Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie...

Jagiellonia Białystok

2

Wisła Kraków

0

• Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy na nasze kolejne relacje - już jutro Liga Mistrzów!

• Wisła nie zagrała słabego meczu. Goście mieli swoje okazje, w drugiej połowie był moment, że Jagiellonia zupełnie została zepchnięta do obrony, ale to nie wystarczyło. Gospodarze okazali się skuteczniejsi i pewniejsi, co pozwoliło im zainkasować trzy punkty w tym ważnym dla nich meczu.

• Nic w końcówce się nie wydarzyło. Koniec, 2:0. Jagiellonia zasłużenie dowiozła dwubramkową przewagę i wciąż przewodzi ligowej tabeli.

• Do regulaminowego czasu gry doliczono dwie minuty.

• Ostatnia zmiana. Islandczyk Bodvarsson za Frankowskiego.

• Bardzo mocno i bardzo niecelnie uderzył teraz Palcić.

• Mitrović ostro sfaulował Carlitosa, żółta kartka.

• Frankowski bez namysłu wrzucił piłkę w pole karne, ale czujnie zachował się Cuesta, który wyszedł na przedpole i uprzedził Pospisila.

• Zbyt głęboko Frankowski, Cuesta uprzedził Runje.

• Sprytne zachowanie Sheridana - udany zwód i wywalczony faul, przewinił Velez.

• Długa piłka Lazarevicia w stronę Sheridana, zabrakło Słoweńcowi dokładności.

• A u gości Brożek za Imaza.

• Lazarević w miejsce Novikovasa.

• 2:0 dla Jagi! Wrzutka Novikovasa z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Mitrović i mocnym uderzeniem głową pokonał Cuestę.

• Najpierw jednak awizowany Sheridan - z boiska schodzi Bezjak.

• Kiks Veleza w polu karnym i będzie korner dla Jagiellonii.

• Do wejścia na boisko szykuje się Sheridan.

• Wlazło sprzed pola karnego wysoko ponad bramką.

• Carlitos uciekł Romanczukowi, ale wracający Wlazło przerwał szarżę Hiszpana.

• Nie mogą się od kilku minut odnaleźć gospodarze, Wisła raz za razem stara się znaleźć sposób na obronę Jagi.

• Centra Palcicia do Imaza, ten tym razem oddał strzał, lecz uderzył w nogi Mitrovicia.

• Ponownie Imaz w roli głównej, teraz jego akcję przerwał liniowy, wskazując na ofsajd.

• Znów groźnie Imaz, ładnie zabrał się z piłką i był bliski oddania strzału na bramkę, lecz skutecznie mu w tym przeszkadzano i futbolówka wpadła w ręce golkipera Jagi.

• Przepychał się w polu karnym Imaz, jednak Mitrović nie dał się oszukać. Piłkę wciąż mają goście.

• Problemy z kolanem ma Carlitos, ale hiszpański snajper będzie w stanie na razie kontynuować grę.

• Dobrze znany dziś scenariusz - wrzutka piłkarza Jagi wprost do Cuesty.

• Druga zmiana w Wiśle. Małecki za Boguskiego.

• Znów dobra akcja Jagi, teraz zakończył ją centrą Guilherme, lecz nie po raz pierwszy dzisiaj piłka trafiła w ręce Cuesty.

• Nikt nie skorzystał z dobrej centry Pospisila.

• To powinno być 2:0! Novikovas znakomicie uruchomił Bezjaka, ten wyszedł sam na sam z Cuestą i uderzył wprost w niego! Doskonała okazja napastnika Jagiellonii.

• Teraz po ręce Guilherme wolnego mieli goście, po wrzutce źle piąstkował Pawełek, ale nikt nie skorzystał z niepewnej interwencji doświadczonego bramkarza.

• Rzut wolny w wykonaniu Frankowskiego zakończył się rykoszetem i finalnie pewną interwencją Cuesty.

• Imaz zatrzymał szarżującego Novikovasa i - pomimo protestów - arbiter ukarał go za to kartką.

• Romanczuk kapitalnym podaniem uruchomił Burligę, ten wjechał w pole karne i wyłożył piłkę Mitroviciowi, ten jednak w ostatniej chwili został zablokowany!

• Akcja Frankowskiego, który wywalczył rzut rożny.

• Pospisil sprytnie próbował wrzucić piłkę w pole karne, lecz jego zamiary przeczytał Cywka.

• Nieporozumienie Palcicia z Cuestą, obrońca zbyt lekko zgrał piłkę głową do bramkarza; niewiele brakowało, by dopadł do niej Bezjak.

• Świetnie w pole karne wdarł się Carlitos, posłał niezłe podanie wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć tej płaskiej centry!

• Dość niemrawy początek z obu stron, brakuje dokładności.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Piłkarze już na murawie, rozpoczęła się druga odsłona tego starcia!

• Przerwa! Jagiellonia prowadzi, raczej zasłużenie, po ładnej akcji i golu Przemysława Frankowskiego. Wracamy za około kwadrans.

• Próbowali jeszcze goście, ale wysiłek Cywki zmarnował Nikola Mitrović.

• Wiślacki Mitrović ładnie uruchomił Imaza, ten oddał strzał, ale mimo rykoszetu, Pawełek pewnie interweniował.

• Sędzia przedłuży połowę o minutę.

• Znakomita dwójkowa akcja Frankowskiego i Guilherme, ten drugi idealnie wyłożył piłkę, a były skrzydłowy Lechii pewnym uderzeniem pokonał Cuestę!

• GOOOL! 1:0, FRANKOWSKI!

• Boguski ambitnie, ale bardzo niecelnie.

• Teraz po kolejnym kornerze próbował Burliga, ale ekwilibrystyczny strzał również nie zagroził Cueście.

• Doszło do kolejnego rożnego, tym razem wrzucił Novikovas, piłka spadła pod nogi Runje, lecz jego mocne uderzenie okazało się niecelne!

• Frankowski przegiął i dośrodkował zbyt głęboko, jednak Romanczuk zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny.

• Novikovas z rzutu wolnego w pole karne, krótkie zamieszanie i finalnie będzie korner dla Jagi.

• Bezjak! Niewiele zabrakło! Napastnik Jagi dość kontrowersyjnie przyjął piłkę w polu karnym, prawdopodobnie pomógł sobie ręką i oddał strzał, który minimalnie minął prawy słupek wiślackiej bramki.

• Najpierw Novikovas huknął sprzed pola karnego w nogi Arsenicia, a później Burliga nieudolnie dośrodkował, nie sprawiając Cueście problemów z interwencją.

• Bezjak z daleka, całkiem przyzwoity strzał, lecz zbyt mocny.

• Kolejne "żółtko" - teraz Novikovas ukarany za niesportowe zachowanie.

• Strzał z dystansu jednego z gości bez problemu obroniony przez Pawełka. Nieźle dysponowani są wiślacy.

• Imaz za mocno w stronę Carlitosa.

• Teraz kartka dla Carlitosa, który bez pardonu wpadł w Burligę.

• Cywka ruszył na połowę rywala, ale sam niewiele mógł zdziałać i finalnie stracił piłkę na rzecz Wlazły.

• Romanczuk ostro potraktował w środku pola Carlitosa, to musiało się skończyć kartką.

• Cywka z dystansu bardzo niecelnie.

• Przebijał się lewą stroną Imaz, minął jednego rywala, ale osamotniony nie miał szans w walce z kolejnymi dwoma.

• Po zejściu "Wasyla", Cywka gra na prawej obronie, Palcić na lewej, a Arsenić w środku z Velezem.

• Gospodarze mieli nawet dwa rzuty rożne, ale Cuesta nie dał się zaskoczyć.

• Składna akcja Jagi, ładnie na boku pokazał się Burliga, jednak wrzucił w pierwszego obrońcę. Korner.

• Teraz niezłą szansę mieli białostoczanie, lecz Runje minimalnie się spóźnił, by sięgnąć piłki po wrzutce Novikovasa.

• Znów Carlitos! Ależ szansa gości! Hiszpan znów ruszył sam na sam, tym razem nikt go nie dogonił, ale w doskonałej okazji superstrzelec Wisły spudłował!

• Przepraszam za błąd, to jednak Runje skutecznie zatrzymał Carlitosa.

• Świetnie na pozycję wyszedł Carlitos, zaczął iść sam na sam z Pawełkiem, ale robił to dość powolnie i zatrzymał go wracający Mitrović.

• Starcie kapitanów - Romanczuk sfaulował Boguskiego.

• Było groźnie! Futbolówka spadła pod nogi Arsenicia, ale ten był tym trochę zaskoczony, bo wyraźnie nie wiedział, jak się zachować i ostatecznie nie oddał strzału.

• Świetny rajd bodajże Palcicia, jednak jego podanie w pole karne zostało zablokowane - korner dla Wisły.

• I już na boisku Petar Brlek. Prawdopodobnie do linii defensywnej cofnie się Cywka, Chorwat zajmie oczywiście miejsce w środku pola.

• Urazu doznał Marcin Wasilewski, potrzebna będzie zmiana.

• Długa piłka w stronę Carlitosa, Hiszpan jednak na ofsajdzie.

• Bezjak! Wydawało się, że napastnik źle przyjął piłkę na szesnastym metrze, jednak postanowił złożyć się do przewrotki, co wyszło mu naprawdę nieźle! Futbolówka poleciała niewiele ponad bramką.

• Goście nie są w stanie utrzymać się dłużej przy piłce, Jaga kontroluje grę.

• Kolejna groźna akcja Jagiellonii, po akcji Frankowskiego do piłki dopadł Bezjak, ale jego strzał został zablokowany.

• Już ruszyli gospodarze, szalał na skrzydle Novikovas, piłka trafiła do Guilherme, ale ten dośrodkował wprost w ręce Cuesty.

• Rozpoczynamy!

• Na meczu oczywiście obecny jest VAR, nad którym czuwa Szymon Marciniak.

• Oba zespoły już na murawie.

• Warto zwrócić uwagę, że Wisła znów wychodzi w innym ustawieniu defensywnym. Drobne problemy zdrowotne wykluczyły z gry Jakuba Bartkowskiego, Zoran Arsenić zaś zagra na lewej obronie. W środku defensywy obok Wasilewskiego mamy Veleza, a na prawej flance Palcicia.

• Wyjściowa jedenastka Wisły Kraków!

• Oto skład Jagiellonii na starcie z Wisłą Kraków!

• Ekipa Jagiellonii Białystok jest mocno rozpędzona i to ona będzie faworytem poniedziałkowego starcia. Zespół z Podlasia z Wisłą Kraków zawsze toczył bardzo ciekawe mecze, przypominające wymianę ciosów. Zdarzały się tak wysokie porażki Jagiellonii jak 0:5, 1:5, ale i było zwycięstwo 5:2. Bilans spotkań w ekstraklasie: 8 zwycięstw Jagiellonii, osiem remisów i 14 porażek.

• Zapraszamy na relację na ŻYWO z meczu kończącego 26. kolejkę Ekstraklasy - w Białymstoku liderująca w tabeli Jagiellonia zmierzy się z Białą Gwiazdą.

Mariusz Klimaszewski, AIP

Gazeta Współczesna

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Jagiellonia Białystok gra dziś z Białą Gwiazdą. Początek spotkania na Stadionie Miejskim o godzinie 18. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE

Dzisiejszy mecz Jagiellonii z Wisłą Kraków zakończy 26. kolejkę spotkań ekstraklasy. Żółto-Czerwoni po zwycięstwie nad Legią Warszawa z każdej strony są chwaleni. Pojawiają się także głosy, iż w tej chwili, z taką grą jaką zademonstrowali przy Łazienkowskiej, są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski.
Piłkarze Jagi i ich trener Ireneusz Mamrot nie uciekają od tematu walki o mistrzowski tron, lecz daleko im do samouwielbienia. Z pokorą podchodzą do tego co wykonują na treningach i w meczach, a wyniki tylko dodają im pewności w grze.

Teraz do każdego meczu z Jagiellonią rywale będą przystępować z nastawieniem „bij lidera”. Trener Ireneusz Mamrot zdaje sobie sprawę, że każdy następny mecz będzie trudniejszy od poprzedniego. - Poprzeczka zawieszona przed nami w każdym meczu będzie coraz wyżej - stwierdził dla oficjalnej strony klubowej trener Mamrot.

„Biała Gwiazda” ma w swoim zespole wiele indywidualności. Jedną z nich jest bramkostrzelny Carlitos (16 bramek w tym sezonie). - To piłkarz o bardzo dużej jakości. Jak zostawi się mu trochę miejsca i się o nim na chwilę zapomni, to łatwo o problemy. Nie da się ukryć, że Wisła ma indywidualności, ale sam jej sposób gry zostawił na mnie pozytywne wrażenie. Widać, że jest to zespół, który chce dominować na boisku, a ja również jestem zwolennikiem takiej gry. Dla nas będzie to duży sprawdzian, bo spotkają się dwie podobne do siebie pod tym względem drużyny - mówi dla jagiellonii.pl Ireneusz Mamrot.

Sami piłkarze Jagiellonii zdają sobie sprawę, że łatwo mogą wpaść w pułapkę samouwielbienia. - Musimy twardo stąpać po ziemi, bo w piłce nożnej wszystko może się zmienić bardzo szybko - słusznie twierdzi Ivan Runje.

Jagiellonia z Wisłą Kraków zawsze toczyła bardzo ciekawe mecze, przypominające wymianę ciosów. Zdarzały się tak wysokie porażki jak 0:5, 1:5, ale i było zwycięstwo 5:2. Bilans spotkań w ekstraklasie: 8 zwycięstw Jagiellonii, osiem remisów i 14 porażek.

W zespole Wisły nie tracą nadziei, że uda się zatrzymać rozpędzony zespół z Podlasia. - To spotkanie będzie zaliczało się do interesujących meczów. Jesteśmy bardzo zmotywowani. Dodatkowy wpływ na to ma fakt, że gramy z liderem. Jest to zespół, który znajduje się w bardzo wysokiej formie. Jedziemy tam jednak, żeby zgarnąć trzy punkty - mówi trener Wisły Joan Carrillo.

Wisła jednak zagra osłabiona brakiem pauzującego za kartki Macieja Sadloka oraz kontuzjowanych Ivana Gonzaleza, Arkadiusza Głowackiego i Vullneto Bashy.

Carrillo podkreśla, że nie zadowoli go w Białymstoku tylko jeden punkt. - Jeśli cały tydzień pracuje się, żeby zdobywać trzy punkty, to zdobycie jednego nie może być rozpatrywane w żaden sposób jako sukces. Zawsze wychodzimy na boisko, żeby wygrywać. Tylko wtedy, gdy trzy punkty przywozimy do domu, można to rozpatrywać jako pełny sukces - mówi trener Wisły.

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków od godz. 17:30 w Eurosport 1. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Eurosport 1.

18:00 mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków