Jagiellonia Białystok 2 - 0 Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok

2

Piast Gliwice

0

• To tyle na dzisiaj z Białegostoku, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, zapraszam na kolejne relacje live w Gol24.pl!

• Gospodarze zdominowali piłkarzy z Gliwic i zdobywają trzy punkty w pełni zasłużenie. Gratulacje dla ekipy Michała Probierza.

• Koniec spotkania w Białymstoku, Jagiellonia radzi sobie z Piastem wygrywając 2:0 i przynajmniej na kilka godzin zostaje liderem Ekstraklasy!

• To już ostatnie sekundy meczu. Piast ostatecznie dobity drugim golem nie sili się już na dalsze ataki. Znakomitą okazję na podwyższenie wyniku zmarnował natomiast Przemysław Frankowski.

• Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy spotkania.

• Źle ustawiony był Uros Korun, co pozwoliło Jagiellonii przeprowadzić bezbłędny kontratak zakończony golem młodego Przemysława Frankowskiego. Nic nie odbierze dziś gospodarzom zwycięstwa.

• GOL! Jaga dopełnia formalności, Przemysław Frankowski!

• Damian Szymański ostatnim zmiennikiem w dzisiejszym meczu. Zmienił Konstantina Vassiljeva.

• Na murawie leży Tomasz Mokwa, krótka przerwa w grze.

• Rzut rożny dla Jagiellonii Białystok po interwencji Heberta w polu karnym.

• Mocne, górne podanie do Josipa Barisicia, ale Chorwat złapany na spalonym.

• Strzał Piotra Tomasika instynktownie broni Jakub Szmatuła, rzut rożny dla żółto-czerwonych.

• Piast Gliwice zamknął Jagiellonię na jej połowie. Jeśli gospodarze nie zamkną tego spotkania kolejnym golem, to końcówka może być bardzo nerwowa.

• Karol Świderski już na murawie, zmienił Fedora Cernycha.

• Za moment wejdzie jeszcze Karol Świderski.

• Radoslav Latal rzuca wszystko na jedną szalę. Edvinas Girdvainis opuszcza boisko, zmienia go Josip Barisić.

• Piast coraz dłużej przebywa na połowie gospodarzy. Zanosi się na bardzo ciekawą końcówkę.

• Pierwszy kontakt z piłką Ukraińca, strzela z woleja ponad bramką.

• Na boisku pojawia się Dmytro Chomczenowśkyj, zmienia Łukasza Burligę.

• Świetnie interweniuje Marcin Pietrowski, obrońca zatrzymał Fedora Cernycha w polu karnym. Robi się coraz ciekawiej!

• Kolejny dzisiaj słaby strzał Michała Masłowskiego, były piłkarz Zawiszy uderza obok bramki.

• Patrik Mraz melduje się na boisku w miejsce Pawła Moskwika.

• Sam na sam z Jakubem Szmatułą wychodził Fedor Cernych, w ostatniej chwili sędzia odgwizdał spalonego.

• Mocny wrzut piłki z autu aż w pole karne w wykonaniu Piotra Tomasika, radzi sobie defensywa Piastunek.

• Martin Bukata pojawia się na murawie w miejsce Sasy Zivca.

• Bardzo ważna interwencja Gutiego, obrońca wyprzedził Bartosza Szeligę tuż przed jedenastym metrem i odebrał mu piłkę.

• Tomasz Mokwa wywalczył rzut wolny przy linii bocznej na połowie Jagi. Słabo jednak dośrodkował Michał Masłowski.

• Za moment zmiana w ekipie Piasta. Na boisku pojawi się Martin Bukata.

• Groźny rzut wolny dla Jagiellonii około 23 metry od bramki Piasta, do piłki podchodzi Piotr Tomasik i trafia w poprzeczkę!

• Pierwsze minuty po przerwie wyglądają nieco inaczej. Jaga wciąż atakuje, ale Piast szuka teraz szybkich kontrataków.

• Żółtą kartką ukarany Radosław Murawski.

• Pierwsza wrzutka w pole karne w kierunku Tarasa Romanczuka mocno niecelna.

• Zaczynamy drugą połowę, przy piłce Piast Gliwice!

• Drużyny pojawiają się już na murawie stadionu miejskiego. Za moment ruszamy z drugą połową.

• Gospodarze mają dużą przewagę, oddają sporo strzałów, można powiedzieć, że zdominowali rywali. Prowadzą jak najbardziej zasłużenie. Piast w drugiej połowie na pewno się nie podda, czekamy na więcej goli!

• Koniec pierwszej połowy bez doliczenia choćby jednej minuty. Jagiellonia - Piast 1:0.

• Spory błąd Gutiego, który w prosty sposób dał sobie odebrać piłkę na linii środkowej. Goście marnują szansę na wyprowadzenie piłki po niecelnym podaniu.

• Tomasz Mokwa faulowany przez Piotra Tomasika w środku pola. Piast próbuje przejąć inicjatywę.

• Michał Masłowski oddaje strzał na bramkę, ale to nie była dobra decyzja zawodnika wypożyczonego z Legii Warszawa. Grę wznowi Marian Kelemen.

• Piastunki próbują utrzymać się przy piłce, ale nawet ich podania padają łupem gospodarzy. Co za gra Jagi!

• Po świetnym odegraniu w polu karnym Ukrainiec łapie na wykroku Jakuba Szmatułę i wyprowadza Jagiellonię na prowadzenie. Świetnie obrócił się z piłką Taras Romanczuk.

• GOL! Jaga dopina swego! Taras Romanczuk strzela bramkę z najbliższej odległości!

• Bardzo dobre podanie Przemysława Frankowskiego, po którym Fedor Cernych mógł skierować piłkę do pustej bramki, ale bardzo ważną interwencję zaliczył Marcin Pietrowski.

• Podanie Vassiljeva w pole karne, przedziwny kiks Heberta i piłka omal nie trafiła do stojącego około dziesięć metrów od bramki Łukasza Burligi, tego uprzedził obrońca Piasta, którzy naprawił swój błąd.

• Dobra wrzutka Przemysława Frankowskiego w kierunku Gutiego, obrońca uderzył mocno, w kierunku dalszego słupka, ale piłka minęła słupek w niewielkiej odległości!

• Gospodarze wciąż wymieniają podania na własnej połowie, bardzo powoli konstruując swoje akcje.

• Nieco słabszy fragment meczu, oglądamy trochę więcej walki w środku pola.

• Mocny przerzut Konstantina Vassiljeva w kierunku Ivana Runje, ten przedłużył podanie głową, ale w tej sytuacji odnalazł się Jakub Szmatuła, przecinając tą piłkę.

• Petarda Konstantina Vassiljeva zza pola karnego, końcami palców broni Jakub Szmatuła. Rzut rożny nie sprawił zagrożenia w polu karnym.

• Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Piasta wybita. Oglądamy dziś dużo górnych podań w szesnastkę gości.

• Bartosz Szeliga zalicza groźny odbiór na połówce Jagi, ale błąd kolegi świetnym wślizgiem naprawia Jacek Góralski!

• Najlepsza okazja żółto-czerwonych! Po rzucie rożnym strzał głową oddał Ivan Runje, w niesamowity sposób ponownie interweniuje Jakub Szmatuła! Co za interwencja bramkarza Piasta!

• Do tej pory więcej szans mieli gospodarze, ale już najwyraźniej obudzili się goście. Robi się ciekawie!

• Niedokładne prostopadłe podanie Sasy Zivca do Bartosza Szeligi przechwycił Marian Kelemen. Po chwili Piastunki odzyskują piłkę.

• Świetne techniczne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Piotra Tomasika, wyśmienicie radzi sobie Jakub Szmatuła, cudowna interwencja!

• Z ostrego kąta uderzał Łukasz Burliga, zaskakujący strzał do boku paruje Jakub Szmatuła, rzut rożny nie daje gospodarzom korzyści.

• Rzut wolny dla gospodarzy przy linii bocznej rozegrany krótko, małe zamieszanie w polu karnym, ostatecznie pierwszy strzał zablokowany!

• Wysokie dośrodkowanie w pole karne Jagi łapie Marian Kelemen.

• Pierwsze prostopadłe podanie Piotra Tomasika do Fedora Cernycha, Litwin był na pozycji spalonej i nie mógł przyjąć tej piłki.

• Losowanie za nami, mecz rozpoczęli zawodnicy Jagiellonii Białystok!

• Oto oni, bohaterowie dzisiejszego meczu pojawiają się na murawie stadionu miejskiego w Białymstoku!

• Zawodnicy obu drużyn już ustawieni w tunelu.

• Ten mecz kończy "rundę jesienną" (pierwsze spotkania). Po przerwie na kadrę rozpoczynamy umowną wiosnę, a więc rewanże.

• Faworytem spotkania są oczywiście gospodarze, którzy w obecnych rozgrywkach radzą sobie wyśmienicie.

• Sędzią tego meczu będzie pan Tomasz Kwiatkowski.

• Wygrywając dzisiejszy mecz, Piast może awansować na ósme miejsce, wyprzedzając Legię przynajmniej do jutra. Jagiellonia może natomiast stać się liderem przynajmniej na kilka godzin, bo jeszcze dziś Lechia podejmie w Gdańsku Pogoń Szczecin.

• Zakończył się mecz w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica przegrała z Koroną Kielce, co oznacza, że Jaga ma szansę odskoczyć Słonikom.

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Martin Bukata, Igor Sapała, Sebastian Musiolik, Patrik Mraz, Gerard Badia, Josip Barisić.

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Damian Węglarz, Dmytro Chomczenowśkyj, Damian Szymański, Dawid Polkowski, Dawid Szymonowicz, Karol Świderski, Maciej Górski.

• Znamy składy obu zespołów, za chwilę także ławki rezerwowych.

• Wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, już za pół godziny początek meczu Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice! Liczymy na dobre spotkanie!