KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1 - 2 Arka Gdynia

1

Arka Gdynia

2

• Dziękuje za uwagę! Życzę miłego wieczora .

• Arka była wyraźnie lepszą drużyną w tym meczu, lecz po zdobyciu dwóch bramek niepotrzebnie zlekceważyła rywala. Kszo dostało skrzydeł po zdobyciu bramki, zaczęli śmiało atakować, zaś Arkowcy nie wiedzieli co się dzieje. Kluczowym momentem była także obrona karnego przez bramkarza gości.

• KONIEC! Arka w ćwierćfinale Pucharu Polski!

• Seria kilku dobrych prób zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego. Arka w niesamowitych opałach. Były to sytuacje bramkowe, lecz niecelne.

• 3 minuty doliczone do spotkania. Zapowiada nam się horror!

• Żółta kartka dla Mosiejki za taktyczny faul. Mądre zachowanie pomocnika Arki, z tego kontrataku mogło rozwinąć się sytuacja bramakowa.

• Persona próbował dojść do piłki od swojego partnera, lecz defensywa Arki dobrze sobie z nim radzi zastawiając tego zawodnika. Bramkarz rozpoczyna grę.

• Kszo rozpaczliwie buduje atak pozycyjny od środka boiska.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Burzyński za Mianowanego.

• GIL! Piłka niemalże musnęła słupek bramki Gdynian. Płaski strzał zza pola karnego mógł dać remis. Dalej mamy 1:2.

• Arka teraz utrzymuje się przy piłce przed polem karnym rywala, chwila spokoju.

• Zmiana także w zespole gości. Da silva za Błąda.

• Następna zmiana. Persona za Grunta, czyli napastnik za napastnika. Kszo nie odpuszcza.

• Nie ma bramki! Steinbors świetnie broni strzał z jedenastu metrów. Bramkarz wyczuł strzelającego i rzucił się w swoją lewą stronę odbijając piłkę.

• Mamy rzut karny dla Kszo! Po faulu z prawej części pola karnego. Do piłki ustawia się Łatkowski, ależ mecz nam się rozkręcił!

• Jak padł gol? Stachurski dostał idealną wrzutkę wprost na nogę. Wyprzedził bramkarza Arki, który za wolno wyszedł z bramki. Szybkim ruchem umieścił piłkę w siatce.

• GOL! Stachurski!

• Kolejna zmiana. Szwoch za strzelca pierwszej bramki, Pawła Abbota.

• Mecz stał się bardzo żmudny i monotonny. Arka cofnięta na swojej połowie dobrze się broni, zaś Kszo nie ma pomysłu i sił na beniaminka grającego na co dzień w Lotto Ekstraklasie.

• Zmiana w zespole Arki. Na boisku Marciniak za bezbarwnego w drugiej połowie Hofbauera.

• Arka teraz cofnięta broni wyniku, lecz piłkarze gospodarzy nie potrafią tego przełożyć na wynik bramkowy. Dużo niecelnych strzałów z dystansu i niedokładnych akcji.

• Grunt teraz nieudolnie starał się uderzyć na bramkę Jałochy, lecz nie trafił w piłkę.

• Dobre wejście Abbotta w pole karne, podanie napastnika zostało wyjaśnione przez jednego z defensorów gospodarzy.

• Centra Yusuffa w pole karne, niecelna.

• Bełczkowski pobiegł do zagranej piłki z głębi pola, dobrze spisuje się w obronie Krzysztof Sobieraj.

• Gra na boisku lekko nam się uspokoiła. Walka o piłkę w środkowej części boiska.

• Mocny strzał Mosiejki z dystansu, trafia w głowę jednego z graczy miejscowych. To mogło zaboleć.

• Drugą połowę tego meczu pucharowego dobrze rozpoczął zespół Kszo. Od początku ruszyli do ataku.

• Pierwsza zmiana. W miejsce Ferensa na boisku melduje się Bełczowski.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Arka dominuje rywali, widać to gołym okiem. Kszo stara się zbudować składne akcje, lecz bezskutecznie. Gdynianie ewidentnie lepsi, nie zapowiada się na niespodziankę.

• Koniec pierwszej połowy. 0:2 dla gości po trafieniach Abbota i Mosiejki.

• Pierwsza kartka! Ukarany został Błąd za brzydki faul na zawodniku Kszo Ostrowca Świętokrzyskiego.

• Jak padł gol? Bardzo dobre podanie Błąda w pole karne drużyny z Ostrowca do Sochy. Ten szczęśliwie strzela po ziemi między nogami bramkarza gospodarzy.

• GOL! 0:2, Tadeusz Socha!

• Kolejny strzał! Teraz Mosiejko, bardzo niecelnie sprzed pola karnego. Arka nie daje wyjść gospodarzom z własnej połowy gry.

• Abbot teraz oddał uderzenie w stronę bramki, dobrze dogrywał mu Hofbauer. Strzał niecelny.

• Gospodarze teraz w kontrataku, Kapsa jednak zatrzymany przez doświadczonego Sobieraja.

• Arka ciągle napiera, Gdynianie w ataku pozycyjnym.

• Jak padł gol? Siemaszko wbiegając w pole karne otrzymał zagranie od partnera. Zamiast strzelać dograł ją jeszcze do Abbota, który nie pomylił się z bliskiej odległości.

• GOL! Paweł Abbot!

• Niespodziewanie teraz to gospodarze stosują wysoki pressing.

• Ładna akcja Ferensa, przerwa przez obrońcę druzyny z Lotto Ekstraklasy.

• Hofbauer ładnie dryblował przed polem karnym, ograł kilku zawodników i oddał strzał. Za lekko, piłka rękach bramkarza.

• Siemaszko agresywnie w środku boiska, arbiter odgwizduje przewinienie. Od rzutu wolnego rozpoczną miejscowi.

• Łatkowski!Najlepsza sytuacja w meczu. Strzał tego zawodnika sprzed linii pola karnego. Futbolówka leciała już w samo okienko bramki, jednak czujnie Šteinbors. Fenomenalna interwencja.

• Abbot! Napastnik gości pomylił się nieznacznie po dograniu z rzutu wolnego, wykonywanego przy Błąda.

• Ładna piłkarzy z Gdyni, Błąd dograł w pole karne po kilku składnych podaniach. Lecz nikt nie doskoczył do centry z prawej strony boiska.

• Arka dominuje na boisku, potwierdza różnice klas rozgrywkowych dzielących oba zespołu. Kszo dzielnie się broni.

• Wolny dla Arki. Błąd starał się dośrodkować, ale za krótko. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

• Na trybunach szaleństwo! Fanatycy Arki i Kszo darzą się szacunkiem i przyjacielskimi stosunkami, mamy mecz przyjaźni.

• Dobra próba miejscowych. Gil wykonał rzut wolny sprzed pola karnego Arki. Dwóch piłkarzy uciekło obrońcom gości, lecz żaden z nich nie oddał strzału.

• Wojowski blisko był zagrożenia bramki gości, po jego strzale piłka ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

• Siemaszko! Napastnik Arki oddał strzał na bramkę Wierzgacza, piłka mija słupek o kilkanaście centymetrów.

• Teraz szansa dla żółto-niebieskich, centra na Siemaszkę została przejęta przez defensorów Kszo.

• W pierwszych minutach piłkarzem wyróżniającym się z pośród miejscowych jest Ferens, który próbuje strzałów oraz dośrodkowań z bocznych sektorów boiska.

• Teraz mieliśmy dobrą szansę z drugiej strony boiska. Piłkę uderzył Mosiejko, strzał zbyt lekki.

• Mamy pierwszy strzał trzecioligowej drużyny. Ferens uderzył sprzed pola karnego, Jałocha odprowadził Futbolówkę wzrokiem.

• Ostatnie sekundy gry to walka o piłkę w środku pola, mamy aut dla piłkarzy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

• Pierwsza akcja gości. Szczęścia strzałem z dystansu szukał Abbot, został zablokowany. Po chwili oglądaliśmy wrzutkę z prawej strony boiska, lecz ta niecelna i to miejscowi są teraz przy piłce.

• Arkowcy szybko przejęli piłkę i budują atak pozycyjny, lecz piłkarze Kszo Ostrowca nie mają zamiaru stawać "autobusu" pod własną bramką. Wychodzą wysoko i starają się zmusić Gdynian do błędu.

• Rozpoczęli! Od środka gospodarze.

• Sędzia wyprowadza piłkarzy na plac gry. Już za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze Arki w świetnych humorach spędzili daleką podróż.

• Mobilizacja przed meczem. KSZO - Arka

• Trybuny w Ostrowcu Świętokrzyskim zapełniły się już na dobre. Mecz ten cieszy się dużym zainteresowaniem miejscowej ludności.

• Do meczu pozostało już tylko 15 minut!. Czy Kszo pójdzie w ślady innych drużyn z poza Lotto Ekstraklasy i sprawi kolejną niespodziankę? Przekonamy się już dziś!

• Witamy w relacji LIVE z meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym trzecioligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zmierzy się z przedstawicielem Ekstraklasy Arką Gdynia.