Jagiellonia Białystok 2 - 1 Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok

2

Wisła Kraków

1

• Paweł Raczkowski patrzy na zegarek i kończy mecz! Jagiellonia po rollercoasterze w ostatnich sekundach pokonuje Wisłę Kraków!

• Mogło być 3:1, a po chwili było blisko... remisu! Znowu górą bramkarz, tym razem Marian Kelemen broni strzał z bliskiej odległości! To była piłka meczowa na wagę remisu!

• Michał Miśkiewicz broni strzał Dmytro Chomczenowskyja!

• Akcja Jagiellonii przerwana gwizdkiem sędziego! Rzut karny!

• Paweł Raczkowski dolicza cztery minuty.

• Podanie na ponad 30 metrów do Macieja Górskiego. Ten szybko traci piłkę na rzecz dwóch wiślaków.

• Zdobyta bramka podziałała mobilizująco na piłkarzy Dariusza Wdowczyka. Patryk Małecki ruszył lewą stroną i wydawało (mu) się, że wywalczył rzut rożny. Sędzia zdecydował inaczej - od bramki grę wznawia Marian Kelemen.

• Damian Szymański zastępuje Konstantina Vassiljeva

• Adam Mójta, po crossowym podaniu, podaje przed pole karne do Patryka Małeckiego. Ten w stylu Arjena Robbena "złamał" linię do środka i biegnąc wzdłuż linii 16. metra uderzył tuż przy prawym słupku nie do obrony!

• WISŁA ŁAPIE KONTAKT! PATRYK MAŁECKI!!!

• Zanosi się na siódmą z rzędu porażkę Wisły w lidze! Czarne chmury na "Białą Gwiazdą"...

• Zmiana w Jagiellonii. Przemysław Mystkowski zastępuje imiennika, Frankowskiego.

• 17/8 Strzały/strzały celne 9/2.

• Maciej Sadlok w porę przerywa kontrę Konstantina Vassiljeva, który biegł sam przez połowę boiska. Podaniem do bramkarza przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę!

• Krzysztof Drzazga zastępuje Mateusza Zacharę.

• 18 646 widzów przyszło na Stadion Miejski w Białymstoku.

• Adam Mójta strzela z rzutu wolnego prosto w mur. Dobitka Macieja Sadloka została zablokowana.

• Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- domagają się trzeciego gola białostoccy fani.

• Fenomenalne uderzenie Estończyka! Strzałem z ok. 25 metrów "zdjął pajęczynę", Michał Miśkiewicz bez szans!

• GOL! KONSTANTIN VASSILJEV!!!

• Mogło być 1:1, ale nie pozwolił na to Marian Kelemen! Broni strzał Krzysztofa Mączyńskiego!

• Konstantin Vassiljev strzela wysoko nad bramką Michała Miśkiewicza.

• Żółta kartka na koncie Bobana Jovicia za faul blisko linii bocznej pola karnego.

• Brawa od kibiców dla... sędziego. Gospodarze ruszyli z akcją a na boisku były dwie piłki. Paweł Raczkowski wybił jedną z nich poza linię boczną.

• Obaj piłkarze mogą grać. Gospodarze w geście fair play oddają piłkę.

• Obrońca Wisły, lekko zamroczony, wstał i może grać. Sztab medyczny jest niezbędny bramkarzowi Jagiellonii.

• To musiało boleć! W walce o piłkę zderzyli się Boban Jović i Marian Kelemen!

• Po dośrodkowaniu Adama Mójty, Boban Jović wygrywa pojedynek główkowy z Dmytro Chomcznowskyj, ale faulował rywala. Sędzia dyktuje rzut wolny dla Jagiellonii.

• Zmiana w Jagiellonii. Maciej Górski zastępuje Karola Świderskiego.

• Gospodarze dwoją się i troją w obronie. Lekko to przypomina mecz Polaków z Kazachstanem. Czy będzie taki sam skutek?

• Wiślacy atakują częściej lewą stroną. Kolejny rajd Patryka Małeckiego daje rzut rożny. Adam Mójta centruje przed pole karne, gdzie nikogo nie było.

• Dośrodkowanie Macieja Sadloka było trzy razy "za": za głębokie, za mocne i za wysokie. Marian Kelemen wznawia grę wybiciem od bramki.

• Wisła przez moment w "dziesiątkę" i bez kapitana - opatrywany jest Paweł Brożek.

• Jacek Góralski skutecznie zaasekurował Rafała Grzyba przy pojedynku z Patrykiem Małeckim. Z "piątki" Marian Kelemen.

• Wybita piłka przez białostockich obrońców trafia pod nogi Macieja Sadloka. Ten strzela po łuku, a nie - jak powinien - po cięciwie.

• Rafał Grzyb blokuje dośrodkowanie Patryka Małeckiego. Goście mają rzut rożny.

• Seria brzydkich fauli w środku pola. Gra skupiła się w środku pola.

• Kapitalne crossowe podanie Gutiego do Rafała Grzyba. Zagrał na nos na 50 metrów i dośrodkowanie kapitana Jagiellonii przecina Maciej Sadlok.

• Maciej Sadlok przyjmuje na ciało strzał Konstatina Vassiljeva. Z dużej chmury nawet nie pokropiło...

• Taras Romanczuk zgrywa piłkę głową do nikogo. Łapie ją Michał Miśkiewicz.

• Faul Adama Mójty na lewej stronie. Rzut wolny dla Jagiellonii, ale do bramki ponad 40 metrów.

• Drugą połowę zaczyna Wisła!

• Wracamy do Białegostoku na drugie trzy kwadranse meczu Jagiellonia - Wisła. Do przerwy prowadzą gospodarze dzięki udanej główce Dmytro Chomczenowskyja. Swój udział w tej bramce miał bramkarz Wisły, Michał Miśkiewicz, któremu piłka prześlizgnęła się do siatki przez rękawice. Jak będzie po zmianie stron?

• Paweł Raczkowski nie dolicza nawet sekundy i kończy pierwszą połowę. Jagiellonia prowadzi z Wisłą Kraków po golu Dmytro Chomczenowskyja (i klopsie Michałą Miśkiewicza).

• Richard Guzmics uprzedza Gutiego w swoim polu karnym. Jagiellonia ma jednak aut na wysokości "szesnastki".

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za skoszenie rywala. Nie zagra w kolejnym meczu.

• Denis Popobvić strzela z dystansu. "Kontry nie będzie" - piłka przeszła ponad 5 metrów obok bramki.

• Piłka została wybita przed pole karne gospodarzy. Dopadł do niej Rafał Boguski, ale w przyjęciu pomagał sobie ręką. Zauważył to sędzia.

• Prostopadłe podanie do Bobana Jovicia zostało przecięte przez Dmytro Chomczenowskyja. Ten wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny.

• Niepotrzebnie zaostrzyło się spotkanie w Białymstoku. Upomniany Denis Popović za kopanie Konstantina Vassiljeva.

• Żółta kartka dla Dmytro Chomczenowskyja.

• Po dalekim wyrzucie z autu piłka trafia na 17. metr do Krzysztofa Mączyńskiego. Jego strzał został zablokowany.

• Patryk Małecki wkłada ostatnio za dużo siły w dośrodkowania. Piłka przeszła przez całe pole karne gospodarzy. Po chwili na spalonym był Boban Jović.

• Adam Mójta trafia w mur.

• Mateusz Zachara faulowany ok. 25 metrów od bramki Mariana Kelemena.

• Kontra Jagiellonii mogła dać drugą bramkę! Karol Świderski wbiega z piłką w pole karne i strzela z ostrego kąta w stronę bliższego słupka! Michał Miśkiewicz paruje uderzenie skrzydłowego!

• Coraz śmielej atakują wiślacy. Mają rzut wolny ok. 10 metrów od prawego narożnika pola karnego. Obrona Jagi wybija piłkę po centre Bobana Jovicia.

• Kolejna akcja Patryka Małeckiego. Tym razem dośrodkował zbyt głęboko i piłka wychodzi na aut bramkowy.

• Przerwa w grze. Denis Popović nie podnosi się z murawy. Gospodarze jednak mogą grać w komplecie.

• Patryk Małecki centruje z lewej strony w pole karne. Piłkę głową zgrywa Paweł Brożek do Mateusza Zachary, który strzela z woleja! Na jego nieszczęście trafia w poprzeczkę!

• Faul w ofensywie Patryka Małeckiego. Jagiellonia wznawia grę od rzutu wolnego spod własnego pola karnego.

• Guti urwał się spod krycia, ale uderzeniem głową przenosi piłkę wysoko nad bramką Michała Miśkiewicza.

• Wydawało się, że Przemysław Frankowski przesadził, ścigając się z Adamem Mójtą. Przegrał pojedynek, ale zdołał wyłuskać piłkę spod nóg obrońcy Wisły. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Miśkiewicz z problemami paruje strzał zza pola karnego Chomczenowskyja! Żaden z piłkarzy Michała Probierza nie zdążył z dobitką!

• Wiślacy próbują szybko wyrównać, ale akcja została przerwana przed polem karnym Jagiellonii.

• O ile "klepka" Góralskiego z Grzybem mogła się podobać ( z dośrodkowaniem drugiego z wymienionych), to Miśkiewiczowi należy się bura za interwencję po strzale Ukraińca. Lekko uderzona piłka prześlizgnęła się przez rękawice bramkarza Wisły!

• GOL DLA JAGI! DMYTRO CHOMCZENOWSKYJ!!!

• Seria rzutów rożnych dla Jagiellonii. Romanchuk wyskakuje najwyżej do wrzutki Vassiljava, ale strzela wysoko nad poprzeczką.

• Za mocne dośrodkowanie Vassiljeva i piłka wyszła za pole karne

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Wisły, piłka wybita przez obrońcę i rzut rożny.

• Mójta z rzutu wolnego zagrał daleką piłkę w pole karne i pewnie do "koszyczka" wyłapał ją Kelemen.

• Żółta kartka dla Tomasika za faul na Boguskim

• Ależ okazja Jagiellonii! Świetnie rozegrany rzut wolny, zgranie głową wzdłuż bramki do Romanczuka, który z kilku metrów głową trafia wprost w bramkarza!

• Długa piłka pod pole karne Jagiellonii, ale obrońca asekurował ją, aż opuściła boisko.

• Sprzed pola karnego, po ziemi uderzył Chomczenowskyj, ale Miśkiewicz pewnie wyłapał piłkę.

• Zachara próbował zagrywać prostopadle do napastnika, ale jego podanie zostało zablokowane.

• Jagiellonia rozpoczęła od środka!

• Oba zespoły już na boisku. Losowanie stron wygrała Jagiellonia. Za moment początek spotkania.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Paweł Raczkowski, sędzia niezwykle szczęśliwy dla gospodarzy dzisiejszego spotkania. Ostatnie siedem domowych meczów Jagiellonii przez niego prowadzonych zakończyło się jej wygraną. Czy dzisiaj będzie ósma?

• Oba zespoły w tabeli dzieli aż dziesięć punktów. Przed startem kolejki Jagiellonia była liderem, a Wisła jak zamykała, tak zamyka zestawienie zespołów Ekstraklasy. Na papierze faworyt jest dzisiaj tylko jeden. Nadzieją Wisły jest to, że gorzej być już chyba nie może i kiedyś musi nastąpić przebudzenie. Jeśli tak się nie stanie, nic nie będzie już chyba w stanie uratować zespołu Dariusza Wdowczyka.

• Ławka rezerwowych Wisły: Łukasz Załuska, Arkadiusz Głowacki, Rafał Pietrzak, Alan Uryga, Petar Brlek, Krzysztof Drzazga, Zdenek Ondrasek

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Damian Węglarz, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus, Damian Szymański, Przemysław Mystkowski, Maciej Górski

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków!