POSPISIL!!!

• Dusan Kuciak ratuje swoich kolegów przed utratą gola po strzale Romana Bezjaka! "Tylko" rzut rożny!

• Prosta strata Filipa Mladenovicia, która mógł na asystę zamienić Arvydas Novikovas! Idealnie wrzuca na piąty metr do Romana Bezjaka, który "szczupakiem" główkuje tuż obok prawego słupka!

• Z błyskawiczną kontrą próbowali wyjść piłkarze Ireneusza Mamrota. Prostopadłym podaniem został uruchomiony Przemysław Frankowski, ale Joao Nunes wybija mu piłkę spod nóg poza linię boczną.

• Dośrodkowanie Pawła Stolarskiego zostało zablokowane. Lechia ma rzut rożny, ale nie przynosi on zagrożenia pod bramką gospodarzy. Łukasz Burliga wybija na uwolnienie w stronę środka pola.

• Lechia zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do nie bez zmian.

• Wracamy do mroźnego Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonia - Lechia. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 2:1 (gole: Piotr Wlazło, Roman Bezjak - Marco Paixao). Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok prowadzi z Lechią, mimo że musiała gonić wynik. Jak widać, zdołała go "wyprzedzić".

• +1' To mógł być gol do szatni w wykonaniu gospodarzy! W ostatniej chwili Paweł Stolarski zablokował groźny strzał Guilherme!

• Żółta kartka dla Romana Bezjaka za "stempel" na nodze Sławomira Peszki.

• Słoweniec dopada do górnego zagrania i głową podbija ją sobie nad Gersonem. Ta przy koźle odbija się tak, że stracił ją z widzenia obrońca Lechii, a nowy napastnik Jagiellonii uderzeniem z woleja pokonuje Dusana Kuciaka!

• JAGIELLONIA NA PROWADZENIU! ROMAN BEZJAK!!!

• W odpowiedzi anemiczny strzał Flavio Paixao nie mógł zagrozić bramkarzowi gospodarzy.

• Bez zagrożenia pod bramką Jagiellonii.

Szybką akcję przeprowadził teraz Arvydas Novikovas. Uderza jednak bardzo niecelnie.

• Atak gdańszczan prawą stroną. Milos Krasić "łamie" akcję z do środka pola karnego i strzela w... Marco Paixao, Ten zdołał jeszcze dopaść do futbolówki, ale zagrożenia pod bramką Mariusza Pawełka nie było.

Po chwili piłkarze Adama Owena zyskali rzut rożny.

• Nie ma "jedenastki" dla gospodarzy!

• Zagranie ręką Pawła Stolarskiego we własnym polu karnym. Sędzia Tomasz Musiał przerywa grę i zbiega do "budki z VAR-em"

• GOL PIOTRA WLAZŁO ZOSTAJE JEDNAK UZNANY!!!

• CO TU SIĘ STAŁO?! Rzut wolny dla Jagiellonii z lewej strony i po zgraniu głową Roman Bezjak główkuje z kilku metrów w prawy słupek. Dobijający Piotr Wlazło trafia z niespełna 5 metrów w poprzeczkę i dobitka z bliskiej odległości znajduje się w siatce. Sędzia nie zatiwerdza gola, czeka na weryfikację VAR

• Gospodarze przeważali, ale pod bramką przeciwnika to gdańszczanie byli bardziej konkretni. Milos Krasić odbiera dobre podanie na prawej stronie i wrzuca przed bramkę do Portugalczyka. Ten główką z bliskiej odległości wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHII! MARCO PAIXAO!!!

• Joao Nunes uprzedza na lewej stronie rozpędzonego Martina Pospisila.

• Taras Romaczuk uderza głową z kilkunastu metrów obok lewego słupka. Do celu brakowało ok metra-półtora.

• Bezpardonowe wejście Filipa Mladenovicia w Przemysława Frankowskiego. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony.

• Piotr Wlazło pada na murawę jak rażony piorunem po starciu biegowym z jednym z piłkarzy Lechii. Sędzia nie odgwizdał przewinienia, co zdziwiło byłego gracza Wisły Płock.

• Joao Nunes w ostatniej chwili uprzedza Przemysława Frankowskiego we własnym polu karnym. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy gospodarzy miałby dogodną okazję do strzału na bramkę.

• Roman Bezjak wyskakuje najwyżej do centry z prawej strony i uderza głową w środek bramki. Tę po koźle odbija Dusan Kuciak!

• Kapitany wślizg Łukasza Burligi - po profesorsku wygarnął piłkę spod nóg Flavio Paixao na lewej stronie.

• Nie od razu piłka została wycofana do Mariusza Pawełka (notabene, 3 z ostatnich 5 pięciu spotkań kończył z czystym kontem). Tym samym stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką gdańszczan.

• Niezłe dośrodkowanie Łukasza Burligi w "szesnastkę" Lechii. Nieatakowany Paweł Stolarski na wszelki wypadek wybija piłkę na rzut rożny.

• Teraz dwójkowa akcja Litwina z Przemysławem Frankowsim. Świetnie przeczytał to Ariel Borysiuk, który w lewym narożniku swojego pola karnego przeciął podanie zwrotne drugiego z wymienionych.

• Nieudane wybicie Dusana Kuciaka sprzed bramki. Piłka spadła na 20. metr i w walce o piłkę Arvydas Novikovas faulował w ofensywie Pawła Stolarskiego.

• Atak gospodarzy prawą stroną przynosi rzut rożny. Ostro bita piłka przez Arvydasa Novikovasa na bliższy słupek, skąd Nemanja Mitrović główkuje wysoko nad bramką.

• W odpowiedzi próba ofensywnej akcji Filipa Mladenovicia. Poradził sobie z nim Łukasz Burliga. Zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

• Piotr Wlazło przechwytuje piłkę w środku pola i błyskawicznie podaje na lewą stronę do Guilherme. Brazylijczyk ruszył po skrzydle do ataku, ale powstrzymał go Ariel Borysiuk.

• Ofensywna akcja Guilherme lewą flanką nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka. Ten wznawia grę z "piątki".

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Warto odnotować, że Adam Owen wrócił do ustawienia z czterema obrońcami. Czy to przyniesie skutek w meczu z Jagiellonią?

• Rezerwowi Jagiellonii: Marian Kelemen - Dejan Lazarević, Guti, Bodvar Bodvarsson, Jakub Wójcicki, Rafał Grzyb, Karol Świderki.

• Chociaż goście zawodzą i plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 25 punktów, to z dwóch ostatnich podlaskich delegacji potrafili z kompletem punktów (za każdym razem nie tracili bramki).

Z kolei piłkarze Ireneusza Mamrota są wiceliderem dzięki 42 punktom na koncie. Kto wie, czy to po tej kolejce nie zepchną Legii z fotela lidera (ma 2 "oczka" więcej, jutro gra na wyjeździe z Cracovią).

• Temperatura nie rozpieszcza, więc rozgrzewka musi być intensywna

• Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenka - Mato Milos, Simeon Sławczew, Steven Vitoria, Grzegorz Kuświk, Adam Chrzanowski, Joao Oliveira.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Musiała warto zapoznać się z ZAPOWIEDZIĄ SPOTKANIA

• Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• SuperPiątek w Ekstraklasie nie zwalnia i już za 25 minut czeka nas kolejne - Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk!

Kaja Krasnodębska

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE
1/7
przejdź do galerii

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE ©Karolina Misztal / Polska Press

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk ONLINE. Lechia to rywal, który Jagiellonii wybitnie nie leży. Bo choć białostoczanie ostatnimi czasy plasują się wyżej od gdańszczan w tabeli i to oni mają za sobą przygody w europejskich pucharach, to od lat nie potrafią ich pokonać od czerwca 2015 roku. Czy przed własną publicznością przerwą tę serię?

Zarówno Lechia jak i Jagiellonia to kluby, które na murawach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej walczą nieprzerwanie od lat. Gdańszczanie awansowali do niej przed sezonem 2008/2009, natomiast ich piątkowi rywale grają tutaj rok dłużej.
W tym czasie zmierzyli się nie raz. Znacznie lepszy bilans bezpośrednich spotkań mają Lechiści. Korzystne statystyki wypracowali zwłaszcza w ostatnich latach. W meczach z białostoczanami nie przegrali od czerwca 2015, kiedy to ulegli na wyjeździe 2-4. Później popisali się serią pięciu wygranych z rzędu. I to wygranych bardzo efektownych, bowiem w starciach tych zespołów padały między innymi wyniki: 5:1 czy 4:0.

Niemniej efektownie było tej jesieni, kiedy co prawda gdańszczanie przerwali passę zwycięstw, ale ostatecznie rozegrali całkiem przyzwoite spotkanie. Jeden z lepszych meczów aktualnego sezonu – w Gdańsku padło aż sześć goli, a losy wyniku rozstrzygały się aż po końcowe sekundy. Ten mecz na zawsze zapadnie z pewnością w pamięci Błażeja Augustyna, który w pierwszej połowie zdołał zanotować zarówno bramkę jak i samobója. Później rozstrzelali się także inni. Do przerwy Jagiellonia prowadziła już 2-1 po bramce Przemysława Frankowskiego, a krótko po rozpoczęciu drugiej części gry swoje trafienie dopisał Fiodor Cernych. Oczka dla Lechii uratował w końcówce Marco Paixao. Dla Portugalczyka było to trzeci bój przeciwko Jagiellonii z co najmniej dwoma zdobytymi bramkami z rzędu.

W piątek będzie chciał przedłużyć tę korzystną serię. Zwłaszcza, że rośnie mu konkurencja. Do treningów z zespołem powrócił bowiem Grzegorz Kuświk. Zimą sporo mówiło się o ewentualnej zmianie barw byłego napastnika Ruchu Chorzów, jednak ostatecznie Polak kolejne pół roku spędzi w Gdańsku. Siedzenie na trybunach czy ławce rezerwowych z pewnością go nie satysfakcjonuje. Oglądaniem kolejnych meczów na razie muszą zadowolić się Lukas Haraslin oraz Rafał Wolski. Słowak potrzebuje jeszcze chwili, by powrócić do gry, natomiast reprezentant Polski przeszedł w tygodniu operację po odniesionej w starciu z Piastem.

Pomocnik nie był jedynym, co gdańszczanie stracili w ubiegłą niedzielę. Pożegnali się również z marzeniami o trzech punktach, natomiast piłkę z siatki w meczu z zamykającym wówczas tabelę Piastem wyciągali dwukrotnie. W drugiej połowie Dusana Kuciaka zaskoczyli Michal Papdopulos oraz Mateusz Szczepaniak. Podobnego blamażu nie doznali białostoczanie. Oni pokonali przed własną publicznością Cracovię 1-0. Decydujące trafienie należało do Martina Pospisila.

Teraz chętnie poszliby za ciosem. O komplet oczek zawalczą jednak bez kontuzjowanego Bartosza Kwietnia. Więcej nie pomoże im również Łukasz Sekulski. Napastnik przeniósł się do rosyjskiego SKA Chabarowsk – aktualnie 16. zespołu rosyjskiej ekstraklasy. Podczas ligowych starć będzie miał szansę spotkać innego byłego zawodnika Jagiellonii – Dmytro Chomczenowskija. On również w ostatnich dniach podpisał umowę z nowym pracodawcą i wiosną zawalczy w barwach Urała Swierdłowskaja Obłast.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Początek transmisji z meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk od godz. 20:25 w Canal+ Sport. Spotkanie komentować będą Rafał Dębiński – Tomasz Wieszczycki (z Białegostoku). Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
W tym sezonie to bardzo szczęśliwy dla białostoczan arbiter. Podczas dwóch prowadzonych przez niego meczów przeciwko Koronie Kielce zdobyli komplet punktów. Ich losu nie podzielili lechiści. Oni podczas trzech spotkań z sędzią Musiałem zdobyli zaledwie jedno oczko. Na własnym boisku zremisowali z Lechem Poznań.

Nieobecni:
Jagiellonia Białystok: Bartosz Kwiecień (kontuzja)
Lechia Gdańsk: Lukas Haraslin, Rafał Wolski (kontuzje), Romario Balde (poza kadrą)

Forma w poprzednich ligowych meczach:
Jagiellonia Białystok:
Jagiellonia Białystok – Cracovia 1-0 (Pospisil)
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0-2 (Frankowski, Pospisil)
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1-0
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 5-1 (Novikovas, Sekulski x2, Świderski, Kwiecień)
Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok 0-1 (Novikovas)

Lechia Gdańsk:
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 0-2
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1-1 (Peszko)
Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk 2-2 (Flavio, de Oliveira)
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1-3 (Paixao)
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1-1 (Flavio)

Ostatnie bezpośrednie starcia:
18 września 2018: Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3-3 (Augustyn, Paixao x2 – Augustyn (s), Frankowski, Cernych)
17 maja 2017: Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 4-0 (Paixao x3, Haraslin)
12 luty 2017: Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3-0 (Paixao x2, Flavio)
21 sierpnia 2016: Jagiellonia Białystok

Relacja na żywo z meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w GOL24.pl!