Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica...

• Jest w niej oczywiście też Nieciecza, która dzisiaj wygrała zasłużenie. Grała mądrzej, choć pod koniec też musiała drżeć o wynik

• Płaczą w Lubinie i Płocku, cieszą się w Kielcach! Po raz pierwszy od reformy Ekstraklasy Korona zagra w grupie mistrzowskiej

• ALE JEST W NIEJ TEŻ KORONA! Wobec innych wyników kielczanie mogą się cieszyć!

• I koniec! Triumf Bruk-Betu, który zagra w grupie mistrzowskiej!

• Piłka w siatce gości... Ale nie ma gola! Sędzia dopatrzył się jakiegoś złamania przepisów! Co za sytuacja, przedwczesna euforia w Kielcach!

• Babiarz wchodzi za Mikovicia

• Rymaniak zgrał piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nie sięgnął jej żaden z jego kolegów i wpadła w ręce Treli

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Co za sytuacja! Abalo i Kiełb wyszli sami na bramkarza gości, Hiszpan zagrał do "Ryby", a ten... poślizgnął się i nie sięgnął piłki!

• Tym razem dośrodkowywał Rymianiak, ale został zablokowany

• I powtórka z poprzedniej sytuacji. Koronie wyraźnie brakuje dokładności, a czasu coraz mniej!

• Abalo dośrodkował w pole karne, łapie piłkę Trela

• Duże zamieszanie i duża szansa Korony! Najpierw Trela z trudem obronił strzał Abalo, a potem gospodarze mieli rzut rożny. Na początek zablokowany został Górski, potem Abalo, a na koniec za wysoko strzelił Palanca!

• Gutkovskis wchodzi za Misaka

• Żółta kartka dla Mikovicia za faul w środkowej strefie

• Kiełb próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale zrobił to fatalnie i piłka wyszła na aut bramkowy

• Wojciech Kędziora wchodzi za Dawida Nowaka

• Dani Abalo wchodzi z Nabila Aaankoura

• Korona nie wyciąga wniosków! Miśak wyszedł sam na sam z bramkarzem i tylko szczęście uratowało gospodarzy - piłka minimalnie minęła słupek!

• Vanja Marković zmienia Mateusza Możdżenia

• Stefanik! Było blisko drugiego gola dla gości, ale Stefanik minimalnie przestrzelił z okolic 13. metra!

• Najpierw Borjan skutecznie odbił piłkę po strzale głową, ale zabrakło asekuracji i przy dobitce Nowaka nie miał szans! Teraz Korona musi zaatakować

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Dawid Nowak, 1:0 dla gości!

• Pilipczuk dośrodkował z prawej strony w polu karne, ale tam Kiełb minął się z piłką i przejęli ją goście

• Żółta kartka też dla Nowaka

• Żółtą kartkę otrzymał Palanca

• Gorąco pod bramką Borjana! Najpierw strzał ósmego metra oddał Miśak, a następnie dobijać starali się Stefanik i Nowak! Ostatecznie arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu

• Palanca zdecydował się na uderzenie z okolic linii pola karnego, jednak zrobił to kiepsko i piłka wyraźnie minęła bramkę

• Kallaste dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale Trela spokojnie chwycił futbolówkę

• Korona zaatakowała lewą stroną boiska, ale Aankour faulował przy tym Szarka

• Zaczynamy drugą połowę, od środka goście

• No nie było to 45 minut na miarę wielkiego hitu, tylko raczej meczu dla koneserów. Na boisku działo się niewiele, ale dla obu ekip najważniejsze jest to, iż na tę chwilę, wobec wyników innych spotkań, znajdują się w grupie mistrzowskiej

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, obie ekipy mają problem z utrzymaniem piłki i notują dużo niedokładnych podań

• Zamieszanie w polu karnym kielczan! Najpierw Misak zaatakował indywidualnie, ale stracił piłkę i kiedy wydawało się, że po wszystkim, to nastąpiło nieporozumienia między Borjanem a Dejmkiem, które o mało nie wykorzystał Nowak! Ostateczni futbolówkę wybił bramkarz

• Rymaniak nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale sędzia zauważył, że wcześniej piłka minęła linię końcową i grę zaraz wznowi Trela

• Kolejna próba niecieczan, ale tym razem po niedokładnym rozrzuceniu akcji na prawą stronę piłka wyszła na aut bramkowy

• Teraz akcja gości. Szarek otrzymał piłkę w polu karnym Szarka, ale niedokładnie zagrał ją w środek i wróciła ona w posiadanie kielczan

• Żółta kartka dla Możdżenia

• Groźnie pod bramką gości! Kiełb oddał strzał sprzed szesnastki, a choć był on łatwy, to Trela o mało sam nie wrzucił sobie piłki do bramki!

• Możdżeń zagrał w pole karne w stronę będącego tam Kiełba, ale ten został uprzedzony przez obrońcę

• To była dobra okazja dla Korony! Mała przebitka w polu karnym, piłka spadła pod nogi Palanki, a po jego strzale nieznacznie minęła słupek!

• Palanca faulowany przez Szarka na połowie gości

• Pan Szymon Marciniak dał znak i zaczęli koroniarze!

• Piłkarze obu ekip przy komplecie publiczności meldują się na murawie. Początek za kilka chwil!

• Tu jeszcze jest spokój, ale zaraz się zacznie! Kielecki młyn na tę chwilę wygląda tak Korona młyn

• Bruk-Bet na wyjazdach spisuje się nie najgorzej. Wywalczył 16 punktów, ale w ostatnich pięciu spotkaniach nie zainkasować trzech oczek.

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest Korona, która na własnym obiekcie wygrała 10 meczów, raz zremisowała i trzy razy schodziła z boiska pokonana.

• Jak dzisiejsi rywale grali w poprzedniej kolejce? Korona bezbramkowo zremisowała z Legią Warszawa, a Bruk-Bet pokonał 1:0 Piast Gliwice po fantastycznej bramce Dawida Nowaka.

• Ławka rezerwowych Bruk-Betu: Pilarz, Guba, Gutkovskis, Kędziora, Peda, Pleva i Babiarz.

• Ławka rezerwowych Korony: Pesković, Grzelak, Górski, Kwiecień, Mrozik, Marković, Abalo.

• Trwa rozgrzewka przed meczem.

• Dzisiejsze starcie to mecz o ogromnym ciężarze gatunkowym. Obydwie drużyny walczą o pozostanie w grupie mistrzowskiej i tylko zwycięstwo da im pewność pozostania w Lotto Ekstraklasie w sezonie 2017/18.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica!

Damian Wiśniewski

Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica  ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Artur Gawle

Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE. Zakończenie rundy zasadniczej nie zawsze przynosi duże emocje, ale w Kielcach na pewno. Miejscowa Korona ma szansę po raz pierwszy awansować do grupy mistrzowskiej, a by się tak stało, wystarczy jej pokonać Bruk-Bet Termalikę, która… walczy o dokładnie to samo. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE

W Kielcach robią wszystko, by to spotkanie było ogromnym wydarzeniem. Nowy prezes jako pierwsze zadanie do zrealizowania wyznaczył sobie pogodzenie się z najbardziej zagorzałymi kibicami i udało mu się to osiągnąć. Klub wycofał zakazy stadionowe, jakie ciążyły na poszczególnych fanach i obie strony doszły do porozumienia, co oznacza powrót zorganizowanego dopingu na Kolporter Arenę.

-Nie mówiłbym o sukcesie. Na razie osiągnęliśmy pewne porozumienie między klubem a kibicami, którzy chcą i będą w przyszłości dopingować na tak zwanym „Młynie”. Zostało ono wstępnie wypracowane, a co będzie dalej, okaże się po meczu z Bruk-Betem Termaliką – mówił Krzysztof Zając (za korona-kielce.pl).

W mieście można spotkać plakaty namawiające do przyjścia na mecz, a jeśli ktoś jeszcze nie zdążył kupić biletu, to musi się liczyć na długie oczekiwanie w kolejce. Tego w stolicy Świętokrzyskiego nie oglądano już od dawna, ale dziwić się nie ma czemu. Korona jeszcze nigdy po 30. kolejkach nie zapewniła sobie awansu do grupy mistrzowskiej, a teraz jest tego o krok. Wystarczy pokonać u siebie rywali z Niecieczy, a skoro padały tutaj takie marki jak Lechia Gdańsk i Lech Poznań, to czemu miałoby się nie udać i tym razem?

W Niecieczy również ostrzą sobie zęby na to spotkanie, bo dla nich jest to dokładnie taka sama szansa, jak dla gospodarzy. W tabeli ligowej zajmują siódme miejsce, a więc o jedno wyżej niż jej dzisiejszy przeciwnik, jednak mają dokładnie taką samą liczbę punktów. Oprócz tych dwóch ekip w grze o pierwszą ósemkę są również Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin oraz Wisła Płock. Wszystkie te drużyny dzielą minimalne różnice i wszystko tak naprawdę może się jeszcze wydarzyć.

Korona i Bruk-Bet mogą być pewni, że zwycięstwo da im upragnioną grupę mistrzowską. Kielczanie mogą być pewni siebie, w ostatnich siedmiu spotkaniach przed własną publicznością za każdym razem zgarniali komplet oczek. Ich rywal z kolei w poprzedniej kolejce ograł 1:0 Piasta Gliwice i, jako że było to przełamanie po wielu kolejnych spotkaniach, teraz zapewne zechce pójść za ciosem i pokonać go nie będzie łatwo.

- Słabe wyniki też siedziały w głowie, ale najważniejsze, że zespół odzyskał pewność siebie i po wygranej z Piastem znów wrócił do czołowej ósemki – powiedział przed tym spotkaniem Vlastimir Jovanović, były piłkarz Korony.

Forma w ostatnich meczach:

Korona:

Legia Warszawa - Korona 0:0 (Ekstraklasa 17.04.2017)
Korona - Ruch Chorzów 1:0 (Ekstraklasa, 10.04.2017)
Śląsk Wrocław - Korona 3:0 (Ekstraklasa, 31.03.2017)

Bruk-Bet:

Termalica - Piast Gliwice (Ekstraklasa, 17.04.2017)
Termalica: Termalica - Wisła Kraków 2:3 (Ekstraklasa, 08.04.2017)
Jagiellonia Białystok - Termalica 1:0 (Ekstraklasa, 02.04.2017)

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 1:3 (Ekstraklasa, 2016/2017)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce 0:0 (Ekstraklasa, 2015/2016)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce 0:1 (Ekstraklasa, 2015/2016)
Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (Ekstraklasa, 2015/2016)

Sędzia:

Szymon Marciniak (Płock) – w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach prowadził łącznie 28 meczów w których pokazał 119 żółtych i osiem czerwonych kartek, a do tego podyktował osiem rzutów karnych.

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza TRANSMISJA TV

Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie będzie w całości transmitowany w telewizji. Multiliga rozpocznie się o godz. 17:00 w Canal+ Sport. Na meczu w Kielcach będzie Bartosz Gleń.

18:00 mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Canal+ Sport

Tekstowa relacja na żywo z meczu Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza w GOL24.pl!