1

Śląsk Wrocław

2

• Koniec spotkania! Śląsk wygrał 2:1 z Koroną!

• Filipe Goncalves zastawił się z piłką. Faul na graczu Śląska. Goście nie spieszą się z wykonaniem stałego fragmentu gry.

• Ostatnia zmiana w drużynie Śląska. Bence Mervo zmienił Kamila Bilińskiego.

• Bartosz Rymaniak ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem..

• Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Niedokładnie podawał Radek Dejmek. Od autu piłkarze Śląska. Bardzo posty błąd kapitana Korony.

• Dani Abalo dostał piłkę w polu karnym, ale skutecznie odebrał mu ją defensor Śląska.

• Z prawej strony huknął Peter Grajciar, a Maciej Gostomski odbił futbolówkę przed siebie. Dopadł do niej Adam Kokoszka, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOL! ADAM KOKOSZKA!

• Sito Riera zmienił Ryotę Moriokę.

• Rafał Grzelak zacentrował z lewej strony na długi słupek. Dani Abalo był zupełnie niepokryty przez Piotra Celebana i głową skierował piłkę do bramki. Już zza linii futbolówkę wybijał jeden z obrońców Śląska.

• GOOOOOOL! DANI ABALO!

• Rzut rożny dla Korony. Źle dośrodkował Mateusz Możdżeń, po chwili miał szansę się poprawić, ale zagrał świecę. Futbolówka w rękawicach Kamenara.

• Bardzo dużo strat w szeregach Korony. Gospodarze nie potrafią ułożyć sobie gry po stracie bramki.

• Szybki atak prawą stroną przeprowadzili kielczanie, ale Ken Kallaste zbyt krótko podał do Daniela Abalo. Po chwili gospodarze wycofali piłkę do Gostomskiego. Gwizdy na trybunach!

• Ryota Morioka padł na murawę 20 metrów od bramki Korony. Japończyk domagał się rzutu wolnego, ale sędzia Paweł Gil pokazał mu że nie było przekroczenia przepisów.

• Miguel Palanca opuścił boisko. W jego miejsce na murawie pojawił się Michał Przybyła.

• Piłkarz Korony próbują jakoś odpowiedzieć na bramkę Śląska. Akcje gospodarzy są jednak nieprzygotowane. Kielczanie próbują długich zagrań, ale są one zupełnie nieudane.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Dani Abalo wchodzi w miejsce Jacka Kiełba.

• Kamil Dankowski uderzył z rzutu wolnego wewnętrzną częścią stopy ponad murem. Nieco spóźnił się z interwencją Maciej Gostomski i piłka wpadła w krótki róg golkipera Korony.

• GOOOOOOL! KAMIL DANKOWSKI!

• Żółta kartka dla Serhija Pyłypczuka.

• Kamil Biliński przedzierał się w polu karnym, ale czysto zabrał futbolówkę napastnikowi Ślaska Bartosz Rymaniak.

• Agresywnie wszedł w nogi Kamila Dankowskiego Nabil Aankour. Sędzia oszczędził Marokańczyka.

• Wrzutka po rykoszecie z prawej strony. Bartosz Rymaniak lekko trzymał Alvarinho tuż przed bramką. Arbiter w tej sytuacji nie użył gwizdka.

• Słaba frekwencja dzisiaj na Kolporter Arenie. Na meczu w Kielcach zjawiło się 4505 widzów.

• Jacek Kiełb dorzucał z rzutu wolnego z prawej strony. Piłka minęła wszystkich jego kolegów z zespołów.

• Adam Kokoszka zupełnie niepotrzebnie ostro zaatakował nogi Serhija Pyłypczuka. Żółta kartka dla gracza Śląska.

• Joan Roman opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Peter Grajciar.

• Joan Roman wyraźne popchnięty przez Bartosza Rymaniak. Hiszpan za chwilę zakończy swój występ. Do gry przygotowany jest Grajciar.

• Ryota Morioka oddaje piłkę Joanowi Romanowi. Hiszpan uderzył z około 20 metrów w sam środek bramki. Bez problemów broni Kamenar.

• Rafał Grzelak przełożył piłkę na prawą nogę. Strzelił, ale na wiwat. Fatalne wykończenie akcji przez Grzelaka.

• Błąd Rafała Grzelaka. Kamil Dankowski z prawego skrzydła dogrywał na szósty metr w kierunku Kamila Bilińskiego, obrońca Korony wybił na rzut rożny.

• Gracze Śląska wychodzili z kontratakiem 4:3, ale goście zwolnili akcję. Zmarnowana okazja na stworzenie groźnej sytuacji.

• Kamil Biliński na pozycji spalonej. Po chwili zawodnik Śląska zablokował możliwość wykonania stałego fragmentu gry przez kielczan. Obejrzał za to żółtą kartkę.

• Filipe Goncalves na jeden kontakt z Kamilem Dankowskim. Dośrodkowanie zawodnika Śląska z prawej strony zostało zablokowane.

• Zaczynają zawodnicy Korony! Obie drużyny bez zmian.

• Paweł Gil nie doliczył do pierwszej połowy ani jednej minuty. Do przerwy w Kielcach 0:0!

• Ryota Morioka wrzucał piłkę z prawej strony do będącego w polu karnym Kamila Bilińskiego. Napastnik Śląska nie zdołał przeciąć tego zagrania.

• Miguel Palanca dostrzegł wysuniętego na piątym metrze Kamenara. Zdecydował się na strzał, ale piłka minęła prawy słupek bramki Śląska.

• Ryota Morioka reklamował zagranie ręką w polu karnym jednego z graczy Śląska. Sędzia nakazał grac dalej.

• Dmitrij Wierchowcow ostro wszedł w nogi Kamila Bilińskiego. Zasłużona żółta kartka dla Białorusina.

• Odważna próba Rafała Grzelaka. Uderzył nieprzygotowany z około 30 metrów, bardzo niecelnie.

• Jacek Kiełb uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Piłka jeszcze skozłowała bezpośrednio przez Lubosem Kamnarem, ale golkiper Śląska nie popełnił błędu.

• Kontratak Śląska. Ryota Morioka podaje na prawą stronę pola karnego do Romana. Ten indywidualnie rozwiązał tą akcję, ale jego strzał został zblokowany.

• Jacek Kiełb dorzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Ofensywne przewinienie Dmitrija Wierchowcowa.

• Ryota Morioka miał trochę miejsca ponad 20 metrów od bramki. Natychmiast zdecydował się na uderzenie, piłkę do boku sparował Maciej Gostomski.

• W odpowiedzi akcja Śląska. Ryota Morioka zagrywa na prawe skrzydło, ale nie było tam nikogo z graczy gości.

• Z kontrą wychodzili gospodarze. Serhij Pyłypczuk podawał na środek do Miguela Palanki, ale Hiszpan został sfaulowany.

• Coraz większa dominacja piłkarzy Korony. Ken Kallaste wymienił piłkę z Nabilem Aankourem przed szesnastką, ale ten drugi zanotował stratę.

• Lubos Kamenar wykazał się sporym refleksem! Na bramkę Śląska głową uderzał Serhij Pyłypczuk.

• Rafał Grzelak zagrał świetną piłkę na lewe skrzydło do Jacka Kiełba. Pomocnik Korony ostro wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale Piotr Celeban wyjaśnia sytuację.

• Mateusz Moźdżeń rzucił piłkę na prawe skrzydło w kierunku Serhija Pyłypczuka. Udany wślizg Augusto zakończył akcję gospodarzy.

• Kielczanie próbowali szybciej rozegrać piłkę. Podanie na lewe skrzydło do Kena Kallaste, ale ten nie opanował piłki.

• Kamil Dankowski wrzucał futbolówkę z prawej strony na piąty metr do Kamila Bilińskiego. Ten przyjmując piłkę, dotknął jej ręka. Rzut wolny dla kielczan.

• Akcję Śląska wykończył strzałem z lewej nogi Alvarinho. Zawodnik Śląska uderzył naprawdę groźnie z około 20 metrów, ale nie zmieścił futbolówki w bramce.

• Rzut rożny z prawej strony dla Korony. Uderzył głową w światło bramki Bartosz Rymaniak, ale Lubos Kamenar bez problemów złapał piłkę.

• Jacek Kiełb uruchomił Miguela Palankę. Hiszpan przegrał pojedynek z dwoma obrońcami Śląska.

• Z rzutu rożnego z lewej strony piłka skierowana na długi słupek, ale Bartosz Rymaniak faulował w ataku.

• Niefrasobliwe w obronie Kamil Dankowski z Piotrem Celebanem. Jacek Kiełb wywalczył rzut rożny.

• Przerzut na prawą stronę do Kamila Dankowskiego. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, futbolówka w rękach Macieja Gostomskiego.

• Rzut rożny dla Korony. Gospodarze krótko rozegrali stały fragment gry. Strata Jacka Kiełba.

• Z pierwszej piłki zagrali na lewej stronie zawodnicy Korony. Dośrodkowanie Kena Kallaste zablokowane.

• Adam Kokoszka podawał do Kamila Bilińskiego. Napastnika Śląska na pozycji spalonej.

• Pierwszy gwizdek Pawła Gila. Od środka boiska zaczęli zawodnicy Śląska Wrocław.

• Ławka rezerwowych Śląska: Pawełek, Engels, Mervo, Zieliński, Riera, Stjepanović, Grajciar

• Ławka rezerwowych Korony: Małkowski, Marković, Cebula, Abalo, Zając, Gabovs, Przybyła.

• Zawodnicy Korony przystępują do meczu ze Śląskiem po rekordowej klęsce (0:6) z Cracovią. - Trudno zapomnieć o takim meczu jak ten w Krakowie, ale przez te dwa tygodnie solidnie pracowaliśmy, by przede wszystkim mentalnie lepiej przygotować się do kolejnych spotkań. Problem na pewno siedzi w głowach zawodników, którzy po trzech wygranych chyba za bardzo uwierzyli, że można wygrywać bez pełnego zaangażowania i walki na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Mam nadzieję, że to się zmieni - mówił trener Korony, Tomasz Wilman.

• - Do Kielc jedziemy po trzy punkty, bo są nam one bardzo potrzebne. Remis nas nie interesuje. Okres przerwy wykorzystaliśmy na to, żeby mocniej potrenować i wyrównać poziom przygotowania motorycznego piłkarzy, którzy przyszli do nas latem. Widać, że zespół idzie do przodu - zapewniał przed spotkaniem Mariusz Rumak.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu kończącego 12. serię spotkań LOTTO Ekstraklasy. Czy Śląsk, który w lidze nie wygrał od 26 sierpnia, w końcu sięgnie po komplet punktów? Piłkarze Korony na pewno im tego nie ułatwią.