Mecz Lech Poznań - Termalica Nieciecza ONLINE. Gdzie oglądać...

Mecz Lech Poznań - Termalica Nieciecza ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2017-02-10 20:30

Lech Poznań

3

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

• Koniec meczu! Lech Poznań pewnie wykorzystał trzy rzut karne, dzięki którym pokonuje u siebie Bruk-Bet Termalikę.

wpis przed trzecią "jedenastką"

• DARKO JEVTIĆ RÓWNIEŻ WYKORZYSTUJE "JEDENASTKĘ"!!! Rozbieg na dwa tempa i mierzone uderzenie przy prawym słupku. Krzysztof Pilarz nie sięgnął piłki.

• Bezapelacyjne słuszna czerwona kartka dla Ukraińca!

• CO SIĘ DZIEJE?! Marcin Robak popędził w "szesnastkę" "Słoników", gdzie powalił go Artem Putiwcew! Trzeci rzut karny!

• Marcin Robak marnuje wyborne podanie Radosława Majewskiego i "setkę"! Przejmuje kapitalne podanie, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela obok bramki!

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Na murawie melduje się debiutant, Marcin Wasilewski, w miejsce Macieja Makuszewskiego.

• Paweł Gil dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• MARCIN ROBAK PEWNIE STRZELA!
    Posłał piłkę w stronę lewego słupka, zmylony Krzysztof Pilarz rzucił się w stronę drugiego

• ... piłka trafia rękę Wojciecha Kędziorę w "szesnastce"! Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Dziewiąty rzut rożny dla Lecha (przy czterech Bruk-Bet Termaliki). Radzą sobie goście, chociaż...

• Kornel Osyra faulował, ale to on bardziej ucierpiał. W złapaniu oddechu dzięki wykonaniu tzw. "mostka" pomógł Maciej Wilusz.

• Marcin Robak zmienia strzelca jedynego gola w tym meczu, Dawida Kownackiego.

• Wrzutka Macieja Makuszewskiego nie znajduje adresata w polu karnym rywala. Po chwili Dawid Kownacki został powstrzymany przez dwóch obrońców.

• Kontra Bruk-Bet Termaliki. Uderzenie Vladislavsa Gutkovskisa zostaje zablokowane, Piłka trafia pośrednio do Dalibora Plevy i korner dla gości. Ten stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

Maciej Wilusz wybija z "piątki".

• Jęk zawodu kibiców "Kolejorza" po nieudanym strzale Macieja Makuszewskiego z prawego narożnika pola karnego.

• Nie dość, że nie udało się zagrozić gospodarzom, to jeszcze z kontrą chciał ruszyć Maciej Makuszewski. Został powalony przez Vlastimira Jovanovicia, który zostaje upomniany żółtą kartką.

• I jeszcze jeden po interwencji Macieja Wilusza. Tym razem z lewego narożnika.

• Nie ma gola dla "Słoników"! W ostatniej chwili strzał Dawida Nowaka zablokował Maciej Wilusz. Korner dla przyjezdnych.

• Uderzenie Vladislavsa Gutkovskisa z ok. lewego narożnika pola karnego nie sprawił problemu Matusowi Putnocky'emu.

• 10 453 widzów na INEA Stadionie w Poznaniu.

• Znowu przerwa w grze wynikająca z urazu bramkarza Lecha. Po piąstkowaniu zderzył się z Wojciechem Kędziorą. Z grymasem na twarzy wybił rzut wolny.

• Mateusz Kupczak kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce pojawia się Dawid Nowak.

• Siła złego na jednego. Maciej Makuszewski traci piłkę na rzecz dwóch rywali przed ich polem karnym.

• Jednak Matus Putnocky dogra to spotkanie. Gra wznowiona.

• Urazu mięśniowego nabawił się Matus Putnocky. Ten sygnalizuje, że będzie konieczna zmiana.

• Wojciech Kędziora zastępuje Samuela Stefanika.

• Próba dwójkowej akcji Radosława Majewskiego z Dawidem Kownackim przed linią 16. metra spaliła na panewce po niedokładnym podaniu zwrotnym drugiego z wymienionych.

• Ależ bilard w polu karnym gości! Po chaosie do bezpańskiej piłki dopada Tomasz Kędziora, który huknął od razu w stronę lewego słupka. Krzysztof Pilarz tak sparował piłkę, że odbiła się od Vladislavsa Gutkovskia i trafiła w słupek!

• Dawid Kownacki przytomnie rozrzuca akcję do lewej strony. Stamtąd dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza zostaje wybite na rzut rożny.

• 14/2 Strzały/strzały celne 2/2

• Dośrodkowanie na dalszy słupek do Darko Jevticia, który podaje do Macieja Gajosa. Ten w momencie strzału był za bardzo odchylony i posyła piłkę w stronę najwyższych rzędów za bramką Krzysztofa Pilarza.

• Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Artem Putiwcew skosił Macieja Makuszewskiego jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Lasse Nielsen na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Żółta kartka Bartłomieja Babiarza za przewinienie taktyczne na Macieju Makuszewskim.

• Kapitalne zagranie Artema Putiwcewa po ziemi przez połowę boiska! Do prostopadłego podania ruszył Vladislavs Gutkowskis. Jego rajd zatrzymał gwizdek sędziego - Paweł Gil dopatrzył się spalonego. Jeżeli był, to naprawdę minimalny.

• Znacznie ciekawszy początek drugiej połowy od całej pierwszej. Efektowne no look pass Radosława Majewskiego w "szesnastkę" przejmuje Tomasz Kędziora, ale jego centra zostaje zablokowana. Zbyt głębokie dośrodkowanie z narożnika pada łupem bramkarza.

• Artem Putiwcew przyjmuje na ciało strzał Radosława Majewskiego. Gospodarze domagali się rzutu karnego, a tu "Słoniki" ruszyły z kontrą. Samuel Stefanik nie zdołał opanować piłki w decydującym momencie.

• Zablokowany strzał Radosława Majewskiego wychodzi poza linię końcową. Szybko rozegrany rzut wolny, po którym ostatecznie piłkę chwyta Krzysztof Pilarz.

• Nieporozumienie w szeregach "Kolejorza". Tomasz Kędziora liczył, że piłkę na prawej stronie przejmie Maciej Makuszewski. Ten spodziewał się akcji rajdu kolegi do linii końcowej. Cichy jęk zawodu na trybunach.

• Próba ataku gości lewą stroną nie przynosi powodzenia. Po chwili Darko Jevtić posyła świetne podanie na linię 16. metra do Dawida Kownackiego, którego strzał mija dalszy słupek w bezpiecznej odległości.

• Vladislavs Gutkovskis kopie ze środka. Druga połowa rozpoczęta.

• W ekipie gości będzie zmiana. Za Patrika Misaka pojawia się Roman Gergel.

• Wracamy do Wielkopolski na drugie trzy kwadranse 21. kolejki Ekstraklasy. W drugim w tym roku meczu Lech prowadzi z Bruk-Bet Termaliką po trafieniu Dawida Kownackiego.

• +2' Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Lech prowadzi z Bruk-Bet Termaliką po golu Dawida Kownackiego z rzutu karnego. Dla młodego napastnika "Kolejorza" to piąte trafienie w ośmiu ostatnich meczach.

• +1' Kąśliwe uderzenie Guilherme z ostrego kąta z problemami paruje Matus Putnocky!

• Radosław Majewski zdołał ograć Bartłomieja Babiarza, po czym ruszył w stronę bramki Krzysztofa Pilarza. Uderzył zza linii 16. metra obok prawego słupka.

• Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale nie pierwszy raz górą obrona "Słoników" wyjaśnia sytuację.

• Niefrasobliwe podanie Vlastimira Jovanovicia do Kornela Osyry przechwycił Darko Jevtić. Szwajcara musiał faulować drugi z wymienionych. Żółta kartka.

• Anemiczne zagranie Mateusza Kupczaka na lewą stronę do Guilherme. Piłkę przechwycił Maciej Makuszewski, który ruszył skrzydłem do ataku. Po szybkiej wymianie centruje w pole karne "Słoników" ciut za mocno do wbiegającego Dawida Kowackiego.

• Samuel Stefanik uderzył z dystansu w sam środek bramki. Matus Putnocky czekał, aż piłka wpadnie w jego rękawice.

• Okazuje się, że uraz uniemożliwia Łukaszowi Trałce dograć nawet do przerwy. Zmienia go Abdul Aziz Tetteh.

• 187/147 podania/podania celne 85/45

• DAWID KOWNACKI NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył płasko tuż przy lewym słupku. Jego intencje dobrze "odczytał" Krzysztof Pilarz, ale ten był w stanie sięgnąć piłki

• Darko Jevtić centruje z lewej strony boiska w "szesnastkę". Tam Kornel Osyra kopie pojawiającego się znikąd Dawida Kownackiego! Rzut karny dla "Kolejorza"!

• Poprzeczka ratuje gości przed utratą bramki po koronkowej akcji Lecha zakończonej atomowym uderzeniem Dawida Kownackiego! Do dobitki zbyt długo składał się Darko Jevtić, który traci piłkę.

• Abdul Aziz Tetteh prowadzi intensywną rozgrzewkę. Zmiana nie będzie konieczna - Łukasz Trałka wraca do gry.

• Przerwa w grze w wyniku urazu Łukasza Trałki. Konieczne jest... mrożenie obolałego kolana. Taka temperatura sama wystarczy na krioterapię...

• Kontra Lecha powstrzymana ok. 25 metrów od bramki Termaliki. Po chwili Dawid Kownacki strzela głową wysoko na wiwat po wrzutce z lewej flanki.

• Kolejna akcja gości lewą stroną zakończona dośrodkowaniem. Wołodymyr Kostewycz zszedł do środka defensywy i główkuje poza pole karne.

• Krzysztof Pilarz pilnował bliższy słupek, w który trafia Darko Jevtić! Bramkarz "Słoników" wznawia grę z "piątki".

• Maciej Makuszewski pada na murawę po kontakcie z Kornerlem Osyrą. Sędzia wskazuje na rzut wolny blisko prawego narożnika pola karnego.

• Kolejny korner dla gospodarzy nie przynosi powodzenia.

• Patrik Misak w roli lewoskrzydłowego posyła piłkę zbyt głęboko w "szesnastkę" Lecha. Matus Putnocky chwyta piłkę.

• Maciej Wilusz urywa się spod kontroli obrony Bruk-Betu, po czym wyskakuje do główki! Piłka mija prawy słupek o metr!

• Kornel Osyra wybija piłkę z pola karnego po centrze Radosława Majewskiego. Do bezpańskiej piłki dopadł Dalibor Pleva, który tak kiksuje, że gospodarze mają rzut rożny.

• Po kilkunastu sekundach ciężar gry przeniósł się na połowę "Słoników". Ok. 30 metrów od bramki Krzysztofa Pilarza faulowany był Radosław Majewski.

• Lasse Nielsen wykonuje wślizg na wysokości bocznej linii pola karnego po złym zagraniu Macieja Wilusza. Duńczyk lekko skosił Vladislavsa Gutkovskisa, ale zdaniem sędziego nie było podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Bezpardonowe wejście Łukasza Trałki, który powalił Guilherme w walce o górną piłkę. Kapitan Lecha został upomniany żółtą kartką.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza nie znajduje adresata w polu karnym. Poza nim piłka znalazła się pod nogami Macieja Makuszewskiego, którego strzał broni Krzysztof Pilarz.

• Atak pozycyjny gospodarzy na własnej połowie. Vladislavs Gutkovskis nie kwapi się z pressingiem.

• Kolejna akcja bocznego defensora. Tym razem został zahaczony przez rywala. Dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego nie sprawiło problemów obronie Termaliki.

• Do akcji ofensywnej podłączył się Wołodymyr Kostewycz. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Dalibora Plevę.

• W odpowiedzi "Słoniki" Vladislavs Gutkovskis nie zdołał opanować piłki w "szesnastce" "Kolejorza".

• Pierwszy atak lechitów prawą stroną nie przynosi powodzenia. Piłkę łapie Krzysztof Pilarz. Daleki wykop zostaje przejęty znowu przez piłkarzy Nenada Bjelicy. Strzał Radosława Majewskiego mija bramkę gości w znacznej odległości.

• Na gwizdek Pawła Gila ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Kapitanami są defensywni pomocnicy - Łukasz Trałka i Bartłomiej Babiarz.

• Ostatni mecz między tymi drużynami, rozegrany 19 sierpnia 2016 r., zakończył się bezbramkowym remisem.

A jak przedstawia się bilans bezpośrednich spotkań? Lech wygrał 2 mecze, w tym jedno w lidze w poprzednim sezonie aż 5:2 (wcześniejsze w Pucharze Polski zakończyło się wynikiem 4:0 dla poznaniaków). Raz udało się "Słonikom" zdobyć komplet punktów u siebie (3:1).

Jak będzie dzisiaj?

• Jak już wspomniałem na początku relacji, obie drużyny sąsiadują w tabeli. Jednak przewaga "Słoników" nad "Kolejorzem" wynosi zaledwie punkt. Zwycięzca awansowałby na najniższy stopień podium spychając Legię (gra jutro w Gdyni z Arką).

• Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmun Burić - Szymon Pawłowski, Marcin Robak, Dariusz Dudka, Marcin Wasielewski, Paweł Tomczyk, Abdul Aziz Tetteh.

• Rezerwowi Bruk-Betu Termaliki: Dariusz Trela - Patryk Fryc, Roman Gergel, David Guba, Wojciech Kędziora, Sebastian Ziajka, Dawid Nowak.

• (Nie)ciekawie w Poznaniu

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia o czołówkę!

• Blisko dwa miesiące oczekiwań. I wreszcie wróciła. Z "przytupikiem" nasza ukochana Ekstraklasa. W pierwszym spotkaniu Cracovia wygrała w Chorzowie z Ruchem po golu rezerwowego Krzysztofa Piątka.

Teraz czeka nas drugie spotkanie 21. kolejki, w którym zmierzą się sąsiedzi w tabeli. Piąty Lech podejmie czwarty Bruk-Bet Termalicę Nieciecza!

Maciej Brzeziński

Lech - Termalica LIVE! Dobrze rozpocząć wiosnę

Lech - Termalica LIVE! Dobrze rozpocząć wiosnę ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza ONLINE. Startuje runda wiosenna Lotto Ekstraklasy. W jednym z najciekawszych meczów inauguracyjnej kolejki Lech Poznań zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Gospodarze chcą powalczyć o mistrzostwo, a planem gości jest utrzymanie bardzo dobrej formy z jesieni i zajęcie miejsca w czołowej ósemce. Początek spotkania o 20:30. Relacja LIVE w GOL24

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica ONLINE

Po 20. kolejkach obie ekipy znajdują się w górnej części ligowej tabeli. Zawodnicy z Niecieczy plasują się na czwartej pozycji i mają jeden punkt więcej niż ich koledzy z Poznania. Oba zespoły mierzyły się w szóstej kolejce sezonu 2016/17.
Na stadionie w Niecieczy padł bezbramkowy remis. Natomiast ostatni mecz w stolicy Wielkopolski zakończył się wygraną gospodarzy 5:2. Było to niemalże rok temu, bowiem oba zespoły mierzyły się również podczas inauguracji rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy.

Lechici w przerwie zimowej rozegrali pięć sparingów. Zawodnicy Nenada Bjelicy wygrali trzy z nich i dwa zakończyli remisem. Wyniki nie były jednak najważniejsze. Piłkarze z Poznania ćwiczyli nie tylko nad formą fizyczną, ale też nad stałymi fragmentami gry, które mają być najgroźniejszą bronią zespołu na wiosnę. - W pierwszej części sezonu powinniśmy lepiej wykonywać ten element gry. Uważam, że nasz zespół ma do tego duży potencjał, którego nie wykorzystujemy w pełni. Pora to przełożyć na ligę - mówił po ostatnim sparingu z Elaną Toruń, trener Bjelica.

Zimą w kadrze zespołu nie doszło do wielkiej rewolucji. Kadrę zespołu zasilili Mihai Radut i Wołodymyr Kostewycz. Rumun ma stanowić alternatywę na skrzydłach dla Macieja Makuszewskiego i Szymona Pawłowskiego. W meczu z Bruk-Betem Termalicą jednak nie zagra, bowiem podczas przygotowań nabawił się kontuzji. Natomiast Ukrainiec został ściągnięty jako zastępca Tamasa Kadara, który obecnie przebywa na testach medycznych w Dynamie Kijów. Na wiosnę kibice w barwach Lecha nie ujrzą Paulusa Arajuuriego, który nie przedłużył swojego kontraktu, a także Dariusza Formelli, Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego, którzy zostali wypożyczeni na pół roku, aby zdobywać szlify w innych klubach.

Przeczytaj także:

Ostatnie tygodnie były w Niecieczy bardzo spokojne. Do zespołu nie dołączył żaden nowy piłkarz. Z klubu odeszli Pavol Stano i Martin Juhar. Niewykluczone jest, że kadrę zespołu wzmocnią nowi gracze, ale nastąpi to najwcześniej za kilka dni. Wiele pewnie będzie zależeć od pierwszych trzech spotkań w rundzie wiosennej, a te będą bardzo trudne dla zawodników z Małopolski. Po meczu z Lechem „Słonie” zmierzą się na własnym boisku z Lechią Gdańsk, a następnie udadzą się do Warszawy na spotkanie z Legią.

Dużą uwagę przyciągać będzie trener Termaliki, Czesław Michniewicz, który w latach 2003-2006 trenował Lecha i zawsze z przyjemnością wraca na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Piłkarze z Niecieczy przylecieli samolotem do Poznania już w czwartek i mieli nawet przyjemność trenować na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej. Gestem fair play wykazał się trener Kolejorza, który na prośbę Czesława Michniewicza udostępnił boisko gościom. Ekipa z Niecieczy miała pierwotnie trenować w Opalenicy, ale tam wszystkie boiska były zamrożone. Podczas czwartkowego treningu „Słonie” ćwiczyły wyjście spod pressingu i wymianę podań na małej powierzchni.

Faworytem meczu są gospodarze, którzy będą chcieli rozpocząć rundę z wysokiego C i zgłosić swoje aspiracje do walki o „majstra”. Kolejorz nie zagra jednak w najsilniejszym składzie. Trener Bjelica nie będzie mógł skorzystać z usług Jana Bednarka, który ma ospę wietrzną. Ponadto poza meczową osiemnastką znajdą Mihai Radut i Nicki Bille Nielsen, którzy leczą urazy. Zawodnicy z Niecieczy nie narzekają na żadne urazy i trener Michniewicz będzie miał wszystkich swoich piłkarzy do dyspozycji w piątkowy wieczór.

Sonda

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ:

Lech: Mihai Radut, Nicki Bille Nielsen (kontuzje), Jan Bednarek (ospa)
Bruk-Bet Termalica: - - -

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Lech: Putnocky – Kędziora, Nielsen, Wilusz, Kostewycz – Trałka, Makuszewski, Gajos, Jevtić, Majewski - Kownacki.
Bruk-Bet Termalica: Pilarz – Fryc, Osyra, Putincew, Guilherme – Kupczak, Jovanović, Gergel, Babiarz, Misak - Gutkovskis.

NA KOGO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?
Wołodymyr Kostewycz: Nowy nabytek Kolejorza ma zastąpić na lewej stronie defensywy Tamasa Kadara. Koledzy z szatni ochrzcili już go nowym Barrym Douglasem, bowiem tak jak Szkot ma bardzo dobrze ułożoną lewą stopę. Piątkowy mecz będzie dla niego debiutem w oficjalnym meczu.

SĘDZIA: Paweł Gil z Lublina. 39-letni arbiter prowadził w tym sezonie jedno spotkanie Lecha Poznań, kiedy to Kolejorz wygrał w Lubinie 3:0. Ponadto sędzia Gil był rozjemcą w dwóch meczach zespołu z Niecieczy.

Mecz Lech Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Wstęp do meczu rozpocznie się o godzinie 20:00. Początek transmisji z o godzinie 20:25. Komentują Tomasz Smokowski i Remigiusz Jezierski. W rolę reporterów z murawy wcielą się Paulina Bojarska i Żelisław Żyżyński. Relacja tekstowa z meczu Lech - Termalica w GOL24.pl