2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec spotkania! Korona wygrywa z Zagłębiem w debiucie Macieja Bartoszka!

• Minęły trzy doliczone minuty. Jeszcze rzut wolny dla Zagłębia. W polu karnym Korony nawet Konrad Forenc.

• Akcję Zagłębia wykończył strzałem zza pola karnego Lubomir Guldan. Uderzenie obok bramki.

• Nieporozumienie w szeregach defensywy Zagłębia. Interwencja Forenca poza polem karnym uchroniła Miedziowych przed stratą bramki.

• Pozostał już tylko doliczony czas. Spotkanie potrwa jeszcze trzy minuty.

• Strzela Nabil Aankour, piłka ląduje w siatce, ale już po gwizdku arbitra. Gracz Korony był na niewielkim spalonym.

• Wrzutka Arkadiusza Woźniaka z rzutu wolnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył jednak Bartosz Rymaniak.

• Faulowany Arkadiusz Woźniak. Zagłębie będzie miało dobra okazję do dośrodkowania z prawej strony.

• W miejsce Michała Przybyły wchodzi Marcin Cebula.

• Ależ to mogła być bramka! Nabil Aankour wyprzedził obrońcę i od razu zdecydował się na techniczne uderzenie. Futbolówka minęła wysuniętego golkipera Zagłębia, ale trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko!

• Wrzutka z lewej strony Djordje Cotry i piłka w rękach Zbigniewa Małkowskiego.

• Piłkarze Korony przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Przerzut na prawą stronę i pozycja spalona Nabila Aankoura.

• Dośrodkowanie piłkarza Zagłębia z rzutu wolnego prosto na głowę Radka Dejmka.

• Adam Buksa właściwie wychodził na czystą pozycję i został podcięty przez Radka Dejmka. Arbiter pokazał tylko żółty kartonik!

• Dośrodkowanie Nabila Aankoura z prawej strony. Konrad Forenc pewnie chwyta piłkę.

• Bartosz Rymaniak dorzucił piłkę z rzutu wolnego. Główkował Radek Dejmek, ale minimalnie niecelnie!

• Djordje Cotra odepchnął Daniego Abalo. Rzut wolny dla Korony i żółta kartka dla zawodnika Zagłębia.

• Michal Papadopulos faulował rywala, ale żółtą kartkę otrzymał za oprotestowanie decyzji arbitra.

• Djordje Cotra wszedł na murawę za Martina Nespora.

• Michal Papadopulos wychodził z kontratakiem, oddał piłkę na prawą stronę do Martina Nespora, ale dośrodkowanie Czecha było fatalne.

• Pierwsza zmiana w Koronie. Dani Abalo zmienił Jacka Kiełba.

• Jacek Kiełb oddał strzał z ponad 25 metrów. Piłkę wyłapał Konrad Forenc.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Korony. Dalekie piąstkowanie Konrada Forenca.

• Ostre wejście Martina Nespora w nogi Palanki. Arbiter oszczędził gracza Zagłębia, który miał już na koncie żółty kartonik.

• Palanca miał szansę na hat-tricka. Przegrał jednak sytuację sam na sam z wybiegającym do niego Konradem Forencem.

• W odpowiedzi akcja Zagłębia. Strzał Michala Papadopulosa skierowany za bardzo do środka bramki. Bez problemów piłkę wyłapał Małkowski.

• Dośrodkowanie Jacka Kiełba dociera do Nabila Aankoura, ale radzą sobie defensorzy Zagłębia.

• Piłkę spod własnej bramki wybijał Konrad Forenc. Fatalnie zachował się Mateusz Możdżeń i futbolówka spadła pod nogi Łukasza Piątka. Pomocnik Zagłębia nie zmarnował stuprocentowej sytuacji i zaskoczył Zbigniewa Małkowskiego. Gol niemal z niczego!

• GOOOOL! ŁUKASZ PIĄTEK! 1:2

• Martin Nespor dostał bardzo dobre podanie od Daniela Dziwniela. Oddał strzał głową, ale niecelny!

• Z dużej odległości uderzył Woźniak, ale piłkę spokojnie złapał Małkowski.

• Małkowski odważnym wyjściem z bramki uprzedza Nespora.

• Piłka ostatecznie ląduje w rękach Forenca.

• Jach fauluje Kiełba i otrzymuje żółtą kartką.

• Próba szybkiego ataku Korony została przerwana przez Tosika.

• Nespor wywalczył kolejny korner dla swojej drużyny.

• Zagłębie miało rzut rożny, ale stoperzy Korony wybili piłkę.

• Rozpoczynamy II połowę gry!

• Papadopulos wchodzi za Janusa.

• Buksa pojawia się za Janoszkę.

• Koniec I połowy. Widzimy się po przerwie!

• Grę od bramki wznowi Forenc, a sędzia doliczył 1 minutę.

• Grzelak wywalczył rzut rożny dla Korony.

• Świetna interwencja Małkowskiego, który obronił strzał Nespora z rzutu wolnego!

• Nespor ukarany żółtą kartką.

• Żółta kartka dla Rymaniaka.

• Faul Dejmka na Janoszce i rzut wolny z 17 metrów dla Zagłębia.

• Nieporadność zawodników Zagłębia, którzy nie potrafili wybić piłki i ostatecznie trafiła pod nogi Palanki, który nie dał szans Forencowi!

• GOOOLLL! 2:0 dla Korony! Druga bramka Palanki!

• Uderzenie Możdżenia poszybowało wysoko nad bramką.

• Uderzenie Woźniaka zablokowane.

• Mało ruchu wśród zawodników Zagłębia i w efekcie zawodnik będący przy piłce nie ma komu zagrać.

• Kolejny faul po stronie Zagłębia.

• Tosik fauluje Palanke. Dużo niewymuszonych błędów po stronie Zagłębia.

• Piłka ląduje w rękach Forenca.

• Guldan fauluje dryblującego Kiełba. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Bardzo dobrze funkcjonuje środek pola Korony, który kompletnie odciął od grania pomocników Zagłębia.

• Niegroźny strzał Nespora i piłkę spokojnie łapie Markowski.

• Palanca świetnie wbiegł w pole karne, zszedł na prawą nogę i świetnie uderzył. Piłka odbiła się od słupka i Forenc był bez szans!

• GOOOLLL! Fantastyczny strzał Palanki! 1:0 dla Korony!

• Seria kiksów obrońców Korony, ale Zagłębie nie wykorzystuje ich błędów.

• Kiks Gabovsa. Świetny przerzut piłki Palanki do Łotysza, ale prawy obrońca gospodarzy stracił piłkę.

• Aankour uderzył z 25 metrów i piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Przybyła przegrywa pojedynek sam na sam z Forencem! Ładna akcja Korony, która powinna przynieść bramkę.

• Zamieszanie przed polem karnym gości. Palanca zdołał oddać niecelne uderzenie.

• Palanca wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Grzelaka - piłka opuściła boisko.

• Zagłębie powoli przejmuję inicjatywę.

• Nieodpowiedzialna strata Palanki w środku pola.

• Janoszka oddaje strzał z pola karnego i minimalnie się myli!

• Kombinacyjna akcja Korony i zbyt mocne podanie Dejmka uniemożliwiło Markoviciowi dojście do piłki.

• Janoszka dośrodkował w pole karne Korony i dobrą interwencją popisał się Aankuor.

• Zamieszanie pod bramką gości, ale ostatecznie Guldan wybił piłkę.

• Marković wpada w pole karne, przewraca się, ale sędzia Kwiatkowski pozostaje niewzruszony.

• Guldan wybija piłkę na rzut rożny. Mocny początek Korony.

• Dośrodkowanie Gabovsa, ale piłkę wypiąstkował Forenc.

• Marković za mocno dogrywa do Grzelaka i piłka wyszła na aut bramkowy.

• Jach powstrzymał Kiełba i wybił piłkę na aut.

• Pierwsza akcja Korony - Gabovs dośrodkowywał, ale nikt nie doszedł do uderzenia.

• Korona gra w swoich domowych strojach. Zagłębie dzisiaj gra w białych strojach.

• Rozpoczynamy mecz!

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski.

• Minuty dzielą nas od rozpoczęcia ostatniego meczu 16 kolejki.

• Znamy wyjściowe ''jedenastki'' obydwóch drużyn. Kogo do dyspozycji na ławkach rezerwowych mają trenerzy obu drużyn? Korona: Pesković, Wierchowcow, Kallaste, Mokrzycki, Abalo, Cebula Zając. Zagłębie: Polacek, Buksa, Cotra, Jagiełło, Rakowski, Papadopulos, Madera.

• W poprzedniej kolejce Korona wygrała 3:1 z Bruk-Bet Termalicą, a Zagłębie przegrało 1:2 ze Śląskiem Wrocław.

• Zagłębie Lubin z dorobkiem 24 punktów zajmuję 7 lokatę. Korona ma 7 punktów mniej i jest na 14 pozycji w tabeli.

• Dzisiaj na ławce trenerskiej Korony po raz pierwszy zobaczymy Macieja Bartoszka. Nowy szkoleniowiec kielczan zastąpił Tomasza Wilmana. W tym sezonie prowadził Chojniczankę Chojnice i osiągał z tą drużyną bardzo dobre wyniki. Za ponad 2 godziny przekonamy się jak poradził sobie w swoim debiucie w Koronie.

• Dzisiejszy spotkanie to ostatni mecz 16 kolejki LOTTO Ekstraklasy. W rundzie jesiennej Zagłębie rozbiło Koronę 4:0. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejszy mecz?

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Korona Kielce - Zagłębie Lubin!