Korona Kielce 1 - 2 Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

1

Jagiellonia Białystok

2

• W drugiej połowie widzieliśmy inne, dużo bardziej zorganizowane i poukładane oblicze Jagiellonii. Goście długimi minutami potrafili dominować rywala, zamknąć go jego połowie i wygrali zasłużenie. Korona po przerwie zupełnie oddała pole do gry i nie była w stanie odpowiedzieć czymś konkretnym. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Jeszcze niezły strzał Vassiljeva, który broni Gostomski i koniec! Czwarta z rzędu wygrana Jagiellonii stała się faktem!

• Na razie Tomasz Wilman dokonuje drugiej zmiany, Dani Abalo wchodzi za Jacka Kiełba

• Błyskawiczne dwa gole gości! Runje wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i również sprawił, że Gostomski mógł tylko wyjąć piłkę z bramki! Czy to obudzi gospodarzy?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co się odwlecze to nie uciecze, Runje!

• I już mogło zrobić się 1:2! Romanczuk zagrał z lewej strony w pole karne, a Gostomski świetnie obronił strzał Świderskiego w krótki róg!

• Jaga zupełnie zdominowała Koronę w ostatnich minutach i to musiało się tak skończyć! Tomasik zagrał świetną piłkę w pole karne, Frankowski uwolnił się spod opieki rywali i nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Frankowski, remis!

• Tomasik dośrodkował z lewej strony boiska, jednak nikt nie przeciął piłki i ta wyszła na aut bramkowy

• Pilipczuk świetnie uruchomił Kiełba lewą stroną boiska, ale ten zupełnie się pogubił i stracił piłkę. Tak czy siak była to pierwsza od wielu minut wizyta kielczan pod polem karnym rywali

• Ależ zamieszanie pod bramką Korony! Gostomski najpierw świetnie obronił strzał Góralskiego sprzed pola karnego,a następnie dobitkę Świderskiego!

• 6979 widzów zjawiło się dzisiaj na Kolporter Arenie

• Tomasik dośrodkował z lewej strony boiska, a Świderski choć uderzał efektownie, to zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza.

• Jedna zmiana u gospodarzy, na drugą połowę zamiast Aankoura wybiegnie Cebula. Goście bez zmian

• Za nami całkiem ciekawe trzy kwadranse. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka okazji bramkowych i na dobrą sprawę mogliśmy oglądać przynajmniej dwa gole więcej. Oby po przerwie zawodnicy to nadrobili!

• I w tym momencie arbiter kończy pierwszą połowę

• Świderski! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Blisko gola dla gości! Po dośrodkowaniu Vassiljeva z rzutu rożnego i strzale głową Runje piłka odbiła się od poprzeczki!

• Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, a Rymaniak wybił piłkę z własnej szesnastki

• Kiełb dośrodkował z prawej strony boiska, ale goście wybili piłkę z własnego pola karnego

• Palanca nieco pogubił się w ataku i dodatkowo skończył to jeszcze faulem na Góralskim

• Grzyb zagrał z prawej strony w pole karne, ale zrobił to słabiutko i piłka wyszła za linię końcową

• Kallaste zagrał z głębi pola do Pilipczuka, ale ten nie doszedł do piłki i ta minęła linię końcową

• Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego, a po zagraniu głową Pilipczuka piłkę złapał Kelemen.

• Świderski zagrał prostopadle do Mackiewicza, ale zrobił to nieco za mocno i futbolówkę zgarnął Gostomski

• Możdżeń! Kapitalny strzał pomocnika Korony sprzed pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki!

• Kolejna próba kombinacyjnego ataku w wykonaniu Jagiellonii, ale Frankowski faulował przy tym wszystkim Możdżenia

• Aankour ładnie utrzymał się przy piłce na wysokości pola karnego gości, podał do Pilipczuka, ale jego uderzenie było słabiutkie - futbolówka daleko minęła bramkę Kelemena

• Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, a Guti niedokładnie zgrywał piłkę głową i ta wyszła za linię końcową

• Palanca dośrodkował z rzutu rożnego, ale goście spokojnie poradzili sobie we własnej szesnastce i wybili piłkę.

• Żółta kartka dla Romanczuka

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu gości, ale po zagraniu Vassiljeva Runje faulował Gostomskiego.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Palanca najpierw oddał strzał głową, który obronił Kelemen, a następnie po dobitce umieścił piłkę w bramce. Jak odpowie Jaga?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Miguel Palanca, 1:0 dla gospodarzy!

• Korona mogła stworzyć sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia, ale Kiełb po otrzymaniu piłki w polu karnym zupełnie się pogubił i niedokładnie zagrał w kierunku Pilipczuka

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Palanci, ale Hiszpan przegrał pojedynek biegowy z Gutim.

• Mieliśmy krótki okres chaosu na murawie, gdzie żadna ze stron nie potrafiła wymienić paru dokładnych podań, ale wszystko ustabilizowała Jagiellonia. Na razie jednak rozgrywa piłkę dość daleko od bramki rywala

• W końcu odpowiadają kielczanie. Kiełb zagrał z prawej strony w okolice szesnastego metra, ale kompletnie niepilnowany Możdżeń nie trafił w futbolówkę

• Vassiljev zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Mackiewicza, ale ten był za wolny i do niej nie dobiegł. Grę wznowią gospodarze od piątego metra.

• Kolejna wrzutka w szesnastkę gospodarzy, tym razem piłkę głową wybił Aankour

• Świderski próbował zejść z prawej strony z futbolówką w pole karne, ale świetnie powstrzymał go Diaw

• Jagiellonia próbowała zaatakować prawą stroną boiska, ale gospodarze wypchnęli ją z powrotem do głębi pola. Stamtąd posłano podanie w kierunku Frankowskiego, w pole karne, ale zrobiono to niedokładnie. Grę od bramki wznowi Gostomski

• Vassiljev oddał strzał z rzutu wolnego, z piłki ustawionej daleko od bramki, ale był on słabiutki. Piłka zatrzymała się na obrońcy Korony jeszcze przed polem karnym

• Pan Paweł Raczkowski daje znak i od środka zaczynają goście!

• Piłkarze obu ekip już meldują się na murawie, początek za kilka chwil!

• Jagiellonia to jednak w tym sezonie ekspert od spotkań wyjazdowych. W delegacji podopieczni Michała Probierza zdobyli jak dotąd 10 punktów, czyli najwięcej w całej lidze. Strzelili też najwięcej goli (dziewięć) i stracili najmniej (dwa).

• Korona ostatnimi czasy doskonale radzi sobie na własnym stadionie. Kielczanie w tym sezonie nie przegrali u siebie ani razu (tylko raz stracili punkty, 1:1 z Piastem), a gerelanie w tym roku zrobili to tylko raz na 13 spotkań. Ten jedyny raz to mecz z... Jagiellonią. Białostocczanie wygrali na Kolporter Arenie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu 3:1.

• Porażka Korony w Lublinie z Górnikiem Łęczna zakończyła jej serię trzech wygranych z rzędu, czyli serię, którą będzie starała się dzisiaj przedłużyć Jaga. Czy kielczanie, wzorem swojego poprzedniego rywala, doprowadzą do jej zakończenia?

• Bilans dotychczasowych pojedynków tych dwóch ekip jest korzystniejszy dla Jagiellonii. Wygrywała ona jak dotąd z Koroną 16 razy, remisowała dziewięciokrotnie, a przegrywała w 12 meczach. Bilans bramkowy, 51:42, również jest korzystny dla niej.

• W składach mamy dwie małe niespodzianki. W zespole gości Marian Kelemen jednak zdołał się wykurować i wraca do bramki, a u gospodarzy brakuje ich najlepszego strzelca, Łukasza Sekulskiego. Powodem jego absencji jest przeziębienie.