Korona Kielce

1

Arka Gdynia

0

• W drugiej połowie Korona oddała pole do gry rywalowi i ten momentami był blisko doprowadzenia do wyrównania, ale do tego ostatecznie nie doszło. Trzy punkty zostają w Kielcach, a miejscowi wyprzedzają Arkę w ligowej tabeli. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Gabovs wchodzi na boisko za Sekulskiego

• Gostomski! Świetna interwencja bramkarza Korony po uderzeniu Sołdeckiego!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Szwocha z lewej strony boiska, w ostatniej chwili Kallaste uprzedził Zjawińskiego

• Zając przymierzył sprzed pola karnego, jednak zrobił to za lekko, by zaskoczyć Jałochę

• Siemaszko wchodzi na boisko za Marciniaka

• Zjawiński, co za strzał! Piłka odbija się od słupka, to mogło być wyrównanie!

• Kolejne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Korony, kolejne bez żadnego zagrożenia. Kielczanie spokojnie wybili

• Szwoch dośrodkował z prawej strony boiska, ale nie było z tego żadnego zagrożenia. Futbolówka znalazła się w rękach bramkarza

• Rashid Yussuff oddał strzał z dystansu, ale Gostomski nie miał najmniejszych problemów ze skuteczną interwencją.

• Diaw zagrał piłkę z lewej strony w pole karne (wrzutka? strzał? nie-wiadomo-co?), a bramkarz spokojnie chwycił futbolówkę.

• Przysnęli teraz obrońcy Korony, co mogło się skończyć bramką. Kompletnie niepilnowany w polu karnym Szwoch oddał strzał głową, ale na szczęście gospodarzy wyraźnie się pomylił

• Marcin Cebula schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Tomasza Zająca

• Pilipczuk oddał strzał głowa po dośrodkowaniu Palanci z rzutu wolnego, ale tym razem bez większych problemów interweniował Jałocha

• Arka od momentu wznowienia gry ma przewagę i stara się ją wykorzystać. Teraz z dystansu przymierzył Łukasiewicz, ale zrobił to za mało groźnie, by sprawić jakiekolwiek kłopoty bramkarzowi

• Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale tam spokojnie poradził sobie Gostomski. Bramkarz Korony złapał piłkę

• Bożok zaatakował lewą stroną boiska, ale skutecznie powstrzymał go Rymaniak

• A teraz już arbiter dał znak na rozpoczęcie drugiej połowy

• Rashid Yussuff wejdzie na drugą połowę za Adriana Błąda

• Przez większą część pierwszej połowy Korona miała zdecydowaną przewagę, ale po stracie gola arkowcy zaczęli być naprawdę groźni. To zwiastuje nam ciekawą drugą połowę i oby ona faktycznie taka była!

• Teraz mamy koniec pierwszej połowy

• Znowu blisko Zjawiński! Tym razem zawodnik drużyny gości minimalnie minął się z piłką!

• Teraz gorąco pod bramką Korony! Najpierw świetnie interweniował Gostomski, a potem Zjawiński zablokował przypadkiem uderzenie Marciniaka!

• A teraz gorąco pod bramką kielczan! Najpierw Gostomski ratuje zespół, a potem Zjawiński oddaje strzał po wrzutce z rzutu rożnego, ale blokuje go... Marciniak!

• Ależ akcja gospodarzy! Kapitalna wymiana podań na jeden kontakt na wysokości pola karnego, Aankour do Palanci, jego strzał broni bramkarz, ale z dobitka Sekulskiego bezbłędna! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sekulski 1:0!

• Palanca zdecydował się na indywidualną akcję w środkowej strefie boiska, ale został błyskawicznie powstrzymany

• Za mocne zagranie Możdżenia w kierunku Sekulskiego z środkowej strefy boiska. Aut bramkowy dla Arki

• Kallaste oddał strzał i... to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywy tej sytuacji. Piłka jest teraz zapewne szukana na jednej z kieleckich ulic okalających stadion

• Blisko gola dla Korony! Aankour świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Jałocha kapitalnie obronił strzał Sekulskiego!

• Pilipczuk faulowany w środkowej strefie boiska

• Kielczanie znów dłużej wymienia podania, ale teraz Arka już nie czeka tak głęboko cofnięta pod własne pole karne. Gospodarze mają dużo mniej swobody

• Arka w końcu potrafi dłużej utrzymać się przy piłce, teraz potrzeba jej jeszcze więcej dokładności. Przed chwilą Błąd źle dośrodkował z prawej strony boiska

• Oj, zrobiło się gorąco w polu karnym Korony! Sołdecki o mało głową nie pokonał bramkarza, ale gdyby to zrobił, to ewentualny gol i tak nie zostałby uznany - w momencie dośrodkowania z rzutu wolnego był na spalonym

• Szwoch zagrał futbolówkę w szesnastkę gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki grę wznowi Gostomski

• Z zawodnikiem Arki już wszystko w porządku, wracamy do gry

• Bożok leży teraz na boisku po starciu z Rymaniakiem

• Palanca po raz kolejny dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale tym razem zrobił to bardzo słabo. Piłka minęła całe pole karne

• Generalnie gra Korony jak dotąd może się jednak podobać. Podopieczni trenera Wilmana mają dużą przewagę, atakują z kilku stref boiska i praktycznie cały czas są dla rywala bardzo groźni. Gdynianie na razie bronią się skutecznie, ale jak długo będą potrafili to robić?

• Palanca dośrodkował z lewej strony boiska, a choć arkowcy wybili futbolówkę, to dopadł do niej Cebula. Ze zdrowiem pomocnika Korony już chyba wszystko w porządku, gorzej jednak z celnością - piłka zdecydowanie minęła bramkę Jałochy

• Dużo stałych fragmentów gry mają dzisiaj koroniarze. Teraz oglądaliśmy kolejną wrzutkę z rzutu wolnego, ale obrońcy gości znów byli bezbłędni

• Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, ale po małym zamieszaniu goście ostatecznie wybili piłkę z własnej szesnastki

• Gostomski wznawia grę, Korona na razie gra w dziesiątkę. Cebula opatrywany poza murawą

• Warcholak mocno wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale tam Marciniak faulował Cebulę. Żółta kartka dla piłkarza Arki, ale mamy przerwę w grze. Cebula leży na murawie

• Palanca oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to wyraźnie. Od bramki Jałocha

• Korona na razie długo utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Głęboko cofnięci gdynianie nie dopuszczają jej pod własne pole karne

• Pierwszy rzut rożny mieli przed chwilą gospodarze, ale nie potrafili go wykorzystać. Gdynianie wybili piłkę z własnej szesnastki

• Pan Daniel Stefański daje znak i zaczynamy!

• Piłkarze obu ekip już meldują się na murawie, zaczynamy za kilka chwil!

• Z jednej strony Arka w tym sezonie jeszcze nie zremisowała na wyjeździe, z drugiej jeśli stanie się to tym razem, to będzie to setny podział punktów Korony w historii jej ekstraklasowych występów, a z trzeciej remis w ich bezpośrednich meczach nie padał nigdy. My nie mamy nic przeciwko, aby się to zmieniło jeśli tylko będzie on okraszony odpowiednią liczbą goli!

• Yussuff
  • Koroniarze w tym sezonie najmocniej mogą liczyć na swojego napastnika, Łukasza Sekulskiego. Zawodnik ten w poprzednich rozgrywkach musiał pogodzić się z rolą zmiennika Airama Cabrery, a pod jego nieobecność błyszczy. Jak dotąd (z czterema trafieniami na koncie) jest najskuteczniejszym polskim piłkarzem LOTTO Ekstraklasy.

• Kielczanie mają lepszy bilans bezpośrednich pojedynków ze swoim dzisiejszym rywalem, ale ostatni z nich, w ramach Pucharu Polski niemal trzy lata temu, przegrali aż 1:5. Co ciekawe, jeśli Arka wygrywała z Koroną na poziomie Ekstraklasy, to robiła to zawsze w stosunku 2:1.

• Śmiało możemy sobie dzisiaj ostrzyć zęby na niezłą liczbę strzelonych goli. Obie ekipy do tej pory w tych rozgrywkach strzeliły ich łącznie 24 (Korona 11, a Arka 13) i nie mamy nic przeciwko, aby utrzymały ten trend

• Przed nami starcie dwóch drużyn, które dość niespodziewanie po siódmej kolejce znalazły się w czołówce ligowej tabeli. Arka przed ósmą serią gier była trzecia i miała dwa oczka przewagi nad swoim dzisiejszym przeciwnikiem. Zobaczymy czy ten dystans zostanie dzisiaj zniwelowany, czy zostanie powiększony, albo po prostu utrzymany

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego widowiska.

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym kielecka Korona podejmie przed własną publicznością Arkę Gdynia. Kto w tym starciu będzie górą? Początek już za trzy kwadranse!