2

• Tomasz Musiał kończy mecz! Wisła ma patent na Jagiellonii i wygrywa 2:1!

• ... a w Jagiellonii za Rafała Grzyba wchodzi Dawid Szymański.

• Emil Drozdowicz zmienia Jose Kante...

• Obrońca Wisły przyjął piłkę na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Prostym balansem ciała "nawinął" Przemysława Frankowskiego, po czym uderzył technicznie po dalszym słupku nie do obrony!
    Trzy minuty doliczone

• GOL! KAMIL SYLWESTRZAK!!!

• Przemysław Frankowski upomniany żółtą kartką za faul na Piotrze Wlazło.

• Strzał Ivana Runje z dystansu równie mocny, co niecelny.

• Konstantin Vassiljev obija słupek po atomowym strzale! Nawet jeśli piłka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany - był na spalonym.

• Zdaniem sędziego Damian Byrtek faulował Fedora Cernycha na lewej stronie. Konstantin Vassiljev ustawia piłkę...

• Kolejny spalony Jagiellończyków na wysokości pola karnego gości. Na ofsajdzie Piotr Tomasik.

• Cezary Stefańczyk zmienia Giorgiego Merebaszwiliego.

• Ciekawie zapowiadająca się akcja Wisły została zaprzepaszczona niedokładnym podaniem na prawą stronę do Giorgiego Merebaszwiliego.

• 8 127 widzów przyszło na Stadion Miejski w Białymstoku na ostatni mecz w tym roku.

• Strata wiślaków w środku pola zapoczątkowała kontrą Jagiellonii. Fedor Cernych stracił jednak szybko piłkę na rzecz Damian Byrtka.

• Dimitar Iliev ma czego żałować. Urwał się rywalowi, ale strzał głową pozostawił wiele do życzenia. Marian Kelemen od bramki.

• Przemysław Mystkowski jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Karol Świderski.

• Gol Fedora Cernycha

• Przemysław Frankowski pada w "szesnastce" Wisły, ale sędzia nakazuje grać dalej. Nie podoba się ta decyzja białostockim kibicom.

• Pojedynek biegowy Patryka Stępińskiego z Piotrem Tomasikiem. Górą obrońca Jagi.

• Seweryn Kiełpin spokojnie łapie piłkę po centrze z prawej strony.

• Groźnie zapowiadający się atak Jagiellonii spalił na panewce. Fedor Cernych na spalonym.

• Za Siergieja Kriwca na murawie melduje się Dimitar Iliev.

• Arkadiusz Reca nie podnosi się z murawy. Sędzia przerywa grę.

• Zdaniem sędziego Jose Kante faulował w walce o pozycję.

• W odpowiedzi ruszył Giorgi Merebaszwili, jego strzał zza pola paruje na korner Marian Kelemen!

• Litwin w stylu kung-fu uderza piłkę po zgraniu Tarasa Romanczuka. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

• REMIS W BIAŁYMSTOKU!!! FEDOR CERNYCH!!!

• Damian Szymański zmienia Dmytro Chomczenowskyja.

• Anemiczne uderzenie głową Siergieja Kriwca nie sprawiło problemów Marianowi Kelemenowi. Nie to co bomba Konstantina Vassiljeva z prawie 25 metrów - Seweryn Kiełpin z trudem paruje!

• Białostoczanie radzą sobie i wychodzą z kontrą. Damian Byrtek wybija piłkę wślizgiem z własnego pola karnego.

• Żółta kartka dla Piotra Tomasika za skoszenie Giorgio Merebaszwiliego.

• Fedor Cernych pada w lewym narożniku pola bramkowego Wisły. Sędzia nie widział faulu na napastnik Jagiellonii.

• Siergiej Kriwiec zakręcił na prawej stronie i zacentrował na piąty metr. Tam pojedynek główkowy wygrywa Jose Kante, który zgrywa piłkę do nadbiegającego kolegi, który uderzeniem z woleja po koźle pokonuje Mariana Kelemena!

• GOL DLA WISŁY! PIOTR WLAZŁO!!!

• Szybki atak Jagiellonii lewą flanką przynosi aut na wysokości "szesnastki". Daleki wyrzut Piotra Tomasika nie przyniósł zagrożenia.

• Jose Kante przerzuca ciężar gry na lewą stronę do Piotra Wlazły. Ten wpada w pole karne i... pada w nim. Sędzia bez wahania upomina pomocnika Wisły żółtą kartką za "padolino".

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do stolicy Podlasia na drugą połowę meczu Jagiellonia - Wisła Płock w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy bezbramkowy po mocno przeciętnym widowisku.

• Takie można mieć odczucia oglądając pierwszy trzy kwadranse meczu Jagiellonia - Wisła Płock

• Po dalekim wyrzucie z autu dla gospodarzy, sędzia kończy pierwszą połowę. Jagiellonia bezbramkowo remisuje z Wisłą Płock.

• Damian Byrtek czystym wślizgiem wybija piłkę na aut spod nóg Fedora Cernycha.

• Konstantin Vassiljev traci piłkę w ok. prawego narożnika pola karnego Wisły. Ta wyszła z kontrą, która za linią środkową zamieniła się w atak pozycyjny.

• Gra na jeden kontakt w środku pola... Piłka krąży między zawodnikami... obu drużyn po niecelnych podaniach.

• Seria chaotycznych podań Jagiellonii na 25. metrze od bramki Seweryna Kiełpina. Z kontrą wychodził Giorgi Merebaszwili, który był pociągany za koszulkę przez Karola Świderskiego.Bez konsekwencji kartkowej.

• Jose Kante urwał się prawą stroną i zagrywa w pole karne. Guti uprzedza czekającego na piłkę Arkadiusza Recę.

• Tym samym zagraniem "popisuje się" Przemysław Szymiński.

• Konstantin Vassiljev zagrywa w pole karne do nikogo.

• Pierwsze dośrodkowanie Fedora Cernycha zostało wybite przez Bartłomieja Sielewskiego. Poprawka w postaci podania do Karola Świderskiego było bardzo złe.

• Składna akcja Dmytro Chomczenowskyja z Konstantinem Vassiljevie. Skrzydłowy Jagi "złamał" akcję z prawego skrzydła do środka, skąd uderzył bardzo niecelnie.

• Będący w roli Siergiej Kriwiec dał się złapać w pułapkę ofsajdową

• Centra Konstantina Vassiljeva ma swój finał za linią końcową. Seweryn Kiełpin z "piątki".

• Ostre wstrzelenie piłki z prawej strony w wykonaniu Piotra Wlazło. Guti wybija ją na korner. Po nim Przemysław Frankowski kopie w stronę linii środkowej.

• Rafał Grzyb wybija piłkę spod nóg Arkadiusza Recy, przerywając groźnie zapowiadającą się kontrę. Aut dla Wisły na wysokości "szesnastki" nie przynosi zagrożenia.

• Próba dwójkowej akcji Przemysława Frankowskiego z Konstantinem Vassiljevem. Podanie zwrotne Estończyka w pole karne przeciął Kamil Sylwestrzak.

• Gra wznowiona. Wisła przez moment w "dziesiątkę".

• Wiślacy ofiarnie blokują ciałami strzały białostoczan. Po chwili Jose Kante nadział się na biodro Ivana Runje. Z wielkim bólem upadł na murawę.

• Damian Byrtek blokuje ciałem strzał Tarasa Romanczuka z lewego narożnika pola karnego. Po chwili Fedor Cernych przedarł się w "szesnastkę", skąd uderzył wysoko nad bramką.

• Spóźniony Arkadiusz Reca fauluje Dymtro Chomczenowskyja na prawej stronie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Dośrodkowanie Piotra Tomasika nie znajduje adresata. Seweryn Kiełpin wznawia grę.

• Sędzia przerywa grę. Zderzyli się Fedor Cernych i Seweryn Kiełpin. Mogą jednak grać dalej.

• W odpowiedzi do akcji ofensywnej podłączył się Kamil Sylwestrzak. Po jego dośrodkowaniu grę z "piątki" wznawia Marian Kelemen.

• Przechwyt gospodarzy w środku pola. Piłka trafia pod nogi Fedora Cernycha, który chciał zagrać na lewe skrzydło do Piotra Tomasika. Podanie przeciął dobrze ustawienie Patryk Stępiński.

• Rafał Grzyb strzela zza pola karnego daleko od lewego słupka bramki Seweryna Kiełpina.

• Podanie po linii do Siergieja Kriwca okazało się za mocne do Białorusina.

• Piotr Wlazło faulowany na lewej stronie przez Tarasa Romanczuka. Pomocnik gospodarzy powinien uważać, bo już ma na koncie żółtą kartkę.

• Atak Wisły spalił na panewce. Jaga spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Żółta kartka dla Tarasa Romanczuka za faul taktyczny na Giorgim Merebaszwilim.

• Dmytro Chomczenowskyj urwał się prawą stroną i centruje w pole karne. Tam dobrze ustawiony Damian Byrtek wybija futbolówkę na aut.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał jeden z zawodników Jagiellonii. Może jednak grać dalej.

• Seweryn Kiełpin łapie piłkę po strzale z woleja Dmytro Chomczenowskyja. Piłka leciała w sam środek bramki, więc bramkarz gości miał znacznie ułatwione zadanie.

• Wisła zaczyna ze środka!

• Wisła nie wygrała ani razu w ostatnich sześciu delegacjach. Jagiellonia zaś pięciokrotnie zdobywała komplet punktów w sześciu ostatnich meczach.

Dzisiaj czyjaś seria zostanie przerwana.

• Ożywienie na trybunach, gdy z głośników rozbrzmiała Pieśń o małym rycerzu.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

• Kapitanami są Rafał Grzyb i Bartłomiej Sielewski.

• Przenosimy się na Stadion Miejski w Białymstoku! Kto dzisiaj wygra i w lepszym nastrojach uda się na święta?

• Do tej pory obie strony mierzyły się trzykrotnie, ale dwa mecze przed 15 laty miały miejsce w 2001 r. A jak było w Ekstraklasie? Płocczanie wygrali u siebie po bramce Dimitara Ilieva.

Jak będzie dzisiaj?

• Na koniec roku gospodarze będą chcieli umocnić się na fotelu lidera. Po 19 kolejkach mają aż 39 punktów, tyle co druga Lechia, ale - jak już wspomniałem - przegrała z Koroną.

Wisła zaś jest trzynasta z dorobkiem 21 punktów. Dzisiejszy komplet "oczek", przy korzystnych innych wynikach w dole tabeli, pozwoli skoczyć na 10. lokatę.

• Rezerwowi Jagiellonii: Damian Węglarz - Przemysław Mystkowski, Marek Wasiluk, Dawid Szymonowicz, Damian Szymański, Patryk Klimala, Dawid Polkowski.

• Jagiellonia - Wisła Płock

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy więc, kogo Michał Probierz i Marcin Kaczmarek mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Wisły Płock: Mateusz Kryczka - Cezary Stefańczyk, Witalij Hemeha, Piotr Mroziński, Dominik Kun, Emil Drozdowicz, Dimitar Iliev.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Mariusza Wardy:

• Na relację NA ŻYWO zapraszam ja, czyli Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Pierwszy sobotni mecz w LOTTO Ekstraklasie przyniósł nie lada niespodziankę w postaci zwycięstwa Korony z Lechią (2:0). Co nam teraz przygotowali piłkarze Jagiellonii i Wisły Płock? Odpowiedź poznamy przed godz. 20.