Jagiellonia Białystok 1 - 2 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

1

Zagłębie Lubin

2

• Koniec! 2:1 dla Zagłębia! Fantastyczne kilka minut Miedziowych dało im zwycięstwo - później bardzo mądrze bronili się, Jagiellonia praktycznie nie miała sytuacji. Miłego wieczoru!

• Kelemen pod bramką Zagłębia, ale rzut rożny nie przyniósł żadnego skutku.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Zagłębie broni się bardzo mądrze, gospodarze nie mogą stworzyć żadnej sytuacji.

• Rzut wolny dla Jagiellonii.

• Madera za Janoszkę - jednego z najlepszych zawodników dzisiejszego meczu.

• Romanczuk nad poprzeczką po strzale głową!

• Tomasik! Zabrakło tylko dobrego podania z lewej strony, by gospodarze mieli sytuację stuprocentową.

• Strzał z prawej strony pola karnego jednego z zawodników gospodarzy, ale wysoko nad bramką.

• Przed nami decydującą część spotkania, Jagiellonia na pewno nie odpuści tak łatwo.

• Romanczuk za Góralskiego.

• Zmiana również w Zagłębiu, Papadopulos za Nespora.

• Na boisku melduje się Mystkowski!

• Woźniak z dystansu, ale nic dwa razy się nie zdarza - wysoko nad bramką.

• Na spalonym Nespor, po zagraniu Janoszki.

• Nespor groźnie sprzed linii pola karnego, ale dobrze blokuje Góralski - rzut rożny dla gości.

• Jagiełło schodzi, Rakowski na boisku.

• Góralski z 30 metrów z dystansu, ale nad bramką.

• Również dla Góralskiego, obaj zawodnicy otrzymali kartki za sprzeczkę przy linii bocznej.

• Żółta kartka dla Dziwniela.

• Żółta kartka dla Jagiełły, przerwanie groźnej akcji gospodarzy.

• Nespor na spalonym.

• W ataku Jagiellonia, gospodarze zamykają lubinian na ich połowie.

• Kartkę dostaję Janus.

• Górski za Świderskiego.

• Znowu groźnie! Vassiljev tuż obok bramki gości!

• Druga bramka dla Miedziowych to absolutny popis Arkadiusza Woźniaka! Piłkę po dośrodkowaniu wybija jeden z obrońców Jagiellonii, a Woźniak z powietrza uderza nie do obrony! FANTASTYCZNY strzał wychowanka Miedziowych.

• Ile tu się wydarzyło w ciągu paru minut! Zacznijmy od pierwszej bramki dla lubinian -z rzutu wolnego uderzał Janus, przedłużył piłkę Woźniak, a Jach zdołał zagrać wzdluż linii bramkowej do Nespora. Napastnik miedziowych nie mógł się pomylić z metra i trafia bez problemu do pustej bramki.

• 2:1 DLA ZAGŁĘBIA! ARKADIUSZ WOŹNIAK!

• CERNYCH! Litwin sam na sam z Polackiem, ale górą bramkarz Zagłębia.

• NESPOR! GOL DLA ZAGŁĘBIA!

• Rozpoczynamy drugą odsłonę meczu!

• Fantastyczna I połowa meczu w Białymstoku, poziomu intensywności dzisiejszego spotkania nie powstydziłyby się drużyny z Premier League. Obie drużyny miały swoję okazję, a piłkarskie porzekadło mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą kolejny raz się potwierdziło - Nespor zmarnował "setkę" dla Miedziowych, kilka minut przed bramką dla Jagiellonii. Czekamy z niecierpliwością na II połowe i liczymy na podobne emocje! Do usłyszenia za kilkanaście minut.

• Koniec I połowy! Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej odsłony.

• Vassiljev świetnie powstrzymuję kontrę Miedziowych.

• Kontra Jagiellonii, ale Szymański zagrywa za mocno do Cernycha.

• NESPOR! Kolejna świetna sytuacja dla napastnika miedziowych, znów po podaniu Janoszki. Kelemen jednak świetnie broni jego strzał z 18 metrów.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego - niezawodnego - Vassiljeva, a Góralski, mimo niskiego wzrostu, strzela głową swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie!

• GOL! Góralski!

• Tempo meczu wciąż bardzo intensywne, w pewnym momencie przestrzenie między zawodnikami były naprawdę spore, niektórzy zawodnicy z trudem łapią oddech.

• Rzut rożny dla Jagiellonii.

• Setka Nespora! Fantastyczne podanie Janoszki do napastnika Miedziowych, ale ten strzela wprost w interweniującego Kelemena! Najlepsza sytuacja w tym meczu.

• Kontra po złym wybiciu Kelemena, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym dla Miedziowych. Nie przynosi on jednak efektu.

• Guti fauluje Nespora w środku pola.

• Faul z boku boiska, rzut wolny dla Jagiellonii.

• Todorovski w pole karne, piłkę głową zgrał Woźniak, ale Kelemen uprzedził Nespora.

• Znowu Vassiljev przy piłce z boku, ale dobrze wyblokował go Guldan - rzut rożny dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Vassiljeva wprost na głowę Cernycha, ale bez problemu piłkę złapał Polacek

• Cernych strzela nożycami po dalekim wyrzucie z autu, ale pomylił się o kilkanaście metrów

• Bardzo szybkie tempo meczu, obie drużyny używają wysokiego pressingu i to z całkiem dobrym skutkiem.

• Rzut rożny dla Zagłębia, jednak nic z tego nie wyszło.

• Dobra kontra Jagiellonii, ale Vassiljev uderza za lekko z dystansu i bez probemów piłkę łapie Polacek.

• Piątek notuje ważny odbiór, gdyby nie powrót pomocnika gości Cernych miałby piłkę 20 metrów od bramki Miedziowych.

• Todorovski na spalonym po ładnej, kombinacyjnej akcji Zagłębia.

• Szymański z prawej strony wycofuję piłkę na 5 metr, ale wybijają lubinianie.

• Świetna sytuacja Cernycha! Niepilnowany na 8 metrze, jednak trafia wprost w Polacka! Dzieje się w Białymstoku!

• Runje z narożnika pola karnego! Metr od bramki Polacka.

• Strata Jacha w okolicach pola karnego, ale jego błąd dobrze naprawia Dziwniel. Aut dla Jagiellonii.

• Od razu ruszyli Miedziowi! Świetnie lewą stroną przedarł się Nespor, a następnie dośrodkował wprost na nogę Janusa, ale ten trafia wprost w bramkarza!

• Rozpoczęli! Od środka Zagłębie.

• A tymczasem Przemysław Frankowski odbiera nagrodę za najlepszego piłkarza miesiąca.

• Czy Vassiljev podtrzyma fantastyczną passę, którą notuje od początku rozgrywek? Już za chwilę początek spotkania!