Dania

3

• 90+3. Koniec meczu! Kazachstan - Dania 1:3!

• Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 3 minuty.

• Uderzenie z dystansu pomocnika Kazachstanu nieznacznie minęło światło bramki strzeżonej przez Ronnowa!

• Kazachstan miał rzut wolny z 35 metrów, ale Frederik Ronnow idealnie wyszedł w powietrze i nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• Kontratak Duńczyków został zakończony niecelnym uderzeniem Eriksena! Pomocnik Tottenhamu z jedenastu metrów uderzył płasko, tuż obok bramki gospodarzy!

• Gospodarze grają ambitnie i znów próbowali otwierającym podaniem uruchomić Kuata. Niestety dla nich zagranie było zbyt mocne.

• Henrik Dalsgaard zmienia Jensa Strygera Larsena.

• GOOOLLL! Kasper Dolberg uprzedził stopera Kazachstanu i wykorzystał dobre podanie Braithwaite'a! 3:1 dla Danii!

• Trybuny ożyły. Gospodarze są podbudowani bramką i będą dążyć do odwrócenia losów meczu. Mamy wielkie emocje!

• GOOOLLL! Islambek Kuat wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i strzela kontaktową bramkę!

• Yerkebulan Tunggyshbaye zmienia Tanata Nusserbayeva.

• Piękna akcja Danii! Eriksen delikatnie zagrał do Larsena, ten z pierwszej piłki odegrał do Braithwaite'a, ale napastnik gości szczupakiem nie trafił w bramkę!

• Dużo niedokładności w poczynaniach Duńczyków, którzy mają problem z wymienieniem pięciu dokładnych podań. Kazachowie ambitnie biegają i szukają kontaktowej bramki.

• Kasper Dolberg zmienia Yussufa Poulsena.

• Yan Vorogovskiy zmianił Dmitria Shomko.

• Yuriy Logvinenko sfaulował Poulsena i został ukarany żółtą kartką.

• Abzal Beisebekov zmienił Azata Nurgalieva.

• Ależ kompromitacja Duńczyków! Yussuf Poulsen był sam przed bramkarzem, dograł do Braithwaite'a, a ten z najbliższej odległości trafił..prosto w bramkarza!

• Simon Kjaer niebezpiecznie podał do bramkarza i Ronnow musiał się sporo napocić, aby wyekspediować piłkę.

• Świetna interwencja Frederika Ronnowa, który odważnym wyjściem z bramki uprzedził napastnika Kazachstanu!

• Stały fragment gry dla Kazachstanu został skutecznie wybroniony przez obrońców reprezentacji Danii.

• Dania miała rzut wolny, ale Christian Eriksen fatalnie uderzył i piłka poszybowała nad bramką.

• Można śmiało stwierdzić, że jest już po meczu. Osłabieni Kazachowie, którzy mają do odrobienia dwie bramki? To nie brzmi zbyt optymistycznie dla drużyny gospodarzy. Dania w pełni kontroluje przebieg spotkania.

• GOOOLLL! Christian Eriksen bez problemów wykorzystał rzut karny i podwyższa prowadzenie Danii!

• Rzut karny dla gości! Faulowany w polu karnym był jeden z Duńczyków i sędzia musiał odgwizdać przewinienie!

• Od początku drugiej połowy gry dominują goście, którzy grają w przewadze i najprawdopodobniej tak będzie wyglądać obraz gry w tej połowie.

• Pogubiła się obrona Kazachstanu, piłkę przejął Eriksen i błyskawicznie podał do Martina Braithwaite'a, którego uderzenie końcówkami palców obronił goalkeeper gospodarzy!

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Mamy pierwszą zmianę w meczu. Lasse Schoene pojawia się w miejsce Williama Kvista.

• 45+1. Koniec pierwszej połowy! Kazachstan - Dania 0:1!

• Do regulaminowego czasu gry została doliczona 1 minuta.

• William Kvist leży na boisku, a jego twarz jest we krwi. Duńczyk mocno ucierpiał po starciu z Islamkhanem.

• Idiotyczne zachowanie Bauyrzhana Islamkhana, który łokciem uderzył jednego z zawodników reprezentacji Danii i zostaje ukarany czerwoną kartką!

• Dmitri Shomko w indywidualnej akcji wywalczył rzut rożny, ale koledzy z jego drużyny nie wykorzystali szansy ze stałego fragmentu gry.

• Kazachstan wyszedł z kontratakiem dwóch na dwóch, ale Azat Nurgaliev zagrał egoistycznie i w efekcie stracił piłkę.

• Serikzhan Muzhikov wpadł w pole karne, ograł jednego obrońcę i oddał minimalnie niecelne uderzenie!

• Dośrodkowanie w pole karne gości zupełnie do nikogo. Duńscy obrońcy nie mieli żadnych problemów i potwierdza się teza, że Kazachowie stracili zupełny impet.

• Yeldos Akhmetov był bliski strzelenia bramki samobójczej, ale na szczęście dla stopera Kazachstanu piłka trafiła w boczną siatkę.

• Riza Durmisi uderzył z dystansu, piłka po drodze trafiła w jednego z obrońców Kazachstanu i wyszła na aut bramkowy.

• Bramka mocno ''ostudziła'' gospodarzy. Kazachstan ma problemy z wyjściem z własnej połowy i widać brak wiary w poczynaniach gospodarzy.

• GOOOLLL! Dania wychodzi na prowadzenie! Nicolai Jorgensen uderzył z woleja i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy! Ładna akcja Duńczyków zakończyła się bramką!

• Na środku boiska faulowany był Christian Eriksen i sędzia musiał użyć gwizdka.

• Duńczycy mają spory problem z przejęciem inicjatywy. Gospodarze dobrze grają piłkę, umiejętnie przerzucają ciężar gry i sprawiają dużo kłopotów drużynie gości.

• Georgiy Zhukov uderzał z dystansu i ponownie zrobił to bardzo niedokładnie.

• Bardzo brzydki faul Tanata Nusserbayeva i zasłużona żółta kartka.

• Azat Nurgaliev wpadł z piłką w pole karne, ale napastnik gospodarzy strzelił nad bramką! Do tej pory mamy bardzo wyrównane spotkanie.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Georgiy Zhukov, ale jego próba znacznie minęła światło bramki.

• To powinna być bramka dla Danii! Jens Larsen przejął piłkę i dośrodkował w pole karne do Jorgensena, ale napastnik gości w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę!

• Z prawej strony boiska dośrodkował Eriksen, ale żaden z jego kolegów nie kwapił się do zamknięcia zagrania i piłkę przejęli gospodarze.

• Dobry początek meczu w wykonaniu Kazachstanu. Gospodarze grają wysoko, stosują pressing i starają się przejąć inicjatywę w meczu.

• Na boisku leży jeden z zawodników Kazachstanu i sędzia przerwał grę.

• W dobrej sytuacji znalazł się Eriksen, ale uderzenie pomocnika reprezentacji Danii zostało zablokowane.

• Durmisi zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie i piłka opuściła boisko.

• Spokojny początek meczu w wykonaniu obydwóch drużyn. Żadna z nich nie chce się otworzyć i na boisku mamy dużo chaosu.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Vladislav Bezborodov z Rosji.

• Zawodnicy są już na murawie! Za chwilę rozpoczną się piłkarskie emocje!

• Wymarzony wynik dla Polski? Zwycięstwo Kazachstanu sprawiłoby, że Dania już dzisiaj mogłaby ograniczyć swoje szansę na awans do minimum.

• W poprzedniej kolejce meczów grupowych Dania bezbramkowo zremisowała z Rumunią, a Kazachstan przegrał 0:2 z Armenią.

• W pierwszym meczu tych drużyn górą okazała się Dania, która 4:1 pokonała Kazachów. Dzisiaj także są faworytem, ale Kazachstan w meczach u siebie jest groźny.

• Kazachstan z dorobkiem dwóch punktów znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Dania ma siedem oczek i jest na 3 pozycji w tabeli grupy E.

• Ławka rezerwowych Danii: Bjelland, Christensen, Dalsgaard, Dolberg, Hansen, Jensen, Jorgensen, Lerager, Schone, Sisto, Sorensen, Fibe.

• Ławka rezerwowych Kazachstanu: Beysebekov, Fedin, Islamkulov, Murtazayev, Plotnikov, Sartakov, Tunggyshbayev, Turysbek, Vorogovskiy, Yerlanov, Zhalmukan.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Kazachstan - Dania!

pi

1/3
przejdź do galerii

©Szymon Starnawski /Polska Press

O 18:00 rozpocznie się mecz Kazachstan - Dania. To będzie bardzo ważne starcie dla Duńczyków, którzy walczą o drugie miejsce w grupie E.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najważniejszy mecz odbędzie się na PGE Narodowym, ale już dzisiaj punkty stracić może Dania, którą czeka mecz z Kazachstanem. Jeżeli do tego dojdzie, to Christian Eriksen i spółka mogą ograniczyć swoje szanse na awans do minimum.

Gospodarze czekają na zwycięstwo
Kazachowie do tej pory ''ugrali'' dwa punkty, ale przyczynili się do sprawienia największej niespodzianki. W pierwszym meczu eliminacji zremisowali 2:2 z Polską i wydawało się, że w grupie E mogą sporo namieszać. Drugie oczko zdobyli w meczu z Rumunią, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Duńczycy muszą punktować na wyjeździe
Z siedmiu zdobytych punktów Dania zaledwie jeden przywiozła z meczów wyjazdowych. Faktem jest, że rywale do najłatwiejszych nie należeli - porażka 2:3 z Polską i 0:0 z Rumunią, ale w meczu z Rumunami mogła pokusić się o zwycięstwo. Duńscy kibice także nie mogą być zadowoleni z wyników w roli gospodarza. Pewne zwycięstwo z Kazachstanem (4:1), wymęczone trzy punkty z Armenią (1:0) i porażka z Czarnogórą (0:1) sprawiły, że Dania z dorobkiem siedmiu oczek ogląda plecy Polski i Czarnogóry.

Walka o drugie miejsce nabiera rumieńców
Czarnogóra, Dania i Rumunia - te drużyny walczą o miejsce zapewniające baraże. Umówmy się, tylko kataklizm może spowodować inne rozwiązanie niż wygranie grupy przez Polskę. Czarnogóra podejmuję Armenię, Dania gra w Kazachstanie, a Rumunia gra w Warszawie. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka Duńczyków, ale Kazachstan potrafi odbierać punkty faworytom i to samo będzie chciał uczynić w dzisiejszym spotkaniu.

Kazachtan - Dania Gdzie oglądać?
Transmisję spotkania przeprowadzi Polsat Sport News. Początek meczu o 18:00, a skomentuje go Cezary Kowalski.