• Koniec meczu

• Arbiter doliczył tylko minutę

• Karol Świderski otrzymał za to żółtą kartkę

• Faul Świderskiego w ataku na Grodzickim. Chwila przerwy, żeby kapitan Niebieskich mógł się pozbierać

• Jagiellonia już nigdzie się dzisiaj nie śpieszy. Z taką przewagą mogła sobie pozwolić na zwolnienie tempa. Głodny gola wydaje się być jedynie Frankowski, który wciąz próbuje zaskoczyć rywali strzałami z dystansu

• Szybko kontratak Stępińskiego zakończony strzałem. Urwał sie Vassiljevowi i posłał piłkę obok bramki

• Fajna akcja krótkimi podaniami Jagiellonii. Lewym skrzydlem próbowali przedostac sie w pole karne. Tym razem się nie udało

• Stępiński nieśmiało popędził prawym skrzydłem. Razem z nim do przodu pobiegł Konczkowski. Dostał podanie, lecz przegrał starcie z Frankowskim

• Po trybunach stadionu w Białymstoku przemknęła meksykańska fala, a na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Jagiellonia spokojnie rozgrywa futbolówkę na części przeciwnika.

• Grzyb z dystansu. Spokojnie Skaba.

• Runje chciał obdarzyć Świderskiego długim podaniem, lecz nie poszło mu to najlepiej. Nieco niecelnie

• Vassiljev z rzutu rożnego prosto na głowę Świderskiego. Obrońców Ruchu nie było, za to padł gol.

• GOL! Pierwszy kontakt z piłką i już trafienie. Karol Świderski zalicza wejście smoka

• Ostatnia roszada tego spotkania. Karol Świderski za Fedora Cernycha

• Jagiellonia konsekwentnie przebywa na połowie Ruchu. Krótkie podania wokół pola karnego. Nie owocuje to jednak w strzały. Teraz lekko próbował Romanczuk. Wyjątkowo niecelnie

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Jagiellonii

• Cichocki z Kojem wywalczyli jeszcze korner dla swego zespoły.

• Lipski długim podaniem skierował piłkę w pole karne. Najbliższy dojscia do niej był Koj. Nie tym razem

• Stępiński samotne popedził na połowe Jagiellonii. Sam wdarł się między rywali i w starciu z Gutim wywalczył rzut wolny

• Jagiellonia praktycznie nie wychodzi z połowy Ruchu. Spokojnie prowadzi piłkę, co i raz szukając strzału. Romanczuk z dystansu. Obok bramki

• Ćwielong sfaulował Burligę. Arbiter nie zdecydował się wyciągnąć kartki

• Po podaniu Romanczuka, strzelał Cernych. Obiegł Cichockiego, lecz nie trafił w światło bramki

• Jagiellonia nie ustaje w atakach. Frankowski wdarł sie w pole karne, lecz nie zdołał wiele tam zrobić. Białostoczanie powrócili więc do spokojnej wymiany podań na połowie rywali

• Ostatnia zmiana w zespole Ruchu. Obrońca Mateusz Cichocki zamiast bardziej ofensywnie nastawionego Kamila Mazka

• Strzelec bramki dla Jagiellonii Maciej Górski opuścił boisko. [bDmytro Chomczenowskyj][/b]

• A Vasslijev ponownie wykonawł rzut wolny. W stronę Burligi, jednak ten nie trafił w piłkę. Dobitka Frankowskiego wybroniona przez Skabę

• Dramat chorzowian! Paweł Oleksy idzie w ślady Łukasza Hanzela i fauluje Frankowskiego na swoją drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu

• W stronę Ćwielonga leciała długa piłka ze środka pola. Zawodnik Ruchu przegrał starcie w powietrzu z Runje

• Kolejny rzut wolny dla Jagiellonii. Bez zagrożenia pod bramką Skaby

• Łukasz Hanzel stracił piłkę, w związku z czym Górski popędził z kontratakiem. Chcąc naprawić swój błąd uciekł się do wślizgu. Żółta kartka. Druga w tym spotkaniu.

• Zmiana w Ruchu. Zgodnie z przewidywaniami pojawił sie Mariusz Stępiński. Zastąpił Jakuba Araka

• Vasslijev podał na skrzydło do Cernycha. Ten zbiegł do środka, by uderzyć z linii pola karnego. Daleko obok bramki

• Oleksy dobrze zachował się we własnym polu karnym przejmując piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Vasslijeva

• Paweł Oleksy z żółtą kartką

• Jonatan Straus opuścił boisko. Zamiast niego Piotr Tomasik

• Po zagraniu Cernycha z lewego skrzydła, futbolówkę w polu karnym przejął Frankowski. Spokojnie ją przyjął i skierował pod sama bramkę do Vasslijeva. Estończyk nie marnuje takich sytuacji

• Arbiter doliczył jeszcze minutę

• To trafienie to wisienka na torcie tej połowy. Bardzo efektownie. Młody pomocnik otrzymał świetne podanie od Oleksego, odwrócił się z piłką i tyłem uderzył w światło bramki.

• GOL! Nagle świetną akcję swojej drużyny na bramkę zamienił Patryk Lipski.

• Prawym skrzydłem przebił się Frankowski. W polu karnym starł sie jednak z Monetą. Na ziemię padł zawodnik Niebieskich

• Vassiljev podszedł do piłki i ze stałego fragmentu gry posłał ją nad bramką.

• Górski dostał świetne podanie od Vassiljeva i dłuższą chwilę utrzymywał się przy piłce. W końcu faulem zahamował go Koj. Będzie rzut wolny z jakiś 25 metrów

• Dobra gra Lipskiego w defensywie spowolniła akcję Jagiellonii

• Po wymianie podań Mazek - Oleksy ten drugi skierował piłkę w kierunku Monety. Ten dał się zaskoczyć i nie zdołał jej odebrać

• Jagiellonia nadal w natarciu. Burliga z Frankowskim usiłowali przebić się prawą stroną. Tym razem bezskutecznie

• Zaczęło się od nieporozumienia pomiędzy Kojem, a Grodzickim. Pierwszy z nich zbyt lekko podał do swego kapitana, przez co piłkę przejął Vassiljev. Spokojnie ją opanował i delikatnie skierował do Górskiego. Napastnik uderzył w przeciwległy róg

• Arak odebrał bardzo trudne podanie w pole karne. Trafił jednak prosto w Runje. Będzie korner

• Ostatnie minuty to gra w środku boiska. Piłka krąży między nogami zawodników obu zespołów.

• Górski wybiegał sam w pole karne po prostopadłym podaniu Vassiljeva. Doskonale jego zamiary odczytał jednak Skaba.

• Wślizg Górskiego na Grodzickim. Kapitan Niebieskich nie może podnieśc się z murawy. Potrzebna interwencja medyków

• Po podaniu Vassiljeva, do piłki dochodził Górski. Napastnika Jagiellonii uprzedził jednak Konczkowski, który podał do... Grzyba. Nadbiegajacy kapitan gospodarzy umieścił futbolówkę w siatce

• [bGOL][/b] Rafał Grzyb posłał piłkę tuż przy słupku i bez problemu pokonał Skabę

• Faul Gutiego na Araku w środku boiska. Bez reakcji sędziego

• I ruszyli! Od środka Jagiellonia.

• Przywitanie kapitanów - Rafała Grodzickiego oraz Rafała Grzyba i losowanie stron już za nami.

• Paweł Raczkowski wyprowadził juz obie jedenastki na murawę. Po trybunach rozniósł się hymn Jagiellonii. Za moment zaczynamy

• Od pierwszej minuty po raz pierwszy zagra natomiast przybyły do Białegostoku w aktualnym okienku transferowym Maciej Górski.

• Na ławkę chorzowian powraca natomiast nieobecny podczas meczu z Górnikiem Łęczna, 16-letni Przemysław Bargiel. Czy młody piłkarz dostanie dzisiaj swoją szansę?

• Waldemar Fornalik zgodnie z powiedzeniem "zwycięskiego składu się nie zmienia" do boju puści dokładnie taką samą jedenastkę jak przed tygodniem. Od pierwszej minuty ponownie zagra Jakub Arak, a Mariusz Stępiński rozpocznie mecz na ławce.

• Już za nieco mniej niż 10 minut zabrzmi premierowy gwizdek w Białymstoku. Jagiellonia po raz pierwszym w tym sezonie zagra w roli gospodarza. Jej rywalem Ruch Chorzów. Oba zespoły nie zawiodły przed tygodniem. Czy i dzisiaj staną na wysokości zadania?

Gazeta Współczesna

Przed rokiem Jagiellonia u siebie pokonała Ruch 2:1, a jedną z bramek zdobył Konstantin Vassiljev ©Wojciech Wojtkielewicz

W pierwszym spotkaniu u siebie nowego sezonu Jagiellonia Białystok w sobotę (godz. 18) podejmie Ruch Chorzów.

Ruch w pierwszej kolejce wygrał u siebie 2:1 z Górnikiem Łęczna, a Jagiellonia zremisowała 1:1 na wyjeździe z Legią Warszawa.
– Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, bo ta drużyna, która wygra, będzie mogła mówić o znakomitym starcie ligi i na dłużej zadomowić się w górnej połówce tabeli. Więcej przemawia za Jagiellonią, która pokazała w Warszawie dojrzały futbol – twierdzi były piłkarz Jagiellonii, Tomasz Frankowski.

I rzeczywiście żółto-czerwoni dobrym wynikiem, a szczególnie grą w drugiej części spotkania w Warszawie wlali w serca kibiców sporo optymizmu.
– Oczywiście, że chciałoby się grać tak jak po przerwie w Warszawie – mówi kapitan Jagiellonii, Rafał Grzyb. – Ale jest to bardzo trudne. Czasem trzeba się bronić, zwolnić tempo gry, a czasami mocniej zaatakować. W sumie i tak na koniec najważniejszy jest wynik i miejsce w tabeli.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Nie można też zapominać o pierwszej połowie spotkania z Legią, gdy żółto-czerwoni ograniczyli się tylko do przeszkadzania rywalowi i to niezbyt skutecznego. Oczywiście Ruch nie ma tak dużego potencjału ofensywnego, ale z przodu ma kim straszyć. W pierwszej kolejce po golu strzelili pozyskany z I-ligowego Zagłębia Sosnowiec Jakub Arak i reprezentant Polski Mariusz Stępiński.
– Na pewno jest to komfort, że obaj są w dobrej dyspozycji i możemy wybierać. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że Mariusz miał przerwę i to też będzie istotne przy podejmowaniu decyzji co do składu – przyznaje Waldemar Fornalik, trener Ruchu.

– Ruch to nieobliczalna drużyna – twierdzi Grzyb. – Może zagrać bardzo dobre spotkanie i wygrać z trudnym rywalem, ale może im się także przytrafić o wiele słabszy występ. W sumie po pierwszej kolejce nie ma co jeszcze wyciągać wniosków zarówno co do naszej gry jak i ich. Trzeba rozegrać kilka spotkań aby ocenić możliwości drużyn.

Historia spotkań pokazuje, że faworytem będą gospodarze. Od momentu powrotu do ekstraklasy Jagiellonia u siebie z Ruchem przegrała tylko raz (wiosną 2012) i zanotowała siedem wygranych. Ponadto to właśnie z Ruchem białostocki zespół odniósł najwyższe zwycięstwo w historii występów w ekstraklasie. Było to jesienią 2013 roku gdy Jagiellonia rozbiła chorzowian 6:0.

Sędzią głównym będzie Paweł Raczkowski z Warszawy, arbiter szczęśliwy dla białostoczan. Jagiellończycy wygrali ostatnich sześć spotkań na własnym obiekcie sędziowanych przez Raczkowskiego.

Program 2. kolejki
Piątek, 22 lipiec: Pogoń Szczecin - Korona Kielce (godz. 18), Arka Gdynia - Wisła Kraków (20.30)
Sobota, 23 lipiec: Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (godz. 18), Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (20.30)
Niedziela, 24 lipiec: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia (godz. 15.30), Piast Gliwice - Wisła Płock (15.30), Lech Poznań - Zagłębie Lubin (18),
Poniedziałek, 25 lipiec: Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk (godz. 18).